VOLKSVOORLEZINGEN, KEUKENMEID, Tentoonstelling 200 j Voelkel en R. Muntz, thans respectivelyk con sul te St.-Petersburg en te Odessa, bevorderd tot consul-generaal, met bepaliDg dat het res sort van den consul-generaal te St.-Petersburg zich zal uitstrekken tot alle Russische havens aan de Oost- en Witte Zeeën, benevens Mos- kau, en dat van den consul-generaal te Odessa tot alle Russische havens aan de Zwarte Zee en aan de Zee van Azof. Z. M. heeft vergunning verleend aan den baron J. C. Gevers, hoogstdeszelfs gewezen ge zant bij het hof van St.-Petersburg, tot het aannemen en dragen der versierselen van groot kruis van den Witten Adelaar, hem door zijne majesteit den keizer aller Russen geschonken. Z. M. heeft aan Mr. A. Kruseman, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Ja nuari 1869, eervol ontslag verleend als griffier bij het kantongerecht te Vlaardingen. By koninkl. besluit is, op het daartoe door hem gedaan verzoek, aan den apotheker der 3de klasse bestemd voor den dienst in West-Indië G. C. De Groot, met ingang vau 1°. Januari 1869, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militairen dienst, en hij met ingang van dien datum benoemd tot apotheker der 3de klasse bij den rail. geneesk. dienst in Nederl.-Indië. De Thermometer van Fahrenheit teekonde alhier Donderdag des namiddags te 5 uren 42°, WindZ. W., des avonds te 8 uren 41°, te 10 uren 40'. Vrijdag 's morgens te 5 uren 38°, te 8 uren 38°, 's namiddags te 12 uren 41°, te 4 uren 41°, 's namiddags 5 uren 40', 's avonds te 8 uren 40°, te 10 uren 38°. Zaterdag 's morgens te 5 uren 40°, te 8 uren 40°, 's namiddags te 12 uren 45°, te 4 uren 43°. nitief besloten heeft, om deel te nemen aan de conferentie, ten gevolge van de voldoende ver zekeringen der vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Oostenrijk, dat de vijf punten van het ultimatum de grondslag zouden zijn voor de discussie. De vertegenwoordiger van Turkije ter conferentie zal zelfs zich terugtrek ken, indien andere quaesties op de conferentie ter sprake gebracht mochten worden. Generaal Ignatieff heeft bij de Porte moeite gedaan om schorsing te verkrijgen van de ver drijving buiten het Turksche rijk van de Griek - sche schepen en onderdanen. De vertegenwoor digers der andere mogendheden hebben gewei gerd dit verzoek te ondersteunen, maar raden gematigdheid aan. De Porte heeft op het ver zoek geantwoord, dat zij genoemde maatregelen niet kan schorsen, zoo lang zij geen waarborg gen van Griekenland ontvangen heeft. Ook uit Konstantinopel wordt thans ge meld, dat het zeker is dat de Porte de confe rentie zal bijwonen, terwijl de vijf punten van het ultimatum als basis zullen worden aangenomen. De Oostenrijksche //Debatte" meldt, dat Griekenland op de conferentie door den Griek- schen gezant Rhangabes vertegenwoordigd zal worden. De Amerikaansche gezant heeft order bekomen, om Griekenland ten sterkste te on dersteunen. Een Boheemsch blad roept de Serviërs op, om den Grieken hulp te verleenen. Volgens Grieksche berichten zijn op Kan dia, te Aporcorona, Amarion en Haraclion drie gevechten geleverd, waarbij telkens de opstan delingen de overwinning behaald hebben. HANDEL. ADVERTENTIES Getrouwd Mr. L. de ÏÏARTOG met R. GOMPEN. Arnhem, 30 December 1868. Heden overleed op het alleronverwachtst tot diepe droefheid van mij en mijne betrekkingen na eene ziekte van slechts weinige dagen mijn hartelijk geliefde echtgenoot PIETER HEN DRIK STRAATMAN. Allen, die den overle dene van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat ik met mijn' bejaarden vader en mijne eenige zuster in den zoo vroeg ontslapene verliezen. Wed. J. M. STRAATMAN, Leiden, 30 December 1868. Holtz. Heden avond werd mij, tot mijner en weder- zijdsche betrekkingen diepe droefheid, mijne innig dierbare Echtgenoote CLARA ADELINA MAKS, in den bloeijenden leeftijd van 24 jareD, door den dood ontrukt, mij een pand der liefde nalatende, van 8 weken oud. Slechts bijna een jaar mogt ik met haar in een geluk kigen echt vereeuigd zijn. Mijn verlies beseffen kunnen zij alleen die de dierbare van nabij gekend hebben. J. VAN DER SCHOUW. Leiden, 31 December 1868. Voor de bij de bevalling mijner Echtgenoote ondervonden belangstelling betuig ik, ook na mens haar, mijnen welgeraeenden dank. H. N. VEEFKIND. Leiden, 2 Jauuari 1869. Wordt verlangd tegen hoog loon met 1° Fe bruari e. k. eene bekwame tevens eenig huiswerk kunnende verrichten; voor zien van goede getuigschriften. Adres onder Letter Z. bij den boekhandelaar C. KOOYKER. Vrij van zegel, volgens Koninkl. besluli vnn 8 Juni 1869, No. 56. voor de Lolcrij ten behoeve der "ver nieuwing van de Keinoiisüaiitsclie Kerk. De prijzen zullen, op vertoon van het Lot, afgegeven