J. reclitb. te Tiel Jhr. Mr. T. Serraris, thans grif fier bij het kantongerecht te Hulst. Z. M. heeft benoemd tot hoogheemraden van den Zwijndrechtschen Waard Mr. G.A. De Raadt H. Schultz van Haegen en W. Van Gilst; tot gezworen van den polder de Oude Stad J. Braber; tot dijkgraaf van den polder de Nieuwe Stad L. Braber Mz.; tot hoogheemraden van den lling van Putten voor het dienstj. 1868/69 J. Saarloos, D. Oosthoek, C. Swaa- oeveld Jz., J. De Jong en D. "Van Wa- •endorp; tot hoogheemr. van Oud- en Nieuw- Reierwaard onder Ridderkerk A. Van der Waal W. Heinoordttot lieemr. van den polder iet Oude Nieuwland, gem. Ouddorp, P. Kaptijn Jbz.; tot heemr. van den polder het Nieuweland ran Heinenoord, genaamd de Bosschen, G. Vink n bet best. van den pold. Zuidland, tot dijkgr. f. Zoeteman en tot heemr. M. Van Rij; tot ïeemraad van den polder Velgersdijk L. Van der Meer; tot dijkgraaf van het Nieuweland pan Puttershoek O. B. 't Hoofd van Benthuizen. Hedenmorgen vertrokken van hier naar het tamp bij Milligen de tirailleur-kompagnieën van iet alhier in bezetting liggende 4de regiment infan terie, met de muziek. Gisteren waren de linie-troe pen reeds op marsch gegaan. De reis wordt afge- l tot Gouda te voet en van daar per spoor tot Nijkerk om weder te voet naar Milligen te marcheeren. Gisteren zijn hier doorgetrokken drie der te Haarlem in garnizoen liggende excadrons hu zaren. De heer L. G. Brocx, minister van marine, is gedurende de afwezigheid van den minister van koloniën, die tot herstel van gezondheid eenigen tijd buitenslands doorbrengt, belast met de waarneming der function van zijn ambt genoot. Deze heeft voor zijn vertrek de Indi sche begrootiug in gereedheid gebracht, welke thans aan den Raad van State is ingezonden. Dat college houd zich op dit oogenblik reeds met het onderzoek van het ontwerp der Indische begrooting voor 1869 bezig. Het Provinciaal Gerechtshof van Zuid- Holland heeft J. Van Langeuberg, die o. a. in de kerk te Wassenaar diefstallen had gepleegd, schuldig verklaard aan diefstal bij nacht in een bewoond huis, door middel van braak en inklira- raing, en hem dieutengevolgo veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van 8 jaren. De Thermometer van Fahrenheit teekende al hier Woensdag des namiddags te 5 uren 65°,Wind: Z. W., des avonds te 8 uren 60°, te 10 uren 58°. Donderdag 's morgens te 5 uren 59°, te 8 uren 63°, 's namiddags te 12 uren 67°, te 4 uren 64°. BUITENLAND. Pruisen. Uit Berlijn wordt per telegraaf ge meld, dat het sluiten van een postverdrag tusschen den Noord-Duitschen Bond en Nederland binnen kort verwacht wordt. De //Prov. Corr." deelt mede, dat den vertegenwoordiger van den Noord-Duitschen Bond te Washington is opgedragen te onder handelen met het gouvernement der Vereenigde Staten over de toepassing van gelijke grond slagen, tot behandeling van de zaak der land verhuizing. Oostenrijk. De //Debatte" deelt een tele gram mede uit Berlijn, volgens hetwelk van daar eene nota is afgezonden, om den zin der be kende dépêche van den heer Usedom te ver zachten, welke nota te Weenen reeds aan de regeering moet zijn ter hand gesteld. Engeland. De //Standard" beweert, dat het parlement den 9den November zal