worden in den langen loop van eene geduldige en volhardende werkzaamheid en onderwerping aan velerlei ontberingen. Zoolang die druk blijft aanhouden, moet, geloof ik, het land op de meest spaarzame wijze geregeerd worden. Het is gemakkelijk om in iedere richting voorwerpen te vinden, waaraan geld zou kunnen besteed worden tot tevredenheid van hen, die in de nabijheid wonen. Maar hot zal de plicht der regecriug zijn in het belang van allen, om zich zei ven het genoegen te ontzeggen van plaatse lijke verzoeken in te willigen, en zij vertrouwt op de algemeene ondersteuning der geheele be- volkiug iu de beoefening eener wijze spaarzaam heid." CORRESPONDENTIE. R. klaagt en dat niet ten onrechte over het leven, dat de kinderen van de bezoe kers van Burgerlust maken, wanneer er concert is op Zomerzorg. Dat leven is hinderlijk èn voor de abonné's van de zomerconcerten èn niet minder voor hen die naar Burgerlust gaan om van de muziek te kunnen genieten. Hij wenscht en zijn wensch wordt zeker door velen gedeeld dat de tegenwoordige eigenaar van Burgerlust, evenals zijn voorganger, iemand zal aanstellen om bij die gelegenheden orde en rust te be waren. OFFICIEELE BERICHTEN. Burgerlijke stand van Leiden, van den 2den tot en met den 8sten Juli 1868. Bevallen: A. "Van Eigen, geb. Van der Heyden, Z. J. C. Broomans, geb. Lancel, D. I. Goejee, geb. Jongbloed, D. F. Van der Velden, geb. Siebert, D. W. C. Gressie, geb. Nieuwenhoveu, Z. R. Rietkerken, geb. Van der Walle, D. C. J. De Jong, geb. Eugelberts, Z. C. P. Olivier, geb. Bourgeois, D. "VV. C. Heymans, geb. Sierat, Z. K. Van Jterson, geb. Platteel, D. C F. Kop- peschaar, geb. Tebes, D. A. Jardijn, geb. Arkeveld, Z. J. M. De Clercq, geb. Gor dijn, D. S. Kooreman, geb. Kret, Z. E. M. Van der Lelie, geb. Crooy, Z. J. H. Van Polanen, geb. Voermans, Z. S. M. Vrij- bloed, geb. Den Os, D. A. J. Regeer, geb. Korenhof, Z. Geliuwd: J. J. Krantz jm. en E. Noor- duijn jd. W. Helfensteijn jm. en J. De Meij jd. J Van Tongeren jm. en H. Selierjd. W. Hartevelt wedr. en M. S. Van Brugge jd. W. F. J. Corret jm. en J. Boom jd. M. T. Vos jm. en R. M. Hefftij jd. J. L. Michel wedr. en M. E. Huisman jd. H. J. Withake jm. en E. Bentvelzen wed. D. W. Blötejm. en C. G. Vreugdenburg jd. Overleden: I. A. Pont Z. 1% d. G. P. Bourgeois Z. 10 m. I. Beij Z. ruim 4 j. I. M. Sommeling D. 2 m. R. V. Voorbij D. 1 m. A. M. Van den Berg D. ruim 9 in. C. Bergman, geb. Waarsenburg 65 j. R. De Vringer Z. 23 j. T. J. H. Vlek Z. 22 j. S. Van den Berg D. j. E. Van Egmond 82 j. M. Romburgh Z. 9 m. I. W. Dam Z. 3 m. M. Esschers Z. 3 w. I. A. Duffels Z. ruim 2 m. M. Vlasveld D. 14 j. GEMENGDE BERICHTEN. Eeue zekere miss Rye, welke eenigen tijd geleden een zestigtal meisjes van Engeland naar Canada heeft geleid, opdat die aldaar werk zou den vinden, schrijft aan de//Times", dat zij bin nen veertien dagen na hare aankomst, weder geheel alleen was, en naar Europa zou hebben kunnen terugkeeren, ten einde nogmaals dezelfde proef te nemen. De vraag was, volgens de brief schrijfster, zoo groot geweest, dat de buren en de voorwaarden geheel in handen waren der meisjes, die dan ook 5 doll, per maand vroegen en verkregen. Een vreeselijk ongeluk heeft dezer dagen in eene Belgische gemeente plaats gehad. Twee personen waren belast met het wegen van een zwaren stier. Een hunner had de onvoorzich tigheid zich een oogenblik te verwijderen. Nauw- lijks bevond de stier zich op de weegschaal, of hij wierp zich op