Z6MERZ0RG OFFICIEELE BERICHTEN. Ken en dertigste jaar der Zomer-Concerten. zich bitter genoeg uit tegen eene regeering, als die van den Re Bomba. Maar het schijnt niet dat de partij van Garibaldi door hare overtui ging reeds tot eene samensmelting met de Maz- zinistische i3 gekomen. Zij voelt dat Rome niet te winnen is door Garibaldische eipeditiën maar daaruit volgt voor haar nog niet, dat de regeering van //koning Sardanapalus" omverge worpen moet worden. Griekenland. De kamer van afgevaardigden is ontbonden. De nieuwe verkiezingen zijn op 16 Mei en de bijeenkomst der kamer op 5 Juni vastgesteld. De gezant en de consuls in Turkije zullen, na de aankomst van den heer Rhangabé, naar hunne posten vertrekken. Amerika. Het huis van vertegenwoordigers blijft aandringen op de intrekking en de senaat op de wijziging van het wetsontwerp, betreffende het aanstellen en ontslaan van ambtenaren. Er is overeengekomen, om de zaak in handen te stellen van eene gemengde commissie uit beide huizen. Burgerlijke stand van Leyden, van den 25sten tot en met den Sisten Maart 1869: Bevallen; J. M. L. P. Zandvliet, geb. Kihn, D. J. M. Yan der Linden, geb. Van Poelgeest, Z. S. Kenbeek, geb. Melet, Z. P. C. D. Yan Rijk, geb. Le Febvre, Z. W. Mizee, geb. Yerlind. D. T. J. Buy- gens, geb. Koenen, D. C. Batist, geb. Yan Hooidonk, D. J. F. Yan As, geb. "Wrack, Z. H. A. H. Jansen, geb. Wallaart, D. J. Slegtenhorst, geb. Yan der Hoeven, Z. C. Gadri, geb. De Huu, Z. S. M. De Ko- ning, geb. Kling, Z. J. A. De l'Ecluse, geb. Van Wouw, D. M. Crispijn, geb. Bon, Z. A. Brongersma, geb. Sinia, Z. G. Den Os, geb. Paus, Z. S. Dool, geb. Schroef, D. A. Broomans, geb. Overveld, Z. E. Velthuyzen, geb. Bavelaar, Z. M. J Le Feber, geb. Gans, Z. J. C. Yan der Nat, geb. Smit, D. S. C. Yan der Linden, geb. Rijke, D. A. M. Van Oerle, geb. Ka neman, D. C. J. Moenen, geb. Stol, Z. J. N. Yan Dijk, geb. Hemerik, D. A. M. Lakeu, geb. Gerlacb, Z. H. Elstrodt, geb. De Graaf, Z. J. Rietkerken, geb. Yan Kla veren, D. R. Benier, geb. Yan der Mark, Z. C. Tegelaar, geb. Ligtvoet, Z. M. Yan Kruyl, geb. Visser, Z. J. Aldenhoven, geb. Montie, D. Geliuwtl: A. Brouwer wedr. en A. Raar jd. J. J. Mulder wedr. en M. Yan Maas tricht wed. J. H. Gerritsen jm. en J. M. Wessels jd. N. M. Yan Bemmel wedr. en A. H. Yan Amesfoort jd. J. C. K. Pfijffer wedr. en M. J. De Graaff jd. W. Do Nie jm. en E. C. Wesseling jd. P. Kwaadgras jm. en H. De9 jd. Overleden: S. Midderhof, wed. P. Bey, 80 j. W. C. v. d. Wilk 40 j. M. J. Nieu- wenburg D. 18 j. A. Westdijk, wed. G. Fac- keldey, 75 j. J. Yan Rijn 81 j. W. F. Juu 50 j. M. Meurs, wed. A. v. d. Wilk, 88 J j. A. P. J. Yan Wijk D. 3% j. J. Yerlind 22 j. M. Yerbrugge, geb. Schmitkamp, 58 j. J. F. Poppee Z. 20 j. - A. Boelee Z. 8 m. A. v. d. Houwe Z. 23 j. J. v. d. Nat, geb. Wijling, 65 j. M. C. Voorzaat, geb. Huy- gens, 29 j. C. Slingerland 46 j. M. M. Bolstier, wed. P. De Jong, 83 j. W. Yan Ommere Wr. 95 j. J. Guldemond D. 1^ j. D. Yeilbrief Z. 3 m. L. E. Gerike 68 j. L. Yan Rhijn Wr. 82 j. M. M. Ver hoog D. ruim 8 ra. ting