Eruyse Pilaar, is jl. Zaterdag van Schields alhier teruggekeerd, aan boord hebbende de Armstroug- kanounen. Aan boord van dezen bodem gebeurde 0p zijne reis naai Shields een ongeluk. De ma chinist 2de kl. Vermeer, ridder der Militaire Willemsorde, verloor in de uitoefening zijner be trekking den duim zijner rechterhand. Hij is, in Engeland aangekomen, aan den wal zorgvuldig rerpleegd en met genoemd vaartuig jl. Zaterdag alhier teruggekomen. Algemeen is de deelneming in het ongeluk van den jeugdigen man, die ter Just van Guinea in het vorige jaar zich zoo dapper gedroeg en zich een zoo eervolle onder scheiding verwierf. Gouda, 1 Juni. Het kantongerecht heeft uit spraak gedaan in de zaak van G. J. B.die terecht stond omdat hij, tijdens zijne vrouw aan de pokken leed, geen aankondiging daarvan over eenkomstig de verordening had gedaan. Het kan tongerecht heeft verstaan dat het aan den be klaagde ten laste gelegde feit niet is bewezen eu hem mitsdien vrijgesproken. De ambtenaar van het O. M. is van dit vonnis in hooger beioep gekomen. Voor den beklaagde was opgetreden Mr. H. J. Kranenburg. Groningen, 1 Juni. Hedenmorgen had de plech tige begrafenis plaats van het lijk van den hoog leeraar F. T. Ermerins. Behalve zijne ambtge- uooten, de meeste geneeskundigen, de senaat der studenten en een groot aautal andere studenten, had eene aanzienlijke menigte uit alle standen nch op de begraafplaats verzameld. Aan het graf bracht de hoogleeraar der geneeskundige faculteit Dr. D. iiuizinga, in hartelijke en sierlijke taal, hulde aan den overledene als mensch, geleerde en hoofd des gezins en schetste wat allen ver liezen iu het plotseling afsterven van den wel- willenden, lmrtelijken, eerlijken, grondigen eu klassiek gevormden geleerde, die zoo terecht een Europeesehen naam had verworven. Namens het studentenkorps voerde de rector Alting Mees het woord, en ook hij deed uitkomen welk groot verlies de hoogeschool en hare kwee- kehngen in den dood van Ermerins hebben onder gaan. De oudste zoon des overledenen dankte diep bewogen allen, namens de familie, voor de eer den overledene bewezen en de hulde hem gebracht. Greld- en Eflectenmarkt. Amsterdam van 22 tot 30 Mei 1871. Zoowel wat betreft den loop der prijzen als wat de omzettingen aanbelangt, was de beurs in de afgeloopen week vrij voldoende, al vallen er ook geene belangrijke voorvallen te consta- teeren. Wij kunnen dus kort zijn en met een enkel tvoord wijzen op die effecten welke in het bij- zooder de aandacht schenen te trekken. Wij be doelen natuurlijk niet de Noord-Ainerikaatische spoorwegfondsen, die voortdurend de hoofdrol spelen en waarover straks nog een enkel woord. Het waren in de laatste dagen juist londseu die anders minder op den voorgrond treden, doch die nu, tengevolge der wet op de loterij-leeniug welke onlangs door het Duitsche rijk is in wer king getreden, wel eens voortdurend van meer gewicht zouden kunnen worden: de loterij-lee- ningen, zoowel de Russische als de Oostenrijk- sche, vooral de laatsten, hebben eene belangrijke prijsverbetering ondergaan. Russische loten 1864 klommen in deze week van 229 tot ƒ241, die van 1866 van 223% tot ƒ236. Oostenrijksche a 250 11. 1859 stegen van 220 tot ƒ225a 500 11. 