FINALE UITVERKOOP OFFICIEELE BERICHTEN. ATTENTIE S. V. P. D. WAFELBAKKER. WOENSDAG en DONDERDAG 24 en 25 FEBRUARI Publieke Verkoop. ure^i aand! langt; iden. gevJ mi len plaats nemen en aan de linkerzijde de ge zanten, indien deze namelijk het concilie bij wonen. Van de 850 bisschoppen rekent men dat er 700 zullen tegenwoordig zijn. Servie. Het verhoor van prins Karageorge- witch in zijn proces ter zake van den moord van prins Michael van Servië is Zaterdag afge- loopen. Herhaaldelijk heeft hij zijne onschuld betuigd. Het verhoor van den mede beschul- digde Trifkovitz beeft thans een aanvang ge nomen. Amerika. IXet huis van volksvertegenwoor digers beeft het ontwerp aangenomen, waarbij de autorisatie tot uitgifte van bons ingetrokken wordt, uitgezonderd wanneer die strekt tot subsidie aan spoorwegen of tot conversie van coupons. Het buis heeft ook het ontwerp aan genomen, volgens hetwelk de regeering heime lijk noch bons noch goud mag verkoopen. Op Cuba beeft de kapitein-generaal de cen suur hersteld. BEROEPEN ENZ. Nederlandsche Hervormde Kerk. Beroepen: te Steen wijkerwolde: P. W. Van Doorn te Eerbeek. Aangenomen: naar Driel: door C. C. J. Hiebendaal te Otterloo (die voor de beroeping naar St.-Philipsland heeft bedankt); naar Ouder kerk aan den Amsteldoor J. Welle te Rozen burg; naar Broek-op Langendijkdoor G. J. Hulsman te Westmaas; naar Hoogland: door H. B. Noorda op Urk; naar Bozum: door W. E. K. Klinkenberg te Irnsum. Bedankt: naar Hierden: door J. Montagne te Ter Aar; naar Paesens: door W. Petri te Wemeldinge; naar Barneveld: door Ch. Knap te IJlst; naar Leimuiden: H. J. P. v. d. Lin den te Zevenbergen. ACADEMIEN1EUWS. Dr. P. De Jong heeft Vrijdag zijn hoog leraarsambt aan de academie te Utrecht aan vaard met het houden eener redevoering in de Nederduitsche taal, //over het voordeel der be oefening van de overige Semitische talen in het belang van de beoefening der Hebreeuwsche." en ke'. Ph geze, gera t aanik aanh en vi;. che k bij i NATIONALE MILITIE. ige t BURGEMEESTER en WETHOUDERS een van LETDEN doen te weten dat 1 dat degenen die genegen mogten zijn als vrijwilliger bij de nationale militie in dienst te ilijke tre(*en, zich te dien einde vóór den laten Maart aanetaanóe ter gemeente-secretarie behooren aan ver te melden. De bepalingen der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72), betrekkelijk de nationale der i, m^^e» zÜn ten aanzien van de vrijwilligers de volgende lanc vrywil'iger bij de militie te zijn, moet men ongehuwd of kinderloos weduwe- nia5'; naar en ingezeten wezen, voorts ligchamelijk voor de dienst geschikt, ten minste 1.56 el lang, op den lsten Januarij van het jaar der optreding e' als vrijwilliger het 20ste jaar ingetreden zijn en het 35ste jaar niet volbragt hebben, tot op het tijdstip der optreding aan zijne verpligtin- 110l'_ gen ten aanzien van de militie, zoo ver die te tee - vervullen waren, voldaan en een goed zedelijk Best. gedrag hebben geleid. Het bezit van die vereischten, met uitzonde- zu ring van de ligchamelijke geschiktheid en van de gevorderde lengte, wordt bewezen door een getuigschrift van den Burgemeester der woon- 1 'D plaats. Art. 12. Hij, die voor de militie is ingeschre- an' ven, wordt slechts als vrijwilliger toegelaten voor karde gemeente) jn welke hij ingeschreven is, tenzij hij geene verpligtingen ten aanzien van de mi litie meer te vervullen hebbe. Art. 13. Hij, die bij de zeemagt, bij bet le ger hier te lande, of bij het krijgsvolk in's Rijk3 overzeescbe bezittingen heeft gediend, wordt niet als vrijwilliger bij de militie toegelaten, tenzij hij, bij het verlaten van de dienst, behalve een bewijs van ontslag, van den bevelhebber, onder wien bij laatstelijk heeft gediend, een getuig schrift hebbe ontvangen, inhoudende, dat hij zich gedurende zijn diensttijd goed heeft ge dragen. Hij kan, heeft hij dit ontvangen, tot dat zijn veertigste jaar volbragt is, als vrijwilliger bij de militie worden toegelaten." En wordt wijders ter kennis van de belangheb benden gebragt, dat tot het opmaken van het getuigschrift, bedoeld bij opgenoemd art. 11 der wet, dagelijks, uitgezonderd de