OFFICIEELE BERICHTEN. de keizer gericht heeft aan een afgevaardigde. Hij luidt als volgt: //Ik heb uw brief ontvan gen, waarin gij uit naam uwer kiezers den wensch uitdrukt, dat mijn gouvernement krach tig genoeg moge zijn om de aanvallen der par tijen te verijdelen en de vrijheid te verleenen, die gewaarborgd zal zijn, indien zij gegrond is op eene krachtige en waakzame macht. //Gij voegt er met reden bij, dat concessiën, ten opzichte van beginselen gedaan, of het op offeren van personen, altijd hunne uitwerking missen tegenover volksbeweging, en dat een gouvernement, dat eerbied voor zich zelf heeft, nch niet mag laten medesleepen, noch aan pressie, Doch aan oproerige bewegingen mag toegeven. //Deze wijze van zien is de mijne, en ik ben blijde dat zij gedeeld wordt door uwe kiezers. //Ik geloof tevens, ik ben er zelfs van over tuigd, dat dit bet gevoelen is der meerderheid van de kamer en het land." Spanje. De //Imparcial" zegt, dat een offi cieel telegram mededeelt, dat de hertog van Montpensier eergisteren op zijn kasteel San- Lucar de Barramade is aangekomen. Rumenie. Het gouvernement heeft bij de kamer een voorstel ingediend tot het sluiten eeoer leening van 15 millioen franken. De kamer heeft dit voorstel in overweging genomen. De zitting wordt den 21sten dezer gesloten. Amerika. De kamers in Brazilië zijn den llden dezer geopend. Uit het reeds ingediende budget blijkt, dat het deficit op de dienstjaren 18671869 aanzienlijk is. Ook bet tegenwoor dig budget toont een tekort aan. Aan den Amerikaanschen gezant zijn de door hem gevraagde passen toegezonden. Volgens tijdingen uit Paraguay waren eenige monitors het kamp van Lopez bij Curugaity genaderd. Het gebrek aan steenkolen en de on diepte van het vaarwater verhinderden hen echter om nader bij te komen. Volgens Paraguyaansche berichten hebben de Paraguyanen zich meester gemaakt van 20 Aarreu levensmiddelen en amunitie, bestemd voor iet Braziliaansche leger. Plaatselijke directe belasting <869. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS tan LEYDEN herinneren hen, die zich in den loop der zes eerste maanden van het aar in de gemeente zijn komen vestigen of lit anderen hoofde belastingschuldig zijn ge worden en verzuimden, de bij artikel 3 der herordening, regelende de invordering der plaat- lelijke directe belasting, gevorderde aangifte ter jemeente-secretarie (financiële afdeeling) te doen, fian deze bepaling in den loop dezer maand ge- 'olg te geven. Leiden, 12 Junij 1869. Burgerlijke stand van Leyden van den lOden ot en met den 16den Junij 1869: Bevallen: M. J. Epskamp, geb. Bezier, D. U. Teljeur, geb. Van Taarling, D. F. Van en Dop, geb. Van Kempen, Z. C. Vervark, jeb. Van Leeuwen, Z. J. C. Kraneveld, geb. leraerik, Z. M W. De Koning, geb. Dub- leldeman, Z. T. Zeilstra, geb. Ruiter, D. L M. Lens, geb. Groen, Z. C. M. De Haas, eb. Van den Burgh, Z. W. Van Leeuwen, geb. Van Leeuwen, D. A. M. Versluis, geb. Stumpfb, Z. L. La Rivière, geb. Coevoet, D- A. E. Kooyker, geb. Pelgrim, D. M. F- Kukler, geb. Mazurel, Z. M. H. Spoek, ;eb. Besems, D. J. Zaalberg, geb. Arbou, L. M. Rensen, geb. Ponne, Z. K. han Houten, geb. Van Rossen, Z. J. Van der Lof, geb. Buitendijk, Z. J. Sarbach, geb. Bunschoten, Z. M. Van der Linden, ;eb. Haasbeek, Z. E. C. De Nie, geb. Wes- Belmg, z, Montfoort, geb. Kelderman, D. J. Questro, geb. De Bruin, D. A. E. Gunter, geb. Huf, Z. A. E. Buitendijk, geb. Provoo, D. M. A. De Bruyn, geb. Ha- mar de la Brethonière, D. J. Slijk, geb. Den Haan, Z. T. Taffijn, geb. Den Hoed, Z. M. J. Duffels, geb. Nieuwenhuizen, D. Gehuwd: S. Stokkel jm. en J. Vroom jd. J. A. Jaspersen jm. en J. Van Loe jd. W. F. Engels jm. en S. Schreuder jd. Overleden: A. J. Van Haasteren Z. 15 m. W. F. Schop 79 j. J. Van Polanen Z. 3 w. H. J. Aktat, wed. J. Mure, 75 j. H. J. C. Verhoeven D. Ij. J. S. Slegtenhorst Z. 2 m. H. De Vos 47 j. A. Schouten Z. 4 m. A. Cohen Mug 65 j. G. Reimeringer Z. 7 m. B. Draaysma D. 3 w. C. W. Najer Wr. 45 j. A. H. Cederhout Z. j. H. v. d. Meer 37 j. GEiMEEiNTERAAD. Zitting van heden. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Hubrecht, Tieleman, Le Poole, Buijs, Scheltema, Du Rieu, Cock, Tichler, Van Heukelom, Van Outeren, Driessen, Krantz, Wttewaall, Hoog en de bur gemeester. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Na mededeeling van ingekomen stukken wor den aan de orde gesteld 1°. Benoeming van een lid voor de plaatse lijke schoolcommissie. Op de voordracht der plaatselijke school commissie zijn geplaatst: Dr. W. P. Weebers en A. G. Hessels. Dr. W. P. Weebers wordt benoemd met 12 stemmen. 2°. Benoeming vaD de Commissie voor de bewaarscholen. De voordracht van burg. en weth. luidtP. J. De Fremery, Dr. P. J. Veth, J. A. Van Dijk, G. Wilhelmy Damsté en Dr. J. G. Van Iterson. Al deze heeren worden achtereenvolgens als zoodanig benoemd. 