I Pruisische krijgsscharen te weérstaanook I, leger aan den IJssel wordt daartoe ge- Ifderd.f Greld- en ESecteiunarkt. Amsterdam van 30 Mei tot S Juni 1871. (adat de beurs de geheele week een zeer |(d aanzien had en, zonder nu juist over het ieel veel hoogere prijzen te bedingen, zonder welen eepe (vastheid had vertoond, die vrij goed eenstemde met de gebeurtenissen der laatste en, in dien zin nl. dat zij die geacht worden artij van orde en rust in Frankrijk de over hing hadden behaald op hunne woeste tegen- [Iers nadat zeggen wij de week gunstig oopen was, toonde de markt zich heden min- moedig. loze Nationale fondsen, die werkelijk eene ne verbetering hadden ondergaan, waren nu jukt en blijven allen ouder de openingsprij- der week. Aandeelen Handelmaatschappij, rui de kooplust schijnt ontwaakt te zijn, omdat meent dat het dividend zal meevallen en de irauiine bij de aanstaande rescontre eens een oehgen slag wil toebrengen, hepen tan 121% 121% pCt., doch waren ook heden flauwer en lien op pCt. Rijnspoorweg avanceerde. 281.5U tot 281, Exploitatie-maatschappij ij 104H tot 105% pCt. [Üuslaud, Oostenrijk en Portugal leveren geen op voor afzonderlijke behandeling. Enkele issische soorten verloren heden het geringe ndeel, dat zij in den loop der week be id hadden, weder; de overprikkelde speou- |ue in Oostenrijksche loterij aandeelen kwam Slaan, zoodat de prijzen zich met moeite idhaafden of weder van de verkregen winst esten missen, wat ook het geval was met lükacties, die na aanvankelijk van ƒ752 tot ƒ762 iklouimeu te zijn; heden op 758 sluiten. Den stand der Portugeesche financiën beschouwt als verre van gunstig en ten gevolge daarvan ten de prijzen der 3 pCt. obligatiën gedrukt. Sedert eeuigeu tijd begint men beter verwach ten te koesteren van Spanje, van Spanje in algemeen eu van de Spaan6che financiën is bijzonder. ïundige financiers berekenen dat de inkomsten rijks belangrijk zijn vermeerderd sedert de wenteling die zooals voor 't land te wenschen gesloten is met de troonbestijging van ko- ing Amadeus, terwijl daarentegen de uitgaven «zienlijk zijn verminderd eu zij berekenen rens de mogelijkheid dat de tijd niet meer rre behoeft te zijn waarin in Spanje heteven- |icbt tusschën ontvangsten en uitgaven zal be- n. Voorzeker een schoon vooruitzicht, dat, al loge het misschien wat al te optimistisch zijo, ih meer en meer aanhangers begint te tellen, at natuurlijk niet zonder uitwerking blijft op prijzen der Spaansche fondsen, die eene be- kkeïijk belangrijken vooruitgang hebben onder- de oude 3 pCt. van 32% op 33, oblig. 1869 ui 32% op 32%, Hypotheekleening 1871 van 80 SU%, Binuenl. van 26% op 2631 pCt. Wij zeggen 'jckk'Hjk belangrijken vooruitgang omdat wij er leer waarde aan hechten wanneer een fonds let stevigen tred avanceert dan wanneer het met luimigheid als de baren van de zee rijst om 'eldra weder te dalen, zoo als wij vaak bij iVoord-Ainerikaansclie Spoorweg-fondsen op- rkten. IVat deze laatsten betreft, zij hadden geen ge- tkigen week. De meeste soorten varieerden clits weinig, wel te verstaan in verhouding de fluctuatie die men daarbij gewoon is. Toch (breekt het niet aan enkele sterker mutatiën. voornaamste verliezende soorten waren 11 li nts Chicago North-West pCt. op 119% en 87 rie 1 p(Jt. op 24t%j pCt., Atlantic-Obio 1% pCt. 99%, Rockfork Rock-Island 8 pCt. op 50. Ala- inio Chattanooga 2% pCt. op 69% pCt. Tot de innende beboeren alle St.