de bekroning niet ten deel. Als nieuwe prijs vraag werd uitgeschreven: //Aanwijzing van de sporen, die liet verblijf der Spanjaarden hier te laude heeft achtergelaten op het gebied van taal, zeden en gewoonten". Tot algemeen voor- citter voor de volgende algemeene vergadering, te Amsterdam te houden, werd benoemd Dr. Laurillard. Uit het verslag van den algemeenen secretaris bleek, dat het getal leden der maat schappij in het vorige jaar met p. m. 100 is vooruitgegaan. Na afloop der werkzaamheden bezichtigden de leden der vergadering eenige in stellingen en kabinetten, waarna zij zich aan een gemeenschappelijken disch begaven. Hedennamiddag te 5 uren is door Z. M. de commissie uit de Tweede Kamer ontvangen tot het overbrengen aan HD. van de gisteren opge maakte lijst van drie candidaten tot het voor zitterschap dier Kamer gedurende het tegen woordig zittingjaar. Z. M. heeft benoemd tot adj.-comm. bij het kabinet des Konings C. J. Meys, thans 1ste klerk. Z. M. heeft benoemd bij het wapen der inf. bij het 5de reg., tot kapt. 3de kl. (naar ouder dom van rang) den lsten luit. S. A. Vermeu len, van het 6de reg.; eervol ontslagen J. F. 11. De Pollart, als burgem. der gemeente Maas- bree, en in zijne plaats benoemd G. Peeter3, wethouder dier gemeente. Z. M. heeft pensioen verleend aanDr. G. Simons, lid van den raad van state, van 3527 H. J. W. Visser, referendaris bij het depart, van financiën, 2080; O. J. Van Kammen, ontv. der dir. bel. en acc., 1640P. Verschooff. ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc., (1145; J. H. Visser, bode bij het dep. van financiën, 360; G. Vink, komm. 1ste kl. bij 's rijks bel., ƒ435B. Opdien, idem, ƒ620; H. A. ïïoogenbergh, idem 3de kl., 328; J. II. Van den Heuvel, idem, 208; W. Van Kooten, :iem, ƒ261; G. Van Arnhem, postbode, ƒ171 J. A. A. Van der Wijk, idem, ƒ113; J. Van der Horst, idem, ƒ69; E. J. F. Gerritsen, idem, (93; D. Stapel, brievengaarder, ƒ100; M. C. Scheers, komm. 4de kl. bij 's rijks bel., 362; P. H. Smeedts, adsistent aan het postkantoor te Roermond, ƒ140; J. H. Ten Horst, bode bij de adm. der grootboeken van de nat. schuld te Amsterdam, 451G. Simons, komm. 3de kl. bij 's rijks bel., ƒ121; C. Helenderts, zich noemende en schrijvende K. Heleenders, idem 2de kl., ƒ351; A. M. Paulssen, wed. van W. L. H. Hustinx, in leven idem 1ste kl., 129; A. Rodenburg, wed. van R. K. Metzlar, idem, (128; J. C. Muller, wed. van H. J. Becker, m leven hoofd-kommies der posterijen, 510; C. E. Stoerhaan, wed. van A. J. Bleijenberg, in leven contr. der dir. bel., 737; A. M. Ger- der, wed. van M. Van Wagtedonk of Wachten donk, in leven kommies der 3de kl. bij 's rijks bel., ƒ216, C. Kroon, wed. van H. F. L. Van Slijpe, in leven rijks-ontv.; 578; J. Stork, kommies 1ste kl. bij 's rijks bei., ƒ493; T. Lancée, idem, 374; Jhr. M. B. H. W. Gevers Van Kethel en Spaland, pres. van de algem. :ekenk., ƒ3333. De Thermometer van Fahrenheit teekende al- bier Dinsdag des namiddags te 5 uren 62°, Wind: 2. O., des avonds te 8 uren 56*, te 10 uren b25. Woensdag 's morgens te 5 uren 52°, Z. W., te 8 uren 56°, 's namiddags te 12 uren 62°, te 4 uren 58°, N. W. KOLONIËN. Door den gouverneur-generaal van Neder- mdsch Indië zijn o. a. nog de volgende be- whikkingen genomen Civiel departement. Verleend Een tweejarig ferlof naar Ned., wegens ziekte, aan den leeraar n de Ned. taal- en letterk. aan het gymn. //Wil lem III" N. Pol; aan den ass.