BUITENLAND. OFFICIEELE BERICHTEN. echter op een paardenmarkt alleen het gebruik is, om, ten einde den leeftijd van een paard te berekenen, de onderste rij tanden te bezien. De rechtbank echter heeft gemeend, dat een paar- denkooper zoo slim moet zijn, om een paard van alle kanten te bezien en uitgemaakt, dat de gemelde gebreken niet vallen onder art. 1540 maar onder art. 1541 B. W. en dus den eischer zijne vordering ontzegd. De minister van binnenl. zaken heeft aan H. De Groot, te Haarlem, en L. P. "Wasse naar, te Amsterdam, tot wederopzegging, ver gunning verleend voor een stoombootdienst tot vervoer van reizigers, goederen en vee tusschen de Lynden (Haarlemmermeer), Am sterdam, Purmerend, Haarlem en Leiden. Donderdag den 24sten Juni zal de gewone audiëntie van den minister van financiën en op Zaterdag den 26sten Juni die van den minister van binnenlandsche zaken niet plaats hebben. Z. M. heeft aan Mr. E. G. Van Marle, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervangend kantonrechter te. Hoogeveen. Z. M. heeft aan Mr. H. Van der Hoeven, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over het huis van arrest te Breda, en benoemd tot lid van dat college Mr. M. A. Van den Acker, rechter in de arr.-rechtb. aldaar. Z. M. heeft aan den heer W. L. De Sturler, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid der commissie van administratie over de gevangenissen te Leiden, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten, door hem in die betrekking bewezen. Z. M. heeft aan Mr. D. J. baron Mackay, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend als commies bij het dep. van koloniën buiten bezwaar van den lande. De Thermometer van Fahrenheit toekende alhier Dinsdag des namiddags te 5 uren 54°, Wind: N. W., des avonds te 8 uren 52°, te 10 uren 52°. Woensdag 's morgens te 5 uren 50°, te 8 uren 52°, 's namiddags te 12 uren 56°, te 4 uren 55°. Dtjitschland. De zitting van den Noord- Duitschen Rijksdag is gisteren ten einde ge bracht. In de sluitingsrede werd gewezen op de afgedane werkzaamheden en de hoop te kennen gegeven, dat zij mogen strekken tot verdere regeling der betrekkingen van den bond en tot voortgezette ontwikkeling van Noord:Duitsch- land. Voorts werd daarin gesproken over de voltooiing der eerste Duitsche oorlogshaven, als een kenmerk van Duitschlands kracht van werk zaamheid. Ook werd tevens met voldoening ge waagd van het nationaal bewustzijn, hetwelk bij deze gelegenheid door de kustbevolking aan den dag is gelegd. Ten slotte werd gezegd, dat de eendrachtige samenwerking der bondsregee- ring en volksvertegenwoordiging, onder Gods hulp, gelijk tot nu toe, zal strekken tot datgene waarop Duitschland rekent, tot handhaving zoo wel van de binnenlandsche rust als van den vrede met het buitenland. Ook de zitting van het tolparlement is ge sloten. In de daarbij uitgesproken rede werden de resultaten erkend, die de krachtige werk zaamheid van het parlement heeft opgeleverd. Vervolgens werd de voldoening der bondsregee- ring uitgedrukt over de wijze waarop zij in staat werd gesteld om zich met het parlement te verstaan, zoowel omtrent de richting waarin de hervorming der wetgeving van het tolver bond moet plaats hebben, als omtrent de mid delen om daartoe te geraken. Voorts wees zij op hare toestemming tot wijziging der wet op de suikerbelasting en gaf haar leedwezen er over te kennen dat de herziening van het tol tarief niet ten einde kon worden gebracht. Zij vertrouwt echter dat ook deze afgeloopen zit ting zal hebben bijgedragen tot versterking van den band, die alle Duitsche landen door ge meenschappelijke