BUITKNLANP. Oostem'ijk-Hongaarsehe Monarchie. Het duel van den vorst Von Metternich heeft te Weenen een zeer slechten indruk gemaakt, en niet minder de lichtvaardigheid waarmede hof en ministerie die zaak hebben opgevat. De aan leiding tot het tweegevecht is in de oogeu des volks zoo schandelijk, zij getuigt van zulk eene ergerlijke zedeloosheid, dat dat volk in ernst meent door dien gezant te zijn gecompromitteerd, en 't den Keizer ten kwade duidt, dat hij een man op zulk een hoogen post handhaaft, die zoo weinig eerbied toont te bezitten voor de aller eerste, hoogst eenvoudige voorschriften van het zedelijk leven. De zaak van Barbara Ubrik zal nu spoedig voor de rechtbank te Krakau in behandeling komen. De rechter van instructie heeft de stukken, die betrekking hebben op deze zaak, bij de reehthank ingediend. Frankryk. De spanning, die bestond omtrent hetgeen op 26 dezer zou plaats vinden, is gebleken overbo dig te zijn geweest; en de geest der Parijzenaars en de door de regeering genomen voorzorgsmaat regelen droegen daartoe bij. In den jongsten ministerraad, waarbij de heer Schneider ook deelnam, moet deze nogmaals op het vervroegen van den datum der bijeenroeping van het Wetg. Lichaam hebben aangedrongen; doch zonder gevolg. De Keizer is vastbesloten zijn tegenwoordig ministerie in zijn geheel te behouden. De heer Forcade zou zich zelfs vrij liberaal gaan betoouen en tevens niet onge negen zijn hij zou den keizer daarover ge polst hebben om in éen kabinetzitting te nemen met Rouher en Ollivier; maar zooals gezegd is, heeft de Keizer daar geen ooren naar. De hertog van Aumale heeft aan den Franschen publicist Ulbach, welke in zijn tijdschrift la Cloche een letterkundige schets van den verdreven Prins van Orleans geplaatst had, den volgenden brief geschreven: „Mijnheer! Ik heb een oogenblik geaarzeld 0111 u te schrijven. Gij hebt van mij een zoo vleiende schets gemaakt, dat ik eenigs- zins er mee verlegen ben u dank te zeggen. Maar er is éen punt, waarop ik zonder valsche nede righeid u kan zeggen, dat gij mij juist beoordeeld hebt. Ja, ik heb Frankrijk lief, ik heb het harts tochtelijk lief! E11 wanneer gij Frankrijk herin nert aan hen, die het gediend hebben en die slechts voor hun land leven, wanneer gij het verlangen uitspreekt, dat de toegang tot het vaderland weder opengesteld worde voor al zijn kinderen, dan spreekt gij mijn innigste wenschen uit, en dan heb ik het recht u de hand toe te steken en te zeggenIk dank uH. d'Orléans." België. Te Bergeu is de heer Hubert, candidaat der gematigde liberalen en der katholieken, tot se nator gekozen met 12U0 stemmen tegen -10U, uit gebracht op den heer Wéry, den candidaat. dei- progressisten. Bij de gemeenteverkiezingen te Antwerpen welke Dinsdag en Woensdag hebben plaats gehad, zijn al de candidaten der progressisten of zoogenaamde meetinguisten met beduidende meer derheid van stemmen tot raadsleden verkozen. De voorspelling, telkenmale bij de verkiezingen met zekerheid vooropgesteld en onlangs ook in een Nederlandscli dagblad gedaan, dat de minis- terieele partij de zegepraal zou behalen, heeft zich dus niet verwezenlijkt. Het is thans de dertigste maal dat deze partij daarbij de nederlaag lijdt en men mag het er voor houden, dat de groote meerderheid der bevolking anders gezind is. De doctrinairen ol ministerieelgezinden hebben ge- woonlijk slechts in die wijken overwicht, welke door ambtenaren, officieren, of van de regeering afhankelijke personen, bewoond zijn, terwijl daar, I waar de burgerij woont en in het centrum der stad, in den regel de meerderheid aan de mee tinguisten ten deel valt. Daar de stemming in verschillende