-Paul en Pacific soor- 2de sectie van 69'5fa tot 71 pCt., Origon ilil'ornie van 75% tot 78, Colorado Laudmaat- bppij van van 71% tot 72 pCt. enz. Zoo als bekend is mocht het den miuister van isnciën van Turkije gelukken eene 7 pCt. leening sluiten. Hoe strijdig het nu ook klinken moge de fondsen van een staat rijzen wanneer die nt eene leening sluit onder slechter voorwaar n dan waarop de leeniiigeu welke hij er mede talen moét loopen, is hel toch waar dat de 'orken op dit bericht gerezen zijn: de oude pUt. schuld van 4.3?% lot 41%, de leeniug 1869 van 1128 lot 130.75. Egypte, schoon heden lager Zaterdag liep van 76% tot 77y» pCt. op heden Noord-Amerikaansche Staats en Statenl'oudseu neerden uiterst weinig terwijl de handel daarin er gering was. Van Zuid-Amerikaansche wou- ai Brazilianen 1865 van 9itlf» tot 92%, Mexico en 'eru bleef bijna op dezelfde hoogte; in Nieuw raiiada laudcertificaten was weinig spel zoodat prijs vau 49 tot 52% pCt. klom. Werkelijke s uitgestelde schuld van dat land was echter lerkelijk lager: de eerste liep van 24 tot 22%, i laatste van 11 op 10% pCt. terug. Held op prolongatie aanvankelijk van 3 tot 4 pCt. {(klommen kan zich op die prijs niet staande uien en viel weder op 3 a 3% pCt. met aanbod. BOITJENJLAND. Frankrjjk. De groote discussie in de nationale vergadering ff't de vereficatie der verkiezing van de prinsen l't Orleans is uitgesteld tot Donderdag. De com- fiüie, voor prae-advies kon het met Thiers niet fes worden, niettegenstaande zij verscheidene I'wi met elkaar geconfereerd hebben. 1 In welk opzicht de commissie en het gouver- fiuient van gevoelen verschillen, heeft Thiers finer niet meegedeeld; hij vroeg alleen uitstel l1' Donderdag en drukte zelfs de vrees uit, dat liegen dien tijd nog niet tot eene overeenstem ming zouden zijn gekomen. J In dezelfde zitting van de Dationale vergadering het rapport uitgebracht over het voorstel om I' handelingen van het gouvernement van 4 Sep- |ïnber te onderzoekenhet beveelt de vergade- aan, eene enquête over die zaak te houden. I Er bestaan verschillende opinies over de hou- die Thiers tegenover'het voorstel, vooral tot Ijhefling der verbauningswetten tegen de prinsen lm Orleans zal aannemen. VolgeDS somuiigeu 'I hij alleen dan eene verlenging van zijn gezag J4linemen of verlangen, wanneer de kamer zich l'it eene constituante wil maken of directe pogin- |i(ü in het werk stelt om de monarchie te ves tten. Volgens anderen, zou hij besloten zijn om zich pmeel tegen ieder voorstel tot opheffing der ver bauningswetten te verklaren, in de overtuiging, dat deze slechts een werktuig zou zijn, waarmede de monarchisten de republiek omver willen stooten. Eene derde lezing eindelijk luidt, dat bet hoofd van het uitvoerend gezag de zaken stil hun gang zal laten gaan, in het vollen vertrouwen op de loyaliteit van de prinsen van Orleans, die hun er toe zal brengen om hun ontslag uit de verga dering te nemen, bijaldien hunne verkiezing goed gekeurd wordt. Zooala wij vroeger reeds mede deelden zon zelfs de hertog van Aumale aan Thiers een brief geschreven hebben, waarin hij volkomene waarborgen geeft, dat de verbannene Koninklijke familie tot geen prijs de moeilijkhe den van Frankrijk zon willen komen verstoren. Hoewel wij den uitslag van de debatten op Donderdag met groote oelaugstelling tegemoet zien, komt het ons toch voor, dat daarmede de zaak van het koningschap of de republiek vol strekt nog niet beslist zal zijn, daar het grootste gevaar niet dreigt van de zijde der prinsen van Orleans. Deze toch schijnen bepaald van hunne rechten afstand gedaan te hebben tegenover den graaf De Cham bord, en of nu de hertog van Aumale en de prins van Joinrille zich in Frank rijk mogen vertoonen en leden zijn der nationale