1860 van ƒ464 tot f 492% a 100 fl. 1864 van 120 tot ƒ123. Zelfs Turksche spoorwegloten deelden mede in de gunst eu brachten het van 6854 tot 72. Doch ook in andere opzichten teekende de beurs zich willig en bijna alle fondsen zijn minstens een tintje hooger gemerkt; enkelen wonnen nog al aanmerkelijk, vooral in de Russische soorten; b. v. leening 1864 van 92% tot 93% pCt., 1866 van 92% mede tot 93% pCt. FranSche rente aanvankelijk, en hoe zou het anders kunnen zijn zeer flauw, kwamen heden op de tijdingen dat de Oouunune-manneu einde lijk het onderspit hebben gedolven, weder tot 61% pCt. tegen 49% pCt. op Zaterdag. Oostenrijk sche renteschuld is slechts weinig vooruitgegaan, doch daarentegen, behalve de loten, waarop wij reeds wezen, ook de Branbactia, welke van ƒ7311 tot 754 klommen. Italië, Turkije, Egypte, SpaDje, Portugal, alles heeft meer of minder geprofi teerd. De Amerikaansche Staatsfondsen, behiel den den ouden prijs even als Brazilië. Granada echter liep van 24% op 24, Peru 1870 van 75% op 74% pCt. terug. Van Noord-Atnenkaansche Spoorweg-fondsen waren de meeste soorten hooger genoteerd, som migen zelfs vrij belangrijk, zooals Atlantic-Ohio 101 tegen 99% pCt. voor acht dagen, Rockford Rock-Island 58 tegen 56% pCt. enz. Erie aaudee- len daalden van 26 op 25%, Cahfornië Extension van 84% op 83%, Alabama Chattanooga van 73 op 72 pCt. andere soorten iets minder. Wij zeiden daar straks dat deze Spoorwegfondsen nog steeds de hoofdrol op de bears spelen; zij doen dit inderdaad en zij zullen dat nog lang doen. Het schijnt toch, dat de markt nog verre van verzadigd is, niettegenstaande er steeds nieuwe voorraad wordt aangevoerd, niet alleen wat be treft de nieuwe leeningen, welke elkander met verwonderlijke snelheid opvolgen, maar ook door het overbrengen van nieuwen voorraadstukken der oudere soorten. Langzamerhand zal men nu meer bekend gaan worden met het werkelijk gehalte der verschillende leetiiugeu en de goede van de slechte kunnen onderscheiden; en dit is voorzeker een van de goede kanten der groote uitbreiding, welke deze tak van handel erlangd heeft, doch men vergete niet, dal er ook een zeer gevaarlijke kant is: die van overprikkelde specu latiezucht, welke door reeds verkregen en hoog voorgespiegelde voordeelen wordt opgewekt. Het geld op prolongatie, aanvankelijk van 3 op 3% pCt. gerezen, is weder op 3 pCt. teruggevallen. BLUTENLAND. Frankrjj k. Bij zijne interpellatie over de aanvulling van de opengevallen plaatsen in de nationale verga dering, maakte de hertog d'Audiffret-Pasquier de laconieke opmerking: „Het is meer dan ooit noodig, dat liet gouvernement in overeenstemming met de meerderheid der vergadering haudele." Be minister Picard, tegen wien deze woorden voornamelijk gericht waren dacht er waarschijnlijk ook zoo over, maar met de kleine wijziging, dat de meerderheid niet in overeenstemming met het gouvernement wilde handelen. Voor zoover de heer Picard deel uitmaakt van de regeering is dit inderdaad geblekeu waar te zijn. Genoemde minister toch heeft zijn ontslag genomen en is daarin door den generaal Le FJö gevolgd. Eene interpellatie van den generaal Ducrot over de laatste gemeentelijke verkiezingen te La Nièvre, waarbij hij de geheele schuld van Frankrijks rampen op de schouders stapelde van den mi nister van binnenl. zaken, zijne prefecten eu de republikeinscbe linkerzijde schijnt het ontslag verhaast te hebben. Door eene verklaring van Picard, dat hij het gedrag van den prefect te La Nièvre goedkeurde en hem zelfs dacht te bevor deren werd de toorn van de rechterzijde ten top gevoerd, en Thiers heeft toen gemeend, beter te doen, het oude lid van het gouvernement der nationale verdediging te ontslaan. Als zijn op volger zal benoemd worden Victor Lefranc en het gevolg hiervan is dat Jules Favre en Jules fchuiou hunne