A. SIMaEL -»b Uitverkoop en de Likwidatie VER BENEDEN FABRIEKSWAARDE. SOCIËTEIT MINERVA. TIELSCHE KOOPHANDEL, Verloren ADVERTEfMTIEM. STOOMBOOT-MAATSCHAPPIJ De Vereeniging. Nieuwe SCHROEFSTOOMBOOTDIENST Prof. PERGRER D'ALION gaat steeds voort met den van alle Winkelgoederen lot veel VERMINDERDE: PRIJZEY en De verkoop geschiedt alleen a contant. DE HUIZEN ZIJN UIT DE HAND TE KOOP. rant icn zijn, zal er van Bodegraven voor het grootste gas ;edeelte niets meer te zien zijn dan een gladde inde nsle en J reu e to b ve di ong irwe tvvi ig pn 3 he ir ilhie ;oeu isse< oocl hi doo fg inge eve: rooi scht doe lidei des uw ind oa idt OD !an zaa" i dl is I I.D ivas we had ven toei s d tv ker ólli ordl ilte lom dee eek. dei 3de- gei be den dei VVS- sod, ner •en de- lin- t al on- zoo van nei zin lijk cel ren i te aar ide tte- ge- ten rde ien en 30- ppervlaklebeneden is alles even treurig, doch laat men het oog omhoog dan is het niet veel leter. Aan de zuidzijde van den Rijn de Katho- ieke kerk zonder haan en met gebogen kruis. )p den toren aan de noordzijde de Hervormde ;erk zonder leeuw en zonder kruis, welk gemis e bB'eel^s v00r eenig6n tijd door den sterken wind was veroorzaakt, en nu, ten gevolge van den nraiid, hebben de bestuurders der Luthersche kerk iet goedgevonden hun gelief koosden zwaan ook lijn standplaats te ontnemen, ten einde hem zorg- uldig te bewaren als eene gedachtenis, wijl hij rots de groote hitte der vlammen zijne stand plaats moedig en ongeschonden had bewaard. Dat alles zich zoo spoedig mogelijk ten beste moge schikken, is de wensch van uwen mede- ileeler. BUITENLAND. Euffelamt. Het Lagerhuis heeft verleden Woensdag gehan deld over het denkbeeld om aan groote minder heden eenig aandeel in de nationale volksverte genwoordiging te geven; tot welks verwezenlij king in 1867 eene bepaling in de kieswet is op genomen. De meeste sprekers, ook de minister Gladstone, waren van oordeel dat die afwijking an het constitutioneele beginsel//heerschappij der meerderheid," niet goed werkte noch op zich zelve aanbevelenswaardig was, maar dat liet nog te vroeg was om de kieswet opnieuw te wijzigen. Dienovereenkomstig is een voorstel om de be doelde bepaling in te trekken, met 1S3 tegen 175 stemmen verworpen. Oostem-ijlt-Hoiig;. Monai-clvie. In het politiek leven wordt zelden het ongeluk en het leed in aanmerking genomen. Deze droe vige ondervinding, zoo schrijft men uit Weenen aan de Kölnische Zeilung, doetonzen Rijkskanselier thans in hooge mate op. Hij heeft een geliefden zoon, waarop ai zijn hoop gevestigd was, ver van zijn vaderland op een eiland in den stillen Oce aan verloren en deze onverwachte slag heeft zijn gezondheid zeer diep geschokt. Van de ongesteld beid die hem in Griiz overviel is graaf v. Beust nog niet genezen, hij is ook hier zwaar ziek. Deze toestand echter beveiligt den kranke niet tegen openlijke aanvallen en men stelt hem zelfs voor zaken verantwoordelijk, waarvan hij niels afweet en waartoe hij nimmer de hand heeft geleend. Tot leeraar aan het gymnasium te Weenen ,is benoemd Dr. Eriedrich Burkhardt, een protes tant. Dit is het eerste geval, dat door het minis terie van onderwijs art. 3 der grondwet van 21 December 1S57, wordt toegepast, waarnaar allen staatsburgers gelijke rechten op het vervullen van rijksambten hebben. Het Valerland een te Weenen verschijnend blad behelst een artikel dat zeker in Rumenië met grooten bijval zal worden ontvangen. Daarin leest men namelijk „Weenen moet geen provin cie-stad worden maar ook niet een nieuw Jerusalem, de verzamelplaats van Israel. Wie be wonen de grootsche paleizen in de Burgstraat De Joden. Wie zijn eigenaars van de prachtige winkels? De Joden. Wiebeheerschen de Wee nerpers De Joden. Wie staan aan het hoofd van de fabrieken, die den kleinhandel en den vrijen arbeidenden stand vernietigen? - DeJoden.