BUITENLAND. OFFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. I daarom met eenigen grond worden afgeleid, dat I de opstand weinig anders was dan eene wraak- I oefening van de bevolking tegen haren land- Iheer. Van dezen heeft men nog niets gevonden; het is niet bekend, dat hij den tijd gehad heeft I te ontvluchten; daarom vermoedt men, d at hij in zijne woning levend verbrand is. Het Bat. Hand.'zegt dat de aanleiding van ■bet gebeurde nog onzeker is, doch voegt in een ■noot er bij: //Volgens een ontvangen biljet zou Jdö aanleiding tot de vijandschap der opgezete- aien van Tambon tegen den landheer haren «rond vinden in geschillen over het nat of Ëlroog leveren der tjockó." I Door den gouverneur-generaal van Nederl. ^ndië zijn de volgende beschikkingen genomen: I Civiel-Departement. BenoemdTot hoofde. Jnj de alg. rekenk. P. H. Leidelmeijer; in diens fclaats tot tijdel. l3ten comm. voor de exam, «n likw. de ambt. op non-act. H. D. Snabilié; ■tot 3den comm. bij het dep. van fin., de lste kl. P. J. Pucks; tot raadsh. in het hoogger. Mr. J. H.W aller Diemont, tot lid in den raad van just, te fcoerabaya, de subst. off. van just. Mr. A. A. Buys- kes tot lid in den raad van just, te Samarang de off. van just, te Araboina Mr. W. P. De Vogel tot subst.-off. van just, bij den raad van just, te Samarang, de lste comm. Mr. M. C. Pie- jffperstot insp., belast met de leiding der stat. fcpname van Java, de adj.-insp. N. J. P. Dinger Aot ass.-res. van Meester-Cornelis de ambt. op ivachtg. J. Faes; tot comm.-kash. te Grissee de lomni. O. W. Seket; tot 3den comm. bij het roostk. te Samarang, de postcomm. te Salatiga 0. P. Smith; tot lid van den raad van just, je Banda A. J. J. L. Prinsen, kapit. der infan terie. I Verleend Een tweej. verlof naar Ned., we gens ziekte, aan den 3den comm. bij het postk. te Samarang A. J. H. Paijen. I Ontslagen eervol, onder toek. van wachtg., Pde res. van Soerakarta J. P. Zoetelief. Goedgekeurd: Dat door den raad van just. ie Samarang is benoemd: tot buitengew. subst.- griff. bij die rechtb., buiten bezwaar van den lande, Mr. H. Van Dissel Sz.; dat door den landr. te Demak is benoemdtot buitengew. subst.-griff. bij die rechtb., buiten bezwaar van den lande, J. J. Van Santen, ambt. ter besch.; dat door den landr. te Magettan is benoemd [tot buitengew. subst.-griff. bij die rechtb., bui- sten bezwaar van den lande, A. M. Repelius, tembt. ter besch. Militair Departement. Ontslagen: eerv., met Behoud van recht op pens., de luit.-kol. van let reg. cav. P. C. v. d. Willigen. I Overgeplaatst: bij het groot milit. hosp. te ■Willem I, de milit. apotheker 3de kl. D. Van Beuningen van Helsdingen, van Weltevreden; bij den geneesk. dienst van Sumatra's Westkust de off', van gez. 2de kl. A. Th. Prijn, van den fflienst der Z.- en O.-afd. van Borneobij het gr. mil. hosp. te Weltevreden, de off. van gez. 2de kl. J. J. Granpré Molière, van den dienst van Sum. Westk.; bij den dienst der Z.- en O.-afd. van Borneo, de off. van gez. 2de kl. O. Sinia, van den dienst van Timor. I Verleend: Een tweej. verlof naar Ned., we- i>ens ziekte, aan den kapt. der inf. J. Teunisz woorts aan den off', van gez. lste kl. G. Luckt- ■mans. Bevorderd Tot dirig. off. van gez. lste kl. van Sumatra's Westk., de dir. off. van gez. 2de p. J. J. Lindgreen. Marine-Departement. Belast: door den komm. ■der zeemacht en chef van het dep. der marine Ibij de gouvernements-marinemet de waarn. per betrekking van mach.-leerl. lste kl. E. ICeerij en J. W. Goard, en van mach.-leerl. 2de fc»- J. M. Moorrees, H. F. Schell en A. Hamwijk. Fbankrijk. De onrust eu de vechtpartijen die F Donderdag- en vorige avonden te Parijs hebben plaats gehad, worden door de oppositie-bladen als weinig belangrijk geschetst; vooral de po litie heeft er volgens dezen veel toe bijgedra gen, daar eerst bij hare aankomst de rust werd verstoord. De regeering en de officieuze bladen verergeren echter de zaak en trachten de be wegingen als een oproer voor te stellen, om te doen uitkomen hoe de vijanden der regeering tevens de vijanden van rust en orde zijn. De eerste aanleiding is, gelijk men weet, geweest eene vergadering waarin de heer Emile Olivier zich aan zijne kiezers zou verantwoordenmen wilde zoo weinig personen mogelijk toelaten, en daarom werden de deuren van het lokaal te laat geopend. Vandaar is verwarring ontstaan. De volgende avonden bepaalde zich de onrust tot het Quartier Latin, waar druk de Marseillaise gezongen werd. Vrijdag-avond heerschte er op de kies- vergaderingen algemeene rustna elf uren be vonden zich eenige groepen op verschillende punten in den omtrek van de place de la Bastille. De politie-agenten dreven hen uiteen; eene bende welke de place Royale overging heeft een gedeelte van het ijzeren hek, dat den tuin omringde, omver gerukt. Daarna werd de orde op geen enkel punt verstoord. Italië. Menabrea heeft zich over het