f BUWC1 OFFICIEELE BEPJCHTEN. Théatre de Leide. LES DEUX ¥EUYES. LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENGEWONE VOORSTELLING DOMI, DE AfYiEf;IKAA;.SCHE AAP, HET LIEVE zoo gelukkige wijze tusschen alle groote mo gendheden bestaande, is een groote waarborg voor de handhaving van den vrede. Amerika.. "De seuaat heeft eene wet aange nomen, om machtiging te verleenen tot de re organisatie der militie in de Zuidelijke Staten, die tot de vertegenwoordiging weder zijn toe gelaten. TOONEELNIEUWS. Rotterdam. Zaterdag den 19den December: I Tweede gastvoorstelling van den heer Grim- ininger//Lohengrin", romantische Oper von R. "Wagner. Aanvang te halfacht. Burgerlijke stand van Leiden, van den lOden tot en met den lGden December 1868. Bevallen: C. M. Sersel, geb. De Kier, Z. W. Miog, geb. Eradus, Z. P. Springer, geb. Engelbregt, D. J. E. A. Meyer, geb. Brom berg, Z. G. H. Engels, geb. Lucken, Z. C. Van Vastenhoven, geb. Van Zwieten, D. E. M. Van der Burg, geb. Van Ulden, Z. |M. C. A. Van Heugten, geb. Dehue, D. liï. M. M. Van Cleef, geb. Van Kas, Z. |E. A. P. Roosa, geb. Zweedijk, D. W. G. gravin Rengers van Warmenhuizen, geb. Van Limburg Stirum, D. H. P. De Vogel, geb. Yan Leeuwen, D. W. Van der Keur, geb, Yincourt, Z. W. Bregman, geb. Verwoerd, C. Van de Wetering, geb. Cebol, Z. A. K. Van den Burg, geb. Van der Kolk, Z. d. S. Schouten, geb. Moote, Z. C. Segijn, ;eb. Van Limburg, Z. J. J. Stephanus, geb. Wendel, D. E. De Bolster, geb. Neuteboom, C. M. Van den Berg, geb. Van der Waals, - M. M. Spierenburg, geb. Van der Lin- Z. N. M. C. Beuzemaker, geb. Van der flist, Z. A. M. T. Kern, geb. De Chate- D. S. Ligtvoet, geb. Dokter, D. C. Roodenburg, geb. Verhoog, D. C. Straatman, geb. Mulder, Z. E. Eakkel, geb. \7erhoeff, Z. M. J. Van Leeuwen, geb. Ro- ;ier, Z. Geliuwd: J. J. Ouwerkerk jin. en P. Susan |d. A. Van Kampen jm. en G. Van der Wey- eu jd. W. Collet jm. en M. A. Van der [Mark jd. Overleden: (jeeuw, geb. v. |ians 73 j. J. Mulder D. 20 j. C. v. d. d. Ende, 62 j. H. Grolle- A. Oostrijk 28 j. M. Kou- ienberg D. 8 j. J. D. Bannet Z. 11 m. |Y v. d. Heiden 51 j. D. Betgem Z. 5j.- De Geus Z. 7% m. J. Delineer D. 7 m. Casteleyn Z. 4 in. P. Timp 62 j. W. J. Tuil Z. j. J. Van Beyeren 78 j. D. Van Eelen Wr. 66 j. A. Pelt Z. 1% H. Leemans Z. 2 m. J. Van Beuse- 'oi D. 1 j. W. H. Rijsbergen Z. 3% m. J. Lovink 55 j. A. J. W. Boekwijt Z. J. A. B. Andree Z. 1% j. J. M. C. oelen Z. 1% m. IBURGEMEESTER en WETHOUDERS van lEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 p Verordening, regelende de invordering der IWselijke belasting op de honden, ieder eige- liar of bezitter van een of meer honden, die de belasting onderhevig zijn, verpligt is In-van jaarlijks vóór den 31sten Januarij bij Ja Gemeente-Ontvanger aangifte te doen door levering van een behoorlijk ingevuld, en door |a aangever onderteekend billet, Idat bedoelde invullingsbilletten voor het dienst- p 1869 van af den 15den December aanst. pteloos ten kantore van den Ontvanger ver- ■ijgbaar zijn. |Leyden, 12 December 1868. GEMEENTERAAD. Vergadering van heden. I Tegenwoordig de H.H. Stoffels, Tollens, Krantz, Wttewaal, Tichler, Scheltema, Du Rieu, Van Outeren, Driessen, Van Wensen, Meerburg, Hubrecht, De Fremery, Le Poole, Rutgers, Buijs, Cock, Van Heukelom, Goudsmit. Aan de orde is de benoeming van een regent voor de R. C. armen en het wees- en oudelie- denhuis: wordt herkozen de heer H. P. J. Van Wensen. Tot leden van de plaatselijke schoolcommis sie worden herkozen de heeren Prof. J. E. Goud smit, J. Van Heukelom Jr. en Prof. P. L. Rijke. Tot leeraar in de Engelsche taal- en letter kunde aan de gemeente-instellingen voor hooger- en middelbaar onderwijs wordt benoemd de heer C. Van Tiel, en tot 2de hulponderwijzer 3de klasse aan de openbare lagere school voor on- vermogenden N°. 