teera emaj eer nvlo; Lala [uMevverken. De forten Vanvres, Montrouge :êire zijn met elkander verbonden door een tipende linie van aardewerken, rle dagbladen geven bun hoop te kennen, capitulatie van iletz tot den vrede zal n et h -vre. iuiet an impr re o Set w, nkn gre ordt lev i lies 3rac reset ivetl idin" tot dezen maatregel heeft gegeven eigende houding van de burgers bij den o uitval van de Parijsche bezetting, forten Vanvres en Montrouge zijn versterkt Irid, 28 October. Men verzekert, dat En en Rusland gunstig geantwoord hebben kennisgeving van de candidatuur van den van Aosta. Het ontslag van den Minister schijnt zeker. In de Cortes zal een voor- edaan worden tet consolidatie van de Cu- e schuld. werpen, 27 October. De l'récurseur deelt dat de goelet Elise, komende van Holstein de hoogte van Helgoland door een Fransch ;sstoomschip opgebracht, ter reede van Vlis- is binnengekropen. Fromotiën. ïeeij nini i el Zijl indl Hef d iet ooi ws, 28 October. Bevorderd tot doctor in hten de heer C. Keijzer, geboren te Steen- uiet Stellingen. R echt szaken. de correctioueele zitting der rechtbank te ui van Vrijdag 28 October, zijn veroordeeld K. te Leiden, wegens verbreking van af- ig tot eene gev. van 8 d. J. v. d. Z. te neer en K. D. te Aarlanderveen, beiden feus bedelarij, ieder tot eene gev. van 14 d. en C. D. 8. beiden te Leiden, wegens dief- In dienstbaarheid en medeplichtigheid daar- de eerste tot eene cell. gev. van 1 j., de ,e tot eene cell. gev. van 6 m. A. P. te u, wegens verwonding, tot eene cell. gev. 1 m. en eene geldb. van f 8. of subsid. gev. 1 d. J. d. B. en IJ. H. beiden te Rijns wegens hoon en mishandeling, vrijgespro- - O. M. te Bodegraven, wegens beleedigiug bed. beambten in functie, tot eene geldb. ƒ5. of subsid. gev. van ld. F. A. K. en R II beiden te Bodegraven, wegens geweld- heid eu belediging jegeus een bed. beambte, erste tot eene gev. van 8 d. en de tweede ne geldb. van f 8. of subsid. gev. van 2. d. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. Rottekdam, 28 October. rffle. Door de buitengewone hooge atloop veiling is dit artikel in eene vaste positie Buien eu is het te voorzien dat wij spoedig I hoogere prijzen te geuioet gaan aangezien itsc mnenlandsche markten allen zeer vast ge- Vo a ZIJ 'u' ulker. Ruwe en Geralhneerd. titeeds in voor- Dit lande stemming; door gebrek aan aanbie- 'a3 eu was de omzet echter beperkt, irei |iec. Zeer vast door dc coulante alioop der gingen te Amsterdam zoodat thans ordinair onder 85 a 96 c. te koop is. .ncJljst. Zonder handel. ici'crijeii. Zeer vast. Kaar veilingsprijs is zeer vraag doeh met te bekomen. 6/w. 2314; vliegend 3214; voorjaar 32%; najaar 32, 32%. Koolzaad October 90. oud lei mekten. Met goeden bundel. Comadre vijgen, e matten, tot 10 te koop. Pruimeudanteu 20. ■noen. Verkeerde deze week in gunstige pnnug. De pnjze.i tuoneu eene verhooging ia a 2 c. aan. fol. Zonder handel. In. in lustelooze stemming. Bauea f 73.50; kun (Ti. idlgo. Met wat meer handel; tot iets mati- pnjzen vouden circa 80 kisten Java koopers. leekrap. Goed gevraagd tot vaster prijzen ral in goede qnalneiteu. Racijn 20.50 a 21. otasch. Loco met f 12.50 betaald, waartoe veel meer te koop is. etroleiun. Uithoofde de vele aanvoeren iets :r afgegeven. Kotereu f 24.75 a f 24.50. 'Uïn. Raapolie cont. 50.75; Mei f 49; Dec. 25 Lijnolie cont. f 35.25; Mei 736Dec. 34.75. entohe cont. f54.50 f55; Dec. 64.76. runen. Vast. 