vergadering of niet, de legitimisten zullen in allen gevalle wel met hunnen pretendent voor den dag komen. Alleen door de opdracht voor twee jaren van het bewind aan Thiers zoudeu dergelijke plannen kunnen gecoupeerd worden en de debatten over het daartoe strekkende voorstel zullen dus waarschijnlijk over Frankrijks toekomst beslissen. Wij zien intusschen daarom de beraadslagingen over de prinsen van Orleaus uiet groote belang stelling tegemoet, omdat zij in alien gevalle de opinies van de verschillende partijen in een hel der licht zullen stellen. Te Parijs is op het oogeublik, als men de huis zoekingen en enkele arrestatiën uitzondert, alles rustig. De aandacht is daar ook bijna geheel gevestigd op den nieuwen strijd, die zich te Ver sailles begint te ontwikkelen. Het spreekt toch van zelf dat van den uitslag daarvan ook het geheele lot der hoofdstad afhangt. Door huiszoe king in de woning van den burger Amouroux heelt men onder anderen in handen gekregen het register van de notulen der geheime zittingen der Commune. Daaruit blijkt, dat in die van Zaterdag 20 Mei officieel is besloten tot het in brand steken der voornaamste monumenten van Parijs. Die zitting is zeer stormachtig geweest. Burger Besiay, die beproefde om zich tegen dat Vandalisme te verzetteu, werd uitgejouwd én bijna mishandeld, terwijl bijna de geheele Commune Delescluze toejuichte, die in theatrale woordeu verkondigde: i/Dat, wanneer men ster ven moest, uien aan de vrijheid eene haar waar dige begrafenisplechtigheid zou bereiden." indien men er van houdt, de zaken van de zwartste zijde te beschouwen en zich daarvoor in een soort van genoegeUjke spanning te bren gen, dan heeft men nu gelegenheid om zich zelf bang te inaken met een oorlog tusschën Frank rijken Italië. Roineinsche eu Florentijnsche bladen deelen namelijk zeer onrustbarende berichten mede naar aanleiding van de nota, die door den Itali- aansclien minister Visconti Venosta aan Thiers ge zonden is om aan te dringen op de terugroeping van den marquis d'Harcourt. Thiers zou volgens die bla den slechts wachten, totdat Frankrijks inweudigen toestand in orde was ge bracht om Italië aan te vallen eD den paus zijne wereldlijke macht terug te geven. Verschillende redenen zouden hem daartoe leiden, zooals liet te vriendhouden der geestelijkheid, het vasthouden aan zijne eigeDe oude overtuigin gen en de noodzakelijkheid om het verloren pres tige van het Fransche leger weder te herstellen. Een afgevaardigde in het parlement te Florence vindt deze redenen zoo overtuigend, dat hij ree-is een voorstel heelt ingediend oui het Italiaausclic leger op voet van oorlog te brengen. Wij gelooven echter, ons met betrekking tot deze nieuwe drei gende gevaren, gerust te kunnen gevoelen. Het feit dat de marquis d' Harcourt deu ouden syu dicus van Rome, Cavaletti en niet aan den nieuwen prins Pallaviciui, een bezoek heeft ge bracht, is de voornaamste oorsprong van de ge heele zaak. Door bet oilicieele blad van het Vatikaan, l' Osservalore romatw is dit feit met de uoodige onjuiste commentaren medegedeeld en de Italiaausclie bladen hebben het met nog meerdere onrustbarende, bijvoegingen overgenomen. De marquis d' Harcourt beeft echter reeds verklaard dat het gewicht aau zijn bezoek verbonden, vol komen ongegrond is. Men moet bovendien tot de grootste pessi misten bchooren, wanneer uien voor waarschijn lijk houdt, dat Thiers zijn ongelukkig land geheel ten gronde zou willen brengen, ter wille van de geestelijkheid, eene oude personeele over tuiging en den roem van het leger. Wij hebben reeds dikwijls den wensch