bureaux voor de verschillende wij ken geschiedt en de uilslag van elk afzonderlijk aan het hoofdbureau wordt bekend gemaakt, zoo is daaruit gemakkelijk de heerscliende geest I af te leiden. Onmiddellijk 11a de verkiezing ga ven de meetinguisten luide hunne vreugde te kennen over den uitslag en werden er aan de gekozenen en ook aan den burgemeester luister rijke serenades gebracht. Zoowel in den voor avond der verkiezingen als Dinsdag hebben hiel en daar ongeregeldheden en vechtpartijen plaats gehad. TELEGRAA1MEN. Weenen, 26 October. De Neut Freie Presse meldt, dat in het rapport van den Stadhouder van Dalmatic geconstateerd wordt, dat de opstan delingen van Cattaro voortdurend versterking ontvangen uit Montenegro en de Herzegowina. Hij acht het vooral noodig, dat de Oosten rij ksche troepen aan de grenzen van Montenegro operee- ren. Daardoor toch zouden de opstandelingen verhinderd worden versterkiug te ontvangen. De Minister van Builenlandsche Zaken zou zich der halve tot de Porto hebben te wenden met een verzoek om hare grenzen te uiogeu overschrijden. Plymouth, 28 October. De Tasmanian is heden met 920,777 dollars uit West-Iudië aangekomen. Volgens berichten uit Peru hebben, tusschen 13 September en 5 October, langs de kust aard bevingen plaats gehad. Er heerschte een alge- meene paniek. In liet zuiden van Peru hielden de schokken tot den 1-tden October aan. Londen, 28 October. Volgens den Morning Post heeft de Sultan het plan om naar Egypte te gaan, laten varen. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. Rottkrdam, 29 Oct. Koflie. De veiling is tegen verwachting zeer laag afgeloopen. Bruin ct., Preanger blank 1 ct., Tjilatjap deels taxatie, deels a 1 ct., Bleek taxatie, Padang 1 ct. beneden taxatieDemerary grootendeels boven geel a 1 ct. beneden, Blank taxatie, Havana 2«i ct., W.-I. soorten 1 "z a 1 tb ct., Grauw 1 Vt a 2 ct„ Bleek groenachtig 1 a 2 ct. beneden, Malang deels taxatie, deels 114 a Ui ct. beneden, Ros en Ordinair 1 a 114 ct. beneden taxatie. Na de veiling is de markt wel zoo vast geworden en werd voor S K'. 2 ct. avans op den ieilingsprijs betaald. Suiker. Ruwe en geraffineerd I11 eene vasle stemming doch met weinig omgang. Thee. Vastde handel bepaalde zich geheel voor behoeften. Hijst. Slil. Alleen voor prima tafel bestond vraag voor het buitenland. I11 ordinaire soorten was de omgang zeer gering. Specerijen. Zonder handel Meekrap. Met. kleinen handel lot vorige prijzen. Indigo. Flauwer en deze week 29 kisten iets lager verkocht. Polassclien. Stil doch vast; Petersburger loco li- Katoen. In kalme doch tamelijk vaste, stem ming met kleine omzettingen lot onveranderde prijzen. Wrol. Kalm; 36 balen Kaap tot vasten prijs af gedaan. Tin. Stil. Banca ƒ73.50 a 74, Billiton ƒ73 te noteeren. Petroleum. Tot stijgende prijzen met buiten gewoon groote omzettingen zoowel van dispo nibel als van zeilende en ladende partijen. Men houdt nu 28.75 a ƒ29; voor dadelijke levering ƒ28 a ƒ28.25 uit schepen dagelijks verwacht en 27.75 a ƒ28 voor Oclober-verscheping. Oliën. Raapolie cont. 44; Mei ƒ46.75; Dcc. 44.50; Lijnolie cont. ƒ34.50; Mei ƒ35.50; Dec. ƒ33.75; Patentolie cont. ƒ48, ƒ48.25; Naj. 48.50; Mei 1870 ƒ51.25. Granen. Tamelijk vast bij vrij levendigen oinzet. Meel. 1ste qual. ƒ16, ƒ16.50; 2de qual. ƒ13.50, ƒ14; 3de qual. ƒ12; Keizersmeel 22, ƒ25. M arktbericliten. Gouda, 28 October. Kaas. Aangevoerd 25 partijen 1"'qualiteit; Gras kaas ƒ26 a ƒ29 de 50 kilo. Boter. Wijboter 62'A a 67ets. de 5 hectogram men. Grasboter 75 a 82 ets. de 5 hectogrammen. De veemarkt met geriugen aanvoer en eenigs zins gedrukten handel. Varkens en biggen met overvoerde markt en tragen handel. Vette schapen vlug. IP 1* o ui otic n. Leiden, 29 Oct. Bevorderd tot doctor in de rech ten de lieer C. L. A. J. Huijssen van Kattendijke, geb. te 's-Gravenhage, met Stellingen. GreiTieeiateraad- Avond-zitting van Donderdag 28 October, te 7 uren. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Van Wensen, Krantz, Driessen, Van Outeren, Van Heukelom, Dercksen, Du Rieu, Sckeltema, Verster, Bijleveld, Buys, Eigeman, Le Poole, Hartevelt, De Eremery, Hoog, Hubrecht en Tollens, en later ook de heeren Lezwljn en Goudsmit. De heer Stoffels, waarnemend voorzitter, opent de vergadering, en verklaart dat de heer Tieleraan kennis heeft gegeven, de vergadering niet te kunnen bijwonen. Aan de orde is de verdere behandeling der gemeente- begrooting voor 1870. Hoofdstuk IV, kosten van invordening der plaat- selijke belastingen of middelen, wordt met algemeene stemmen aangenomen tot een bedrag van 12021. Hoofdstuk V, kosten der openbare veiligheid en van de brandweer; de heer Du Rieu vindt de kosten van politie voor deze gemeente te hoog, het wordt echter in rondvraag gebracht en aangenomen met 9 tegen 7 stemmen en blijft alzoo gesteld op 22200. Aan hoofdstuk V art 13, Onderhoud der brand spuiten, gekomen, zegt de heer Hubrecht dat de post van 2150 daarvoor uitgetrokken z. i. niet te hoog is; hij wil volgens een gevallen raadsbesluit elk jaar een der oude spuiten tegen een nieuwe veranderd hebben. De heer Krantz vindt de tegenwoordige echter nog voldoende. De heer Buys zegt dat men geene nieuwe brandspuiten noodig heeft voor de brandgas ten, omdat zij alsdan evenals degenen die aan de nieuwe spuiten werkzaam zijn beter zouden kunnen dingen naar de premie, en dat er z i. in de eerste twee jaren geen behoefte aan een nieuwe spuit is. Na nog eenige discussie tusschen de heeren Hubrecht, Krantz en Dercksen, wordt deze post, ingevolge rap port der Comm van Fin., verminderd met 1850 en alzoo gebracht op 800, welk bedrag in het vorige jaar daarvoor ook was uitgetrokken; in rondvraag gebracht werd het aangenomen met 12 tegen 8 stemmen. Art. 8 Kosten schutterij. De heeren Du Rieu en Tollens zijn tegen de oprichting vaneen muziekkorps uit finantieel oogpunt; de heer Hubrecht zegt er sterk voor te zijn, hij gelooft dat het voor de gemeentekas niet zoo bezwaarlijk zal zyn, èn men moet bedenken dat men er het groot publiek een groot genoegen mede verschaft. De heer Hartevelt wil dezen post voor loopig goedkeuren met de som voor de muziek uit getrokken, maar wil daarvan eene betere regeling om te weten of het een stedelijk of niet stedelijk muziekkorps zal zijn, en wil een benoeming van drie leden uit den Raad tot het geven van advies. De heer Scheltem,a hoewel zich van alle discussiën willende onthouden, zegt dat voor de gevraagde som een goed muziekkorps zal tot stand gebracht kuunen worden, en mocht hij zien dat het niet aan de verwachting kan voldoen dan zal hij de eerste wezen om het af te schaffen. Volgens hem zal het muziekkorps z-o wel voor de burgerij als voor de schutterij zijn, en stelt bij eene spoedige afdoening dezer zaak voor. De heer Van Heukelom wil bepaald een schutterij muziekkorps hebben, en gelooft, dat, wanneer het een stedelijk korps, wordt het al spoedig zeer slecht zal zijn; wan neer bet in handen van heeren officieren der schut terij komt, zal het volgens zijn gevoelen goed onder houden worden. Na nog eenige discussie wordt deze post gesteld op 921:0, in rondvraag gebracht en met 18 tegen 2 stemmen aangenomen. Daarna wordt het geheele hoofdstuk Y, gesteld op 51963, met 18 tegen 2 stemmen aangenomen. Hoofdstuk VI, kosten der plaatselijke Gezondheids- Commissie, wordt[met algemeene stemmen