3°. Benoeming van een tijdelijken hulponder wijzer der 4e kl. aan de openbare school n°. 1 voor minvermogenden. Op het drietal zijn geplaatst: J. H. Noyen, N. M. Yperlaan en G. T. Van Weeren. Met 11 stemmen wordt benoemd J. H. Noyen 5 briefjes in blanco. 4°. Benoeming van een lid in de commissie van financiën tot onderzoek van de rekening van bet werkhuis, in de plaats van den heer B. F. Krantz. De heer Hartevelt wordt met 9 stemmen als zoodanig benoemd. 5°. Adres van mejufvr. M. H. Hoogeboom, geb. Tieleman, om ontslag uit de betrekking van vrouwe kraammoeder. Onder dankbetuiging verleend. 6°. Adres van J. C. Visser, le hulponderwij zeres van de 2de klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der le klasse, voor meisjes, om ontslag uit hare be trekking. Dit ontslag wordt eervol verleend. 7°. Adres van A. Sepp, le hulponderwijzeres van de 2e klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2e klasse, voor meisjes, om ontslag uit hare betrekking. Eervol verleend. 8°. Kohier der plaatselijke directe belasting, 1869. Dit kohier wordt definitief vastgesteld. 9°. Staten van af- en overschrijving, dienst 1868 en 1869. Volgens de voordracht goedgekeurd. 10°. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1869. Goedgekeurd. 1°. Wijziging der verordening op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden. De wijziging is van den volgenden inhoud Art. 3 der verordening van 30 Junij 1866 (Gemeenteblad n°. 19) wordt vervangen door de volgende bepalingen 1°. De avondschool wordt gehouden, voor de jongens, in het schoolgebouw voor minvermo genden n°. 1, en voor de meisjes, in het school gebouw voor minvermogenden n°. 2, van 1°. October tot ultimo Maart, op Maandag, Dings- dag, Donderdag en Vrijdag, des avonds van 7fc tot 9 uren. 2°. De avondschool staat onder de leiding der hulponderwijzers van de le en 2e klassen, aan de openbare scholen voor on- en minver mogenden, terwijl het toezigt door de hoofd onderwijzers dier scholen beurtelings, naar on derlinge regeling, plaats heeft. Burg. en Weth. handhaven deze wijziging tegen de opmerking daartegen in eene vorige zitting gemaakt. Met algemeene stemmen aangenomen. 12". Adres van G. A. Homulle, om vergun ning tot het leggen van eene stoep vóór zijn huis in de Donkersteeg, wijk VI n°. 72. Toegestaan. 13°. Adres van A. van der Paauw, om het gebruik van een gedeelte van den vestwal en van het singelwater, tot zwemplaats ingericht. Toegestaan. 14°. Staten van af- en overschrijving en sup pletoire begrootingen, dienst 1868, van de vol gende instellingena. het R. C. Armbestuur suppletoire begrooting en staat van af- en over schrijving; b. het R. C. Wees- en Oudelie- denhuis, suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijvingc. het Israëlitisch Arm bestuur, suppletoire begrooting; d. Gecommit teerden tot de Vereenigde Gast- en Leproos huizen, suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving; e. Vrouwen Kraammoeders, staat van af- en overschrijving. Goedgekeurd. 15°. Rekening, dienst 1868, van het Gere formeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Goedgekeurd. Daarna wordt de vergadering gesloten. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen eene Koninklijke boodschap, ten geleide van de volgende wetsontwerpen1°. tot verhooging van Hoofdstuk IX der staatsbegrooting voor 1869; 2°. tot goedkeuring der bepalingen van eene overeenkomst door Nederlandsche en Bel gische commissarissen op 15 Maart 1869 aan gegaan omtrent de grensscheiding tusschen de beide rijken in het Zwin 3°. tot regeling der grensscheiding tusschen de gemeenten Weesp en Weespercarpsel4°. tot verstrekking van rijkspaarden aan officieren 5°. tot naturalisatie van W. Braam en zes anderen; 6°. tot regeling van de bevordering, het ontslag en het op pen sioen stellen der militaire officieren bij de zee macht; 7°. tot nadere regeling van de suiker cultures in Nederl. Indië en tot wijziging van art. 60 van het N. I. regeerings regleraent. Na mededeeling van verdere ingekomen stuk ken wordt overgegaan tot de samenstelling der afdeelingen. Er zijn benoemd tot voorzitters de heeren: De Brauw, Yan Foreest, Westerhoff, Dullert en J. K. Yan Golt9teintot onder voorzitters de heeren: Yan Yoorthuysen, W. Yan Goltstein, Blom, Storm van 's Gravensande en Heemskerk Bzn.; terwijl de commissie voor de verzoekschriften is samengesteld uit de hee ren Yan HouteD, Zijlker, De Casembroot, Yan Beyma en Kalff. Maandag te 11 uren zal het wetsontwerp, nopens de Rijnvaart in behandeling komen, en daarna het wetsontwerp tot afschaffing der octrooien.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3