uitgedrukt, dat Thiers aau het bewind moge blijven, indien wij ons niet overtuigd 'hielden, dat een dergelijk pian zelf met in zijn brein zal opkomen, dan zoudeu wij dien wensch uiet alleen nooit uitgedrukt hebben, maar zelfs liever Frankrijk aan burgeroorlog en de groulste rampen overgeleverd zien, dan aau een man, die de laatste krachten van het uitge putte land ging gebruiken om een toestand, die uooit had moeten bestaan, de wereldlijke macht des pausen, in bet leven terug te roepen. OÓgrteiirtjlr-Iloiitl. Monarchie. De constitutioueele partij van de Oostenrijksche vertegenwoordiging verkeert, na het keizerlijke antwoord op haar adres, iu den toestand vaneen jongen, die door zijn vader terecht gezet is en verlegen staat of hij met zijne ondeugd voort zal gaan of zich aan den oorsprong zijns levens on derwerpen. Er wordt druk beraadslaagd over de houding, die men nu tegenover liet ministerie zal aannemen. De geheele werkzaamheid der vertegenwoordiging conceutreert zich inde clubs; daar wordt de beslissing voorbereid, die de debat ten over het budget zullen iu het leven roepen. In de club der uiterste linkerzijde werd op voorstel van Dr. Picquert besloten om bij de al- gemeeue beraadslagingen over de begrooting, zelfs wanneer het centrum en de overige linker zijde zich hiermede niet vereenigden, een voor stel om tot de gemotiveerde orde van den dag over te gaan, in te dienen. Door Dr. Blityfeld werd voor die orde van den dag de volgende motiveeriug outworpen: De regeering, die naar hare meening deu iuweudigen vrede zoekt te he vorderen, bereikt niet alleen dit doel niet, maar verwijdert er zich zelfs hoe langer hoe verder van, daar zij de in art. 19 van de staats-groudwet uitgedrukte gelijkheid van rechten voor de ver schillende burgers van deu staat, wil overbren gen op politiek gebied en aan de afzonderlijke koningrijken en landen eene zelfstandigheid wil toekennen, die de nationale minderheden in de kroonlanden aan de overheersching der minder heden onvoorwaardelijk prijs geeft; dit voert tot onderdrukking van de Dnitschers, van dien volk stam, die zich sedert eeuwen als het grond-element der monarchie heeft staande gehouden. De meër gematigde linkerzijde en de groote grondbezitters hielden ook eene Leraadslaging, doch zijn nog niet tot een definitief besluit gekomen. Herbst en de afgevaardigden uit Bohemen zijn vast besloten, het budget niet te bewilligen. Ook Ghiskra helt hiertoe over. Verscheidene andere leden dercon- stitutioneele partij zijn echter over hunne houding nog besluiteloos. En dit is te begrijpen, daar eene afstemming van het budget, bij de bekende gezondheid des keizers, waarschijnlijk niet zou uitloopen op eene aftreding van het ministerie, maar op eene ontbinding van de vertegenwoor diging. TELEGRAMMEN. New-York, 5 Juni. Het water is te New-Orle ans opnieuw gestegen. In een groot gedeelte der stad staat het twee voet hoog en het is nog altijd klimmende. De verliezen en het lijden der be- VolkiDg zijn zeer groot. De overstrooming bedekt ëen oppervlakte van 6000 vierkante mijlen. Londen, 6 Juni. Te Gateshead hebben eenige wanordelijkheden plaats gehad onder de werk lieden, die grève gemaakt hebben, ten gevolge der aankomst van Belgische timmerlieden. 