OFFICIEELE BERICHTEN. Bij-KANTOOR te Leiden, Hooge woerd. De kosten der Conversie der Oosten- riiksche Staatsschuld worden ten on zen kantore per stukken van fl lOOO a f 0.40 berekend. aelegenheid, die de aanvaarding zijner ambts betrekking hem aanbood, om de verdiensten der beide bekwame veldheeren, die zooveel heb ben bijgedragen om den opstand te bedwingen, op eene bijzondere wijze te beloonen, door de waardigheid van opperbevelhebber, die hij zelf tot nu toe had bekleed, op te dragen aan Sher man en den dapperen Sheridan tot luitenant- generaal te bevorderen. De senaat heeft ook aan deze bevorderingen zijneadhaesiegeschonken. Het huis der vertegenwoordigers heeft het oEtwerp van Cutler betreffende de benoe ming en het ontslag van ambtenoren met 143 tegen 16 stemmen aangenomen. Japan. De plechtige audiëntie der gezanten van Engeland, Frankri)k, Italic, Nederland, Pruisen en de Yereenigde Staten bij den mikado heeft te Jeddo plaats gehad. In een brief van daar, gedateerd 5 Januari, wordt die ceremonie beschreven voor zoover den Franschen gezant betreft Des morgens te elf uren begaf hij zich in een rijtuig met vier paarden naar het kei- izerlijk paleis, vergezeld van den kommandant der maritieme afdeeling cn den eersten secretaris der legatie. Daarna volgden de spnhi's van zijn skorte en het personeel van zijn gevolg, waar achter de rijtuigen aansloten van de overige eden van het gezantschap, met de bevelheb- ers der//Dupleix," //Flamme" en //Minerve." De stoet werd voorafgegaan door eene compagnie jJapansche infanterie, met eenige officieren te aard, benevens een detachement Fransche lan dingstroepen, terwijl de optocht werd gesloten door een tweede Fransch detachement, eene [compagnie Japnnsche soldaten en eene afdeeling inlandsche cavalerie. De rijtuigen hielden halt op de opene ruimte, onmiddellijk voor de for tificatiën, die het keizerlijk paleis omringen. De troepen werden in front geschaard en de rijtui gen reden weder door, tot voor de poort van het gebouw. De kougué (vice-gouverneur) be last met de functiën van minister van buiten landsche zaken, kwam den gezant te gemoet en bracht hem naar een vertrek, van waar hij eenige oogenblikken later naar de troonzaal werd geleid, alwaar hij door den mikado werd ontvangen. Deze, gekleed in een wit zijden cos- tuum en wijde scharlaken pantalon, zat op den troon, die onder een prachtigen troonhemel op eene estrade was geplaatst. Aan beide zijden ran zijn voorhoofd hingen een paar blauwe en witte linten, ter gedeeltelijke inachtneming van het oud gebruik, volgens hetwelk zijn gelaat geheel zou moeten verborgen blijven. Zijne naaste verwanten lagen voor zijne voeten ge knield, terwijl de prinsen van Awa, Tosa en Bizen ter zijde stond°n. Voor en ter rechter zijde van den mikado stonden op eenigen af stand de minister van buitenlandsche zaken, de (verschillende onder-gouverneurs en andere hooge dignitarissen van liet hof, allen in groot cos- tuum. Zoodra de gezant binnentrad, stond de mikado op en hoorde in die houding de toe spraak aan, die de gezant tot hem richtte en die door den tolk in het Japansch werd over gebracht. De mikado ontving daarop eigenhan dig de geloofsbrieven van den gezant, waarna hij zeide: //Wij, mikado, spreken onze wen- scben uit voor het behoud van uwen souverein en voor den vooruitgang der betrekkingen tus- schen do beide landen. Wij verlangen dat zij door innige en duurzame banden samen ver- eenigd zijn. Wees doordrongen van de gevoe lens der hartelijke vriendschap, die wij voor u koesteren, ten einde gij bij Zijne Majesteit de getrouwe tolk van onze gedachte kunt zijn. Wij weten dat wij op uwen ijver kunnen reke nen en wij wenschen dat gij ons behulpzaam zult zijn in de bevestiging der grondslageu, waarop de betrekkingen tusschen Japan en Frankrijk rusten." Hiermede was de plechtig heid afgeloopen, waarna de gezant met hetzelfde ceremonieel naar het paleis van buitenlandsche zaken werd geleid, alwaar een feestmaal was aangericht. De opening der haven van Neeagata en der stad Jeddo voor den buitenlandschen handel heeft den lsten Januari plaats gehad. Burgerlijke stand van Leyden, van den 4den tot en met den lOden Maart 1869: Bevallen: J. Colpa, geb. Hakkaart, Z. M. H. C. Piera, geb. Thomson, D. B. Faes, geb. Hakkenberg, Z. P. C. Royaards, geb. Nederbragt, D. H. E De Haas, geb. Ver steeg, D. M. Eikerbout, geb. Laman, D. M. Pardon, geb. Stakenburg, Z. J. C. E. Dobbe, gob. Hesselberg, Z A. Keulemans, geb. Van Dorp, Z. J. C. Van