geraakt dit orgaan buiten staat om deze verrichtingen te bewerkstelligenhet absorbeert dan wel al de onreinheden welke die vochten hem toevoeren, doch kan ze niet afscheiden en uitstooten, zoodat de lever daardoor ontzettend opzwelt, vuil is en ziek wordt. In dien toe stand nu verkeert de ganzelever, waarvan de patés de foies gras bereid worden. Dat deze pasteien hoogst indigest zijn, is zeer algemeen bekend, doch minder algemeen kent men bo venstaande oorzaak van het ongezonde dier Straatsburger producten. Zou het niet aan die onwetendheid zijn toe te schrijven, dat men de namen van spijs en lekkernij toepast op lever, die wel in gewonen toestand zoo genoemd mag worden, maar die uithoofde der behandeling, welke de ganzen hebben ondergaan, waarvan ze afkomstig is, bijna gelijk staat met den inhoud van abces sen en verzweringendeze laatsten toch zijn ophooping van dezelfde vuile stoffen, die den gastronoom zijne patés de foies gras zoo lekker doen smaken (Androcles. Maandsch. a. d. bel. d. die ren gewijd.) De Engelsch-Amerikaansche transatlanti sche telegraafkabel maatschappij heeft een alge meen overzicht van hare verrichtingen in 't licht gegeven, dat even opmerkenswaardige als leer rijke resultaten bevat. Zooals men weet, was in den aanvang de prijs van eeu depêche door de maatschappij op f 240 gesteldgedurende de drie maandeu, waarin dit tarief in werking is ge weest, was het gemiddeld aantal telegrammen per dag 29 en het bedrag der ontvangst f 6060. De drie daarop volgende maanden was het tarief op de helft verminderd en het gemiddeld getal telegrammen per dag steeg tot 64, terwijl de ontvangst de f 7000 nabij kwam. In December 1867 werd de prijs opnieuw met de helft ver minderd en gedurende negen maanden betaalde men /"60 voor het telegram; gemiddeld aantal telegrammen daags 131 en dagelijksche ontvangst f 7620. Ten slotte is het tarief sedert 1 Sep tember van het vorige jaar op f 40.50 gesteld. Wel is nu het cijfer van de dagelijksche ont vangst iets minder (ƒ7356), maar het aantal telegrammen per dag is gestegen tot 205, waarbij men nog in aanmerking moet nemen, dat dit tarief nog slechts vijf maanden in werking is. De gunstige invloed van de verlaging der prij zen op de ontwikkeling der handels-transactiën is nooit schitterender gebleken dan door deze statistiek. Aangemoedigd door de ondervinding en den goeden uitslag, zal de maatschappij bin nen kort eene nieuwe tarieven-vermindering in voeren. Uit Bern schrijft men van den 23sten Maart, dat aldaar een brutale inbraak heeft plaats gehad bij den Pruisischen gezant, den luitenant-generaal Yon Roeder. Een der zonen van den gezant, een achttienjarig jongeling, werd des nachts tegen halftwee wakker door het janken van zijn hond, die in zijne kamer sliep. Hij ontdekt daarop, dat zijn horloge, dat hij gewoon was op zijn nachttafel te leggen, weg is, en de schrijftafel en secretaire geopend zijn, terwijl de hond gebonden op den grond lag. Ofschoon het jonge mensch zich eenigermate bedwelmd gevoelde, stond hij toch op en maakte zich meester