2, I. Brevée. Aan Mr. G. A. Van Hamel wordt eervol ontslag verleend uit de betrekking van leeraar in de staats- en handelswetenschappen aan de gemeente-instelling voor middelbaar onderwijs en tevens als lid van de plaatselijke schoolcom missie. De begrooting voor 1869 van het Heilige Geest- of arme- wees- en kinderhuis wordt aan de regenten teruggezonden met verwijzing op het raadsbesluit van den 27sten Oct. jl. Hetzelfde heeft plaats met de begrooting van het Evan- gelisch-Luthersch wees- en oudeliedenhuis, en die van het Minnehuis. De rekening van de Armbakkerij over 1867 wordt ingevolge het rapport van de comm. van financiën, die ten aanzien dier rekening eenige opmerkingen gemaakt en wenken voor de toe komst gegeven had, goedgekeurd. Wordt wijders vastgesteld het maximum van den onderstand voor 1869. Op het adres van J. J. M. Meijers, om scha deloosstelling wegens het door het jongste op roer geleden nadeel wordt afwijzend beschikt. De voordracht van Burg. en Wetk. tot af schrijving van plaatselijke directe belasting 1868 wordt aangenomen, evenzeer die betreffende het tarief op het gebruik van het Delftsche trekpad. Op het verzoek van M. A. Van Pijpen, om schadeloosstelling voor gemis van inkomsten, wordt gunstig beschikt. In de aanvrage van bestuurders van bet Werk huis om verhooging van subsidie wordt door den raad, na eenige discussie over de middelen van dekking, toegestemd. Op de adressen van de wed. A. J. Van Hoeken en P. H. Spek, tot vernieuwing van de kwaakbrug over de Minnebroersgrachi, wordt gunstig beschikt, evenzoo op dat van de gebr. Van Wensen, tot het in eigendom beko men van gemeentegrond. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. Hoofdstuk VIII (Dep. van Oorlog). De zitting vóór de pause werd geheel inge nomen door de besprekingen van de artikelen uitmakende de afdeelingen I (kosten van het departement) en II (de verschillende staven en de administratie der armee), zoomede het eerste artikel (8) van de lilde afdeeling (kosten van de verschillende wapenkorpsen). De punten hierbij aangeroerd betroffen den generalen staf; de aanbestedingen en leveran- ciën ten behoeve van het leger; de opheffing van de tirailleur-kompagnieënde nieuwe rege ling der dienstoefeningende garnizoensveran deringen; het legerbeheer; de magazijnen; de verlenging van den diensttijd van de artillerie en de geringheid van het garnizoen te Leeuwar- den. Aan de discussiën daarover nam deel de heer De Roo van Alderwerelt in de voornaamste plaats en verder de heeren Van Sypesteijn, van Beijma en de minister van oorlog. Na de schorsing was art. 9 (wapen der ca valerie 1,665,823.00) der lilde afdeeling het hoofdpunt van het debat, in zoover hierbij de inkrimping der cavalerie op den voorgrond trad. De heer De Roo van Alderwerelt gaf de gron den aan, waarom hij voor die inkrimping was. Daarna legde de heer Storm van 's Gravesande de redenen tegen het denkbeeld van den vori- gen spr. bloot. Vervolgens bestreed de minister de vermindering. Hij zou zeer betreuren als de vermindering bij de Kamer ingang vond. Het zou de verdediging van het land zeer bena- deelen. Bij de verdere artikelen werd o. a. in dis cussie getreden over1° de militaire academie te Breda, waarbij de minister op eene vraag van den heer Lenting de verzekering gaf, dat spoedig de indiening kon worden te gemoet gezien van het w. o. tot reorganisatie van die inrichting; en 2° de verplaatsing der geneeskundige school van Utrecht naar Amsterdam. ADVERTENTIEN. VEVDKKIH 18 ÜECENBRE 1868. Representation Extraordinaire, donnée par la Troupe du Théatre Royal Fran9ais de la Haye, sous la Direction de Mr. L. JAHN. Opéra-Comique en 3 actes, musique de Boieldieu, paroles de Scribe. suivi de Comédie en un acte. On commencera a 7 lieui en. Prix des Places: Loge 2.Baignoires ƒ1.50, Parterre ƒ1.20. Galerie 0.60. On pourra se réserver des places Jeudi et Vendredi de 10 heures du matin jusqu'a une heure de relevée. SALON DES VARIÉTÉS onder directie van P. bous en N. Judcl*. Op Maandag 21 December 1868: met medewerking van den heer CÜSTAV 8TEIN, of NEGERWRAAK. Nieuw Melodrama in 6 Tafereelen naar 't Hoog- duitsch vrij vertaald; met nieuwe dekoratiën en Costumes; waarin de rol van lloinl (de aap) zal worden vervuld door den Heer STEIN, die deze rol op de voornaamste tooneelen vau Europa, en laatstelijk verscheiden malen ach tereenvolgend in de Schouwburgen te Rot terdam en Amsterdam met algemeenen bijval heeft vervuld. na hetzelve Vrolijke Vaudeville iu één Bedrijf, naar 't Hoogduitsch. Aanvang ten 7 ure. Prijzen der Plaatsen: Loges ƒ1.60. Baignoires ƒ1.20. Parterre 1.00. Galerij ƒ0.50. Achter-Galerij 0.30. Plaatsen zijn te bespreken op Zaturdag 19 De cember en op den speeldag van 10—1 ure

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3