- Wie zamelen de vette dividenden der actiën in?- De Joden. Voor wien wordt in den winter de schouwburg bespeeld? Voor de Joden. Wie trekken des zomers naar Baden, Boslau, Nuszdorf en de overige voorsteden der Hoofstad? De Joden. Wie trekken het meest partij van het burgerlijk huwelijk? De Joden. Wie zullen echter Weenen moeten verlaten, als het zoo voort gaat? In geen geval de Joden. Niemand wil van Weenen een provinciestad maken-, maar wij willen het nog minder in een Ghetto zien veranderen." En dat schrijft men nu in de negentiende eeuw Spanje. In de Corteszitting van 11 Juni heeft de pre sident-minister Priui betrekkelijk de keuze der souvereins, na herinnerd te hebben dat Don Fer dinand van Portugal en twee Italiaansche prin sen de candidatuur hadden afgewezen, aldus ge sproken „Toen werd ik door het gouvernement gemachtigd om met een anderen persoon, den vierden candidaat, te onderhandelen. Dien noe men kan ik niet; ik zou daarmede eene onbe scheidenheid begaan, mijn woord breken en ver wikkelingen veroorzaken. Deze candidaat had ontegenzeglijk wat Spanje en vele volksafgevaar digden in onzen toekomstigen monarch verlan gen: hij was van koninklijken bloede, katholiek en meerderjarig. Doch het is alsof het een be sluit van het noodlot was dat wij in de eerste twee jaren na de revolutie zonder koning zou den zijn. Immers, de onderhandelingen werden in stilte en met veel kans op een goeden uit slag voortgezet; toen kwam hier een doorluchtig persoon, een gelastigde van den prins dien ik be doel. Hij kwam juist bij tijds om de onstuimige Corteszitting van 19 Maart jl. te kunnen bijwo nen. Ik dééd alle moeite om den slechten indruk der toen alhier gevoerde discussie bij dien aan zienlijken persoon uit te wisschen, en ik meende dat wij op weg waren om het eens te worden. Onderwijl kwam er een nieuwe gelastigde; en ziet hoe noodlottig het ons weder tegenliep! Hij kwam juist te Madrid toen de beroerten en op- roertooneelen van Gracia, van Sans en Barcelona hier bekend werden. Ik zocht hem die bedroevende voorvallen te verklarenik wenschte te verhoe den dat hij daaraan te veel gewicht hechtte; doch hij vertrok zonder dat ik hem had kunnen overtuigen. Een paar weken later meldde een brief mij, dat de bedoelde prins voor het oogeu- blik buiten staat was om de Spaansche kroon aan te nemen. Het gouvernement heeft u dus nog geen candidaat voor te slaan; en of het er morgen een zal hebben weet het niet. Doch nooit zal ik den prins Alphonsus (Isabella's zoon) aan bevelen en nooit zal ik den grondslag van ons staatsgebouw, waarop de kroon nog moet worden gezet, dat is de democratische constitutie van 1869, laten aanranden of wankel maken. Italië. De discussie der Italiaansche Kamer van Af gevaardigden over de voordracht der regeering tot dekking van het tekort en tot herstel van het finantieel evenwicht is sedert het begin van deze week vrij wat gevorderd. De onderscheiden onderdeelen der Kamer hebben hun gevoelen over die voordracht doen kennen de rechterzijde heeft zich bij monde van den heer Minghetti gunstig daarvoor gestemd verklaard. De heer Ratazzi, de leider der gematigde linkerzijde, en de heer Crispi, die aan het hoofd der uiterste linkerzijde staat, hebben het plan der regeering bestreden; de eerste wilde het verbeteren door wijzigingen die hij voorsloegde tweede ver klaarde het volstrekt verwerpelijk. Nadat de rap porteur der commissie de voordracht had verde digd, vooral op de onverbiddelijke noodzakelijk heid van harde opofferingen tot herstel van 's lands crediet wijzend, is de algemeene discus sie in de zitting van den 15den gesloten. Deuemarkeu. Te Kopenhagen is dezer dagen overleden de professor Lie. jur. F. J. Larsen. Hij behoorde tot de jongere Deensche juristen, die een voor name studie maken van het Sleeswijksche recht. Hij doceerde