FLOTTB BURSÖIB, officieelk berichten. Oei Kapellmeister von Venedig, Die schone Galathéa, te Nieuwveen. wegens beleediging van een rijks veldwachter in functie, tot eene geldb. van 8. J. de K. en G. van D. te Lisse, wegens dief stal bij nacht op een onbewoonde plaats, ieder tot eene gev. van 8 d J v. d. H zonder vaste woonplaats, wegens bedelarij, tot eene gev. van 14 d. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK Koffij. Deze week in vaste stemming, waar door verschillende partijen tot vastere prijzen werden afgedaan Met verlangen wordt de veiling bij de N.-H.-M. te gemoet gezien. Masker. Ruwe De stemming blijft zeer stil met beperkten kooplust. Afgedaan werden circa 1200 krjs binnen per Susanna tot iets gemak kelijker prijzen Geraffineerd Met weinig vraag. Kleine par tijtjes vinden koopers tot de laatst bestede prijzen, terwijl groote quantiteiten moeilijk daar toe zouden te plaatsen zijn. Thee. Zeer vast. Vooral bestond deze week vraag naar goed ordinaire soorten en werden 10 lA kisten N° 150 merk Teavering Heil tot 93 ets. verkocht. Naar beste soorten was mede goede vraag en enkele ceelen werden tot vaste prijzen verhandeld Rijst. In vaste stemming. Deze week werden verkocht 5335 balen .lava tot f 103$, benevens 2000 balen Arracan tot 8. In gepelde was de omgang minder levendig door de hooge vorde ringen der houders. Specerijen. Zonder handel. Vruchten. In verlaten stemming. Reekrap. Met goeden handel tot zeer vaste prijzen. Indigo. Met levendige vraag; al wat werd aangeboden vond tot vaste prijzen koopers. Potassclien. Petersburger f 13. Tin. Afgedaan: 2400 blokken Banca ^52%. 1600 blokken Banca f 5234, 800 blokken Banca 53, circa 2000 blokken Banca lev. veiling f 53, /53%, circa 300 blokken zeilend Billiton f52r4 Huiden. Verkocht: 2000 Oost-Ind. per Annie Story, 300 Oost-Ind. per idem, 193 Buffel per idem, 1307 Oost-Ind. per Soerabaya Packet, 1830 Oost Ind. per Nederland, 170 Buffel per idem. liatoen. Deze week zeer geanimeerd met belangrijke omzettingen tot stijgende prijzen. IVol. Zonder handel Petroleum. Nadat de prijzen in Antwerpen weder eenige franken gestegen zijn, houden ook de Hollandsche verkoopers weder vast op 20 a f 20r4 voor Standard White, tot welken prijs zoowel disponibel als zeilende per Ranger van Philadelphia eenige duizenden vaten zijn ver kocht. Oliën. Raapolie eont. 38%, per Mei 38%, per Oct. Dec. ƒ4034. Lijnolie cont. f 39, per Mei f 39. Patentolie cont. f 43, per Mei 43, per naj. f 4534. Granen. Granen over het algemeen deze week vast gestemd, zonder echter bepaald eenige merkbare prijsverhooging aan te geven. Meel. 1ste qual. f 2434, ƒ25; 2de qual. ƒ20, f22%; 3de qual. 17, 18. Keizersmeel 30. GEMENGDE BEKICHTEN. In den avond van den 2den dezer brandde onder het Friesche dorp Gouturn eene voor een paar jaren nieuw gebouwde herberg af. Er rees dadelijk vermoeden van brandstichting tegen deu bewoner, die het pand in huur had, daar hij en zijne vrouw tijdens den brand afwezig waren. Dit vermoeden is later zoodanig ver sterkt geworden, dat de justitie er aanleiding in heeft gevonden, hem te arresteeren. De kleine inboedel was voor omstreeks ƒ600 geassureerd. In de vorige week heeft voor het hof van assises van het Fransche departement van het Noorden terechtgestaan de persoon van Lac- queman, beschuldigd van den llden Januari jl. zijne twee broertjes, veertien en elf jaren oud, vermoord te hebben. Na eerst, zijne onschuld te hebbeu volgehouden, heeft de beschuldigde later bekend, de dader van het dubbele wanbedrijf gsweest te zijn. Naar de drijfveer zijner mis daad ondervraagd zijnde, heeft Lacquemnn ver klaard, zonder beweegreden gehandeld te heb ben, en zelfs getracht, het te doen voorkomen alsof hij zijne daad in eene soort van verbijs tering bedreven had. Het is echter ten processe gebleken, dat hij niet slechts met volkomen be wustzijn van hetgeen hij deed, maar ook met voorbedachten rade te werk is gegaan; terwijl de aanleiding voor zijne misdaad minder schijnt te moeten worden gezocht in haat tegen zijne broeders (ofschoon hij hen dikwijls zeer hard behandelde), dan wel in zijne verregaande gie righeid, die hem van eene wegruiming van beide kinderen eene vermindering van uitgaven voor de huishouding zijner moeder en een ruimeren uitzet en erfportie voor zich zeiven deed ver wachten. Uit aanmerking van het bestaan van verzachtende omstandigheden, is Lacqueman dooi den jury niet ter dood, maar tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld Dinsdag-ochtend tusschen 3 en 4 ure barstte er brand uit in de Oxford Music Hall," een van de schoonste Londensche concert-zalen, waar 2000 a 3000 personen plaats kunnen ne men. Het geheele gebouw en een tal van