'cel. 1ste qual. 20 f20.25; 2de qnal. f 16.50 ■5b3de qual. f 15 f 16Keizersmeel f23 f 26. IVLarlrtbericbiten. ^sterdam, 28 October. Rogge, stemming prijs- idend; Petersburg 184,186; Gaiatz 190,194 197 e*sa 195; Berdianski 193. Levering, stemming '6noeg onveranderdOctober 187Maart 199, Mei 200. Boekweit, stemming 3 hooger vaste stemming. Raapolie 6/w. 47%vliegend Mei 44%; Nov. 4534, 46; Dec. 4534. Lijnolie, Gemeenteraad van Leiden. Zitting van gisteren. Geopend te 2 uren. Volgens onze toezegging van gisteren, laten wij hier volgen een meer omstandig verslag van de laat op den dag aangevangen behandeling der gemeen- tebegrooting, waarvan wij in ons nominer van gis terenavond de hoofdstrekking mededeelden. De Voorzitter stelt aan de orde de afdeeling Uit gaven, en wel Hoofdstuk I* (Huishoudelijk bestuur.) VAlgn. 1 tot 49 worden zonder discussie goedgekeurd. Volgn. 50. Jaarwedde van den concierge van het raadhuis enz. De voorgedragen verhooging van dezen post met ƒ150 werd bestreden door den heer Lezwijn, die van oordeel is, dat het verval van emolumenten door de verplaatsing van de schilderijen van het raadhuis naar de Lakenhal, volstrekt geen reden is om de voldoende bezoldiging van den concierge te verhoogen. iN ergens bleek dat bij de bepaling van zijn bezoldiging op tooien gerekend was. De keer Stoffels verdedigde de billijkheid van de voorgedragen verhooging. De heer Buijs stelde voor den post te verminderen met 150 en eene nieuwe post te creëren onder hoofd stuk XI (onvoorziene uitgaven)tijdelijke schade vergoeding wegens verval van emolumenten ƒ150. Dan kunnen zij die voor de verhooging zijn voor, en zij die haar bestrijden, er tegen stemmen, waardoor het beginsel zal zijn uitgemaakt. Ha eenige discussie wordt dit voorstel aangenomen. Volgn. 50 tot 72 worden zonder discussie goedge keurd en hoofdstuk I tot een bedrag van 41700 aangenomen met 23 tegen 2 stemmen, die van de hee- ren Goudsmit eu Scheltema. Hoofdstuk II (openbare werken); volgn. 73 en 74 worden, nadat de heer Van Outeren naar aanleiding eener aanmerking van de commissie van finantiën had te kennen gegeven, dat het volgend jaar de som van dit hoofdstuk nooger zal zijn, wegens voorziening in eenige groote werken, goedgekeurd. Volgn. 75. Onderhoud van plantsoenen enz. De heer Krantz, vestigt de aandacht van de com missie van fabricage op de telegraafpalen die het plantsoen ontsieren. De heer Hubrecht, is dit volkomen eens, maar geeft te kennen dat daaraan tegenover het Ryk niet veel te doen is. Volgn. 75, 76 77 worden goedgekeurd. Volgn. 78 onderhoud van havens, vaarten, enz. 7780. De heer Le Poole stelt vour dezen post met 1000 te verminderen, omdat z. i. de commissie van fabri cage voor de exploitatiekosten van het Liernurstelsel minstens die som overvraagt. De loco mobile kan z. i. goed bewaard worden m een poort op de Garenmarkt die aan de stad behoort, zoodat geen bergplaats be hoeft gehuurd te worden, en het inrichten van een der kruithuizen tot bewaarplaats van vaatwerk kan nooit 2000 kosten. De heer Hubrecht bestrijdt de geschiktheid van de door den vor. spr. bedoelde poort. Daarin kan zelfs geen brandspuit geplaatst worden; hetgeen de heer Le Poole voor bepaald onjuist meent te moe ten verklaren. Hieruit ontstond tusschen beide leden over en weer discussie, totdat ten slotte op de vraag van den voorzitter het amendement Le Poole niet wordt ondersteund en alzoo geen onderwerp van be raadslaging uitmaakt. Volgn. 78, 79 en 80 worden na eene korte gedachten- wisseling tusschen den heer Krantz en den Voorzitter over de inrichting der begraafplaatsen in verband met het verzoek van het Israëlitisch armbestuur, be nevens volgn. 81 en 82 goedgekeurd. Hoofdstuk II (tot een bedrag van 38251.33) wordt aangenomen met 23 tegen 2 stemmen, die van de heeren Goudsmit en Le Poole. Hoofdstuk III (kosten van gemeente-eigendom- men enz.) Volgn. 8388, worden zonder discussie goedgekeurd, en het geheele hoofdstuk (tot een bedrag van 20,349) met 24 stemmen tegen 1, die van den heer Scheltema. Hoofdstuk IV (invorderingskosten der plaatselijke belastingen volgn. 