minis terieel programma verklaard; het is gebaseerd op orde, vrijheid en vooruitgang. Het programma zal in discussie komen te gelijk met de admi nistratieve finantieele wetten. Spanje. In de zitting van de Cortes heeft de heer Orense eene rede ten gunste van de federatieve republiek gehouden, welke drie uren aanhield. In naam der commissie voor de grond- wets-ontwerping heeft de heer Ullóa hem ge antwoord en den republikeinschen regeerings- vorm bestreden. Hij verzekerde in die rede, dat de Alphon- sisten zich hevig roeren om Serrano alleen het regentschap te doen aanvaardendoch dat de liberale unie zich levendig verzet tegen dat denkbeeld. Zweden en Noorwegen. De koning |van Zweden heeft Zaterdag-middag de zitting van den rijksdag gesloten. In de troonrede wordt tevredenheid betuigd over de werkzaamheden en vooral omdat de rijksdag zich geneigd heeft betoond om eene nauwere aansluiting van Zwe den aan Noorwegen tot stand te brengen. Voorts wordt geconstateerd, dat eene uitbreiding van de godsdienst-vrijheid aan een nauwkeurig onderzoek zal worden onderworpen. In de sluitingsrede wordt volstrekt geen ge wag gemaakt van de verstandhouding met het buitenland. GEVEILDE PERGEELEN. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op 15 Mei, ten overstaan van den notaris A. Van Leeuwen N°. 1. Een huis en erf aan de Warmoes- of Vi8chmarkt, Wijk IV, N°. 53 en 53rood. Koo- per J. Veltman voor /ASOO. N°. 2 en 3. Twee huizen in de Haverzak laan nabij het spoorwegstation, Wijk IX N°. 13a en 136. Opgehouden. N°. 4. Een huis en erf aan de Zuidzijde van het Levendaal, Wijk II, N°. 470. Kooper J. W. De Goey voor f 800. N°. 5. Een huis en erf aan de oostzijde van de Gedempte Koepoortsgracht, Wijk II, N°. 124. Kooper J. O verduin voor f 955. Ten overstaan van den notaris J. M. E. Dercksen Een huis en erf met tuintje aan het Korte Galgewater bij de Sleenstraat, Wijk V, N°. 295. Kooper P. Engels voor f 2305. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de adressen van: a. Philip Mozes van Gelderen, vleeschhouwer, daarbij verzoe kende om het perceel in de Lange Pieterskerk- Koorsteeg, geteekend wijk IV n°. 480, te mogen inrigten en bezigen tot slagtplaatsb. Dirk van Tongeren, koopman, houdende verzoek om het pakhuis aan de Oranjegracht, wijk VIII, n°. 553, te mogen gebruiken als bergplaats van lompen Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Ja nuary 1824 Staatsblad n°. 19), rakende de op- rigting van sommige fabrieken en trafieken; Doen te weten, dat tot het hooren der eige naars en bewoners van de naastbijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën //de commodo et incommodo," door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente,- op Donderdag den 20sten Mei aanstaande, 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwil liging niet te hebben verzet. Leyden, 15 Mei 1869. Eerste huwelijks-afkondiging te Leyden, van den 16den Mei 1869: J. De Wit jm. 25 j. en A. Hollebeek jd. 23 j. L. C. J. Van Campen jm. 18 j. en C. Loeveert jd. 21 j. P. J. La Lau wedr. 32 j. en J. De Zwijger jd. 29 j. J. Lagas jm. 46 j. en G. Zeilstra jd. 36 j. J. Godefroi jm. 22 j. en G. Le Clercq jd. 21 j. A. W. Leentvaart jm. 35 j. en H. C. Van Boekei jd. 36 j. L. Laman jm. 26 j. en J. C. L. Van Dijk jd. 24 j. J. J. Heyker jm. 28 j. en A. Zweerman jd. 21 j. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Ley den, op Donderdag 20 Mei 1869, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen1°. Benoeming van een 2en hulponderwijzer der 4c klasse aan de openbare school n°. 1 voor minvermogenden. 2°. Benoe ming van eene Vrouwe Kraammoeder. 3°. Ver zoek van Vrouwe A. R. de Sturler geboren van Roijen, om het ontslag als regentesse van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. 4°. Kohier van de plaatselijke directe belasting, 1869. 5°. Rekening van de Stads-bank van leening, 1868. 6°. Rekening van de stedelijke Gasfabriek, 1868. 7°. Plan en voorwaarden voor het bouwen eener meisjesschool le kl., voor meer uitgebreid lager onderwijs. 8°. Adres van Commissarissen der sociëteit Amicitia, ter b9koming van gemeentegrond. 9°. Voordragt om leerlingen van de burgeravondschool en ambachtsschool van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix in de gelegenheid te stel len, de tentoonstelling van voorwerpen voor de huishouding en het bedrijf van den hand werksman te Amsterdam te bezoeken. 10°. Staat van af- en overschrijving van de administratie der Stads-apotheek, op de begrooting van 1868. Heden beviel mijne hartelijk geliefde Echt- genoote voorspoedig van een welgeschapen Dochter. H. G. CRAMER. Leiden, 16 Mei 1869. Voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden bij en na het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot, betuig ik aan allen mijnen hartelijken daük. Wed. H. J. DE WILDT, geb. Vertegaal.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3