SOCIËTEIT AMICITIA. OUVRAGE INTITULÉ: QUQIQUE IfiCOPU, GEPENSANT PAS SANS VALEUR, DOfltUS NARDUS, Tentoonstelling JULI. AUGUSTUS en SEPTEMBER. Entree 50 Cents. Concert GROOT CONCERT. Malinéc Musicale MATINÉE MUSICALE Hoogere Burgerschool aan Mr. A. F. X. Luyben, afgetreden minister voor de zaken van den R. Kath. eeredienst, ver leend een pensioen van 257 'sjaars. Z. M. heeft, na afgelegd examen, benoemd tot surnumerairs bij het vak der posterijen de heeren W. H. Van Rijssen, wonende te Wor- merveer; Jhr. A. H. S. Bowier, te 's-Bosch; Kappen, te LeerdamK. P. Rogier, te Bergen-op ZoomP. Keg Czn., te Zaandam; Merèns, te Haarlem; P. F. Freudenberg, Elburg; A. N. Vellinga, te Enkhuizen; M. Cambier, te Yianen; H. Van der Poel, te Arnhem; H. A. H. Canter Cremers, te Elburg; F. Romeijn, te Arnhem, en J. D. A. Quin- tus, te Groningen. De Thermometer van Fahrenheit teekende al- bier Dinsdag des namiddags te 5 uren 82°, Wind: O., des avonds te S uren 70°, te 10 uren Woensdag 's morgens te 5 uren 64°, te 8 uren 69°, 's namiddags te 12 uren 83°, te uren 86°, N. O. BUITENLAND. Frankrijk. Te Nimes is onlangs eene kies- ergadering met gewapende macht uiteengejaagd, omdat zij, tegen de bepalingen der wet, binnen 5 dagen voor de verkiezing werd gehouden. Hoewel zij eene private bijeenkomst was, oor deelde de politie, dat, aangezien S00 menschen aldaar vergaderd waren, zij onder de bepalingen der wet viel. Dit voorval heeft veel ergernis gewekt, ook om de ruwe wijze, waarop de militairen en de politie-agenten hierbij te werk zijn gegaan. Toen de vergadering niet goed schiks uit elkander wilde gaan, ontbood de po- litie-commissaris 200 soldaten, die' de zaal bin nenstormden en met de kolf van hun geweer onwilligen de deur uitjoegen. De politie commissaris greep een man bij zijn keel en wierp hem op den grond. De kommandeerende officier vuurde de soldaten aan, en het had den chijn, als wilde men de aanwezigen tot een gevecht uitdagen. Een man kreeg een degensteek de borst, en is zeer gevaarlijk. Het volk, dat in grooten getale voor de deuren van het gebouw, waar dit alles voorviel, geschaard was, werd met de bajonnet uiteengedreven. Bij de verkiezing voor een lid van et wetgevend lichaam in het departement van de ard is daarop de heer Durnas, officieel kandi- aat, verkozen met 13,832 stemmen. De heer arcy vereenigde 4427 en de heer Catoi 4338 temmen op zich. Van de 34,093 ingeschreven kiezers hebben er 22,619 gestemd. Het concours der Vogesische scherpschut- ers is Zondag te Plombières aangevangen. De chutters hebben voor den keizer gedefileerd, a Z. M. levendig toegejuicht. Engeland. De dagbladen bevatten eene mede- eeling van den secretaris van de Anglo-Ame- ïcan Telegraph-Company", houdende dat de elegraphische communicatie langs den kabel an 1866 sedert gisteren is gestoord. De Morning Herald" ontkent tegen de eweringen van sommige bladen, dat haar ar- ikel, betreffende het gerucht eener alliantie usschen Frankrijk, België en Nederland, welk rtikel door de Fransche bladen is overgeno- en, zou geschreven zijn onder den indruk ener vijandige jaloezie. Het blad is van oor- eel, dat een tolverbond tusschen die staten ogelijk is, maar dat er geen sprake kan zijn an een militair verbond. Aan het slot zegt de Herald," dat zij slechts het gevoelen der ver- tandig denkende Franschen had uitgedrukt. Turkije. Volgens telegraphische berichten uit utschuck heeft er tusschen de Turken en de surgenten een gevecht plaats gehad, hetwelk rie uren aanhield en waarin 38 der opstande ngen sneuvelden. De overigen zijn tusschen asanlik en Schilkah door de Turken ingeslo- n. Uit het hoofdkwartier bij Galatz wordt ge- eld, dat van den Rumenischen oever op eene Turksche kanonneerboot is gevuurd. Te Ibraila zijn een aantal personen op last der Rumeni- sche autoriteit gearresteerd. Hongarije. In de zitting van het Lagerhuis heeft de deputatie tot een vergelijk met Croa- tië haar ontwerp ingediend. Zij verklaart zich tevens voor de opheffing der militaire grenzen. ADVERTENTIES. Onze dierbare Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw de Wed. C. M. SIMON THOMAS geb. DE WIT overleed heden alhier in den ouderdom van bijna 82 jaren. Uit aller naam, A. E. SIMON THOMAS. Med. Prof. Leiden, 29 Juli 1868. Heden overleed in den ouderdom van bijna 75 jaren onze dierbare Vader en Behuwdvader de WelEdele Heer JOHANNES HENRICUS SCHMIER. Leiden, 2 Aug. 1868. De kinderen en