12,000 mijnwerkers in het land van Wallis hebben liet" werk gestaakt, maar 2300 hebben het weder her vat, nadat de patroons eene verhooging van 5 pCt. op het loon hadden toegestaan. Er zijn geene ver- -dere wanordelijkheden voorgevallen. Ih Atet Lagerhuis heeft de heer Mackenzie eene rede gehouden, waarin hij de bepalingen van het met de Vereeuigde Staten gesloten tractaat be trekkelijk Canada veroordeelde en het Parlement aanraadde ze te verwerpen en zich daardoor van de verantwoordelijkheid los te maken. De heer Enfield heeft in het het Huis der gemeente verklaard, dat geenerlei officieele uie- dedeeling door het Fransche Gouvernement aan lord Lyons is gedaan betrekkelijk de opzegging van het handelsverdrag. Alleeji zijn toespelingen gemaakt op zekere bepalingen. j Tevens ontkende de spreker, dat voorstellen gedaan waren omtrent den afstand van Helgoland. Florence, 6 Juni. De dagbladen deelen mede een Encycliek van den Paus, waarin de volken worden opgeroepen God te danken bij gelegenheid van 's Pausen jubilé. De gezant Harcourt is alhier aangekomen. Berlijn, 6 Juni. De Rijkskanselier maakt be kend, dat alle bij verdrag vastgestelde bepalingen gen betreffende de handelsbetrekkingen tusscheD Frankrijk en Duitschland weder van kracht zijn. Dientengevolge is van Duitsche zijde het toltarief van 2'I, thaler percent voor Fransche wijnen weder in werking getreden. Versailles, 6 Juni. Het Journal O/ficiel maakt bekend de volgende benoemingen: Lambrecht Minister van Biuuenlandsche Zaken, Lefranc Minister van Landbouw, Cissey Minister van Uorlog, LeflO gezant te Petersburg, Léou Say prefect van het departement der Seine. In de parleuieutaire kringen wordt tegenge sproken het beweren der dagbladen, dat het voor stel, om het gezag van Thiers te verlengen, zou zijn verdaagd tengevolge van onderhandelingen met de prinsen van Orleans, aan wie gevraagd zou zijn de belofte dat zij bun ontslag zouden neuieu ingeval hunne verkiezingen werden goed gekeurd. De linkerzijde eu het centrum blijven bij hun voornemen om de verlenging van Thiers gezag voor twee jaren voor te stellen, ten einde aan het land die vastheid van Regeering te ver zekeren, zonder welke kooplieden en financiers geen belangrijk operaties zonden durven op 't getouw zetten. Men twijfelt uiet of de meerderheid der Nationale Vergadering zal het voorstel tot verlenging van Thiers gezag aannemen. In de departementen heerscht volmaakte rust. Wcenen, 6 Juni. In het Huis der Afgevaar digden vaD den Rijksraad is de beraadslaging pver het budget begonnen. Er werd voorgeslagen de voorloopige beraadslagingen nog niet te be ginnen. Hiertegen spraken Smolka (.uit Galizië). die verklaarde, dat zijne partij de regeering on dersteunde, omdat zij overtuigd was, dat men biet voor reactie behoefde te vreezen, Weigel en Pleners. Het voorstel werd verdedigd door Giskra, Mayenhofen en Reehbauer. Morgen voort zetting. Er zijn nog zes sprekers ingeschreven. Parys, 6 Juni. Schumacker, een der moorde naars der generaals Lecouite eu Clement Thomas, is te Belleville gearresteerd. De zitting van den krijgsraad, die heden moest plaats hebben, om over Rochefort eu Assy vonnis te vellen is uit gesteld. Men ontdekt, iu de riolen voortdurend nog electrieke draden, door de agenten der Com mune gelegd, oin de wijken met elkaar te ver binden en den brand ot iiet iu de lucht vliegen van gansch Parijs te vergemakkelijken. Gisteren heeft men op de hoogte vau het huis N°. 7 van den iauburg St.-Martiu eene buis ontdekt, door middel waarvan men eeu gedeelte van het 10de arrondissement in de lucht wilde doen vliegen. Gambetta is nog steeds te St.