AANGEBODEN. Aanbesteding. Aanbesteding. Kamenier-Linnenmeid, Geliuwd: G. Van Klaveren jm. en S. M. Yan der Kaay jd. P. Beenakkers Wr. en G. Bosmaar wed. Overleden: A. H. Van de Water Z. ruim 4 m. P. J. Timmerman, wed. P. Van Dijk, 75 j. A. A. C. De Haas Z. 2 d. P. Mielo 48 j. N. Goedeljee 70 j. W. Kooy Wr. 82 j. A. G-. De Koning D. 3 m. P. Blanehard Z. 4< d. J. C. Hoppenbrouwer Z. 4% j. M. Van der Kley Z. 7 m. E. De Bolster D. 2 j. J. L. Martin Z. 20 d. J. C. Lagalie, wed. G. Juu, 89 j. H. Neu teboom 51 j. F. Hulsman 93 j. W. C. Kok D. 4 j. J. D. Matthieu 71 j. J. Yan der Keek D. ruim 3% m. H. Biljouw 58 j. S. Van der Paauw 74 j. J. N. De Haas Z. 7 j. L. Anneeze D. 3 m. P. J. Cornelissen, geb. Huyer, 65 j. G. Schotting 22 j. D. Najer 86 j. J. Aniba, geb. Van Beek, 51 j. A. H. Gijzen D. 4 m. E. Roozeboom 48 j. W. Le Mair Z. Ij. P. G. De Jong 57 j. J. Brittijn Z. 7 j. GEMENGDE BERICHTEN. Dezer dagen is een buitengewone diefstal te Aken (Duitschland) gepleegd. Een goed gekleed vreemdeling komt in het prachtig magazijn Neu ker, bijna recht over de Elisa-fontein. Hij vraagt /om een kostbaar voorwerp te koopen, ten einde een geschenk te doen. Dadelijk toont men hem het schoonste Saksisch porselein, het rijkste Bo- heemsche kristal. Een prachtige beker, ter waarde van 40 thaler, trekt vooral zijne aandacht. Hij neemt hem, beziet hem, dan.... poef! daar valt hij op den grond aan stukken. //Godwat heb ik spijt," zegt de vreemde ling: //maar gij begrijpt dat ik niet verantwoor delijk kan zijn voor dit ongeluk." //Dat is te sterk," roepen twee of drie stem men: //hij die breekt betaalt, 't Is uwe schuld..." Intusschen komen er twee heeren binnen, men maakt hen bekend met het geschil. Zooals men kan denken, geven zij ongelijk aan den breker. Deze geeft knorrende toe, haalt eene banknoot van 1000 franken uit den zak, krijgt 850 franken weder, en vloekt dat men hem niet meer zal beet krijgen. Intusschen onder zoeken de twee heeren iets, vragen den prijs, betalen, en gaan heen. Eenige uren daarna laat de koopman de banknoot wisselen, en bevindt dat zij valsch is Is dit geen diefstal met braak? Aan eene door de Kevue moderne mede gedeelde scène voor eene correctioneele recht bank ontleent men het volgende: //Hyacinthe Perrot zegt de president gij zijt beklaagd van oproerige kreten te hebben geuit. Mijn heer de president, die politie-agent hier be weerde dat ik dronken was. Nu had ik maar een enkele liter gedronken en ge weet wel, mijnheer de president, dat men daarvan niet dronken is. Beklaagde, wat hebt gij toen geroepen lk hebleve de republiekge roepen. Beklaagde, gij zijt reeds meer we gens oproerige kreten veroordeeld. Ja, mijn heer de president, maar het is al zoo lang geleden. Beklaagde, dat doet er niets toe; welke oproerige kreten hebt gij toen geuit'? Ik zal 't u zeggen, mijnheer de president, toen riep ik: leve de keizer! Homerisch gelach onder het publiek. De Britsche en koloniale maatschappij van landverhuizing heeft te Londen eene mee ting gehouden, waarin de ontvangst van een groot aantal inschrijvingen werd medegedeeld. Aan de uitvoerende commissie werd door de vergadering opgedragen er wel speciaal op te letten dat de personen, die tot landverhuizing werden geholpen, niet tot de eigenlijke armen- klassen zullen mogen behooren. Er werd tevens geconstateerd, dat voor het loopende jaar in Canada werk genoeg was te vinden voor 20,000 landbouwers, 2000 vrouwelijke dienstboden, 6000 boerendienstraeiden, 4000 personen, die eenigs- zins met machinerie bekend zijn, en meer ande ren. Men vertrouwde, dat sommige landverhui zers mede bereid zouden zijn om een gedeelte der kosten van overtocht voor zich zeiven of hun gezin voor eigen rekening te nemen en men twijfelde niet of er zou ditmaal veel ge daan kunnen worden om dergelijke personen voort te helpen. De Belgische correspondent van bet Han delsblad schrijft Eenige dagbladen drijven den spot met de verordening, waarbij aan sommige officieren van het Nederlandsche leger eene nieuwe kleeding wordt voorgeschreven en aan de generaals onder anderen de kolbak wordt gegeven. Zij voegen er bij, dat er sprake zou zijn de marechaussees in Nederland opnieuw met soortgelijk hoofdtooisel te versieren. Uni formsveranderingen zijn echter in België niet minder in zwang en met meer grond zou men wellicht eene boertige critiek kunnen maken op de kleederdracht van sommige Belgische militairen, die meer op een hansworstenpak of koorddanserscostuum, dan op een krijgsmans tenue gelijkt en door alle kleuren van den regenboog uitblinkt. De Nederlanders zouden hier in dat opzicht veel stof vinden, om den draak te steken, en wat zullen wij zeggen, wanneer wij vernemen, dat in 1864 vanwege het ministerie van oorlog in België werd voor geschreven, dat ieder soldaat in de kazerne van een porseleinen voorwerp zou voorzien wordeD, dat ik liefst niet zal