ontbonden worden. De verkiezingen voor het nieuwe parlement zullen op het einde van November plaats heb ben, terwijl de opening in de tweede week van December zal geschieden. De //Times" meldt, dat Dinsdag aan do Telegraphic construction and maintenance com pany de vervaardiging van den Franschen trans- atlantischen telegraafkabel is opgedragen; en dat tevens op dien dag de storting van den eersten termijn der inschrijvingen is bevolen. Uit Calcutta wordt dd. 31 Juli bericht, dat de oogst over een groot gedeelte des lands door overstrooming totaal is verwoest. De be richten omtrent de indigo luiden beterdaarvan wordt een matige oogst verwacht. Uit Affghanistan is van 23 Juli bericht ont vangen, dat Jellahaba in een staat van anarchie verkeert. De insurrectie van Aziskhan in Caboul ging achteruit. Chuzni werd door Takool-khan belegerd. Italië. De //Nazione" spreekt de geruchten tegen omtrent oneenigheden tusschen de minis ters van binnenlandsche zaken en van finan ciën, zoomede de geruchten omtrent de ontbin ding der kamer. De koning wordt den lsten September te Florence verwacht. De Correspondence Italienne" zegt, dat de minister Menabrea naar Nizza is vertrok ken, om eenige leden zijner familie te bezoeken. Rumenie. De Romanul" van den 25sten Augustus meldt, dat de minister van oorlog is afgetreden en zijne portefeuille voorloopig is opgedragen aan den heer Bratiano. Den minis ter van justitie is voorts ad interim de porte feuille van binnenlandsche zaken opgedragen. Als de minister-president zal teruggekeerd zijn, kan men meer wijzigingen in het kabinet te gemoet zien, die evenwel geene verandering van regeerings beginselen ten gevolge zullen hebben. 0FF1CIEELE BERICHTEiN. Burgerlijke stand van Leiden, van den 20sten tot en met den 26sten Augustus 1868. Bevallen: J. Berlenbach, geb. Heusden, Z. E. Duyverman, geb. Langeveld, D. J. H. De Ruiter, geb. Aalbers, Z. E. C. Verhoogt, geb. Niemulder, Z. M. C. Jansen, geb. Slierings, Z. R. Siraa, geb. Korswagen, Z. J. Van Weeren, geb. Verver, D. M. C. Van Hest, geb. Vijlbrief, Z. E. Ver- straaten, geb. Van der Reek, Z. H. Gulag, geb. Van der Reyden, Z. M. Van Weizen, geb. Honabeek, Z. H. A. M. Spoorman, geb. Baars, D. A. Van Oijen, geb. Van der Veer, D. J. Wetselaar, geb. Martijn, Z. N. Stouten, geb. Turenhout, Z. J. M. Rijsber- gen, geb. Zandwijk, Z. P. Eikerbout, geb. Privé, Z. E. J. Duk, geb. De Mey, D. A. M. Stenzier, geb. Van Wezel, D. C. W. Van der Wiele, geb. Saman, Z. L. S. For- tuyn Harreman, geb. Martij, Z. M. P. Van der Harst, geb. Pont, Z. J. C. Den Houter, geb. Fonteijn, Z. A. G. Van Nifterik, geb. Van Donk, Z. Gehuwd: W. Beekman jm. en D. Tegelaar jd. H. Boonstra wedr. en E. Molenaar jd. W. J. Lau jm. en J. C. Van Dorsten jd. D. Kerpel jm. en M. De Ridder jd. J. Mens jm. en E. Van Nierop jd. W. F. Meijjers jm. en L. De Boer jd. J. C. Wendel wedr. en A. C. Van der Worm jd. J. J. Van der Stoop jm. en A. M. J. Reidingen jd. Overleden: H. Ten Haken Z. 4% m. H. J. Eggink Z. 2 j. S. Van Zijp D. 2 j. A. Verhoogt Z. 10 j. F. Marjée Z. 1% j- J- J- Van der Drift Z. 9 m. G. Flandrijn D. 4% m. H. Boekhoud Z. 2j. J. Verkijk, wed. J. Stoute, 77 j. H. Chau- dron Z. 2 j. J. Smit D. 2 j. en 2 