instellingen verbindt. Spanje. De candidatuur van den hertog van Montpensier, die lang aan eb en vloed onder hevig scheen, is nu, naar de berichten uit Spanje te oordeelen, voor goed onmogelijk geworden. De hertog vond vooral zijn steun in dat ge deelte van Andaluzië, waar hij zich gevestigd had. Na den Alcazar van Sevilla bewoond te hebben betrok hij in de onmiddellijke nabij heid van die stad eene villa en genoot eene groote populariteit onder de Andaluziërs, vooral door den steun, dien hij aan de stierengevech ten leende. Eens en dit feit vergeet men in Sevilla niet waren bij een dier volks vermaken aldaar al de beschikbare paarden door de stieren afgemaakt. Het volk eischte andere paarden; er waren er geen meer. De hertog gaf toen last dat men de zes die voor zijn rij tuig waren gespannen aan de picadores zou ge ven en, dank zij dit offer, werd het stierenge vecht voortgezet. Thans wordt uit Sevilla bericht dat men daar openlijke blijken heeft gegeven van ontevreden heid over des hertogs terugkomst uit Portugal. Geven de Audaluziërs zeiven hem op, dan zal ook in het overige Spanje weinig steun voor hem te wachten zijn. Italië. De Gazetta Ufficiale" zegt, dat het finantieele plan der regeering onveranderd is. De gevolgen der overeenkomsten zullen door hare intrekking niet worden op het spel gezet. De convention zullen zoodanig gewijzigd wor den, dat aan de bezwaren van de commissie te geinoet gekomen en de toestemming der meer derheid zal worden verkregen. Zij zullen in de volgende zitting weder worden ingediend. Het einddoel der regeering is steeds, om den gedwon gen koers op te heffen en te geraken tot het evenwicht in de begrooting. Geen hinderpaal zal de regeering beletten, om dit doel to berei ken. Verzekerd van de ondersteuning des lands en van de meerderheid van het parlement, zal de regeering weten te verhinderen, dat men door gewelddadige en oproerige middelen poge hare voornemens te dwarsboomen. Het officieel orgaan zegt dat er eergiste- ren-avond te, Milaan, Turin, Napels, Bergamo en Reggio eenige weinig beduidende demonstra- tiën hebben plaats gehad. De burgerij te Milaan heeft daaraan geen deel genomen, maar hielp zelfs om den oploop uiteen te drijven en be groette met gejuich de patrouilles der karabi- niers. In de andere steden heerschte eene ge- wenschte rust. Overal treedt het openbaar ge zag krachtig op en laat de samenscholingen uiteendrijven, zonder dat er door de troepen van de wapenen behoeft gebruik te worden ge maakt. TJit de kreten, die de personen uit de geringe volksklasse, voor zoover zij aan de de monstration deel nemen, doen hooren, blijkt dat die bewegingen door geheime agenten bestuurd worden. De koning is te Florence teruggekomen. De //Corr. Ital." zegt, dat 11. Zondag zoo wel te Turin als te Napels door een honderd tal personen pogingen tot algemeene demon- stratiën werden gedaan, doch dat, na daartoe gedane sommatie en na aanhouding der voor naamste leiders, eene verdere uitbreiding van wanordelijkheden werd verhinderd. Amerika. De minister van financiën heeft gelast, dat na 30 dezer het gouvernement den verkoop van 1 millioen goud en den inkoop van 1 millioen bonds niet meer wekelijks, maar om de andere week zal doen. De goedkeuring op de handelingen van den gewezen Amerikaanschen gezant Webb in Bra zilië is geweigerd. Er zijn eergisteren te New-Tork eenige leden der revolutionaire junta van Cuba aangehouden. China. Het dagblad //le Nord", welks berich ten uit Rusland gezag hebben, deelt een brief uit Petersburg dd. 12 Juni mede, waarin het volgende voorkomt: //Hier zijn over land be richten uit