noemen, doch dat men gewoon is in de nachttafel of onder het bed te zetten De levering daarvan heeft niet min der dan 22,000 franken gekost. Alle regimen ten zija in het bezit gesteld van het noodde getal dier in een huisgezin onmisbare, maar in eene kazerne vrij overbodige meubelen. De offi cieren, die belast waren de breekbare waar in ontvangst te nemen, en vorm, hoegrootheid en inhoudsmaat te onderzoeken en aan eene keu ring te onderwerpen, hebben zeer tegen dien weinig vereerenden dienst geprutteld, en eindelijk heeft men ingezien, dat dit porselein in de ka zerne kan gemist worden. Onmiddellijk na de officieele inontvangstneming van den voorraad heeft men de voorwerpen, om ze tegen breken te beveiligen (want voorzichtigheid is de moe der der porseleinkast), in de arsenalen gebor gen, alwaar zij zich op dit oogenblik nog be vinden. STATEN-GENERAAL. Bij de Tweede Kamer is ingekomen1° een ontwerp van wet tot onteigening van perceelen ten behoeve van den spoorweg van Dordrecht naar Botterdam. Het plan hetwelk thans ter overweging wordt aangeboden is eene verbinding tusschen den Staats- en Hollandschen IJzeren-Spoorweg, die zonder te groot bezwaar te maken zou zijn met eene vaste brug over de Maas, ongeveer ter plaatse waar die in het plan voor uitbreiding van Botterdam op Feienoord was voorgesteld, en verder midden door de kom der gemeenteen 2° een ontwerp van wet tot onteigening van per ceelen ten behoeve van den spoorweg van Zaandam naar Amsterdam. De minister van binnenlandsche zaken heeft na rijpe overweging der talrijke adviezen, die omtrent de verschillende plans zijn uitgebracht, zich vereenigd met het plan tot het maken van het goederen-station ten oosten van de stad, in de stads rietlanden, van het personen- station in het open havenfront en van de verbindingslijn langs den oosterdokdijk, en in dat plan de verbeteringen en voorzieningen, waardoor aan erkende bezwaren kan worden tegemoet gekomen, doen opnemen. Behalve deze twee stations to Amsterdam, is in dit plan nog een goederen-station opgenomen iangs de Yoorzaan aan het Kattegat, in de ge meente Zaandam. ADVERTENT1EN. Overleden te Schiedam Mevrouw M. J. YAN PELT—Yan Doesbübgh. Leiden, 24 Maart 1869. Eenige kennisgeving. Door eene onvoorziene omstandigheid wordt met Mei op een Buiten in Zuid-Holland ver langd eene van de P. G., haar vak grondig verstaande en van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco onder letters K. L. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Op een der fraaiste standen worden te huur aangeboden twee bovcnvoorkamers, beiden van stook- en slaapplaatsen voorzien, desverkie- zende met kost. Adres onder letter W. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Op Maandag den 5 April 1869, des middags te twaalf uren, zal door Burgemeester en Wet houders der gemeente Legdenin tegenwoordig heid der Commissie van Fabricage, op het Baadhuis aldaar, AANBESTEED worden: 1. Het gedeeltelijk vernieuwen van eene brug over de Heerengracht bij den Kieuwenrijn. 2. Idem van eene brug over de Vol- inolengraclit bij de Langcgraclit. 3. Het schoonmakeninvoegen enz. van de gemetselde brugwerken, binnen do stad en langs de singels enz. met eenige bijzondere vernieu wingen aan sommige derzelven. 4. Het leveren en plaatsen van eenige stootpalen. De bestekken liggen ter inzage enz. aan de stads-timmerwerf, op eiken werkdag de besteding voorafgaande, van 's morgens te 10 uren tot 's namiddags te 4 uren, en zijn aldaar ad f 0.25 verkrijgbaar gesteld; tevens zijn aan de Werf voorn, de teekeningen aanwezig behoorende tot het eerste perceel. De aanbesteding geschiedt bij enke leinschrlj- ving, op gezegeld papier, onderteekend door de gegadigden en hunne borgeo, te bezorgen aan de Secretarie der gemeente (financiële afdeeling), tot op den dag der aanbesteding, 's voormiddags van 10 tot 12 uren. Verlangde ophelderingen enz. zullen bij den gemeente-architekt te bekomen zijn, die op Vrijdag den 2den April aanstaande, des voor middags te 11 uren, aanwijzing in loco zal doen, te beginnen bij de brug aan den Nieuwenrijn. ZEGT HET VOORT. De Burgemeester en Wethouders van WOU- BBUGGE zullen Dingsdag den 30sten Maart 1869, '8 voormiddags elf ure, in het Gemeente huisopenbaar, bi) enkele inschrijving, aanbe steden Het overbruggen der Woudwatering, bij de Hervormde kerk eu het Gemeentehuis te Woubrugge, door houten landhoofdeu, eene dubbele ijzeren ophaalbrug met houten onder bouw, schoeijingen, op- en afritten, leuningen enz., alsmede bet onderhoud dier werken tot u°. December 1869. De teekeuing ligt van af 16 Maart 1869 ter inzage op de Secretarie, en exemplaren van liet bestek in het Gemeentehuis aldaar en in de herberg van A. Verheul, te Hoogmade. Bestek ken zijn, op franco aanvrage, te bekomen, tegen betaling van f 1.50, bij den Gemeente-Secretaris,

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3