in strumenten werden vernield. Men onderstelt, dat de brand is ontstaan door een sigaar, die op eene kokosmat is geworpen. De te Leeuwarden in het tuchthuis gede tineerde persoon Ten Boef, bekend wegens zijne voor eenige maanden gedane doch later door niets gestaafde verklaring, de dader te zijn van den indertijd bij Dinteloord op een jong meisje ge- pleegden moord, heeft zich dezer dagen aan een der gevangenbewaarders vergrepen. Hij had een steen uit den vloer van zijn cachot weten los te maken en wierp dien naar het hoofd des bewaarders, toen deze het cachot binnenkwam, waarop bloedstorting volgde De zaak wordt thans gerechtelijk geïnstrueerd. Ten Boef moet, naar men verneemt, nog altijd volhouden, de moordenaar van genoemd meisje te zijn. Reeds eenige malen heeft hij gepoogd zich van het leven te berooven. H1TIOMLK 9IIL1T1K BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te wetendat al degenen die genegen mogten zijn als vrijwilliger bij de nationale militie in dienst te treden, zich te dien einde vóór den lsten Maart aanstaande ter gemeente-secretarie behooren aan te melden. De bepalingen der wet van den 19den Augus tus 1861 Staatsblad n° 72), betrekkelijk de nationale militie, zijn ten aanzien van de vrij willigers de volgende: //Art. 11 Om vrijwilliger bij de militie te zijn, moet men ongehuwd of kinderloos weduwenaar en ingezeten wezen, voorts ligchamelijk voor de dienst geschikt, ten minste 1,56 el lang, op den lsten Januari) van het jaar der optreding als vrijwilliger het 20ste jaar ingetreden zijn en het 35ste jaar niet volbragt. hebben, tot op het tijdstip der optreding aan zijne verpligtingen ten aanzien van de militie, zoo ver die te ver vullen waren, voldaan en een goed zedelijk ge drag hebben geleid Het bezit van die vereischten, met uitzonde ring van de ligehamelijke geschiktheid en van de gevorderde lengte, wordt bewezen door een getuigschrift vau den Burgemeester der woon plaats. Art. 12. Hij die voor de militie is ingeschre ven, wordt slechts als vrijwilliger toegelaten voor de gemeente, in welke Inj ingeschreven is, tenzij hij geene verpligtingen ten aanzien van de militie meer te vervullen hebbe. Art. 13. Hij, die bij de zeemagt, bij het leger hier te lande, of bij het krijgsvolk in 's Rijks overzeesche bezittingen heeft gediend, wovdt niet als vrijwilliger bij de militie toegelaten, tenzij hij, bij het verlaten van de dienst, behalve een bewijs van ontslag, van den bevelhebber, onder wien hij laatstelijk heeft gediend, een getuig schrift hebbe ontvangen, inhoudende, dat hij zich gedurende zijn dieusttijd goed heeft gedra gen. Hij kan. heeft hij dit ontvangen, tot dat zijn veertigste jaar volbragt is, als vrijwilliger bij de militie vrorden toegelaten." En wordt wijders ter kennis van de belaug- hebben gebragt, dat tot het opmaken van het getuigschrift, bedoeld bij opgenoemd art 11 dei- wet, dagelijks, uitgezonderd de zondag, van des morgens tien tot des namiddag drie uren, ter secretarie dezer gemeente de gelegenheid bestaal BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien het aan Gedeputeerde Staten van Zuid holland gedaan verzoek van A. Yermaes Wzn., aannemer, wonende te Ams terdam, om gebruik te mogen maken van een //vervoerbaar stoomwerktuig" van zes paarden kracht, tot het inheijen van palen voor de fun deering van het nieuw te stichten ziekenhuis op den Yestwal tusschen de Morsch -en de voor malige Rijnsburgsche poorten; Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824, rakende vergunning omtrent de oprigting van sommige fabrieken en trafieken Doen te vreten, dat tot het hooren der eige naars en bewoners van de naastbijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën //de commodo et incommodo," door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 17den Februarij aanst., 's voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwil liging niet te hebben verzet. Leyden. 13 February 1868. ADVEKTENTIEIN. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Buitengewone voorstelling door het Hoogduit- sche Gezelschap van den Heer A. van LIER, en eene enkele Gast voorstel ling van den Heer A. JUN KERM ANN en Fraulein LESSEUR, op WA AA lt»AG a 7 FKKKITAiUJ I Musikalisches Quodlibet in 1 Akt von Schnei der, mit einem Zithersolo, vorgetragen von Hrn. JUNKERMANN. i1ibraüf Komische Operette in einem Aufzuge vou I. Bratjn. Musik von Franz v. Süppe ztjm schltjsz: Komisch //Mythologische" Oper in 1 Akt, von Polt Henrion. Aanvang, ten 7 ure. Prijzen der Plaatsen Loges ƒ2. Baignoires ƒ1.50. Parterre ƒ1 20. Galerij 0.60. Plaatsen zijn te bespreken op Zaturdag 15 Fe bruarij, en op den speeldagvan 101 uur.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3