8990) uitgetrokken tot een bedrag ven 12,271, wordt zonder beraadslaging goedgekeurd, gelyk hoofdstuk V (kosten der openbare veiligheid) geraamd op een bedrag van 51,421.50 en hoofdstuk VI (kosten der plaats, gezondheidscommissie ƒ275), loopende deze hoofdstukken over de volgns. 91105. Avondzitting van gisteren. (Geopend te zeven uren,) Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig, de heerenStoffels, Tollens, Hu brecht, Hoog, De Eremery, Hartevelt, Goudsmit, Lezwijn, Le Poole, Buys, Bylevelt, Verster, Scheltema, Du Rieu, Cock, Dercksen, Van Heukelom, Van Oute ren, Driessen, Krantz, Van Wensen en Wttewaal. Aan de orde is Hoofdstuk VII (kosten voor het onderwijs enz.) De heer Cock heeft de bekende grieven herhaald tegen de opdrijving van de kosten voor het openbaar onderwijs, tot groot bezwaar van de belastingschuldi gen en ten nadeele van bet bijzonder onderwijs. Zijne grieven werden door enkele andere sprekers gedeeld. In het bijzonder hebben de heeren Scheltema, Verster en Dercksen de groote uitgaven voor het onderwijs sterk bestreden ten gevolge waarvan zij even als de eerste spreker tegen het hoofdstuk zouden stemmen. De bezwaren werden wederlegd door den Voorzit ter, de heeren Krantz en Stoffels, maar in bet bijzon der werd het openbaar onderwijs tegenover de geuitto bezwaren met klem door den heer Goudsmit in be scherming genomen. Spr. trad daarbij in eene verge lijking van het onderwijs in Duitschland en Prankrijk en wees op de uitkomsten, die Prankrijk zoo ver hadden gebracht, dat Pruisen nu voor de poorten van Parijs staat. De Voorzitter was van oordeel dat men zoodoende in de onderwijsquaestie trad en 't beter was dit niet te doen; hij sloot de algemeeue discussie. Volgn. 106, litt. b. kosten van schoollokalen en schoolbehoeften, van de Latijnsche scholen, 600. De commissie van finautiën heeft voorgesteld dien post met ƒ100 te verminderen, op grond dat de som voor de prijzen aan de leerlingen uit te reiken te hoog was. Het voorstel werd verworpen met 13 tegen 10 stemmen, en volgn. 106 goedgekeurd. Volgn. 106, litt. c. Vuur en licht op de Latijnsche scholen 350. De commissie van finantiën heeft voor gesteld dien post met 100 te verminderen. De heer Lezwijn licht het amendement toe. Als men de uitgaven der andere groote inrichtingen met deze vergelijkt zal men toestemmen dat de voorgedragen som te hoog is. In het Nut b. v. worden 15 lokalen gestookt met veel minder kosten. De heeren Cock en Goudsmit achten het noodig den post niet te verminderen, en de laatste antwoordt op het argument, als zou op het Nut minder voor vuur worden uitgegeven, dat er ook altijd klachten zijn dat het daar koud is. Het amendement wordt verworpen met 19' tegen 4 stemmen. Litt. e jaarwedde van den claviger 300. Burg. en Ws. hebben voorgesteld dezen post met ƒ100 te vermeerderen. De voorzitter licht het voorstel toe. De man heeft geen vrije woning en de tijd die kern overblijft wordt ingenomen door het doen van boodschappen voor het college van curatoren, op wier nadrukkelijke voordracht deze verhooging ook is voorgesteld. De heer Cock, gunt den claviger de vermeerdering van f 100 van harte, maar acht zich bezwaard daar mede de belastingschuldigen te verhoogen. Indien hij ook in de vergadering van curatoren tegenwoordig ware geweest, zou hij er tegen hebben gestemd. De heeren Scheltema en Bijlevelt, verklaren dat zij na deze mededeeling, de verhooging, hoewel aan vankelijk er voor gestemd, zullen- verwerpen. De voorzitter, de heeren Stoffels en v. Heukelom verdedigen nader de verhooging, die ten slotte met 12 tegen 11 stemmen wordt verworpen. Volgn. 