worden aan het locaal der Tentoon stelling, op 4 Jan. 1869, van 12 tot 4 uren. De commissie voor de verlot'ng. D. J. COCKUYT. A. HAZEVELD. A. J. v. MANNEKUS. raËËNKÖMSÏ DER op MAANDAG 4 Jan.,'s avonds te 8 uren, ill lie ÜTAUSi.GËilOUKZ.t,VL. Spreekbeurt te 9 uren, te vervullen door den Heer F. VA.X UKÏST. gfigT" Doorloopende toegangkaarten zijn a 40 ets. verkrijgbaar bij den Baron VAN HEEMSTRA, op het Rapenburg, en des avonds aan het Lokaal. -^e Per800U> Donderdag- - avond uit de Remonstrantsche Kerk bij vergissing eene para- pluie heeft medegenomen, wordt verzocht die terug te bezorgen bij de Kosterin van genoemde Kerk. LNTEÏÏN A T10 A ALE TüliiBOUW-TtilTüüNSTtLLI.iG tc Hamburg in 1869. De ondergeteekende, eerste Voorzitter der Commissie, brengt hiermede ter kennis, dat tegen de eerste helft van de maand September 1869 eene INTERNATIONALE TENTOON STELLING van voorwerpen, op TUINBOUW betrekking hebbende, te Hamburg zal plaats hebben. BUITENLAND. Frankrijk. De //Constitutionnel" constateert, dat er eene volkomen eenstemmigheid bestaat tusschen den heer Rouher en deix.h,§£r..F-nrcade;_ ,Bü van *dèn minister Rouher zal r"~He Momtëur voortaan zijn genoemd: Journal officiëi de l'Empire Franqais. Op de gisteren gehouden receptie van het corps diplomatique heeft de keizer geantwoord //Ik ontvang met genoegen uwe gelukwenschen. Het is mij aangenaam te constateeren, dat een geest van conciliatie de verschillende mogend heden bezielt, waardoor de moeilijkheden zullen worden overwonnen, die telkens terugkeeren." De keizer gaf de hoop te kennen, dat in het jaar 1869 evenals in 1868 de vrede zou kun nen worden bewaard, die zoo noodzakelijk is voor de beschaafde volkeren. Ierland. Er hebben gisteren wanordelijkheden plaat3 gehad ter gelegenheid der installatie van den mayor O'Sullivan. Hij heeft geweigerd den eed van trouw aan de koningin af te leggen en heeft eene vaan opgestoken, ten opschritc hebbende: //God helpe Ierland!" 's Avonds zou er een optocht met fakkellicht worden ge houden. De militaire macht is onder de wapens. Spanje. Volgens telegraphische berichten uit Malaga van Woensdag zou de goede orde ge heel hersteld zi,n. Cabailero Rodas had bekend gemaakt, dat luj geene vijandelijkheden zou plegen, in 't vertrouwen op den goeden geest der burgerwacht. De//Correspondeucia" daarentegen meldt, dat volgens dépêches van eergisterenavond eene com missie uit de prov. deputatie met Cabailero is gaan confereeren. De generaal heeft, na vooraf eene proclamatie tot de bevolking te hebben gericht, een besluit uitgevaardigd, waarbij de staat van beleg werd afgekondigd, terwijl hij de vreemde consuls heeft gewaarschuwd dat het zijne intentie was de insurgenten aan te vallen. De vrijwil ligers ten getale van 700, maakten zich gereed om weerstand te bieden en versterkten hun kwartier. Turkije-Griejlenland. //Reuters office" be richt, dat de ministerraad van de Porte defi OVERZICHT DER WEEK. Kof tic. Dit artikel was deze week zeer stil; de omgang bepaalde zich geheel voor behoeften. Suiker. Ruwe en Geraffineerd. In eene kalme stemming met beperkten omzet. Tliee. In dit artikel ging niets om. De la ding pë£_ Stinchar^\5en JEoochowfow is te Fal mouth gearriveerd met order om naar Rotter dam te zeilen. De lading bestaat uit: 1307/4, 4450/12 Congo, 319/4, 2260/12 Souchon, 286/4 en 282/12 Pecco Souchon. Itijst. Zonder handel. Specerijen. Verlaten. Vruchten. Zonder omgang. Katoen. Was deze week gunstig gestemd met geregelde omzettingen tot vaste prijzen. IVol. Zonder handel. Meekrap. Tot vorige prijzen met kleine af doeningen. Indigo. 19 kisten Java werden tot vaste prij zen verkocht. Potassclien. Petersburger 13. Tin. In het begin dezer week werd nog het een en ander iu Banca tot f 63.50 gedaan. Op het bekend worden der groote afleveringen van deze maand (circa 30,000 blokken), kwamen we der groote afdoeningen tot stand van f 63.50 tot f 64.50 en op veilinglevering van ƒ64.50 tot ƒ65. Huiden. Bij inschrijving verkocht: 530 O.-I. 400 ex Maarten van Rossum. Petroleum. Met weinig vraag, daar de meeste tnsschenhandelaars zich voor de feestdagen ruim hadden voorzien; de prijzen zijn hierdoor tot ƒ25 gedaald. Men verwacht intusschen zeer spoedig eene herleving van zaken en beduidend hoo- gere prijzen daar de verschepingen van Amerika bijna hebben opgehouden. tHiën. Raapolie cont. f 35, ƒ34.50. Mei 35.50, 35.25. Dec. f37.25. Lijnolie cont. ƒ32, 31.75. Mei 33.50. Patentolie cont. 38.50, f 38. Mei 39.75. Naj. 41.75. Oruiicu. De handel was deze week zonder beteekenis, de stemming echter vast. Meel. 1ste qual. 16, f 16%; 2de qual. ƒ13, f 143de qual. f 10, f 11Keizerameel f 22, f 26.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 2