cavalerie, uitsluitend voor de militaire politie in en nabij de legerplaats, zoomede rot het in gereedheid brengen van het kamp de noodige officieren, onderofficieren enz. De minister van oorlog is gemachtigd om de hoofd- en verdere officieren, in dit. besluit met name gemeld, wanneer zulks door omstandig heden noodig mocht zijn, door anderen te doen vervangen. Gedurende het verblijf in de legerplaats, wor den in vervanging van de compagnevivres de navolgende toelagen per dag, genoten door den opperbevelhebber ƒ20; een generaal-majoor 5.50; een kolonel ƒ3.75; een luit.-kol. of ma joor ƒ1.85; een kapitein ƒ150; en een lste'of 2de luitenant ƒ1.30. De officieren van de militaire administratie en van den geneeskundigen dienst, genieten de toelagen volgens den rang waaraan zij zijn ge lijkgesteld. Aan de predikanten en R. K. geestelijken, die tot het waarnemen der godsdienstoefeningen in de legerplaats worden bestemd, worden voor eiken dienst, welke door hen wordt waargeno men, eene som van 50 te goed gedaan. De minister van oorlog heeft o. a. ter uit voering van al het bovenstaande bepaalddat het kamp bij Milligen wordt betrokken den 2Ssten Augustus a. s. en opgebroken den lSden September daaraanvolgende; het detachement, bestemd uitsluitend voor den dienst der mili taire politie in en nabij de legerplaats, wordt ter sterkte van 1 wachtmeester, 2 korporaals en 12 huzaren, verstrekt door het 2de reg. huza ren de legerplaats wordt in gereedheid gebracht onder de leiding van den benoemden chef van den staf der kampeerende troepen, bijgestaan door den kapitein Nolthenius de Man en de lsten luitenants Kool, Laman Trip, Nolthenius en De Bas, allen van den generalen staf. Men schrijft ons uit N o o r d w ijk e r h o u t dd. 25 Juni het volgende: Heden is alhier af gebrand een schuurtje en een partij takken bossen aan den hoop, toehehoorende aan W. Van den Burg. Het woonhuis van den eigenaar stond vlak naast het schuurtje, maar is, daar het aan de windzijde stond gespaard gebleven. Een varken dat in het schuurtje verblijf hield is, hoewel eenigszins geblakerd, nog gered. Do oorzaak van den brand is nog onbekend en men hoort dat Van den Burg het niet verze kerd had. In de jl. Vrijdag gehouden zitting van den gemeenteraad te Delft zijn langdurige beraadslagingen gehouden over de aangelegen heid der verbetering van den waterweg tusschen de Maas en 's-Gravenhage. Nadat de voorzitter als advies van de commissie van financiën had voorgesteld, om als besluit van den raad ken baar te maken, dat de finantieele toestand der gemeente niet gedoogt voor deze zaak eene bij drage te leveren, welk voorstel bij verschil lende leden bedenkingen ontmoette, werd door den voorzitter als tusschenweg het voorstel ge daan, daarbij te voegen, dat de raad, daargela ten in hoever de bedoelde verbetering zal strek ken in het belang der gemeente Delft, de finan tieele toestand niet gedoogt daartoe eene bijdrage te leveren. Beide voorstellen, achtereenvolgens in stem ming gebracht zijnde, werden verworpen. Bij de noodzakelijkheid om op de bepaald ge dane uitnoodiging van den commissaris des ko- nings een omtrent deze aangelegenheid gefor muleerd raadsbesluit kenbaar te maken, werd hieromtrent door den heer Bichon een voorstel gedaan, ten doel hebbende dezerzijds te ant woorden u dat tot nog toe niet gebleken is bet belang voor de gemeente te Delft, om voor deze zaak eene geldelijke bijdrage te leveren." Dit voorstel werd aangenomen met 12 stemmen tegen 1. Te Rotterdam stond onlangs terecht zekere