M*. SAMUEL LE POOLE. IfEDERL. BEIJËaSBÏER VADERLAND EN ORANJE. Engeland. Het is bekend, dat tot nu toe Engeland het toevluchtsoord is voor hen, die de handen der justitie in andere landen rillen ontvluchten. Terwijl toch de voornaamste taten uitleveringstractaten onderling sluiten, leeft de Engelsche regeering altijd groote moeilijk- jeden daarmede gemaaktzoodat zij dan ook Heen met Frankrijk, de Yereenigde Staten en )enemarken overeenkomsten daaromtrent heeft «troffen. In deze tractaten is echter slechts de ïitlevering wegens zeer enkele misdaden be taald. Nu is er sinds eenigen tijd eene commissie d Engeland bevond, om de bestaande tractaten herzien, en haar gevoelen uit te spreken t?er den weg, dien de regeering te volgen heeft. commissie heeft de volgende voorstellen ge- laan Zij gelooft dat het zeer wenschelijk is, dat Engelsche regeering ook met andere staten ractaten van uitlevering sluite, en dat de mis- laden, die grond tot uitlevering geven, zich niet tepalen zullen tot de in de bestaande tractaten ipgenoemde. Yoorts zal om uitlevering te ver- ;rijgen er een voorloopig bewijs moeten zijn au gelijken aard als in Engeland noodig is im rechtsingang te verleenen. De uitlevering esehiedt bij koninklijk besluit, waarvan binnen es weken aan de beide parlementshuizen rnede- eeling wordt gedaan. De politieke misdadigers orden niet uitgeleverd en de beslissing of iets ene politieke misdaad is, verblijft aan de mo- endheid, van welke de uitlevering verlangd rordt. Eenmaal uitgeleverd, mag de schuldige liet wegens andere misdrijven te recht gesteld rorden dan dat, waarvoor hij uitgeleverd is, enzij men hem eerst de gelegenheid late om aar het buitenland weder te vertrekken. Ieder, ieus uitlevering wordt gevraagd, en die dien- iDgevolge in verzekerde bewaring gesteld ordt, zal veertien dagen tijd hebben om de mrechtmatigheid van die arrestatie, indien hij San, voor den Engelschen rechter te bepleiten, op grond dat zijne uitlevering politieke edenen gevraagd wordt. De telegraaf meldt ons heden, dat de cabs sveder in Londens straten worden gezien, en de itrike een einde heeft genomen. De koetsiers ondervonden voor hunne klachten ook hoege naamd geene sympathie bij het publiek, dat er dupe van was. Ook zijn de koetsiers verplicht, door wettelijke bepalingen, om met hunne cabs iet Londensche publiek ten dienste te staan. TJit New-Castle wordt bericht, dat de stoom- )oot, die bezig is den Deenschen telegraafkabel leggen, met den kabel aldaar is aangekomen. De //Times" meldt in zijn City-artikel dat goudaanvoeren der week hebben bedragen 88,000 de uitvoer van goud uit New-York, ten bedrage van 500,000 met het Woensdag vertrokken stoomschip, is zeer onverwacht. Yol- gens een bericht is dit bedrag vermoedelijk be stemd tot gedeeltelijke betaling aan Rusland, voor den afstand van het Alaska-gebied. Een groot gedeelte zal evenwel naar de bank van Engeland worden gezonden. Uit Bombay wordt dd. 18 Augustus ge schreven, dat in Huzaraland, aan de noordwes telijke grenzen van de onafhankelijke stammen van den Punjaub, onlusten uitgebroken zijn, die ondersteund worden door de dorpsbewoners van de Britsche kolonie. De onruststokers hebben een aanval gedaan op de politie-stations. Britsche troepen zijn naar de bedreigde punten opge rukt. De Indische pers laakt de benoeming van lord Mayo tot gouverneur-generaal van Britsch- Indië. De koningin, prins Leopold en de prin sessen Louise en Beatrice zijn Vrijdag-avond te 6 uren op het kasteel van Windsor aange komen. te publiceeren dergenen, die getrouw hun bur gerplicht hebben vervuld, of liever dergenen, die nu, even als vroeger, uit onverschilligheid zijn te huis gebleven. Ons dunkt dat het tijd wordt die tragen en lauwen wij kennen er enkelen bij name openlijk als zoodanig te brandmer ken. Die wetens en willens telkens verzuimt te toonen dat hij er prijs op stelt Nederlandsch staatsburger en inwoner van Leiden te zijn, dat hem het bestuur van stad en land als zoo danig ter harte gaat, kan, zoo we meenen, niet langer aanspraak maken op den steun of de achting zijner medeburgers. X. INGEZONDEN. Wij vragen of het ook mogelijk zou zijn, na van de verkiezing van morgen, de namen Het volgende is tot kenschetsing van een der gestelde candidaten voor den gemeenteraad, en vooral voor zijne onpartijdigheid, niet onbe langrijk In 1860 is door het overlijden van, ik weet niet wie, een kapitaal, waarvan vroeger door Mevr. de Wed. Lelyveld aan de algemeene armen alhier den blooten eigendom was ver maakt, los gekomen, dat toen natuurlijk on der de verschillende armbesturen is moeten ver deeld worden. De heer LEZWIJN kwam op als Diaken bij de Walsche gemeente voor de Walsche Diaconie. Er schijnt toen het op verdeelen aan kwam kwestie