den eenigen wachter, die in zijne nabijheid stond en bracht hem met zijne hoornen eene wonde toe aan het hoofd en in de lendenen. Gelukkig had de bediende de te genwoordigheid van geest zich verder buiten het bereik van den stier te stellen, die een uitweg vond op de plaats. De tweede bediende, die zich juist weder naar zijn post wilde begeven, dacht dat de stier aan zijn bewaker was ont snapt en bracht hem in den stal, waar hij hem opnieuw op de schaal deed gaan. Doch nauwelijks voelde de stier zich weder vrij, of hij wierp zich op den ongelukkigen tweeden bediende, wien hij den onderbuik openreet en letterlijk het lichaam tot aan de borst openscheurde. "Woedend ge worden op het gezicht van het bloed, nam de stier zijn slachtoffer op de hooren en wierp het tegen den muur. Het woedend beest moest met geweerschoten worden afgemaakt. In een brief uit Trebizonde wordt melding gemaakt van eene verschrikkelijke menschen- slacbting, die daar door een persoon is aange richt. 17 personen zijn de slachtoffers van den onverlaat geworden. Vier stortten onmiddellijk dood ter aarde10 werden doodelijk gewond, terwijl 3 lichte wonden bekwamen. Ieder slacht offer ontving slechts éen steek in de borst. De moordenaar die zich eerst voor een Pers, later voor een Rus uitgaf en dan eens verklaarde Muzelman en later weder Christen te wezen, is een man van 50 jaren, kort van gestalte en van een krachtig gestel. Sedert vier maanden woonde hij te Trebizonde, waar bij zijn hand werk maakte van bet verkoopen van oud ijzer. De moorden werden door hem in den ochtend stond gepleegd met een aan twee kanteD ge slepen mes, waarvan hst lemmet 15 a 18 duim breed was. Ieder, wien hij op straat tegenkwam, werd door hem met dat mes gestoken, dat hij telkens zoo handig wist te verbergen, dat zijne slachtoffers niet konden ontdekken van waar hun de doodsteek werd toegebracht. Mannen, vrouwen, kinderen, stedelingen noch dorpelin gen werden door hem gespaard. Men vermoedt dat hier aan waanzin moet worden gedacht, daar de getroffenen meest allen vreemdelingen waren, die den moordenaar onbekend moesten zijn. Gelukkig werd bij door een jongmensch zooda nig met een steen op het hoofd getroffen, dat hij ter aarde stortte, waardoor het aan eenige andere personen gelukte zich van hem meester te maken en hem aan de politie over te leveren. In Italië komt thans meer en meer de Fransche mode in zwang om jonge kinderen te besteden bij eene min op het platteland. Een aanzienlijk heer te Florence zond ook zijn kind naar een naburig dorp, maar toen hij eeni gen tijd later kwam om zich van de goede be handeling te vergewissen, vond hij in plaats van het meisje dat hij besteed had een knaap. De min wilde hem eerst nog opdringen dat zijn kind een jongen was geweest, maar kwam al spoedig tot bekentenis van hare schuldzij had, ten einde dubbel voordeel te trekken, het kind in het vondelinghuis gebracht en zich den an deren morgen als zoogster aangemeld. Men had haar echter, in plaats van het door haar te vondeling gelegde kind zooals zij hoopte een ander en wel een jongen ter verpleging gegeven. De vader begaf zich terstond naar het von delinghuis, ten einde zijne dochter op te sporen, maar het ongeluk wilde dat dien nacht, waarin de min haar misdrijf pleegde, nog een meisje was nedergelegd. Kenteekenen had het kind niet en nu moest de vader kiezen tusschen zijn eigen kind en dat van een onbekende. Om zeker te wezen dat hij zijn eigen dochter kreeg, nam