107 litt: c; vuur'en licht op de middel bare scholen 800. De commissie van finantiën heeft andermaal voor gesteld dien post met ƒ100 te verminderen, De heer Stoffels geeft te kennen dat op de Hoogere Burgerschool 34^ kachels worden gestookt; terwijl in het laboratorium den ganscken dag licht brandt voor het nemeu van proeven. De heer Goudsmit voegt er bij dat er 'thans nóg voor vuur en licht van de parallel-klasse moet wor den gezorgd. De heer Buys, heeft tot dit amendement medege werkt omdat hij de som exorbitant hoog vond in vergelijking met de kosten voor het gymnasium eu de lagere scholen. Het voorstel wordt met 13 tegen 10 stemmen verworpen. Volgn. 107 wordt nadat daarbij voor de parallel- klasse 1907 was uitgetrokken en alzoo gebracht op ƒ2932 goedgekeurd, eu daarna ook'volgns. 108 eu 109. Volgn. 110 (onderhoud van scholen enz.) wordt verhoogd met 300 voor onderhoud van de bewaar school in de Groenesteeg en daardoor uitgetrokken op /5800 en vervolgens met de volgns. 111119 goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat eerlang een voorstel zal worden gedaan om een van de scholen voor min vermogenden uit te breiden, wegens het groot aantal scholieren. De heer Le Poole zal even als eenige heeren by den aanvang van dit Hoofdstuk, thans verklaren dat hij 't verwerpen zal, wegens de bégunstiging van 't openbaar boven 't bijzonder onderwijs. Hoofdstuk VIII (uitgetrokken tot een bedrag van ƒ145,50) wordt aangenomen met 17 tegen 6 stemmen. Tegen, de heeren: Dercksen, Tollens, Le Poole, Versier, Scheltema en Cock. Hoofdstuk VIII (armwezen enz. tot een bedrag van 65,779,24). Volgns. 120:135 wordt'zondei1 dis cussie met algemeene stemméri aangenomen, nadat de begrootingen van de niet gesubsidieerde instellin gen van weldadigheid by den post subsidien aan gods huizen waren goedgekeurd, te weten vana. het li. C. armbestuur; b. het Gereformeerd Minue- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis; c. Vrouwen Kraarn- moeders; d. Gemeente-apotheek en c de vereenigde Gast- en Leprooshuizen. Hoofdstuk IX. (Reuten en aflossingen van 'geld- leenmgen). Volgns. 136—138 tot een bedrag van /7070.42. Zonder beraadslaging met algemeeue stem men aangenomen. Hoofdstuk X. Volgns. 139151, (andere uitgaven niet onder de, vorige hoofdstukken begrepen). Volgn. 146, (kosten van rechtskundig onderzoek betrekkelijk het mstelleu van gedmgèn) 30(1 Burg. en YVeths. hebben voorgesteld dien post:met 300 te vermeerderen. Ha bestrijding van do heeren Lezwijn en Du Rieu, en verdediging van den Voorzitter en de heeren Goudsmit, Van Outeren en Cock, is dit voorstel aan genomen met 21 tegen 2 stemmen, die van de heeren Lezwijn en Du liieu. Volgn. 149, toelage aan de eigenaars van den schouw burg 1509. De beer Tollens zal zich tegen dezen post verkla ren omdat als aan het onderwijs veel ten koste ge legd, de armbesturen gekort worden, dan aan het amusement niet zooveel moet besteed worden. De post wordt aangenomen met 20 tegen 4 stem men, die van de heeren: Tollens, Le Poole, Verster en Scheltema. Volgn. 151, bijdragen in de kosten van den weg van Alkemade 700. De heer Cock acht 't voorzichtig met fyqt oog op de quaestie tusschen Leiden en Alkëmade over het leggen van een nieuwe brug over de ring vaart, dezen post voor memorie uit te trekken en de 700 op hoofdstuk XI onvoorziene uitgaven over te brengen. Aanvankelijk waren de Voorzitter en de heèr Hu brecht dit gevoelen niet toegedaan, omdat na een on derhoud dat met B. en Ws. vanAlkeüiade was ge houden, deze pogingen zouden aanwenden den Raad aldaar terug te doen komen van hun besluit om geeh gelden toe te staan voor het onderhoud van den weg van Alkemade, zoolang Leiden volhield,het bouwen van bedoelde brug eu niet wilde bijdragen oih liever een soliede pont daar te stellen. Doch nadat de heer Buys de gedachte van den heer Cock had ondersteund', als eene manifestatie tegen Alkemade, om te doen zien dat als de Raad niet terug komt op zyn besluit, Alkemade bij Leiden geen heil zou vinden, namen B. en Ws. het voorstel van den heer Cock over. Hoofdstuk X werd hierop aangenomen met alge meene stemmen tot een bedrag van ƒ14045. Volgn. 