ADVERTENT IE N. Pax-Intr antibus VERMAAK DOOR TOONKUNST. TE HUUR. )rief het be geu, ran- ette directe belasting, gevorderde aangifte ter gemeente-secretarie (financiële afdeeling) te doen an deze bepaling in den loop dezer maand ge volg te geven. Letdbn, 12 Junij 1869. GEMENGDE BERICHTEN. Een stationschef in de omstreken van Gent beeft aldus zijne qualiteit op zijn patent uit gedrukt IJ zerenspoorwegstilstandplaatsbevel hebber. Dit is bijna zoo mooi als het antwoord van iene dame, waaraan men vraagde wie zij was Koperenblaaspijpspelersmaatscbappijvoorzitters- vrouwkleermaakster. En die het volgens ons gevoelen nog wint, s de titel die eene Duitsche commissie, belast iet de regeling der kanalen, zich geeft: Canalraümungskostenrepartitionsmodusreguli- •ungscommission De Delftsche Courant toont door het olgende voorbeeld aan hoe lichtzinnigheid en onbedachtzaamheid soms ten val voeren. Eergiste- enmorgen vond een bewoner der glasblazerij F. B. een muis in den val. Dit nu was zoo vreemd niet, vooral niet wanneer men veel uizen onder dak heeft, maar het opmerkelijke van de zaak was, dat zij zich in den val een :acht nest had gemaakt van voorwerpen, door haar, van elders, aangesleept. Eerst nadat het iest geheel in orde was, kwam, naar het schijnt, de muis op het voor haar noodlottige denk- )eeld, om van het spek dat zich in den val )evond te eten. Zij viel voor de verleiding, en e gelijk daarmede het luikje dat haar van de vrijheid berooide en dat haar waarschijnlijk het den dood in de armen heeft gevoerd. Bij den heer S. te Asten zag men dezer dagen iets zonderlings: hij had namelijk eene ;en Jfret met 9 jongendrie stierven kort na de geboorte, zes werden ruim veertien dagen oud, oen de moeder een soort van gezwel of ver wering kreeg en aan de jongen het noodige voed- niet meer kon verschaften. Goede raad was duur wat te beginnen, men beproefde om jongen door middel van een rietje op te doch dit scheen te mislukkennu had men juist destijds eene kat met 4 jongen, men ontnam er drie aan de kat en gaf er haar 6 (namelijk fretten) integendeel, en ziet de kat behandelt en bezorgt deze zes kleine indringers evenals haar eigen kinderenzij likt, zij zoogt, streelt ze als ware zij de natuurlijke moe der en de kleinen schijnen er heel goed bij te varen. Fransche toeristen en Belgische vereerders van historische gedenkstukken hebben er zich •nlangs ernstig over beklaagd, dat de moker >ers tegen de muren van de bij Plan- cenoit gelegen kleine hoeve du Caillou werd opgeheven, waarin Napoleon in den nacht van 17 op 18 Juni 1815 zijn hoofdkwartier gehou den en het plan voor den roemruchten slag van den volgenden dag ontworpen heeft. Naar thans aan een der Belgische bladen gemeld wordt, bestaat voor deze beduchtheid geen grond, daar wel eenige nevengebouwen dier hoeve, welke door den brand, dien de Pruisen daarin hebben gestoken, veel geleden hebben, worden geslecht, doch het hoofdgebouw zelf, waarin de keizer vernacht heeft, niet slechts gespaard zal blijven, maar zorgvuldig gerestaureerd zal worden. Engeland is, gelijk men weet, het land der excentriciteiten. Ziehier weder een bewijs daarvan Lord Panmure had onlangs op zijn kasteel van Brechin twee vrienden uit Londen bij zich als logees en noodigde aan zijn tafel ook een van zijn buren, den heer Panlathie, met ver zoek er bij, dat hij vooral veel geld bij zich zou steken. De heer Panlathie, die zelf niet af keerig was van iets excentrieks, begreep terstond dat zijn gastheer iets zonderlings voorhad en kwam met de een massa bankbiljetten in zijn zak. Na tafel zette men den hoed op om in den tuin te gaan, toen lord Panmure uitriep: De hoeden in het vuur of tien pond boete Terstond waren de vier hoofddeksels in den grooten haard geworpen. De jassen in het vuur of vijftig pond boete! zeide een der Londensche gasten. En de vier jassen lagen in een oogenblik op de hoeden te branden. De laarzen in het vuur of honderd pond boeteriep de tweede Londensche logee. En iedereen deed wat er bevolen werd. Nu was de beurt aan den heer Panlathie, die zijn valsch gebit in den haard wierp en zegepralend uitriep//De tanden in het vuur of tweehonderd pond boete!" De andere drie stonden een oogenblik op hun neus te kijken zij hadden, belaas, nog hun echte tandenDaarop barstten zij echter in een schaterlach uit en betaalden ieder de 200 pond aan den heer Panlathie, die voor dat geld wel een nieuw gebit heeft kunnen koopen, dat gemaakt is van het ivoor van een witten oli fant. STATEN-GEiNERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. Ingevolge het verlof der Kamer verleende de voorzitter den heer Blom het woord om den minister van koloniën te interpelleeren. Het hierop gevolgd debat kwam in hoofdzaak neder: op een aandrang van den interpellant dat de picols Banca-tin in onze O.