-Sebastiau. Onder de papieren, die in de militaire school, iu liet Palais Bourbon eu bij Delescluze zijn iu beslag genomen, bevindt zich eene lijvige corres pondentie aangaande eene samenzwering der Cotn- manalisten, die te Brusset moest uitbarsten. Het zelfde programma vau brandstichting als te Parijs, moest te Brussel ook in praktijk worden gebracht. Het postverkeer tusschën Parijs en het Bui tenland is hersteld. Er is bevel gegeven om alle burgerlijke ambtenaren der Commune gevangen te nemen. Versailles, 6 Juni. in de Nationale Vergade- riug heeft de minister van financiën eeu ontwerp ingediend, voor eene leening van 21/, milliard, tot betaling der oorlogsvergoeding en ter voor ziening iu de tekorten. Het ontwerp is gesteld in handen der commissie voor het budget. De discussie over liet ontwerp, betreffende de wederoprichting der Vendöinezuil, is onbepaald uitgesteld. Men verzekert, dat de oneenigheden, die tus schën Thiers eu de commissie bestonden over de verbanningsvvetlen, bijgelegd zullen worden. Florence, 7 Jnni. Generaal Robilante is tot gezant te VY'eenen benoemd. De Italië meldt, dat generaal Devechi naar Egypte gezonden is, om met het Egyptische gou vernement over de vestiging eener ltaliaansclie kolonie aan de Roode Zee te onderhandelen. Correspoudeatie. Het doet ons leed voor de goede bedoelingen van den inzender P. dat wij zijn stuk niet kun nen plaatsen, hij zal daarin zeer zeker berusten, wanneer wij hem als onze. innige overtuiging te kennen geven, dat zijne goede bedoeling door den inhoud van het stuk eene verkeerde uitwerking zou hebben. Marktberichten. Amsterdam, 7 Juni. Tarwe, O. B. Pools 406, 410. Rogge onveranderd; Petersburg208,210; Ga- latz 212, 218, 220, c. z/k.; Pruis 230; Bessirabie 225. Levering, Mei iets vaster; Jtili, Augs. 208; Oct.'213, 214. Raapolié, vliegend 46; najaar 43%. Lijnolie, vliegend 33%, 33%; najaar 34. Koolzaad, October 83. HUWELIJKEN, GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN. Burgerlijke Stand van Leiden van den lsten tot en met den 7den Mei. Gehuwd: Jhr. J. W. Paspoort jm. en F. A. De Vries jd. J. Stouten jm. en C. Mark jd. J. Molenaar jm. eu A. Blau«- jaar jd. H. N. Van Ëgmond jm. en M. VV. Schenk jd. J. J. Verbrugge jm. en A. De Graaf. Bevallen: J. C. Den Houter, geb. Fonteijn, Z. J. M. Koster, geb. Wijsman, D. A. Brummclkamp, geb Van der Endt, Z. S. Van den Oudeualler, geb. Gordijn, Z. A. Ket- tenis, geb. Turnhout, D. F. C. Sloots, geb. Van Noord, Z. M. E. Spaanderman, geb. Dozij, D. G. Laman, geb. Brou wer, D. A. Ko9t, geb. Idema, Z. N. Cornelisse, geb. Stou ten, D. M. J. Mulder, geb. Langeveld, Z. J. Van Wijk, geb. Stephanu9, Z. M. De Vos, geb. Kasteeleo, D. M. J. Pfijffer, geb. De Graaff, D. M. Zuur, geb. De Ridder, Z. M. C. Guley, geb. Van der Kaay, D. E. A. M. Driesaen, gob. Von Forckenbeck, Z. J. Boot, geb. Tegelaar, G. Sirag, geb. Huge, Z. M. W. Piuteur, geb. Oostenbrug, U. E. Robiju, geb. Wiede. D. J. J. A. C. Schretlon, geb. Jollie, D. F.J. Vau der Vaart, geb. Kouwenhoven, Z. levenl. Overleden: G. Haykena, wed. H. H. De Groot, 87 j. C. Spierenburg D. 2 m. J. A. T. Van Erp Z. 4 j. liLc. Biegitraaten D. m. J. W. Alt Z. 8 j. L. H. Hooff Z. j. H. M. Taylor Z. 6 m. S. M. Boon D. 5 j. H. Van der Zeeuw Z. 8 d. M. Nieuwenburg, geb. Betteram, 50 j. M. Jongbloed Z. 2 j. F. J. Van der Vaart, geb. Kouwenhoven, 28 j. C. Tegelaar D. 4 n. L. De Kwik D. 3 j. S. M. Hoogkamer D. 3 j. M. C. Van der Zeenw D. 2 j. J. Maturel Z. 19 m. S. Vai Weeren Z. 14 m. A. M. Cauaijn D. 9 j. G. L. C. Smits D. 4 j. A. H. Lindeman D. 11 in. D. Teske Z. 19 m. S. M. Mulder D. 20 d. E. Van Weeren D. 5 j. J. Schroef Z. 21 j. J. De Fey D. 6 m. M. C. Larrewijn D. 3 j. H. Molenaar Z. 7 j. E. Hertelie V. 68 j. G. Ravensteia Z. 26 j. M. K. De Nobel D. 2 m. J. Piket Z. 2 j. G. C. Gay- keina Z. 2 m. W. F. Dubbeldeman Z. 2 j. M. Slegtou- horst D. 5 j- J- J. Duk Z. 5 m. M. J. Henssen Z. 2j. M. E. Van der Meel D. 4 j. G. W. Van der Meel Z, 1 m. J. Bellekom Z. 2 j. 2 7 6 9 t e ITAATI-LOTER IJ. vijfde klasse. tiende lijst. Trekking van Woensdag 7 «funl. N°. 