aan de hoogeschool te Kopenha gen, nam een ijverig deel aan de diplomatieke werkzaamheden voor den Weener-vrede, en trad in 1868 als ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie van de rechtbank op. Tijdens de onder handelingen met Pruisen over den afstand van de Noord-Sleeswijksche districten was hij als Sleeswijksch jurist aan den gevolmachtigde van Denemarken, graaf Quaade, toegevoegd. België. De Gentsche correspondent van de Midi. Cl erkennende dat de uitslag der verkiezingen is toe te schrijven aan de evolutie van clericalen en progresisten, meent dat er evenwel nog verschil lende kleine redenen bestaan voor de nederlaag, door het ministerie geleden: „Wat dezen uitslag heeft teweeggebracht," zoo schrijft hij, „is niet, dat de liberale principen door het meerendeel der kie zers van het arrondissement niet worden beleden, maar het zijn eene reeks kleine grieven, die men aan het gouvernement ten laste legt, zooals: de herbergiers, die kwaad zijn omdat de jenever is opgeslagen ten gevolge eener nieuwe wet, de vermindering van prievenport, den vrijen invoer van viseh en de afschaffing van de belasting op het zout decreteerende; de gepensioneerde oflicie- ren, die klagen omdat hun pensioen niet vermeer derd wordt; de mannen der belasting van de 11 p. h., in een woord de clericalen hadden de drif ten weten aan te vuren van al wat in Gent ontevreden was, en op die wijze zijn zij er in geslaagd voor het oogenblik eene meerderheid te bekomen, die met een vijftigtal stemmen ver plaatst is. „Wat het karakter van de kiezing het meest doet uitkomen en een bewijs is dat vele kiezers, die voor een oogenblik uit ontevredenheid hunne stem aan de liberalen hebben geweigerd, het zich beklagen, is de uitslag der overstemmingde heer De Kerchove, die iD de eerste stemming maar 2919 stemmen had gehad, bekwam er in de bal loteering ongeveer 2509, terwijl er alsdan een groot getal kiezers vertrokken waren, en M. Leger, die er 291-1 had gehad, vereenigde er nu maar 1781. Dit bewijst, dat talrijke kiezers, die des morgens tegen de liberale lijst hebben gestemd, des avonds aan M. De Kercbove hunne stem hebben gegeven." TELEGRAMMEN. Ik hoop hartelijk, dat zij altijd zullen bestaan, want de moderne maatschappij moet, bij het streven naar vooruitgang, zich steunen op onze eenstemmigheid. Bayonne, 17 Juni. Er hebben zich talrijke Carlisten vereenigd. Er loopt een gerucht dat zij dezer dagen eene beweging zullen trachten in het leven te roepen. Portsmouth, 17 Juni. Het Pruisische oorlogs fregat König Wilhelm is gisteren alhier aange komen. New-York, 27 Juni. Er loopen geruchten, dat er eene wijziging van het kabinet op handen is, ten gevolge van de debatten over Cuba. Bncnos-Ayres, 20 Mei. De gezondheidstoestand is goed; enkele gevallen van geele koorts vielen er voor. Brussel, 17 Juni. De Echo du Parlement ver neemt, dat in den ministerraad, die gisteren ge houden is, met eenparige stemmen werd beslo ten, den koning het ontslag der ministers in te dienen. Parijs, 17 Juni. Keizer Napoleon heeft een brief gericht aan den mayor van Southampton, in antwoord op een adres van den gemeenteraad dier stad. De keizer zegt daarin: de sympathie die gij jegens mij aan den dag legt, waar gij ge wag maakt van het jongste komplot tegen mijn leven gesmeed, roert mij diep. Ik zie daarin het bewijs voor het bestaan der vriendschappelijke banden, die Frankrijk met Engeland vereenigen. Promotiën. Leiden, 18 Juni. Bevorderd tot doctoren in de rechten de lieerenL. II. N. F. M. Bosch van Rozenthal, geb. te Velp; A. J.Dijekmeester,geb. te Tiel, en E. H. J. Van Zinnicq Bergmann, geb. te 's-Hertogenbosch, met Stellingen. Utrecht, 17 Juni. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer B. Hulshoff Gz., geb. te Amster dam, na openbare verdediging van'een acade misch proefschrift, getiteld: „De cheque uil een eco nomisch en juridisch oogpunt beschouwd." LAATSTE BERICHTEN. 