portefeuille kunnen behouden, die zij wel dienden neer te leggen, wanneer iu plaats van Picard een minister der rechterzijde aan liet bewind kwam. Victor Leirauc nu is naar alle kenteekeuen nog meer repuhlikeiuschgezind dan zijn voorganger. Iu plaats van Le Flö zal de generaal Cissey het in Frankrijk zoo ver woeste rijk van Mars konieu besturen. Behalve zijne uitgebreide kennis en zijne liberale opiniëu in krijgszaken, heeft Cissey tot aanbeveling de flinke houding, die hij tegenover den Parijscheu opstand heeft aangenomen. De 25ste Juni zal voor Frankrijk waarschijulijk de dag zijn, waarop beslist zal worden of twist en partijhaat nog meerdere rampen over het uitgeputte land znlleu breugeu. Op dieu datum toch ziju vastgesteld de aanvullings-verkieziugeu, waarbij noodzakelijk moei worden uitgemaakt of de prinsen van Orleans in de vergadering zitting mogen hebben. Wordt deze vraag bevestigend beantwoord, dan is daarmede ook het vonnis geveld over hunne aanspraken op den troon eu de naar alle kenteekeuen lot stuud gekomen tnsie der twee takken van liet huis van Orleans ver nietigd of ten minste van hare kracht beroofd. Op dienzelfden datum zal waarschijnlijk ook het voorstel van Feray aan de orde worden gesteld, om aan Thiers voor twee jaren het hoogste gezag toe te vertrouwen. De twee zaken slaan met elkander in oumiddelijk verhand. Wanneer toch het voorstel Feray wordt aan genomen, dan zullen aan de zitting der prinseD van Orleans weinige hinderpalen worden inden weg gelegd, daar zij dan in allen gevalle niet meer als caudidaten voor het koningsschap kun nen aangemerkt worden. Valt ecliter het voorstel, dan zal Thiers zijue waardigheid wel dienen neer le leggen eu voor alle dyuastieke intrigues is de deur geopend, waardoor Legitimisten en Orleanisten het land zullen binnen stroomen en wellicht nog een enkele Bonapartist achteraan zal komeu sluipen. Een enkel Bonapartist zeggen wij, want door hare ellendige houding tegenover den Parijscheu opstand en het loyale gedrag van Mac-Mahou tegenover Thiers, heeft deze partij alle kans verloren om hei Corsikaansche geslacht weder op den troon te brengen. Maar dat ook aan alle andere preteusien den weg zal worden afgesneden door aanneming van het voorstel Feray hopen wij hartelijk. Het is toch juist Frankrijks ongeluk geweest, dat steeds na iedere revolutie eeue reactie tot stand kwam, die nood zakelijk weder tot nieuwe uitbarstmgen moest leideu. Eu juist na zulk eeue revolutie, wanneer ieder afschuw heeft vau de gebeurde gruwelen, en overdreven socialistische of communistische beginselen dus zeer weiuig sympathie viuden, bestaat er zulk een schuoue gelegenheid om op verstandige wijze aan de eischeu van het volk tegemoet te komeu door het vestigen eener ge matigde republiek. Vooral nu is hiertoe alle aanleiding. De bevol king der departementen heeft zich door de ge- uieeutelijke verkiezingen duidelijk m dien geest uitgelateu. In Thiers vindt zij een kundig man, die bereid is aan billijke eischeu des volks toe te geven in plauis vau het op nieuw te gaan onderdrukken, Kouit daarentegen een graat' De Cliam bord op den iroon, dan wacht hem zonder quaestie over korter of lauger tijd liet lot van Karei X of erger. Wordt een prins van Orleans tot kouiug verheven, wie geeft Frankrijk een waaroorg, dat hij niettegenstaande al zijue goede bedoelingen niet den weg zal volgen van Louis Philippe en langzamerhand door reactionaire eu coustilutioneele maatregelen, een tweede 1848 over het land zal brengen? Wat meu ook moge