aangenomen. Hoofdstuk VII, kosten voor onderwijs en ter be vordering van kunsten en wetenschappen. De kosten voor Latijnsche scholen en de jaarwedde voor onderwijzers 10650. Over bet voorstel om den Rector der Latijnsche school en den Directeur der H. B. hun traktement met 500 te verhoogen en alzoo te brengen op 3000, zegt de heer Le Poole, dat vol gens hem het scIk olgeld aan die scholen, die toch alleen bezocht worden door kinderen van meerge- goede ouders, moest worden verhoogd, om daaruit de verhooging der traktementen te verhalen. Wanneer men nu 3000 gaat geven, zou men later zeer slecht 2800 aan een ander kunnen geven. Ook de heer Tollens is tegen de verhooging der jaarweddener mogen zegt hij niet meerdere lasten op de burgerij worden gelegen door de kooge opvoering van het onderwijs. De heer Eigeman wil een grens aan de verhoogingen gesteld hebben: gaat men hiermede door, dan komen ook later andere onderwijzers om verhooging hunner traktementen te erlangen. De heer Goudsmit zegt, dat, als de heer Eigeman eens naar de H. B. wil gaan en daar de werkzaamheden van den Directeur gadeslaan, hij dan zeker een der eersten zal wezen om voor de verhooging te stem men. Deze post moet verhoogd worden, zegt spr 2500 is te weinig voor een fatsoenlijk mensch om er fatsoenlijk van te leven, en de lieer De Loos heeft reeds meer aanbiedingen gehad; wanneer men hem verliest, zal men zijn weerga niet licht wedervinden. Hij zal voor de verhooging vaü het traktement van den Direct, der H. B. en voor dat van den Rector van het Gymnasium stemmen. De heer Van Heukelom beweert dat het trakte ment van den Directeur der H. B. te Leiden, in vergelijking met andere steden, het laagste is, en in dien men den heer De Lo >s niet behoudt, zal men misschien om zijne plaats naar eisch te laten ver vullen 2 personen moeten aanstellen. Het voorstel om het traktement van den Rector met 500 te verhoogen in rondvraag gebracht zijnde, wordt met 13 tegen 8 stemmen aangenomen, terwijl de heer Le Poole zich bij dezen post buiten stemming hield. Eveneens wordt het voorstel tot verhooging van het traktement van den Directeur der H. B. met 17 tegen 4 stemmen aangenomen. Hoofdstuk 7, litt. 6. Het uitgetrokken bedrag voor de schoolbehoefien en schoolboeken wordt met 100 verminderd en alzoo gebracht op 500. Hoofdstuk VII art. 4, Veranderlijke belooning van de onderwijzers, gesteld op 2490, wordt iugévolge rapport der Commissie van Fin verhoogd met 45, ten gevolge van het verhoogde bedrag der school gelden aan de meisjesschool 1ste klasse. Het geheele hoofdstuk VII van 118077 gebracht op 118922 wordt aangenomen met 15 tegen 6 stem men. De heer Le Poole zou tegen stemmen omdat de tegemoetkoming door de schoolgelden te gering is. Het hoofdstuk VIII, kosten voor het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen, wordt met 600 verminderd, door de afschaffing der gestichten te Veenbuizen en Ommerscbans en alzoo van 85469,74 gebracht op 84869,74; aldus gewijzigd wordt het met algemeene temmen aangenomen Hoofdstuk IX, renten en aflossingen van geldlee- ningen mitsgaders alle verdere opeischbare schulden der gemeente geraamd op 5320.42, wordt met alge meene stemmen aangenomen. Hoofdstuk X, andere uitgaven niet onder de vorige hoofdstukken begrepen. Over art. 6 van dit hoofdstuk, kosten van brand verzekering der gebouwen, zegt de heer Lezwijn, dat het zeer wenschelijk is tegen eene vaste premie te assureeren. De voorzitter zegt dat hij dit in ge dachte zal houden bij voorkomende gelegenheden. Art. 147, kosten van gemeenschappelijke zaken, belangen en verrichtingen of werken, bedoeld bij art. 122 der wet van 29 Juni 1851 (Stbl. n°. 