J. S. Y. V. koopman aldaar, bereids tweemalen gefailleerd, aangeklaagd van zich te hebben voorgedaan als directeur eener hulp- en bijstand-maatschappij, welke niet bestaat, en zich voor die gefingeerde maatschappij en op haar crediet door een fabrikant onderscheidene goederen te hebben doen leveren. Ten bewijze daarvan waren in het proces twee brieven van den bekl. overgelegd, door hem in zijne quali- teit van directeur dier maatschappij geteekend, terwijl zoowel de agent van de hierbij betrok ken firma als een lid dier firma zelf verklaarde, met den bekl. niet anders te hebben gehandeld en aan hem geleverd dan in de bovengenoemde qualiteit, en de goederen steeds geadresseerd te hebben aan de Hulp- en Bijstand-maatschappij te Rotterdam welke dan door bekl. in ontvang werden genomen. Zonder die feiten zeiven te ontkennen, ont kende de bekl. daarmede eenige misdadige be doeling te hebben gehad. Wat die maatschappij betrof, zeide hij dat dit eene instelling van hem is, ten einde personen, wien 't moeilijk valt in eens eene groote som te betalen, in de gelegen heid te stellen, zich kleederen aan te schaden, en daarom bereid is om ieder aan kleederen te helpen, waarvan het bedrag bij payementen kan worden betaald. Hij noemt dit hulp en bijstand; met dien naam heeft hij dan ook een bord voor zijn winkel geplaatst, en in zooverre beschouwt hij zich als directeur, daar het zijne zaak is. Eene in een zijner brieven voorkomende ti rade, dat hij directeur was en als zoodanig een fonds beheerde, hield hij vol; hij bedoelde daar mede nl. zijn eigen fonds, dat hij dirigeerde. De heer officier achtte de aanklacht van bedrieg lijke oplichting volkomen bewezen en requi- reerde beklaagdes veroordeeling tot eene gevan genisstraf van twee jaren en eene geldboete van 25. Ook te Zaandam is thans eene afdeeling opgericht van het //Anti-Dagblad-Zegelverbond." Het bestuur is samengesteld uit de heeren A. Pelt, voorzitter, Mr. A. Greebe, secretaris, en Ds. W. Jesse, penningmeester. Maandag zijn de examina begonnen voor de plaatsing als kweekeling aan 's rijks kweek school voor militaire geneeskundigen te Utrecht. Er hadden zich 37 adspiranten aan gemeld; hiervan is een weggebleven en éen af gekeurd, zoodat er 35 adspiranten aan het exa men deelnemen. Uit Ha rl in gen wordt geachreven: Yrijdag-namiddag arriveerde alhier eene af deeling Zigeuners. Behalve een paar zeer kleine paardjes, hadden zij bij zich twee beren, die den vroeger zeer bekenden berendans uitvoer den. Het is moeilijk te zeggen, wie het meest ongelikt is, de Zigeuner of zijn beer. Heden ochtend werden zij reeds zeer vroeg naar Kims- werd door do politie uitgeleid, om hun bedel- bedrijf'.te Bolsward voort te zetten. De vrouwen, die zich onder hen bevinden, schijnen weinig meer geacht te worden dan slavinnen. Erger nog is hunne verregaande onreinheid. Eene der vrouwen beviel gedurende do reis van Leeuwar den herwaarts van tweelingen. Het eene kind werd dood geboren, en dit kind door den chef der bende terstond aan een der beren gegeven. Althans het volk gelooft zulks! Toen zij op hunne reis Herbaijum passeerden en de boeren hun geen geld, maar brood enz. gaven, gevoel den zij zich zoo beleedigd, dat zij een der twee beeren van den muilband ontdeden, ten einde vrees en angst te verwekken onder de ingezete nen. Zij hadden echter niet bedacht, dat de Friesche boer voor een klein geruchtje niet vervaard is. Door den minister van binnenlandsche za ken zijn tot buitengewone leden der commissie tot het afnemen van het eindexamen der