's-Haqe, 18 Juni. De afdeelingen der Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben heden het onderzoek voortgezet over de wetsontwerpen no pens 1°. de bewaarscholen en 2°. het hooger onder wijs. Door den commissaris van politie Wulffers en den inspecteur Mertz, is heden in het Willems park gearresteerd een persoon, die voorgaf met vergunning geld voor de noodlijdende te Boden graven in te zamelen, maar die vergunning niet kon bewijzen. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. morg. morg. nam. oam. nam. avond avond 6 8 u. 12 B. 4 Q. 5 u. 8 u. 10 n. Vrijdag 68° 60° 56» Zaterd. 54° 63° 70° 65° Wind: Zaterdag inidd. 5 uren Z. W. een gouden BROCHE met Portret. De eerlijke vinder gelieve haar terug te bezorgen aan het Bureau van dit Blad, kunnende op een belooning aanspraak maken. Op Donderdag 16 Juni zijn we der groote Photograplilën van de Ruïne vervaardigd. Proeven van deze, alsook van die op 8 Juni zijn ter be zichtiging bij den ondergeteekenden, bij be stelling ƒ1.50 per exemplaar; de verschillende te zamen tegen minder prijs. J. GOEDELJEE, Photograaf. Ieder Schuldclschcr, die zijne rekening aan de Sociëteit Minerva heeft ingediend, geliove zich op Maandag 20 Juni a. s., des avonds tusschen 7 en 10 uren, ten huize van den ondergeteekende te begeven, ten einde het verschuldigde te ont vangen. A. G. VAN CAPPELLE, Rapenburg N». 519. Thesaurier. bs d es r«r. Op nieuw ontvangen het Eclitc Bantrfgcr nOPPi;i,-.IOPi:\BI ER, dat zeer door Heeren Geneeskundigen wordt aanbevolen. London Porter en Alc, Roscli- fterstc- en Prlnccsse-Bier, alles puike prima qualiteit en zeer billijke prijzen. Weil. VAN HAAKSBERGEN IHj Tl LH, Oude Vest, 1258. EXTRA REIS, Zondag 1» Junij 1870. Van LEIDEN naar BODEGRAVEN en WOER DEN 's morgens 7.30 uur, 's namiddags 2.10 uur. Terug van WOERDEN 's namiddags 3.20 uur. Terug van BODEGRAVEN 's namiddags 6 uur. Ligplaats Ptrechtsclie Veer. DE DIRECTIE. in directe verbinding met de stoombooten van en naar 'S BOSCH, Voor Passagiers, Goederen, Vee enz. Vertrekt Dingsdag morgen van LEIDEN naar GOUDA, DORDRECHT, GORCUM, ZALT BOMMEL en TIEL. Vertrekt Vrijdag van TIEL naar ZALT-BOM- MEL, GORCUM, DORDRECHT, GOUDA en LEIDEN. Het passagiers- en goederen-tarief is zeer bil lijk gesteld. Ligplaats te LeidenHaven. Informatiën bij B. v. DORSTEN Cz. MA-A-MB.-EX.TTK.AO TT. Dit bovengenoemde Extract, geheel gegrond op de regelen der wetenschap en gelouterd door de ondervinding en het gebruik, is een haarmid- del geheel eenig in zijne samenstelling, geheel afwijkend van alle andere tot nog toe uitgevon dene haarmiddelen. Dit extract vereenigt alle voortreffelijke eigenschappen in zich, welke tot versterking en voeding van het haar en hoofd dienstbaar zijnhet verfrischt en verheldert daartoe dezelve, houdt het hoofd rein van roos en andere uitwasemingen, maakt de ziekelijke haren weder gezond, zet den wortel vast, zoo zelfs dat de reeds verouderde en verflenste ha ren weder langzamerhand opkleuren zonder dat het Extract eenige kleurstof bevat. De niet ge ringe eigenschap van dit Haar-Extract buiten alle andere Haarolie of Pomade, welke altijd met vet of olie verbonden zijn, is dat hierin alle vetmengselen zorgvuldig verineden zijn, die wel voor het oogenblik eenigen glans aanbren gen, doch spoedig de haren weder dof doet wor den, door hare meerdere vatbaarheid tot aan kleving van stof en vuil, en het dus dubbel waar dig is daarvan een proef te nemen. Ilet is met eene volledige gebruiksaanwijzing 10 cents per Flacon verkrijgbaar bij J. J. Beuzemaker, Leiden, ilserief en Zonen,'s Ilage. Wed. Bosman, Gouda. W. A. Hoek, Schiedam. F. A. G. van Deth, Gouda. F.L. vanDeth, Dordr. A. Palmen, Delft. |f. A. Boronie, Rotterd.

Leidsch Dagblad | 1870 | | pagina 3