gerezen te zijn omtrent den daar voor te nemen maatstaf, daar de regelen waar naar bedoeld wordt bij alle armbesturen niet dezelfden waren. Dit had, zoo ik meen, tot pro cessen kunnen aanleiding gegeven hebben en men heeft toen getracht, wat ook later met- uitslag is bekroond geworden, de zaak in der gun- stigen minne te schikken. Ter bereiking daarvan en om verder andere zaken dienaangaande te beredderen werd de heer Lezwijn door de ver schillende armbesturen, waaronder ook de R. Catholijken en Afgescheidenen gedelegeerd. B e- langeloos nam hij die taak op zich en na 8 jaren van velerlei bemoeiingen in deze, kwam de zaak in het effene. De armbesturen schijnen over de handelingen des heeren L. zoo tevreden te zijn geweest dat zij hem nu onlangs een ca deau hebben gegeven waaraan ook, en dit ver dient in deze opgemerkt te worden, zijne tegen woordige tegenstanders: de R. C. en Afgeschei denen hebben medegewerkt. Ziedaar dus een bewijs van het vertrouwen dat de Heer Lezwijn tot nu toe bij allen ge noot; en men kan niet anders dan de verdraag zaamheid en den 'goeden zin van die armbesturen prijzen, die, overtuigd van de eerlijkheid en(de onpartijdigheid van den Heer Lezwijn, aan hem, hoewel lid van een der armbesturen de regeling der zaak opdroegen. Maar tevens mag men vra gen: Waarom bestrijdt men thans de candida- tuur van iemand, die èn door hetgeen hij ver richt heeft èn door zijue erkende onpartijdigheid, zoo bij uitstek geschikt is voor de betrekking van raadslid? RECHTSZAKEN. In de correctioneele zitting der R ech t ban k te Leiden van Yrijdag 11 September 1868, zijn veroordeeld S. Z. te Aarlanderveen, wegens diefstal, tot eene gev. van 1-1 d. J. B. te Bodegraven, wegens mishandeling, tot eene gev. van 1 m. en eene geldboete van 8 of subs. ld. A. v. T. en A. R. beiden te Alphen, wegens idem, ieder tot eene gev. van 3d. M. P. te Lei den, wegens idem, tot eene gev. van 1 m. en eene geldb. van 8 of subs. 1 d. gev. J. P. v. W. te Leiden, wegens idem, tot eene gev. van ld. J. J. M., zonder vaste woonplaats, wegens bedelarij, tot eene gev. van 11 d. J. B. v. H. te Rotterdam, wegens bedelarij, tot eene gev. van 11 d. J. P. te Leiden, wegens idem, tot idem. J. J. B. en A. v. B. te Barneveld, wegens idem, ieder tot idem. 0FFICIEELE BERICHTEN. PATE1VTBLADEX De BURGEMEESTER, Hoofd van het Ge meentebestuur van Leyden, doet te weten, dat de ingevulde patentbladen, over het dienstjaar 1S68 en 1869, voor al de wijken, ter Secre tarie dezer gemeente verkrijbaar zijn dagelijks van des voormiddags tien tot des namiddags te een uur en wel tot en met den laatsten Sep tember eerstkomendeterwijl na het verstrijken van dien tijd de onafgehaalde patentbladen aan de Deurwaarders der directe belastingen ter uitreiking moeten worden afgegeven, die voor hunne moeite mogen eischen tien Cents zonder meer. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, van den 13den September 1868 D. F. Blote wedr. 37 j. en S. Kok jd. 26 j. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op 12 September, ten overstaan van den notaris J. M. E. Dercksen De rente van een vruchtgebruik groot 4200 a 2 pCt. Kooper S. Barzilay van Amsterdam voor f510. ilcrinnering. De overlandmail via Marseille vertrekt Don derdag 16 September. Aan ons bureau zal morgen voor een paar dagen ter teekening gelegd worden eeD adres aan de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij, het verzoek inhoudende om den extra-trein die des Zondag's-avonds om kwart voor elven van 's-Hage naar hier vertrekt, gedurende de overige Zondagen van den Zomerdienst nog te doen loopen. ADVERTENT1EN. Zeer voorspoedig bevallen van eene Dochter J. WIL HELM Y DAMSTÉ van 't Hooft. Leiden, 11 September 1868. Aan de Aandeelhouders in de Leidsche Schouwburgvereeniging wordt kennis gegeven, dat de Cou pon N°. 3, ingevuld met ƒ7.5O voor één ge heel, en ƒ3.76 voor een half aandeel zal wor den uitbetaald in de laatste week van September bij den Thesaurier der Yereeniging den Heer D. A. SCHRETLEN (aan deszelfs fabriek-lo- caal), bij wien ook tevens de rekening en ver antwoording der genoemde Yereeniging over 1867/68 ter inzage liggen. Leiden, 11 September 1868. KIEZERS-YEREENIGING Door de Kiezers-Yereeniging is besloten, als Candidaat voor het Lidmaatschap van den Ge meenteraad, bij de verkiezing op Dingsdag den 15den September a. s. aan te bevelen den Heer Namens de Kiezers-Yereeniging, KNEPPELHOUT YAN STERKENBURG, Voorzitter. C. COCK, waarn. Secretaris. a /0.20 per flcsch. Bij de 10 ilesschen worden dezelve a contant aan huis bezorgd. De flesch wordt tegen 5 cents berekend. BURGEJUEISTJEK, (voorheen) MULLER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van een

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3