hij nu beide kinderen aan, en zijne echtgenoote was bij zijne tehuiskomst niet weinig verwon derd, twee kinderen te mogen opvoeden, in plaats van het eene dat zij aan vreemde zorg had toevertrouwd. Voor de rechtbank te Algiers stond, vol gens de Fransche bladen, een zeventienjarig jongmensch terecht, beschuldigd van menschen- eterij. Hij had, zoo luidde de akte van beschul diging, het lijk van een kind opgegraven en het opgegeten. De ingewanden had hij gekookt, een deel van het lijk rauw verslonden. De be schuldigde voerde aan, dat het lijk was opge graven door een jakhals, die het reeds half verslonden had. Toen had hij deze vreeselijke prooi aan het dier betwist en zelf er zich mede gevoed, daar hij wegkwijnde van honger en geen kans zag voedsel te bekomen. De rech ters zijn honger en de verdere omstandigheden tot verontschuldiging in aanmerking nemende, spraken hem vrij. JPROVINCIALE STATEN. Zitting van "Woensdag. In de zitting heeft de voorzitter o. a. mede gedeeld 1°. dat Dinsdag is ingekomen een ko ninklijk besluit van 28 Juni jl., houdende goed keuring van bet reglement voor het gemeene waterschapsbelang van Voorne en Putten; 2°. dat zijn ambtgenoot in de provincie Utrecht hem kennis heeft gegeven, dat door de staten van dat gewest benoemd is eene commissie tot onderzoek van een ontwerp tot wijziging van het reglement voor den Hoogen Boezem achter Haastrecht; welke commissie zich ook in ver band zal stellen met die, welke Dinsdag tot het zelfde einde door de staten van Zuid-Holland is benoemd. De commissie uit de staten der provincie Utrecht bestaat uit de heeren J. S. Van Nooten, C. H. Cordes, B. De Vries, J. N. Bastert en Mr. H. Roijaards van Scherpenzeel. Beide mededeelingen zijn aangenomen voor kennisgeving. Met uitzondering van de heeren Van Zuylen van Nyevelt en Van Hoogstraten, die niet in de vergadering tegenwoordig waren, hebben de herkozenen verklaard, de betrekking weder te aanvaarden, onder dankbetuiging voor het her nieuwde blijk van vertrouwen, door de staten in hen gesteld. Vervolgens ging de vergadering over tot het trekken der afdeelingenwaarna de voorzitter het woord verleende aan den heer Van den Berch van Heemstede, die namens de com missie nopens de opheffing van de ambachten in Rijnland, en in overleg met de te dierzelfde zaak benoemde commissie uit de prov. staten van Noord-Holland, het voorstel deed, om tot het uitbrengen van rapport over deze aangele genheid tot de najaars-vergadering diligent te worden verklaard. Daartoe werd besloten. Hiermede waren de werkzaamheden afge- loopen. 206ste S taats-Loterij. Trekking van 8 Juli. N°. 1881, 3937, 7677, 11884, 14949 400. N°. 2616, 7327, 8025,11680,11697 200. N°. 473, 2423, 12982 ƒ100. Trekking van 9 Juli. Prijzen van 1000 en daarboven N°. 6510 ƒ50,000. N°. 446 25,000. N°. 3485 ƒ1500. N°. 11855, 19972 en 18353 ieder ƒ1000. ADVERTENTIEN'. De Ondergeteekende heeft het genoegen zijne geëerde begunstigers en stadgeuooten te berich ten, dat hij met primo dezer zijn PAPIER- en HAXTOOR-BOËSiUA.VUEL, Steendruk kerij, Boekbinderij, Papier-Linieerderij, Fabriek van Banketbakkers-fournituren enz., op de Hoo- gewoerd alhier heeft overgedaan aan den Heer T. J. DE LINQEL, welke do zaak op den zelfden voet en firma zal blijven continueeren. UWelE. hartelijk dankzeggende voor de gunst en het vertrouwen, welke hem sedert vijfen twintig jaren zoo ruimschoots mogten te beurt

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3