zeggen, dat het Fransche volk niet in staat is zicli zelf te regeeren, dat het iu sterke handen moet worden gekneld, dat is alles onzin, die des te miuder te pas komt, omdat uien van die zelf- regeering nog nooii oprechl tu gematigd de proel heeft genomen. In Versailles heeft men een les getrokken uit de nieuwe theorie, door de ïusurgenieu bij hunne braudstichlingeu aangeweud. De meeste ingeze tenen hebben namelijk de luchtgaten liunner kel ders dicht gestopt om den een of anderen lief hebber te verhinderen, er petroleum en hraudeude machines iu te werpen. Met de gevangenen weet men htjua geen weg; er zijn le Cherbourg drie schepen ingericht en versterkt om er de gevan genen voordat zij worden weggevoerd te bergen. Men is ïutusschen begonnen met de ondervragin gen der hoofdpersonen van deu opstand; Assi, Rochefort, Cavalier, en eeue vrouw die eeu hoold- oliicier heeft gedood hebbeu een eerste verhoor ondergaan. Te Parijs heerscht op het oogenblik volkomen militaire dictatuur. Alle dagbladen, die verschij nen willen, moeten üaarvoor de toesiemming van generaal Mac-Mahou verkrijgen; de reeds be slaande, zijn gehouden zich binnen de 24 uren na uitvaardiging van het decreet, daartoe aan te melden. Huiszoekingen en arrestatien hebben nog in menigte plaats. Mocht uit dezen toestand, die door de omstan digheden noodzakelijk wordt gemaakt, voor Parijs en geheel Frankrijk zien een tijdperk outwik- keleu van gematigde vrijheid, heerlijke rust eu vrede België. Zooals men gisteren uit onze telegrafische be richten kon zien heeft er in de kamer van afge vaardigden een vrij hevige discussie plaats gehad over de verwijdering van Victor Hugo uit België. Iu welsprekende woorden heelt de heer Del'uis- seaui den minister van justitie Cornesse geïnter pelleerd en hem vooral verweten, dat het tegen woordig gedrag van het kabinet in zulk een schreeuwende tegenspraak is met de houding, die het tegenover den man van Sédan heeft aange nomen. Hij noemde de uitzetting van Victor Hugo eeu v,ioote fout en stelde in dien zin een orde vau den dag voor, die door de heeren Demeur, Jottrand eu Couvreur ondersteund, docÜ ten slotte met 81 tegen 5 stemmen verworpen werd. In zijn antwoord betoogde de minister natuurlijk dat de beroemde schrijver den Belgischen staat in gevaar bracht en verdedigde verder het standpunt waarop de regeering zich in de zaak van de uitgeweke nen der commune heeft gesteld. Het komt ons voor, dat én de verdedigers van den heer Hugo én de ministers om de zaak heen draaien, omdat zij begrijpen dat aan hun beider handelingen en beweringen een steekje los is. Tegenover de verklaringen van de Engelsche en Zwitsersche gouvernementen, tegenover het gevoel van billijkheid zelf moet de Belgische regeering wel inzien, dat zij een fout heeft begaan, door zonder onderzoek alle vluchtelingen uit Parijs van de grenzen te weren. Zooals het dikwijls ge beurt wordt hier bepaald eeu groote onrechtvaar digheid door de publieke opinie verdedigd, leder is mei afschuw vervuld over de vlammen die hij uit Parijs heeft zien opstijgen, het bloed dat hij er heeft zien stroouien en geeft zijne volle goedkeuring aan maatregelen die strekken, om allen die aan deze vreesselijkheden hebben deel genomen, buiten de wet te stellen. En buiten de wet worden zij inderdaad door de Belgie gesteld, daar bun zells niet de gelegenheid zal gegeven worden, het karakter van hunne haudelingen te bewijzen. Na springt het toch dunkt ons duide lijk in het oog, dat hierdoor velen in handen van het Fransche