kwee- kelingen van 's rijks veeartsenijschool voor dit jaar benoemd Dr. J. A. Boogaard, hoogleeraar te Leiden, Dr. A. W. M. Van Hasselt, eerste offic. van gez. der 1ste kl. en leeraar aan's rijks kweekschool voor milit. geneesk. te Utrecht, en Dr. H. Yan Cappelle, ref. bij bet dep. van binnenl. zaken. Yolgens een bij het departement van marine ontvangen bericht van den kapit. ter zee Jhr. J. E. W. F. Yan Raders, kommandeerende Zr. Ms. korvet //YanSpeyk," geschreven den lOden Mei jl., was die bodem in den voormiddag zei lende in* den Zuid-Atlantischen Oceaan op 13° 25' 5" Z. B. en 31° 39' W. L. Alles was wel aan boord. Z. M. heeft aan Mr. J. Rink, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Ticl, en benoemd tot lid van gemeld collegie Mr. W. F. E. Spiering, lid van den raad der gem. Tielhet vice-praesidium van het coll. van regenten #over bet huis van arrest te Amersfoort opgedragen aan Mr. S. J. A. Yan Walchren, lid van het coll.Mr. M. Tydeman erkend en toegelaten als consul van Baden te Tiel, en zulks op den voet van Nederl. onderdaan. Z. M. heeft aan den gepens. kapit. ter zee J. A. H. Scbreuder, op zijn verzoek, de ver gunning verleend tot het dragen van de acti- viteits-uniformop zijn verzoek, aan den maj. der genie en sappeurs van het leger in Ned.- Indië W. F. Yersteeg, thans met verlof hier te lande, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. mil. dienst, met toekenning van den rang van luit.-kol. en van pens. De Thermometer van Fahrenheit teekende al hier Dinsdag des namiddags te 5 uren 64°, "Wind: N. O., des avonds te 8 uren 59°, te 10 uren 57°. Woensdag 's morgens te 5 uren 56°, te 8 uren 59°, 's namiddags te 12 uren 67°, te 4 uren 67°. BUITENLAND. Frankrijk. Sedert 1853 is de bevolking van Parijs verdubbeld. Het aantal huizen, op last van den heer Haussmann in 15 jaren afgebro ken, bedraagt iD ronde cijfers twintigduizend het aantal nieuw gebouwde huizen in hetzelfde tijdsbestek 45,000. De //Patrie" spreekt de geruchten tegen, die in omloop zijn omtrent woorden, die toege schreven worden aan den keizer en sommige opper-officieren, met name den maarschalk Niel en den generaal De Failly, sedert de terugkomst des keizers van Chalons. In het departement der Péronne is de heer Destourmel tot lid van het wetgevend lichaam ge kozen met 18008 van de 192S4 stemmen. De senaat heeft de leening voor de land engte van Suez aangenomen met algeraeene stemmen. De Constitutional", Belgische bladen tegensprekende, zegt, dat de keizer te Chalons geenerlei oorlogzuchtige toespraak gehouden heeft. Sir Robert Napier is te Marseille gearri veerd. Engeland. Het comité van aandeelhouders in de Mexicaansche schuld publiceert een brief van Romero, gedateerd Mexico 22 Mei, waarin hij toestemt een agent van het comitté te ontvan gen, om de conversie der schuld van de regee ring van Maximiliaan te bespreken, en te ken nen geeft, dat de moeilijkheden slechts door onderhandelingen over de wederzijdsche voor waarden kunnen geschikt worden. Rome. De bul is uitgevaardigd tot het bij eenroepen van het algemeen concilie dat den Ssten December te Rome zal plaats hebben. Turkije. Mehemet Ali pacha is den 28sten Juni overleden. Prins Napoleon heeft den onder koning van Egypte bezocht en aan de Fransche ambassade met den grootvizier gedineerd. Servie. Yolgens berichten van 30 Juni wordt Topschidere doorzocht, om 750 verborgen re volvers te vinden, die bestemd waren om na het volbrengen van den moord de gevangenen in

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 2