behuwdkinderen. Heden overleed, kort na de bevalling van een welgeschapen Zoon, mijne geliefde Echt- genoote MARIA JOHANNA MENZEL. Wat ik, de jonggeborene en mijne kinderen uit mijn vorig huwelijk in haar verliezen, kunnen zij be seffen welke haar gekend hebben. Zij was mij eene liefderijke gade en voor mijne kinderen eene zorgvolle moeder. J. M. KORTLANDT. Hazerswoude a/d. Groenendijk, 3 Augustus 1868. Wegens afwezige betrekkingen eerst heden geplaatst. Aan de leden wordt kennis gegeven dat be halve het concert op Dingsdag 11 Augustus, uit te voeren door het muziekcorps van het 4e regement Infanterie, nog een concert zal ge geven worden op Vrijdag 21 Augustus, uit te voeren door het muziekcorps der Grenadiers, onder directie van den heer Völlmar. Verder zullen des Zondags de gewone muziek uitvoeringen in deze maand geregeld voortgaan, met uitzondering van den laatsten Zondag 30 Augustus, terwijl die welken voor de maand September waren aangewezen niet zullen plaats hebben, tenzij dit vooraf worde aangekondigd. G. M. DE GRAAF, Commissaris. d'un par HISTOIREVERITABLE, traduite du hollandais. La publication en Hollandais de eet ouvrage, a eu pour but de venir en aide a deux vieux et honorables époux réduits a la misère. L' intérêt que quelques personnes distinguées de France out pris tant a la personne dont nous trains 1' histoire qu' aux vieillards e'prouvés, en a fait paraitre une traduction en franfais. Le mari en mouranfc le 8 Mars dernier, nous a laissé sa veuve agée de 78 ans, afin qu' elle soit convenablement soignée et être aiusi a 1' abri de la triste nécessité d' avoir recours a la bien- faisance publique. A eet effet une commission s' est formée pour surveiller 1' emploi des produits éventuels de la publication, lesquels seront désignés, pour un tiers, au but principal, et pour le reste a d' autres oeuvres de charitó. Plus tard, elle fera connaitre au public le résultat de ses soins. La commission s' adresse done par la présente a tous ceux qui désirent venir en aide a leur prochain en les priant de bien vouloir souscrire sur la liste ci-jointe. Le volume intitule: quoique inconnu, cepen- dant pas sans valeur, contient une véritable his toire et donne maint avertissement aux parents, aux instituteurs et a tous ceux en general qui sont chargés de T éducation des enfants ou des jeunes gens, tandis que ceux-ci y trouvent une lecture agréable contenant d' intéressants détails, surtout paree qu'ils sont vrais. Une personne grande, bonne et bienfaisante en France a bien voulu honorer la publication de sa haute protection par une souscription gé- néreuse. Le prix du volume qui contient 226 pages 8.°, est de trois francs, mais un montant supé rieur serait aussi accepté avec reconnaissance. L'ouvrage paraitra en trois livraisons dontle prix de la souscription sera per9u la remise de la première livraison. Pour plus amples informations on peut s' adres- ser par des lettres affranchies a Mr. M. L. Seij- bel, a St.-Annaland (Zeeland), ainsi qu' a Mr. AV. van Aken, Instituteur a Anvers, Place du Rhin, 3. ARrVDEIH, Geopend van 5 Juli tot 30 September van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 4 uur, op Zondagen van 12 tot 4 uur. Zondag 9 Augustus. door de Kapel van het Regement Veldartille rie, onder directie van den Kapelmeester Ru- dersdorff. Entrée f.75. Aanvang ten 7 uur. Vrijdag 14 Augustus. Entrée ƒ1.49. Aanvang ten 7 uur. door de Kapel van bet 8e Regement Infanterie, onder directie van den Kapelmeester Krönig. Entrée f .30. Aanvang ten lya uur. Entrée f .75, Aanvang ten 1% uur. Beiden te geven door onder directie van den Heer STUMPFF. met vijfjarigen Cursus. De Directeur der Hoogere Burgerschool maakt, namens de plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen van middelbaar onderwijs, be kend, dat de nieuwe Cursus der Hoogere Burgerschool zal geopend worden op Dinsdag 8 Septemberen de examens van toelating zullen aanvangen op 3 September. Zij, die leer lingen aan de genoemde inrichting wenschen te plaatsen, worden uitgenoodigd zich vóór 1 Sep tember bij hem aan te meiden. Tot het inschrij ven van leerlingen en het geve. van inlichtin gen verklaart de ondergeteekende zich bereid van 24 tot 31 Augustus des morgens van 9 tot 10 uren in het gebouw der Hoogere Burger school op de Pieterskerkgracht. De Directeur der Hoogere Burgerschool, Dr. D. DE LOOS.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3