van den sabel van zijn ouderen broeder, die officier bij de dragonders is, en opende de deur van eene aangrenzende eetzaal, waar hij twee vermomde mannen ontdekte, die bezig waren om de zilverkast te ledigen. Hij wierp zich onmiddellijk op een hunner en hield hem stevig vast. De dief stelde alle pogingen in het werk om zich los te worstelen, stak het jonge mensch zelfs met een zilveren vork en schoot eindelijk een pistool op hem af, waar door de zoon van den gezant aan den arm werd gewond. Hierop eerst liet deze den dief los, die daarop met zijn metgezel er in slaagde te ontvluchten. Zij hebben slechts 1600 franken met zich kunnen medenemen. Een jeugdig stenograaf in Amerika, die, met de doode talen onbekend, uit den mond eens sprekers de Latijnsche spreuk hoorde Amicus Plato, amicus Socrates, sed major Ve ritas (d. i. Plato is mijn vriend, en Socrates, maar meer nog geldt mij de waarheid) nam haar aldus over1 may kiss Plato, I may kiss Socrates, said major Yeritas, 't welk beteekent: Ik zou Plato willen kussen, ik zou Socrates willen kussen, zeide majoor Yeritas. In Bergen (Noorwegen) gaf de pianist Ernst Haberbier, uit Koningsbergen, een con cert. Het eerste nummer van zijn programma droeg hij met groote bravoure voorbij het tweede nummer echter kreeg hij een beroerte en zonk dood op de piano neder. T00NEELNIEUWS. Rotterdam. Zaterdag 3 April 1869: 3e Act der Oper: Die Loreley," Musik von Max Bruch. Hierna: 3e Act der Oper: //Undine," Musik von Lortzing. Tot slot//Stabat Mater," Musik von Rossini. Aanvang te halfacht. ADVERTENTIES. Op heden mijnen Handel In Manufactu ren, tot hiertoe gedreven onder de Firma van «F. SCMlIflER, hebbende overgedragen aan mijnen zoon ANTON PETRUS JOHANNES, die tevens belast is met de liquidatie der nog loopende zaken be treffende genoemde Firma, zoo bedank ik bij deze mijne geachte Begunstigers voor het voort durend in mij gestelde vertrouwen en beveel daarin mijnen opvolger aan. J. H. H. SCHMIER. Letden, 1°. April 1869. Yolgens bovenstaande Annonce den Handel In Manufacturen op heden van mijnen Ya- der, den Heer J. H. H. SCHMIER, hebbende overgenomen en dezelve voor mijne rekening en onder de Firma van A. SCSIMIfEK zullende voortzetten, zoo recommandeer ik mij in hetzelfde vertrouwen en in diezelfde gunst welke mijn Yader steeds heeft mogen genieten. A. P. J. SCHMIER. Letden, 1°. April 1869. GEMENGDE BERICHTEN. P&tós de foies gras. De functie der le- j ver is het bloed te zuiveren, en de gal af te scheiden; doch bij overmatige voeding of mes- j De ondergeteekende geeft bij deze als voorloopig berigt te kennen, dat volgena overeenkomst met den Heer II. VÓL.ID1AR de acht Zomer-Uoiicerlcn door bet Muziek-eorps der Gre nadiers zullen gegeven worden bet le op DINSDAG 18 MEI, het 5e op DINSDAG 6 JULI, li 2c ii n 25 u ti 6e n u 20 u u 3e u ii 8 JUNI, a 7e ii u 3 AUGUSTUS, u 4e h n 22 ii u 8e u u 17 u waarvoor de lijst ter inteekening in den loop dezer maand zal worden aangeboden. LEYDEN, 1 April 1869. COUVÉK.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3