150 van dit hoofdstuk (a,ankoop van inschrijvingen op het grootboek der 2 ft pCt.) werd echter aange- gehouden tot na de behandeling van hoofdstuk I der afdeeling Inkomsten. Hoofdstuk XI (onvoorziene uitgaven) wprdt even als de stemming over de gansche afdeeling uitgaven verdaagd tot na de behandeling van Hoofdstuk I der inkomsten en wel in het bijzonder om het be ginsel by vgn. 1 betrokken, nopens het brengen op de begrooting als eerste post van het batig slot der laatst vastgestelde rekening, waarmede, vgn. 150 van de uitgaven in verband staat. Aan de orde is de afdeeling Inkomsten en wel Hoofdstuk I (ontvangsten wegens vroegere diensten.) Vgn. 1 batig slot der laatst vastgestelde rekening, voor zooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestem ming is gegeven ƒ6688.955. In verband hiermede wordt behandeld het voorstel van de finantieele com missie, om op de begrooting van 1871 het saldo in artikel 1 uit te trekkeu tot het volle bedrag van 17,494,17s, maar de hoogere uitkomst van 108f000, daaruit ontstaande te doen strekken niet tot verla- 'grng van den omslag maar tot aankoop van effecten, zoodat de begrooting van 1872, zonder batig saldo .begint, waarin dan voorzien kan worden door die zeilde som van ƒ10800 weder als verkoop van effec ten onder de ontvangsten op te nemen. (Zie over dit stelsel der commissie Leidsch Dagblad van 25 October. De V oorzitter vestigt de aandacht der vergadeging op de volgende uitdrukking in het rapport der com missie van finantiën, ter verdediging van haar stelsel //Moet die onregelmatigheid blijven voortduren? Uwe Commissie betwijfelt dit ten sterkste, ai ware het slecht^ om deze reden dat zij, in strijd met de duidelijke bedoeling van de wet, op eene vermenging van dienstjaren neerkomt. Elke rekening van deze gemeente zondigt toch werkelijk tegen den regel, dat de uitkomsten en uitgaven vau twee jaren niet mogen worden dooreeogemengd. 't Is waar, wat hier gebeurt, gebeurt dok elders in Zuid-Holland en Gedeputeerde Staten schijnen ra die wijze van handelen te berusten." •Ged. Btaten, zegt de voorzitter, berusten daar niet ra, ,maar het is een bepaald voorschrift aau B. en Ws. waar aan zij waarde moeten hechten, een voorschrift boven dien door den Koning gesanctionneerd. Ais dit nu 'zoo is, dan vraagt hij of het met beter is deze aan gelegenheid thans ter zijde te stellen en aan de com missie van finantiën de vrijheid te laten, later een afzonderlijk voorstel te doèn en dit te meer daar hij 'de innige overtuiging heeft dat Ged. Staten nooit eeu begrooting zullen goedkeuren, die hun voor schriften met opvolgt. Ha eene ingewikkelde discussie, waarbij de finan tieele commissie vooral de meenrag voorstond, dat haar stelsel niet van de voorsohrilten van Ged. Staten afweek en de onmogelijkheid betoogde om haar voorstel omtrent het batig slot, buiten de begrooting te be handelen, en verschillende leden hot beginsel van het batig slot zelf bespraken, werd het voorstel van den Voorzitter om de zaak uit te stellen met 15 tegen 8 stemmen verworpen. Voor, de heeren: Van Wensen, Stoffels, Tollens, Hubrecht, Hoog, De Eremery, Du Rieu en de Voor zitter. De quaestie zelf werd nu door meerdere leden besproken. Daar deze ingewikkelde cijferqnaestie voldoende is uiteengezet in het rapport der commissie van financiën dat in ons nummer van 25 October is opgenomen, zullen we ons bepalen tot den uitslag van de discussie die was, dat het bovenomschreven voorstel der com missie van finantiën werd verworpen met 13 tegen 10 stemmen. Voor, de heeren Yan Outeren, Yan Heukelom, Bylevelt, Buijs, Lezwijn, Goudsmit, Le Poole, Yerster, Scheltema en Cock. Volgn. 