gouvernement zullen worden overgeleverd, die alleen politieke misdadigers ziju, zich niet aan gruweldaden hebben schuldig ge maakt, en derhalve recht hebben, in vreemde landen een toevlucht te vinden. Overal, lot zelfs in de Belgische kamer, wordt links en rechts geschermd met de groote woorden: „Moordenaars, brandstichters, dieveD, schurken enz." Maar vooreerst moet nog bewezen worden dat alle insurgeuten deze benamingen verdienen, en daarom is de gedragsliju van de Engelsche regeering naar ons inzien de beste, die begint met toegang te verleeuen eu dan gaat onder zoeken. Ten tweede staan moordenaars, brandstichters en dergelijke personen evenmin, ja nog minder dan ieder ander, buiten de wet. Het eerste be ginsel nu van eene goede wetgeving is, dat iedere beschuldigde het recht heeft om gehoord te worden. De minister Cornesse moei wel heimelijk voelen, dat de genomene maatregel onrechtvaardig is eu daarom bestaat zijne verdediging voornamelijk in verachtingsvolle woorden, die op de groote menigte een sterken indruk maken maar iu den grond tot de eigenlijke quaestie niets afdoen. Aan den anderen kant echter kan de heer Defuisseaux, niettegenstaande al zijne vurige sympathie voor Victor Hugo, niet ontkennen dat deze groote schrijver geen recht had, opeen ver regaand tartende wijze het gouvernement van het land, waarin hij gastvrijheid geuoot, tegen te werken. Zijn eerste brief aan de Indépendance toch zegt niets meer of minder dan: „Doe in deze zaak wat gij wilt ik onderwerp mij niet aan uw ge zag; ik Victor Hugo stel mij en mijn huis iu de rue des barricades boveu de wet". Een gouver nement kan verkeerde handelingen doen, maar de staatshuishouding zou er waarlijk erger dan die vau Jan Steen gaan uitzien, wanneer eeu iegelijk het recht had om te zeggen: „Ik voor mij beo het hiermede niet eens en onderwerp er mij dus volstrekt niet aan." Wat overigens den nachtehjkeu aanval op Victor Hugo's huis aangaat, deze is even schandelijk als het geweld, door de commune tegen het huis van Thiers gepleegden niet minder afkeuring ver dient de houding van de Brusselsche politie en deu dén burgemeester Anspach, daar zij kennelijk iu deze zaak de oogeu gesloten hebben gehouden, die altijd voor de publieke veiligheid geopend moesten zijn. Aan deu verongelijkten man noch aan een lid zijner familie is b. v. behoorlijke gelegenheid gegeven, getuigenis der gebeurtenissen af te leg gen. In een laatsten brief aan de Indépendance pro testeert Victor Hugo tegen deze handelwijze en eindigt mei de lakonieke woorden: „Na dit ge zegd te hebbeu ga ik heen." Al het bovenstaande resumeerende, had, dunkt ons, de discussie iu de kamer van afgevaardigden dit resultaat moeten hebben: Dat het ministerie zijn gedragslijn tegenover de Fransche uitgewe kenen veranderde; dat de heer Oeiuisseaux het ongelijk van Victor Hugo voor een gedeelte erkende; dat dezen beroemden schrijver bet ver blijf iu België niet ontzegd, maar hem alleen ver zucht werd, voor het vervolg niet tegen de maat regelen van het gouvernement in opstand te ko men, daar dit auders genoodzaakt zou zijn, hem te verwijdereu; dat eindelijk aau deu Brussel- schen burgemeester eu de polnie eeu sterk votum van afkeuring werd gegeven over hun gedrag bij den uachtelijken aanval. Het wetsontwerp voor de kieshervorming is, op 's kouings bekrachtiging en de afkondiging na, wet gewordeu, duar de seuaat het in zijne zit ting van 31 Mei heeft aangenomen met 34 tegen 1/ stemmen. TKJLiEGHAiVXMJEN. Brussel, 1 Jnni. De Echo du Parlement zegt dat