-res. der Noorder- distr. in het gouv. Celebes en onderh. J. N. Vos- maer, en aan den onderchef der afd. stat. van de algem. seer. Jhr. Mr. J. C. B. Th. Nedermeijer rid der van Rosenthal; aan den hoofdcomm. bij het dep. van binnenl. best. II. Bloemink en aan C. A. Ziedses des Plantes, laatst klerk bij het postk. te Weltevreden, Batavia, thans op wachtg.;een twee jarig verlof naar Ned. aan den comm.-ontv. der ink. en uitg. rechten te Siugkel, Sum. Westk., D. Swart. Ontslagen: Wegens vertrek, eervol, als lid in den res.-raad te Riouw B. Schagen Van Soelen; wegens vertrek, eervol, als buitengew. subst. griffier buiten bezwaar van den lande bij den landraad te Brebes, Mr. J. H. J. Schneider eervol, uit zijne betrekk., wegens ziekte, onder toekenning van wachtg., de ass.-resid. en mag., tevens fisk. te Palembang, J. Faes. GoedgekeurdDat door den landraad te Bondowosso (Bezoekie), zijn benoemdTot eer sten en tweeden buiteng. subst.-griff. bij dien landr., buiten bezw. van den lande Mr. S. Van Gigch, ambt. voor den burg. dienst in Ned.-Indië, tijd. ter beschikk. gesteld van den res. van Be zoekie, en W. H. S. Van Waning, ambt. ter besch. bij de land. ink. en cult. Militair Departement. VerleendEen tweej. verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den kol., chef van den gen. staf, G. M. Verspijck. OntslagenEervol, uit Zr. Ms. milit. dienst, met behoud van aanspr. op pens., de kapit. der inf. O. F. Van Cattenburch, den majoor der inf. J. F. Hoogeveende kapit. der genie en sapp. K. E. W. Bouwenschop verzoek, eervol uit Zr. Ms. milit. dienst, met behoud van recht op pens., de kapit. der inf. J. Sclmijder. Bevorderd: Bij het wapen der inf., tot maj. bij het 3de bat., de kapit. C. J. Schindler, van het 12de bat.tot kapits.bij het 6de bat., de lste luit. W. H. Rijnders, van het garns.-bat. der Zuider- en Ooster-afd. van Borneobij het 7de bat., de lste luit. H. M. A. J. J. Voigt, van het garns.-bat. yan Sumatra's Westkusten Onderh.; bij het 13de bat., de lste luit. J. C. Van Blokland, van de garns.-komp. van Timor en Onderh.; bij het garns.-bat. der Zuider- en Ooster-afd. van Borneo, de lste luit. W. Q. E. Vetter, adj. van den mil. komm. van gen. gewesttot lste luits.bij het lste bat., de 2de luit. G. A. Vogel, van het bat.; bij het garns.-bat. van Sumatra's Westkust en onder- hoorigheden de 2de luits. W. F. A. Lindwurm en J. A. Woutersz, van het 7de bat. en van het korps. Bij het garns.-bat. der Zuider- en Ooster-afd. van Borneo, de 2de luit. A. C. Bellaart, van het garns.-bat. van Palembang. Benoemd: tot 2de luits.: de serg. M. Smeets, H. Roelofsz en F. C. A. J. Schnelle. GeplaatstBij het 2de bat., de luit.