ber gemeld. Sedert gisterenavond is de zeevaart hier gestremd. Eondom deze plaats ligt het ijs vast. Een aantal schepen en stoombooten liggen in de havens vastgevroren. OFFICIEELE BERICHTEN. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 264 der wet van den 29sten Junij 1851 StaatsbladN°. 85); Gelet op art. 7 der Verordening van den 3den Februarij 1868 Gemeenteblad N°. 6 van 1S6S), regelende de invordering der plaatselijke directe belasting, aangehaald bij Koninklijk be sluit van den 14aen Maart 1868, N°. 42; Doen te weten, dat het suppletoir kohier voor de plaatselijke directe belasting over 1868 op heden voorloopig is vastgesteld en van den 18den November tot en met den lsten Decem ber aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling financiën), van 12 tot 3 uur, voor een ieder ter lezing wordt nedergelegd. Letden, 16 November 186S. Burgerlijke stand van Leiden, van den 12den tot en met den lSden November 1868. Bevallen: J. Van Dissel, geb. Boom, D. S. M. Doesburg Lannooy, geb. Hoefsmit, D. C. Cos8ee, geb. Van Heusen, D. J. M. Groe- newoud, geb. Licht, Z. H. B. Van Duuren, geb. Knotter, D. J. M. De Vrind, geb. Van den Burg, Z. W. Smit, geb. Van den Heuvel, Z. G. Meyer, geb. Van der Kamp, D. S. Azier, geb. Eiebeek, Z. E. Van der Kaay, geb. Van der Baan, Z. J. De Boer, geb. Bekooy, D. B. Brittijn, geb. Kret, D. J. Veldhuyzen, geb. Van Eooijen, D. M. G. Wijsman, geb. Dieben, D. M. Prins, geb. Cokensius, D. M. Blansjee, geb. Leemans, Z. C. Van der Hert, geb. Groen, Z. J. Van Wijk, geb. Onvlee, Z. M. M. E. Van Hartrop, geb. Secreve, D. A. Petri, geb. Schulte, D. L. Moote, geb. Duyverman, D. C. Breibach, geb. Licht, D. H. Veilbrief, geb. Bruininga, D. C. Larrewijn, geb. Blansjee, Z. A. M. Van Dijk, geb. Van der Voort, D. Gehuwd: S. Van Luin jm. en J. J. Zirkzee wed. W. H. Kuyper jm. en S. Stephanus jd. J. H. Lafeber jm. en P. De Huu jd. L. Lardé jm. en J. M. Van Giezen jd. D. E. Van den Bree jm. en F. S. Zandvliet jd. J. H. Couvee jm. en S. M. Couvee jd. W. Thomassen jm. en D. P. Bulleman jd. M. H. Knotter jm. en M. E. Kuivenhoven jd. J. W. Tiemann jm. en J. E. G. Wijnnobel jd. J. Bakker Korff jm. en G. J. Hoogeboom jd. Overleden: P. J. W. F. Noordziek Z. 19 j. W. Maas, geb. Venroy, 46 j. J. v. d. Woerd Z. 2 m. S. Regeer, wed. J. Vermond, 42 j. J. H. La Lau Z. 3& j. A. Bazel 76 j. E. Boom D. 1 j. A. Dubbelaar Z. 5 j. C. M. De Koek D. 2 m. I. H. Van Veen Z. 17 j. W. Huybers 44 j. P. H. Posthu mus 25 j. J. v. d. Berg 53 j. M. C. Van üeu Berg D. 2 m. A. I. Eikerbout D. 3% m. ACADEMIENIEUVVS. Leiden, 19 Nov. Bevorderd tot doctor in de "echten de heer E. J. W. F. Van Hoëvell bijenhuis, geb. te 's-Gravenhage, met Stellingen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. In ons verslag van de zitting van eergisteren ïtaat verkeerdelijk, dat de heer Godefroi in zeker Dagblad had mogen verwachten eene ver dediging van den heer Schimmelpenninck": dit boet zijn: //naar aanleiding van een communiqué :q zeker dagblad had enz." Regeerings-antwoorden op Hoofdstuk VIII (Departement van Oorlog). De min. wil gaarne erkennen, dat ook hij het wenschelijk acht, dat er eene wettelijke regeling van ons vestingstelsel tot stand worde gebracht, tot welk doel hij volkomen bereid is mede te werken. Evenwel moet hij opmerken, dat zoo in die wet moet worden opgenomen eene opgave van kosten, die de nog aan te leg gen vestingwerken of de verbetering van de be staande zullen vereischen, alsdan de ontwerpen daarvoor evenzeer als do globale begrooting van kosten nog moeten worden opgemaakt, en daartoe veel tijd zal noodig zijn. Bovendien bestaat er nog een bezwaar, name lijk: dat men nog steeds in het onzekere ver keert omtrent den aard der defensieve werken, die geoordeeld zullen worden noodig te zijn na den afloop der groote werken bij Holland op zijn smalst, den nieuwen Maasmond enz. Hij wil evenwel gaarne de toezegging doen, dat het zijn streven zal zijn, om zoo spoedig doenlijk het bedoelde ontwerp van wet tot stand te brengen, doch hij moet om vermelde redenen bezwaar zien, om eenige verklaring af te leggen nopens het tijdstip waarop, volgens zijne mee ning, zoodanig ontwerp aan de Kamer zou kunnen worden aangeboden. Hij acht het mede hoogst wenschelijk, dat ons defensiestelsel zoo spoedig doenlijk worde voltooid, en kan dan ook de verzekering geven, dat terwijl de ont werpen van werken tot voorbereiding van een ontwerp van wet tot regeling van het defensie stelsel zullen worden opgemaakt, hij niet in gebreke zal blijven, om inmiddels voor de wer ken, die algemeen erkend worden noodzakelijk te zijn, de noodige gelden aan te vragen, waar toe in de eerste plaats in aanmerking zullen komen de werken tot voltooiing van de nieuwe Hollandsche waterlinie, de stelling van