Félix Pyat eu Grousset in Zwitserland zijn ge arresteerd. Het bericht dier arrestatie werd üflicieel medegedeeld aan het Belgische Gouver nement. Versailles, 1 Juni. Iu de zitting der Nationale Vergadering heelt de heer Raviuel eeu ontwerp van wet gedeponeerd tot liet verleeuen vau eeu ciediet voor het verblijf der ministers te Versailles. De heer Thiers heeft iu antwoord aan den heer Luroche Jaquelin gezegd, dat het gouvernement geen voorbatige beslissing wil nemen ten opzichte van de quaestie der vestiging in de hoofdstad. De Ministerraad zat zich te Versailles blijven vereenigen; de voornaamste Munsters zullen er verblijf houden. Maar liet is feitelijk onmogelijk om er de Ministers van Oorlog eu Financiën te installeereu en er hunne ambtenaren huisvesting te bezorgen. Hij doet opmerken dat, als dezer dagen eene leening wordt uitgeschreven, het onmogelijk zou zijn, indien de Minister van Fi nanciën zich te Ver ailles bevond. De rede van den heer Thiers werd zeer toegejuicht. De heer Dufaure diende een ontwerp in tot reorganisatie van den Raad van State: Op voorstel van deQ heer Villeseur besliste de vergadering oin Maandag a. s. de geloofsbrieven te onderzoeken van de verkozen leden de prinsen de Joinville en d'Aumale. Een bevel van Mac-Mahon bepaalt, dat in de schouwburgen voorhands slechts dan voorstel lingen zuilen mogen gegeven worden, wanneer zij daartoe verlof verwerven. De verkoop van dagbladen in de straten is verboden. De Gauloit eisebt dat tegen de muiters met strengheid zal worden te werk gegaan. Frankrijk heeft het recht verworven op Parijs voortaan con- tröle uitteoefenen. De France eischt de doodstraf voor de ware schuldigen; zij die op het dwaalspoor werden gebracht kunnen met meer zachtheid behandeld worden. Londen, 1 Juni. Prins Napoleon heeft een brief aau Jules Favre geschreven, waarin bij een be schuldiging inbrengt tegen de mannen vau 4 April. Aan bet slot van dien brief leest meu het volgende: „De eenige grondslag van een gouvernement voor Frankrijk, de eenige bron van wettigheid eu kracht, is een beroep op het volk. Frankrijk be hoort dit beroep te doen en desnoods te eischeD." Versailles, 1 Juin.Naar meu verzekert zal de beer Lambrecht tot minister van hinueuiandsche zaken en de heer Lel'rauc tot minister vau opeubare werken worden benoemd. Ter openbare kennis is gebracht, dat de ge meenschap met Parijs Zaterdag volkomen zal hersteld zijn. Florence, 1 Juni. Iu de heden door de Kamer der Afgevaardigden gehouden zitting is het voor stel verworpen van den heer Saportas, om de zitting oumiddelijk te verdagen, eu daarentegen het voorstel der regeering aangenomen, om de spoedeischende wetsontwerpen (betreffende de le- gerorganisatie en de opeubare veiligheid) nog vóór het overbrengen van den zetel der legeenng naar Rome in behandeling te nemen. B'ecnen, 1 Juni. Rij de neden gehouden seriën- trekking der Oost. Aand. a tl. fUU leemng 1864 ziju de volgende 7 seriën uitgeloot:serie 171, 725, 1197, 3025, 3579, 3645, 3752. Bij de oumiddelijk daarop gevolgde preiniëntrekking zijn de hoogste prijzen gevallen op: Serie 1197 N". 35 tl. 25U,0U0, ser 3529 N°. 79 11. 25,000, serie 1197 N°. 46 U. 15,000, serie 3025 N». 