5700, 5800, 10579,10869, 17536,19711 f 1000. N°. 7048, 7596, 16940, 18038, 19910 400. N». 18432 ƒ200. N°. 1638, 3006, 7762, 9348, 13252, 1327 4, 15430, 17263, 18710, 18846, 19003, 19234 /100. Pryxen van ƒ70. 35 2152 4981 7535 9648 12703 15328 48234 147 2353 4989 7551 9856 12815 15486 18271 245 2365 5284 7696 9982 12834 15488 18349 250 2571 5331 7741 10045 12970 15782 18352 394 2056 5350 7776 10277 13117 15783 18393 400 2679 5482 7791 10396 13364 15829 18427 409 2909 5509 7801 10421 13424 15882 18499 513 3021 5549 7894 10562 13533 15943 18531 542 3027 5576 7924 10591 13641 16140 18557 094 3164 5803 8098 10624 13929 16171 18717 717 3166 5914 8143 10697 14036 16320 18750 831 3185 5930 8234 10853 14123 16355 18833 849 3337 5981 8331 18896 14230 16543 18896 851 3439 6005 8478 10912 14272 10718 19045 O04 3454 6070 8489 10983 14507 16728 ,19083 906 3636 6152 8491 11066 14727 Io707 19157 933 3831 6244 8726 11149 14734 16793 19167'' 939 3931 6289 8775 11154 14777 16943 19199 998 4151 6360 8810 11363 14864 17019 19237 1074 4223 6377 8822 11365 14972 17032 19253 1123 4447 6424 9089 11519 14995 17065 19268 1139 4484 6495 9137 11820 15003 17170 19453 1402 4488 6778 9146 11893 15075 17387 19494 1086 4527 6945 9166 11969 15110 1761$ 19647 i 1883 4538 7021 9312 12062 15189 17078 19672 l 1928 4641 7104 9386 12184 15207 17690 19822 2056 4677 7150 9420 12221 15209 17979. 19931 2095 4718 7169 '9436 12294 15278 18050 19978 2137 4952 7292 9596 12694 15288 18196 MUZIEKUITVOERINGEN. MÜSIS SACRUM. Op Donderdag 8 Jnni, 's avonds lialfacht door het Stafmuziekkorps van het regiment grenadiers eu jagers, onder directie van den Directeur, den beer Dunkler. Programma: Eerste afdeeling. 1. Feestmarsch, Gounod; 2. Symphonie N°. 4, Mendelssohn; a. Introduction, La Chaise-, b. Andante, ilarche des PéléHns; c. Menuette; d. Finale, SaUa- relle-, 3. La Parisian ue, Introduction et Polka de Concert, Dunkler; 4. Engellied, Westmeyer; 5. Groote Fautaisie over motiven uit de Opéra „Obèron" van C. SI. Von Weber, Dunkler. Tweede afdeeling. 6. Ouverture „Tannhauter" R. Waqner; 7. Caprice over motiven van Schu mann, Dunkler; 8. Meditation adaptóe au 1"Pre lude de S. Bacli, Gounod 9. Turksclie Marsch, Mozart; 10. Faust, Opéra vau Gounod, Groote Fantaisie, Dunkler. Belangrijk voor Velen! In alle branchen, bijzonder echter met betrek king tot de algemeen gezochte origineele loten, is liet vertrouwen gerechtvaardigd, eenerzijds door de erkende soliditeit der firma en ten an dere door den daardoor voortgevloeiden enormen altrek. De uithoofde van hare nauwkeurig- en stiptheid bekende Staatseffectenhuude! van Adolpli Haas te Hamburg wordt dan ook aan ieder niet warmte aanbevolen; en vestigen wij eens ieders aandacht op de heden in ons blad voorkomende advertentie der voormelde firma. In liet algemeen belang wordt men opmerkzaam gemaakt op de m deze Courant voorkomende advertentie van den Heer GCJSTAV SCHWA11ZSCHILD te Hamburg. De daarbij geannonceerde loten kunnen, in aanmer king der vele prijzen, die in deze loterij zijn, ten beste aanbevolen worden, verwijl liet genoemde huis, dat met den verkoop dezer loten belast is en waarvan de realiteit en soliditeit algemeen bekend isj de beste waarborgen oplevert. Het is dan ook niet te verwonderen dat zeer vele orders naaf lieui worden gezonden, die immer met de meeste zorg ten spoedigste worden uitgevoerd

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 3