Dorsten, geb. Van der Walle, D. Gr. Van der Tuin, geb. Hakkert, D. J. Le Feber, geb. Van der LakeD, D. E. Sinteur, geb. Van der Lelie, Z. J. C. Stouten, geb. Galjaard, D. J. Florijn, geb. Kret, Z. J. Scheels, geb. Ba- velaar, D. J. W. Meijers, geb. Van den Berg, D. J. Hakkaart, geb. Galjaard, Z. M. C. Kooremau, geb. Van Went, D. J. M. Gertenaar, geb. Van Es, D. S. Tegelaar, geb. Bonte, Z, A. J. Fiolet, geb. Pommé, D. H. Cornelissen, geb. Brugman, D. J. Selier, geb. De Jong, Z. 0. Langver, geb. Van der Zwet, Z. W. H. Taverne, geb. Den Os, Z. H. J. Starkenbrug, geb. Snijders, Z. A. Yau Leeuwen, geb. Duiverman, D. Gehuwd: W. F. Den Os jm. cn M. Van Helden jd. P. Dikshoorn wedr. en P. W. Niemeijer jd. Overleden; M. Duiders, wed. J. Olivier, 87 j. H. Jansen Wr. 69 j. C. C. A. Meijeraan D. ruim 2 m. C. M. Groen 42 j. J. Brugman 36 j. C. E. M. Van Heel ruim D. 14 j. L. Den Oude Z. 1 m. J. M. De Haas D. 2 d. P. C. Royaards, 'geb. Nederbragt, 40 j. W. E. Martin Z. 14 m. J. Noteboom 59 j. G. v. d. Sloot 74 j. M. Bommezijn, wed. B. Coppij, 71 j. S. Smit 50 j. N. v. d. Veer Z. 15 j. J. Wind D. Ij. en 2 m. J. W. Corts Z. 15 j. D. De Bolster D. bijna 6 j. A. W. Weydung, geb. M. A. v. d. Breggen, 54 j. GEMENGDE BERICHTEN. De bekende Parijsche predikant de beer Martin Pascboud, begaf zich Zondag jl. naar Passy om een bezoek af te leggen bij mevrouw De Lamartine. Hij werd, op weg zijnde, over reden door een //vélocipèdist" en zoo ernstig gekwetst, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. Aan de //Liberté" wordt uit Rome geschre ven De gezondheid van den heer Gounod is zeer onvoldoende, en hij is, zegt men, stellig voornemens om de geestelijke gelofte af te leg gen, evenals de abt Liszt. Op Asch-Woensdag heeft bij de asch ontvangen van de hand van Zijne Heiligheid, en naar men zegt heeft hij de plechtige gelofte afgelegd om niet meer voor het tooneel te componeeren, en slechts voortaan gewijde muziek te schrijven. Hij heeft juist een cantate, getiteld //De Calvarie-Heuvel", voltooid, welke weldra te Rome zal uitgevoerd worden. Lodewijk Philips, vroeger koning van Frankrijk, werd geboren in 1773. Die vier cijfers 1, 7, 7 en 3 te zamen geteld geven 18. Zijne vrouw, koningin Maria Amelia, is geboren in 1782; de som dezer 4 cijfers geeft insgelijks 18; eindelijk hun huwelijk had plaats in 1809 en de som dezer getallen geeft ook 18. Eu wat wonder schijnthunne regee ring in Frankrijk duurde ook 18 jaren. Immers in 1S30 kwam hij op den troon en werd in 1848 verjaagd. Napoleon III is geboren in 1S08de som dezer cijfers 1, 8, 0 en 8 geeft 17. De I keizerin is geboren in 1826, en deze 4 cijfers geven nog eens het getal 17. Zij trouwden j in 1853 en de som dezer 4 cijfers geeft voor eene derde maal 17. Hij is keizer geworden in 1852 en het getal 17 er bij gerekend geeft 1869! Als het dus met hem gaat als met zijn I voorganger dan is hij het laatste jaar zijner regeering ingetreden. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. Aan de orde is het wetsontwerp tot afschaf fing van het zegelrecht op de gedrukte stukken en de advertentiën in de nieuwspapieren. De voorzitter opende de algemeene beschou wingen met aan de Kamer de bevoegdheid te geven daarbij het met dit wetsontwerp in ver band staand aequivalent te bespreken. Op grond van finantieele bezwaren, meeren- deels tegen het voorgesteld aoquivalent tot verhooging van de belasting op het gedistil leerd en den slechten staat onzer geldmiddelen, verklaarden zich tegen het wetsontwerp de heeren Nierstrasz, Van Kuyk, Van Wassenaar Catwyck, Van Sypeusteijn, Rochussen en Kemper. In het belang van het wetsontwerp, dat de dagbladen van een knellenden band zou ont slaan, waardoor zij zich geheel konden inrich ten tot algemeene beschaving van de maat schappij, bot intellectueel© ontwikkeling, tot verspreiding van deugd en zedelijkheid, kortom tot beschaving van volkszin en volksgeest, voerden het woord de heeren Gratama, Pey- pers en Van Eek. ADVERTENT1EN. Zeer voorspoedig bevallen van eoue Dochter Vrouwe M. M. OBREEN-Van Herwerden. Breda, 11 Maart 1869. Eenige Kennisgeving. Incasseringen op het Binnen- cn Buitenland. In- en verkoop van Blnnen- en Buitenlandsche Wissels, E ffecten, Coupons cn vreemde ifluntspeciëc. Opent Rekening-Courant en Cheque-Rekening met rentevergoeding en neemt gelden a deposito. 1 dag zigt2 pCt. 1 maand zigt3 pCc. 8 dagen zigt2% 3 maanden zigt 3 Langer termijn na overeenkomst.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3