17 fl. 10,000. Londen, 2 Juni. De heer Victor Hugo is heden hier aangekomen. Promotlén. Leiden, 2 Juni. Bevorderd tot doctor in de ge- ueesknude, de heer J. A. Gaiiandat Huet, gebo ren te Norg, met eeu academisch proefschrift, getiteld: De Ambulance Neerlandatse in den Oorlog van 1870. ltecht zaken. In de correctioneele zitting der rechtbank te Leideu vau Vrijdag 2 Juni zijn veroordeeld: H. v. S. te Leiden, wegens verbreking van af sluiting, lot eene gev. van 1 d. J. S. te Bent huizen, wegens mishandeling, tot eene cell. gev. van 6 w., eeue geldb. van /8 of subs. gev. van ld. H. B. te Hiüegoui, wegens mishandeling, tot eene cell. gev. vau 3 in., eeue geldb. van /S of subs. gev. van 1 d. A'IL AilLiLfiAJI I LML N 's-Gravenhaqe, 2 Juni, Bij Koninklijk bes; uit vau 28 Mei jl. is de heer A. baron Calkoen, op zijn verzoek, eervol ontslagen als liu eu voorzit ter van het Munlcoilege, behoudens aanspraak op pensioen en zulks ouder dankbetuiging voor oe vele eu goede dieusteu den lande hewezeu. Men verneemt dal de heer Mr. M. H. Gode- lioi, die gisterenavond door de vrijzinnige kie- zersvereemgiug de Grondwet benoemd is tot can- diilaat voor het Umaatschap van de Tweede Kamer der Ötateu-Geueraai, voor die caudidatuur treeft, bedankt, zoodat die vereeuiging andermaal zal moeten vergaderen tot het stellen van een candidaat. Naar men verneemt heeft de heer Mr. J. Loudon, die beuoeind is lot gouverneur-generaal vau Ned.-lndië, het voornemen, om de aanstaande zomervergadering van de Provinciale Staten vau Zuid-Holland, als Commissaris des Konings in die provincie, nog te leideu eu na den afloop daar van zijne tegenwoordige betrekking neder te leggen. Men zal zich herinneren dat de lieer Mijer eerst op het einde van 1866 tot gouverneur gen. vau Ned.-lndie werd benoemd, eu dat der halve zijn opvolger ook eerst op liet einde des jaars hem behoort te vervangen. Thans vernemen wij dat de heer Mr. J. A. Philipse, lid van de Eerste Kamer der Stuteu- Geneiaai, die dit jaar als zoodanig moest aftreuen, eeu schrijven gericht heeft tot de Provinciate Staten vau Zuid-Hol land houdende verzoek om, wegens redenen vau gezoudheid, oij de aaustaande beuoeuimg lot leden oer Eerste Kamer niet meer in aanmerking te komen. ZlSale SXAAiS-LUIEKIJ. vijfde klasse. achtste lijst. Trekking van Vrijdag 2 Juni. N°. 15851 15U0. N". 14U4U, 15393, 17o55/TUUU. N". 13781, 15884 4UU. N°. 6SU4, 14907, 1ÓOS5, 16617, 16654, 19943 /2UU. N". 1877, 4128, 4923, 8597, 13277, 19511 /TOO. FrJJzen van JO. 98 2342 5556 8296 10683 12821 15295 17494 189 2383 5567 8474 10807 12831 153/9 17543 143 2723 5628 8515 10851 12807 '15381 17505 148 2801 5604 8ÖU4 10805 12908 15475 17031 155 3110 5752 8082 10990 130Ö8 15520 17093 166 3116 5991 8742 11020 13190 15548 17791 189 3336 6051 8832 11040 13229 15000 17858 233 3398 6217 8845 11089 132ü7 15084 17879 300 3430 6 260 8893 11300 13383 15858 17927 303 3499 6512 8944 11370 13385 10019 179/1 519 3634 6553 8948 11483 13399 10128 18007 670 3721 6503 8970 11491 13418 102/9 180Ö8 710 3767 6567 9093 11521 13ol9 16280 18075 752 3885 6579 9101 11681 13001 '10300 18289 774 3996 6706 9185 11689 '13002 10400 18423 818 4012 0921 9240 11790 13081 10477 18445 938 4042 7040 9250 11939 13734 105 42 18505 957 4081 7205 9325 11955 13702 10004 18755 i021 4204 7240 9380 12331 13770 10804 18831 f202 1414 4290 7330 9483 12354 13820 10880 18954 4542 7382 9537 12300 13878 10948 ■19101 1513 4589 7383 9731 12482 13884 17092 19177 1530 4657 7481 9882 12584 13899 171U0 19208 1581 4691 7531 9940 12015 13980 17114 19354 1617 4802 7550 10102 12648 13991 17119 19306 1818 4884 7572 10250 12089 13998 17120 19420 1986 5332 7575 10304 12701 14305 17151 49+58 2022 5338 7588 10572 12762 14747 17201 19584 2313 5385 7787 10634 12782 14800 17418 1974$ 2334 5445 7914 10653 12786 14928

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 3