-I. bezittingen aan wezig en een kapitaal van 10 a 12 millioen vertegenwoordigende, niet renteloos zouden blij ven liggen, tengevolge van gemis van voor zorgsmaatregelen van het Indisch gouvernement; waarop de minister van koloniën verklaarde dat nieuwe voorschriften hieromtrent verzonden waren. Vervolgens nam de Kamer met algemeene stemmen aan eenige wetsontwerpen op'Eet be heer van onze O.-I. bezittingen van minder ingrijpend belangwaarna verschillende leden en de minister van binnenlandsche zaken het woord voerden, over de conclusie van de com missie voor de verzoekschriften op een adres van een burgemeester in Limburg, houdende bezwaar tegen zijn ontslag uit zijne betrekking, dat hem door den gemeenteraad zou opgedrongen zijn. De slotsom was dat de conclusie der commissie, die verzending naar den minister voorschreef, werd gewijzigd in bloote nederlegging ter griffie der Kamer. Naar aanleiding van de conclusie der com missie in wier handen de regeeringsinlichtingen waren gesteld in zake de overtochtsgelden door het vorig bewind aan den heer Huet verleend om naar Indië te vertrekken, welke strekte om die voor kennisgeving aan te nemen, vatte de heer Lenting het woord op, niet om zijne stem tegen die conclusie te motiveeren, maar om an dermaal de handeling van het vorige kabinet in deze te qualificeeren als eene laakbare on voorzichtigheid welke niet zou zijn begaan als er een wet op de geldelijke ministerieele ver antwoordelijkheid bestond. Daarna werd de conclusie goedgekeurd, wat ook het geval was met de conclusiën der commissie over de verslagen van den toestand van Suriname en de Kust van Guinea, nadat de minister van koloniën den heer Yan Sjpenstein verzekerd had dat verordeningen op de immigratie spoe dig zouden worden vastgesteld. Daarna werd beraadslaagd over: 1°. de con clusie van het verslag omtrent onderwijs over 1866/67. De conclusie luidt: mededeeling aan den minister van binnenl. zaken met uitnoodi- ging de wenken ter harte te nemen en aan de wenschen gevolg te geven. Die conclusie is aangenomen na lang debat tusschen de heeren Yan Wassenaer, Gefken en den minister. 2°. het rapport der commissie betrekkelijk de opgave der gemeenten waar het openbaar lager onderwijs kosteloos is. De conclusie luidtaanneming voor kennis geving en dankbetuiging tot den minister. Die conclusie werd eveneens goedgekeurd na uit voerige discussie tusschen de heeren Gefken, Yan "Wasseneer, Saaymans, Moens, Yan Naa- men en den minister over het kosteloos on derwijs. Morgen beraadslaging over eenige kleine wets ontwerpen en Yrijdag a. s. over het wetsont werp betreffende de spoorweg-verbinding Rot terdamDordrecht. Een fatsoenlijk burgermeisje, Btbgy P. G., gewoon met kinderen om SuF te gaan, zoekt eene Betrek king. Niet geheel onbemiddeld zijnde, is de inwoning bij een fatsoenlijk gezin het hoofd doel en zal de gelegenheid daartoe, bij humane behandeling ook zonder salaris, dankbaar wor den gewaardeerd. Franco brieven onder letter O. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Donderdag 21 «Innij 1S69 INVITATIE-CONCERT mcl Dames. te geven door het Muziek-Gezelschap Namens HET BESTUUR. Men vraagt tegen 1° Augustus of eerder te liuur togen matigen prijs een MJi&JE bevattende 3 a 4 KAMERS, op een fatsoenlij ken stand. Opgaaf van huurprijs per brieven onder let ter V. franco bij de Boekhandelaars SCHRETJ- DER YAN BAAK, alhier. AROMATISCH MONDWATER tot behoud en zui vering der tanden, is een beproefd middel te gen kiespijn, scheurbuik en smartelijk tand- vleesch. De flesch a 90 cents. Dr. ROMERSHAÜSENS OOGWATER tot behoud, versterking en herstelling van het gezigtsver- mogen, is verkrijgbaar in groote flacons a f 1.en in kleine (-f flacon) a 30 cents. IDIATON zeker middel tegen kiespijn. Het fleschje 45 cents. HAARBALSEM, EAU DE COLOGNE PHILOCOME. Deze balsem dient voor het versterken en tegen het uitvallen der haren. Hij reinigt het hoofd van de schilfers, maakt het haar zacht en is van het fijnste parfum. Groote flacons a 90 en kleine flacons a 45 cents. WORMPATRONEN tot verdrijving der wormen bij kinderen en volwassenen, per stuk 6 cents. STAALWIJN wordt reeds sedert jaren met het beste gevolg gebruikt tegen bleekzucht, ge brek aan eetlust, geeuwhonger, zenuwachtige hoofdpijn, en vooral bij beginnende longte ring. De flesch f 1. UNIVERSEEL ZUIVERINGS-ZOUT voor alle lij- ders aan maagpijn, maagkramp, braaklust, slechte spijsvertering enz., verkrijgbaar per pond a 60 cents, in de depots te Leiden, N. K. SWEMER, Amsterdam, M. CLÉBAN C°.; Delft, B. R. FRANKAMP; 's Gravenhage, G. J. v. d. GAAG en K. P. CATENIUSHaarlem, J. P. KARTEAÜS en J. v. d. PAVORD SMITS. Brochures over het gebruik enz. gratis.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3