-kol. C. J. Riesz, onlangs van verlof uit Nederland terug gekeerd BU1TENLA N D. Duitsciiland. De koning van Pruisen is Maandag te middernacht te Berlijn terugge keerd. Engeland. Lord Lennox is in het kabinet opgetreden als kanselier van het hertogdom Lancaster. De //Post," de //Standard" en deDaily News" zijn tegen een interventie iu Spanje. Uit Cork is bericht ontvangen, dat in den nacht van den 20sten dezer een wapen magazijn ia geplunderd door 60 gewapende, in het groen uitgemonsterde manschappen, waaronder sommige Amerikaansche aanvoerders. Rusland. Een geneeskundig tijdschrift be richt, dat in het Russische rijk de toepassing der homoeopathische behandeling van zieken bij een keizerlijk besluit is verboden, onder bedreiging met twee jaren deportatie naar Siberië en met eene geldboete van 500 roebels, en wel om reden dat vele menschen in Rusland het slachtoffer van die behandeling zijn geworden. Amerika. Volgens bericht van Neill Brothers van den katoenoogst, op den 31sten Aug. 11. ge ëindigd, bedroeg de aanvoer in 1867/68 2,431,000 balen, 1866/67 2,076,000 bn. en in 1S65/66 2,214,000 bn. In de 2,431,000 bn. van den laat- sten oogst zijn niet inbegrepen de 150,000 balen voor consumtie in het Zuiden. De geheele uit voer met de consumtie bedroeg 2,474,000 balen en met inbegrip van de consumtie in het Zuiden 2,624,000 balen. Uitvoer naar Engeland uit alle havens 1,229,000 bn. tegen 1,216,000 in 1866/1867, en 1,262,000 in 1865/66; uitvoer naar alle landen 1,656,000 bn. tegen 1,557,000 in 1866/67 en 1,555,000 balen in 1865/66. Voorraad in alle havens 37,000 balen tegen 80,000 balen in 1866/67, en 282,000 bn. in 1865/66. Voor 1 Sept. werden 1075 balen nieuwe katoen ontvangen tegen 200 in 1866/67 en 150 in 1865/66. BEROEPEN ENZ. Nederlandsche Hervormde Kerk. Beroepen: Te Ommeren: W. Van Veen te Etten en Dongelen, hebbende H. M. M. Rappard te Sexbierum, voor de beroeping be dankt; te Hedel: P. Deelman te Klundert; te HierdenG. C. Boomer te Ritthemte 's-Gra- vesande: W. Vliegenthart te Veeland, te Hoog Blokland: P. N. Pikaar te Kootwijk; te Aalst: A. F. Simons te Giesen Oudkerk; te Warns: J. H. Gravenstein te Serooskerkete Oud- Vossemeer: G. C. Boomer te Ritthem, die ook beroepen is te Axel, alwaar P. Deelman voor de beroeping heeft bedanktte AndelW. J. Geselschap te IJselmuiden. Aangenomen: naar Ijlstdoor Chr. Knap te Oldebroek; naar de Leur: door W. J. Pijzei te Nootdorp; naar Vrouwepolder: door L. Kan De Beer, emer. pred.naar Terhorne: door M. Van Heyningen Nanninga te Hemelumnaar Dalfsendoor J. H. J. De Wolff te Blaauw- kapel. Bedankt: naar Nunspeet: door J. C. Eyk- man te Bruchera naar Goudriaandoor Van Baerle te Hooglandnaar Monnikendamdoor J. K. Nonhebei te Muiden; naar Dedemsvaart door H. J. James te Broek op Langendijk: naar Grouw door G. J. Van Lindonk. Christel. Afgesch. Geref. Kerk. Beroepen: Te Hoogkerken en teMarrum: S. Osterhagen, caud.te KolluinR. Vos, cand. RECHTSZAKEN. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden, op den 14den Septem ber 1868. 2 wegens het werpen van vuilnis op straat. 2 het werpen van vuilnis in het water. 1 het baggeren in den Rijn zonder consent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 1 met een ongemuilbanden hond aan een kar te rijden. 3 een hond tijdens het verboden was ongemuilbaud op straat te laten loopen. 1 het baggeren in gemeentewater zon der te zijn pachter of bediende des pachters van den bagger. 2 liet baggeren in verboden tijd. 2 het verontreinigen der straat. 1 het rijden over de kleine straat- steenen. 3 zonder last de straat te schrobben. 1 zonder aangifte binnen de gemeeute te ziju verhuisd. 2 het zonder consent innemen van ge meentegrond.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3