Zondag, van des morgens tien tot des namiddags drie uren, ter secretarie dezer gemeente de gelegenheid bestaat. Letden, 13 Eebruarij 1869. Eerste huwelijks-afkondiging te Leyden, van den 14den Eebruarij 1869: H. Gijben jm. 25 j. en M. Galjaard jd. 22 j. P. Van Zonneveld jm. 23 j. en A. C. De l'Eclusse jd. 26 j. M. J. Schroder jm. 24 j. en A. C. Arbouw jd. 19 j. G. J. Metz jm. 40 j. en G. H. P. Vijverberg jd. 41 j. GEMENGDE BERICHTEN. In een Franscb blad (//La Ferme") wordt door zekeren geneesheer Buisson het gebruik van dampbaden op de wijze, zooals die in Rus land worden aangewend, als een redmiddel tegen de hondsdolheid aangeprezen. Zelf, ten gevolge van besmetting bij een watervrees-lijder opgedaan, door die geduchte kwaal aangetast, had hij alle onmiskenbare verschijnselen eens klaps voelen verdwijnen, toen het bad, 't welk hij op den negenden dag na de besmetting nam, eene hitte van 52 graden (van den hon- derddeeligen thermometer) verkregen had. Niet alleen zich zeiven, maar meer dan tachtig door dolle dieren gebeten personen zijn, dank zij de toepassing van het bedoelde middel, door hem gered geworden. //Wanneer iemand door een dollen hond is gebeten (zegt hij), moet men hem achtereen volgens gedurende zeven dagen een dampbad //a la Russe", van 57 a 63 graden, bij wijze van voorbehoedmiddel, doen ondergaan. Ver toont zich de ziekte, dan moet het bad 't welk hem wordt toegediend, zeer snel op 57 graden worden gebracht en vervolgens lang zaam tot 63 graden worden opgevoerd. De lijder moet zorgvuldig in zijne kamer opgeslo ten blijven, totdat hij volkomen genezen is." STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. Het w.-o. betreffende de maten, gewichten en weegwerktuigen wordt in behandeling ge nomen. Bij de algemeene beraadslagingen voeren bet woord de heer Heemskerk Az. over de wen- schelijkheid om in de wet op te nemen eene bepaling, dat zij, die voor ijker worden opge leid, aan de polytechnische school onderwijs genieten in de maten en gewichten, zoomede bepalingen nopens het ijken van het vaatwerk, door de tegenwoordige regeering uit het ont werp van het vorig kabinet gelicht. Naar aanleiding hiervan spreken de keeren Insinger en de minister van binnenlaudsche zaken. Art. 3, dat handelt over de standaarden der maten en gewichten, wordt langdurig be sproken, vooral in verband met eenige daarop voorgestelde amendementen, die ten doel heb ben om veranderingen te maken in den geest van het vroegere ontwerp, dat voor de maten en gewichten vreemde namen verplichtend wilde maken. De amendementen worden verworpen. Ook over de volgende artikelen die min do orde kwamen wordt discussie gevoerd. Verschil lende amendementen worden voorgesteld, waar van eenige worden goedgekeurd. De beraadslagingen worden voortgezet tot art. 7waarna de vergadering tot morgen is uiteengegaan. Na afloop der discussiën over dit ontwerp zijn vier andere aan de orde ge steld, waaronder dat, houdende wijzigingen in de wet op de personeele belasting. ADVERTENT1EN. Heden overleed onze geliefde Vader en Be huwd-Vader A. J. WOLTHUIS in den ouder dom van 73 jaren. Uit naam der kinderen en behuwdkinderen. A. G. WOLTHUIS. Letden, 13 Febr. 1869. Heden overleed mijn Boekhouder, de Heer EVERT GIJSBERTUS ABSPOEL. Gedu rende achttien jaren was hij trouw en ijverig bij mij werkzaam. Door zijne bescheidenheid en minzaamheid genoot hij mijne achting en aller vriendschap. A. W. SIJTHOFF. Leiden, 15 Febr. 1869. Ter voorkoming dat Asch, vuil of puin wordt afgegeven op naam van de ondergeteekenden, aan menschen die wegens ongeschiktheid uit hunne dienst zijn verwijderd, is deze dienende aan Leidens ingezetenen ter kennisse te brengen, dat niemand hunner werklieden asch, vuil of puin ophaalt, dan gedekt met een blauw-laken- sche pet met voor- en achterklep, en aan de voorzijde voorzien van een koper plaatje, waarin zijn uitgesneden de letters S. P. (beteekent STADS PACHT.) GEBR. HOOS. Leiden, 16 Febr. 1869. Sluiting aanstaanden Zaterdag1 20 Februari. De nog voorhanden zijnde artikelen worden tot alle prijzen opgeruimd.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3