Peking van 16 April ontvangen, betreffende het voorgevallene tusschen den Fran- schen zaakgelastigde en een Chineeschen prins van den bloede. De zaakgelastigde, graal De Rochechouart, begaf zich uit Peking naar wed rennen in de nabijheid; zijn stoet ontmoette dien van den zoogenaamden //negenden prins des rijks''; daar oponthoud en belemmering het gevolg van de ontmoeting waren, dreef de prins zijn paard midden onder het geleide van deu Franschman, en deelde rechts en links zweep slagen uit, waarna hij de vlucht nam. De zaak gelastigde ontmoette bij de wedrennen eeo mandarijn van het ministerie van buitenlandsche zaken, verhaalde hem het gebeurde en zeide spoedige voldoening daarvoor te hopen de man darijn beloofde de zaak in orde te zullen bren gen, mits zij niet ruchtbaar werd gemaakt. Daar deze belofte geen gevolg had, zond de zaakge lastigde twee dagen later zijn gezantschaps- tolk naar het ministerie, met een officieelen eisch om voldoening. Deze eisch werd afgewe zen: de Chineesche ministers meenden, dat de beleediging van het eskorte van den zaakge tigde zonder getuigen had plaats gehad en daarom geene voldoening vereischte: en dat een prins van den bloede verschooning van den Fransch man zou vragen scheen hun een buitensporig verlangen. De zaakgelastigde richtte toen eene officieele nota aan den eersten minister Huuj Tzie-wang en vroeg tevens de tusschenkomst van den Russischen gezant, als het oudste lid vat het corps diplomatique. Deze gezant, de generaal Vlangali, nam de zaak levendig ter harte hij zond zijn tolk met nadrukkelijke vertoogen naar het ministerie van buitenl. zaken en dreigde met het misnoegen van gansch Europa. Die taal werkte den volgenden ochtend kwamen al de minister* gezamenlijk bij Rochechouart, om het leedwezen der regeering over het voorgevallene te betuigen het verzook om verschooning werd door den zaak gelastigde zeer heusch aangenomen, en de Rus sische gezant, die de plechtige ontmoeting aan het Fransche gezantschap bijwoonde, verklaarde daarop in naam van het corps diplomatique te hopen, dat nu dat onaangename voorval aan weerszijden zou worden vergeten." Deze brief is door Parijsche dagbladen, als den //Constitutionnel" en het //Journal des Dó- bats", overgenomen, maar er is van de zijde der Fransche regeering betreffende het voorval te Peking nog geenerlei mededeeling aan het pu bliek gedaan. ACADEMIEN1EUWS. Dtrecht, 21 Juni. Bevorderd tot doctor ie de rechten de heer J. De Louter, geb. te Amers foort, na verdediging van een academisch proef schrift, getiteld: //De beperkingen der rechts bevoegdheid ten gevolge van vermindering der burgerlijke eer." 22 Juni. Bevorderd tot doctor in de rech ten de heer J. J. A. L. Beuns, geb. te Am sterdam, na verdediging van stellingen. Leiden, 23 Juni. Bevorderd tot doctoren in de rechten de heeren J. Van Pallandt-Nee- rijnen, geb. te 's-Gravenbage, en O. P. M. AV H. Beerenbroek, geb. te Weert, met Stellingen Plaatselijke directe belastiog 1869. BURGEMEESTER EN WETHOUDEES van LETDEN herinneren bij deze hen, die zich in den loop der zes eerste maanden van het jaar in de gemeente zijn komen of uit anderen hoofde belastingschuldig zijn worden en verzuimden, de bij artikel 3 der Verordening, regelende de invordering der plaat- selijl gem< jan volg L: E. beef ;di IJ D eene Ko mi E d met C runj volg onbi rem I vree mui van zact haat nest de heel bevi te vrijl den vet geb« ;oei zwe sel was de bre: mei ont (na beh evei der var var onl des een opg 17 den var tha wel het ges kei blij der daa vai als vai zoe zoi vai gas

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 2