Amster dam en de werken voor de kust- en rivierver dediging. Met betrekking tot de IJsel-linie is de minis ter van meening, dat die linie behouden en verbeterd moet worden. Hij is van oordeel, dat de IJsel-linie in vele gevallen met het beste gevolg zal kunnen worden verdedigd, en dat het leger, bij inachtneming van de noodige behoed zaamheid, in elk geval over de Yeluwe een veiligen terugtocht naar de Utrechtsche linie zal kunnen vinden, waarbij de Grebbe-linie, zelfs in den toestand waarin zij zich thans be vindt, nog van veel nut zal zijn. Hij is de meening toegedaan dat de vesting Grave, vooral in verband met Nijmegen, zoo danige strategische waarde bezit, dat hij tot het verlaten dier sterkte zijne medewerking niet zou kunnen verleenen. Ook is hij voor het behoud van de vesting Neuzen en het fort Ellewoutsdijk, doch heeft geen bedenkingen tegen het opheffen van Breda als vesting en der forten bij Breskens, met uitzondering wat deze laatsten aangaat van het havenfort, omdat hij in elk van de beide districten van de provincie Zeeland vaste pun ten wenscht te behoudenhij stelt zich dan ook voor, het voorstel aan den Koning te doen, om de bedoelde sterkten aan het bestuur der domeinen ter slooping te doen overgeven. Wat Koevorden betreft, de vestingwerken en militaire gebouwen dezer plaat3 zijn bereids in 1863 aan het bestuur der domeinen ter sloo ping overgegeven, en dus niet meer onder het beheer der genie. Volgens mededeeling van den minister van financiën zal er spoedig een begin met de ontmanteling dezer sterkte worden gemaakt. Wat de versterking onzer kusten aangaat, ten dien aanzien kan de minister mededeelen, dat hij met zijn ambtenoot van marine bereids is overeengekomen wat ten deze het eerst in aanmerking zou behooren te komenzijnde men reeds bezig met het opmaken van ont werpen voor een fort op den Zuidwal aan het Nieuwediep en van een fort bij de Hoornsche hoofden, aan het Haringvliet, terwijl mede be velen zijn gegeven tot het opmaken van een ontwerp tot bet verbeteren van de batterij bij het Wierhoofd te Helder. GEiMEENTERAAD. Vergadering van 19 Novenber. Tegenwoordig de HH. Yan den Brandeler, Stoffels, Tollens, Hubrecht, Hoog, De Fremery, Goudsmit, Tieleman, Rutgers, Le Poole, Kaatho- ven, Buijs, Du Eieu, Cock, Yan Heukelom, Yan Outeren, Driessen, Krantz, Yan Wensen, Meer burg, Wttewaall en Scheltema. Het laatst gekozen lid in den gemeenteraad Mr. S. Le Poole wordt beëedigd en geïnstal leerd. Tot derden hulponderwijzer van de 3de klasse aan de school voor meer uitgebreid lager on derwijs der 2de klasse voor jongens wordt be noemd J. F. Yan der Blij. De heer Tieleman beklaagt zich alsof door den heer Goudsmit in de openbare vergadering van den 29sten October niet hetzelfde gespro ken ware als in het verslag van de raadszitting voorkomt. De heer Goudsmit verklaart plechtig den heer Tieleman juist in dezelfde bewoor dingen als in het verslag gedrukt staat te heb ben beantwoord en beroept zich tot staving van de waarheid op de herinnering van alle de leden der vergadering. Aan den ontslagen leeraar in de Engelsche taal- en letterkunde wordt een jaarlijksch pen sioen toegekend van f 600. Over het verzoek van Ph. Yan der Heijden tot het in gebruik bekomen van gemeentegrond staken de stemmen en wordt alzoo de stem ming daarover opgeschort tot eene volgende ver gadering. Het verzoek van J. C. Timmerman tot het slaan van 4 palen in den Nieuwen Rijn wordt toegestaan. Thans is aan de orde de percentsgewijze ver mindering der subsidiën aan de godshuizen. Na dat daarover het woord was gevoerd door de H.H. Meerburg, Stoffels, Tieleman, Buijs, Kaat- hoven, Cock, Goudsmit, Krantz en Van Wen sen wordt met 15 tegen 6 stemmen besloten jaarlijks de subsidien aan de godshuizen met 5 pCt. te verminderen. ADVERTENTIEN. Voorspoedig bevallen van eene Docliter G. J. BOONACKER, hartelijk geliefde Echt- genoote van D. F. VAN HEYST. Leiden, 18 November 186S. Yoor do vele blijken van belangstelling bij de geboorte onzer Dochter ontvangen betuigen wij onzen hartelijken dank. J. H. K. F. KOCH. W. G. KOCH va.n Zutlen. De Lessen in het Inctustric-Collcgie zul len aanvangen op Dingsdag den 24 November des avonds te zeven uren. A. H. YAN DER BOON MESCH. Maatschappij voor 'toonkunst te Leiden. Commissarissen maken bekend dat er 1°. Novem ber aan de MUZIEKSCHOOL te Leiden ge opend is behalve de reeds bestaande Clarinet- klasse, eene klasse waarin onderwijs wordt gege ven voor de Fluit. De prijs voor het onderwijs op elk dezer in strumenten is: voor leerlingen van leden der genoemde Maatschappij ƒ6.75 per kwartaal; voor hen, wier ouders of voogden geen lid zijn, f 7.25 per kwartaal. Namens Commissarissen, J. HOOG, Secretaris

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3