m. W. F. Kasteel Z. 7 j. P. Van Polanen Z. 8 m. A. J. M. Albert D. 1 j. J. Van Velzen, wed. D. Muusers 61 j. P. G. For- tanier, Wr. 74 j. S. Frankhuizen D. 7% m. S. Schroef D. 2 j. en 2 m. GEMENGDE BERICHTEiN. Uit Port Elizabeth meldt men het volgende: //Eene Hottentotsche vrouw heeft een zeldzaam, maar zeer misplaatst voorbeeld van huwelijkstrouw gegeven. Haar man namelijk werd, omdat hij baar deerlijk had toegetakeld, in de gevangenis gezet. Al haar lijden vergetende, werd zij zoo zeer door medelijden aangetast, dat ze middelen zocht om hem te verlossen. Zij stal een paard, verkocht dat voor 2 pd. st. en wilde dit geld aanwenden voor zijne bevrijding. Ongelukkig was het een paard van de politie; het feit werd ontdekt, en deze nieuwe Abigail in de ge vangenis geplaatst, om haar verder lot af te wachten." Volgens een Duitschen geleerde trekt de kern der aarde meer en meer bijeen, ten gevolge van gestadige verkoeling, en zal de dag komen, waarop zij de vaste landen niet meer zal kunnen dragen, die uitspringen boven het algemeen peil der zeeën. Dan zullen deze uitstekende gedeel ten, namelijk: Azië, Afrika, Europa en Amerika, eensklaps in den grond zinken, door hun eigen gewicht medegesleept en door de zee overdekt worden. De menschen zullen maar op weinige punten behouden blijven, namelijk op die, welke aan de overstrooming ontsnappendie rassen zullen dan veranderen in nieuwe soorten, uit hoofde van de nieuwe voorwaarden welke aan het organieke leven gesteld zijn door de ver andering der luchtgesteldheid. Om onze tijdgenooten echter geen vrees aan te jagen kunnen wij hierbij voegen, dat volgens de berekeningen van den geleerde, deze gebeur tenissen niet zullen geschieden dan na tweehon derd millioen eeuwen. TELEGRAMMEN. Hellevoetslüis, 27 Augustus. Door kapit. Timmermans (stoomboot Levant) is hedenmor gen alhier aangebracht de equipage bestaande uit 8 koppen van de Noordsche brik Revanche, kapit. Haraldsen, van Londen naar de Oostzee bestemd, welk schip Maandag is gezonken. ADVERTENTIES Heden overleed tot onze innige droefheid, in den ouderdom van ruim 82 jaren onze ge liefde Moeder en Behuwdmoeder MARIA MAG- DALENA SCHRETLEN, geboren Sala. Uit aller naam D. A. SCHRETLEN. Leiden, 26 Augustus 1868. Eenige en algemeene kennisgeving. Ambachtsschool cn Burgeravondschool van het genootschap MATHESIS SCIENTIARÜW GENITRIX. De Inschrijving van nieuwe leerlingen zal, in de Hoogere Burgerschool op de Pieters- kerkgraoht, voortgezet worden op VRIJ DAG en ZATERDAG a. s. des avonds te zeven uren. Namens het Bestuur, J. A. VAN DIJK, Waarn?. Secretaris. Leiden, 25 Aug. 1868. Ilollandschc IJzeren Spoorweg-Maatschappij. De EXTRA-TREIN des Zondags avonds te 10 u. 45 m. van den Haag naar Leiden zal voor het laatst loopen op Zondag 13 Septem ber aanstaande. DE ADMINISTRATEUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van eene eerste hulponderwijzcres van de 3de klasse, aan de opeubare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse, voor meisjes, in het bezit eener acte van bekwaamheid als hulp- onderwijzeres, alsmede voor de Fransche taal en handwerken, tegen genot eener jaarwedde van ƒ4:50.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3