1 is dus gebleven zooals het op de begrooting is voorgedragen. Het aangehouden volgn. 150 van de uitgaven, en hoofdstuk XI, uitgetrokken tot een bedrag van ƒ6350 worden alsnu aangenomen met algemeene stemmen, hqhoiiMens, d,e. ,stem van den keer Goudsmit tegen hoofdstuk XI. De gëlieele post van Uitgaven wordt in omvraag gebracht' eu aangenomen met 19 tegen 4 stemmen, die van de heeren Le Poole, Yerster, Scheltema en Cock. Thans wordt weder teruggekeerd tot Volgn. 1, zoo als dit oorspronkelijk op de begrooting van in komsten voorkomt. Deze post wordt aangenomen met 15 tegen 8 stemmen. Tegen: de heeren Bylevelt, Lezwyn, Le Poole, Scheltema, Buijs, Goudsuiit, Yerster eu Cock. Hoofdstuk 11. (Opbrengst van belastingen en hef fingen). Volgn. 2 en 3, zonder discussie aangenomen. Volgn. 4 (25 opcenten op de hoofdsom der belas ting op het personeel 24354.78s). De Commissie van Pinancièn heeft voorgesteld dit volgn. dus uit te trekken Opcenten, op de hoofdsom der belastingen op het personeel 25 over 4 maandenS118.26 15 8 9741.92 17860,18. De heer Hartevelt is van meening dat met 't oog op het aanhangig nieuw belastingstelsel de afschaffing van 10 opcenten op het personeel, door de financieele commiss.e voorgedragen, met raadzaam is. Hij achtte beter Volgn. 4 te lateo gelijk het is. De heer Buijs verdedigt het voorstel der finan cieele commissie en wordt daarin ondersteund door don heer Cock, terwijl de heer Krantz er voor zal stemmen, omdat daardoor de hoofdei ij ken omslag met steeds' aau verandering zal onderhevig zyn. De heer De Fremëry en Du Rièu ondersteunen daarentegen den heer Hartevelt. In omvraag gebracht, wordt, het voorstel der finan cieele commissie verworpen met 18 tegen 5 stemmen. Voor: de heeren Krantz, Buys, Lezwiju, Schel tema en 'Cock. Volgn.-,4j eu 5 wordt hierop goedgekeurd. Volgn. 6'(plaatselijke directe belasting) wordt aan gehouden tot na de afhandeling der begrooting. Hoofdstuk II wordt aangenomen met 23 tegen 2 stemmen, die van de heeren Cock en Scheltema. De volgende drie Hoofdstukken geven tot geen discussie aanleiding en worden met algemeeue stem men goedgekeurd. Het aangehouden volgn. 6 (hoofdelyken omslag) van Hoofdstuk II wordt nu behandeld. Oorspronkelijk uitgetrokken op ƒ71400, wordt dit ten gevolge van de wijzigingen in de begrooting thans voor 1871, gebracht op 75,400. De begrooting voor 1871, bedragende ƒ370,562.435 aan inkomsten, 370,473.19 aan uitgaven eu dus sluitende met een batig saldo van 69.24s wordt hierop aangenomen met 18 tegen 4 stemmen. Voor: de heeren Dercksen, Van Outeren, Dries sen, Krantz, Van Wensen, Van Heukelom, Bylevelt, Buijs, Lezwyn, Goudsmit, Wttewaal, Stoffels, Tol lens, Hubrecht, Hoog, De Eremery, Du Rieu en de Voorzitter. Tegen: de heeren Le Poole, Verster, Scheltema en Cock. Hiefcs meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gescheiden. Erratum. In een zinsnede van ons verslag van den gemeenteraad van gisteren is eene inisstelliug ingeslópen, zij moet aldus luiden: Benoemd tot leeraar in het Hebreeuwsch aan 't Gymnasium den heer G. C. Steynis; theol. stud. met 22 stemmen, terwijl 3 blanco biljetten in de bus gevonden werden. LAATSTE BERICHTEN. Bij de herstemming in het hoofdkiesdistrict SliedreQht voor een lid der Prov. Staten van

Leidsch Dagblad | 1870 | | pagina 3