85). De heer Gouismit vraagt, of men zich niet zou kuunen ontlasten van het onderhoud der trekvaarteu zij leve ren niet dan nadeelige sloten. De voorzitter zegt dat hieromtrent verbindende overeenkomsten bestaan tus schen de gemeenten 's-Gravenhage, Delft en Leiden. De heer Hubrecht zoude voorstellen subsidie to vragen daar er zeer vele stoombooten in de vaart zijn die de schoeiingen zeer erg vernielen. Over art. 149, toelage aan de eigenaars van den schouwburg ad 1500. De heer Le Poole wil deze subsidie zoo niet geheel doen vervallen, dan toch met de helft verminderen ook met het oog op de in het volgende jaar plaats moetende hebben academiefeesten en de heden aande schutterij verleende subsidie. De heer Tollens ver-eenigt zich met dit gevoelen; even eens de heer Versterdie zegt dat het geen zaak van algemeen belang is: hij wil daarvoor de gelden van de gemeentekas nietbeschikbaar stellen. De heer Goudsmit zegt dat de subsidie verleent was om te zien hoe het zoude gaan; de schouwburg verschaft een algemeen genot: volgen z. i. leven wij niet alleen om het geld, maar we willen er wel eenig genot van hebben. Het is zeer goed dat er een der gelijk amusement bestaat. Als men ziet wat erin 's-Hage en in andere plaatsen voor het tonneel wordt uitge geven, dan is ƒ1500 voor Leiden niet te veel. De heer Hartevelt zegt dat de Raad onfatsoenlijk zou handelen, als zij die som niet toestondmen kan zeggen dat door de verandering, die er aan de comedie gedchied is, de verbouweing van een paardestal in een fatsoenlijk gebouw heeft plaats gehad, hij zal blij ven strijden tut behoud der 1500, als subsidie voor de comedie. De heer Buys beweert dat een gemeente als Leiden behoefte heeft aan een schouwburgwan neer hij ziet de kolossale sommen die als subsidie worden gegeven voor het armwezen, dan rijst bij spr. de vraag op, waarom de bemiddelde klasse niet een subsidie van f 1500 mag hebben, vooreerst waarvan zoowel de meerdere als mindere genot heeft. den heer Le Poole om de subsidie met 750 te ver minderen, hetgeen wordt verworpen met 16 tegen 5 stemmen blijvende de subsidie alzoo 1500. Het geheele hoofdstuk wordende in omvraag ge bracht en geraamd op 15,945, wordt met 19 tegen 2 stemmen aangenomen. Hoofdstuk IX, onvoorziene uitgaven, geraamd op ƒ6000, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter sluit wegens het vergevorderd uur de vergadering, die wordt verdaagd tot Vrijdag-mid dag 1 uur. Zitting van Vrijdag 29 October. Voorz. de Weth. Stoffels. Tegenwoordig zijn de HH. Stoffels, Van Wensen, Krantz, Driessen, Van Outeren, Van Heukelom, Dercksen, Du Rieu, Sckeltema, Verster, Bijleveld, Buys, Le Poole, Hartevelt, De Eremery, Hubrecht en Tollens. Aan de orde is de gemeeutebegrooting voor 1870 en wel de afdeeling inkomsten. De heer Buys verklaarde met leedwezen vernomen te hebben, dat het sectie verslag niet te bekomen was geweest en hoopte dat daarin verandering zou komen De voorz. zeide dit toe onder vermelding, dat het dag. bestuur niets van die zaak had geweten, dan nadat er reeds publiciteit in het Dagblad aan was gegeven; anders had het de zaak verholpen In deze zitting werd tevens besloten tot het aan gaan eener leening van 17U00 ten behoeve der door den heer Van Heukelom gisteren voorgestelde brug aan de Haarlemmerstraat, in welke leening de Bank voor ƒ10,000 zal deelnemen, terwijl de overige 7000 op andere wijze zullen worden gevonden. De geheele begrooting werd na uitvoerige discussie goedgekeurd met algemeene stemmen op 3 na, die van de IIH. Verster, Scheltema en Lo Puole, welke beide laatsten uitdrukkelijk verklaarden hunne goedkeurende stem te onthouden wegens de hoog opgevoerde kosten van het onderwijs. (Plaatsgebrek belet ons, heden omtrent deze zit ting uitvoeriger te zijn; morgen echter komen we er op terug.) Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, - Gezien het besluit van den Commissaris des Ko- nings in deze Provincie van den 25itou September 1869 (Provinciaalblad n°. 93), herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente de bepalingen van de artt. 27 enj 42 der wet van den 29sten Maart 1833 (Staats blad n°. 4), zoo als die zijn gewijzigd en aangevuld bij de artt. 7 en 14 der wet van den 9don April 1869 (Staatsblad n°. 59) en de, volgens art. 42 der eerstgemelde wet, zoo als dit artikel is aangevuld bij art. 14 der laatstgeuoemde wet, op hen rustende verpligting tot het inleveren van suppletoire aan giften, wanneer zij door aanschaffing of verwisseling van belastingvoorwerpen in de termen vallen van art. 27 dier wet, zoo als dit artikel is gewijzigd en aangevuld bij art. 7 der wet van den 9deu April 1869 (Staatsblad n'. 59), terwijl zij tevens worden gewezen op de strafbepalingen van art. 35, voor zoo verre die zijn gewijzigd bij art. 13 van laatstgenoemde wot, en op art. 39 der wet van den 293ten Maart 1833 (Staatsblad n°. 4), waaraan zij zich, bij nalatigheid in het doen der aangiften, zouden bloot-stellen. Leiden, 23 October 1369. LAATSTE BERICHTEN. Leiden, 29 October. Naar wij vernemen viert de heer J. P. Lancel op a. s. Maandag den dag waarop hij voor 25 jaar als hoofd-onderwijzer in betrekking trad. 's-Gravenhage, 29 October. Gisteren heeft de vergadering van de chefs der bureaux van sta tistiek, door den minister van binnenlandsche zaken bijeengeroepen tot het vaststellen der ver der noodige maatregelen voor de aanstaande al gemeene tienjarige volkstelling, hare werkzaam heden geëindigd Ter vervanging van den heer Boshart, die benoemd is tot kommandant van de strafge vangenis voor jeugdige mannelijke veroordeelden te Doetinchem, is in zijne plaats als directeur over het huis van burgerlijke en militaire ver zekering te 's Gravenhage aangesteld de heer Van de Wakker, thans adjunct-kommandant in de militaire strafgevangenis te Leiden. Dertig ingezetenen dezer stad hebben tegen Woensdag 3 November aanst. des avonds te zeven uren in de zaal Diligentiaeene meeting be legd, ter bespreking der middelen, welke het meest geschikt geoordeeld mogen worden het verkrijgen van goed drinkwater in de gemeente 's Gravenhage te bevorderen. Amsterdam, 29 Oct. Tarwe b. Poolsche 338 op tijd. Taganrog 198, Petersb. 198, Pruisische 206, alles c. z./k. Op levering p. October 195, 194; p. Maart 193, p. Mei 193, 192. Aangezegd 125 last, totaal 2400 last; stemming alles lager. Koolzaad p. November 75%. Raapolie vliegend 4274, p. Nov 3944, 40, 3944, Dec. 40K, K; Voorjaar 40. Lijn olie vliegend 31%; voorjaar 32 r$, 33; najaar 31a, 31. Parijs, 28 October. Volgens de Palrie zullende drie groote kommandementen te Toulouse, Tours en Rijssel worden opgeheven, en alleen behou den worden de kommandementen van Parijs en Lyon, terwijl dat van Nancy naar Metz zal wor den overgebracht. Volgens de France zal de dagbladpers in bel genot blijven van eene onbeperkte vrijheid. Madrid, 28 October. Men is het nog niet eens geworden met betrekking tot de keus van een candidaat voor den troon. Er hebben afzonder lijke bijeenkomsten van afgevaardigden plaats gehad maar de groote bijeenkomst van de meer derheid is uitgesteld. Het gerucht is in omloop, dat de Republikeinen meer geneigdheid aan den dag leggen, om in overleg te treden over de keus van een vorst. Milaan, 29 October. Prins Napoleon is h ier aangekomen.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3