Komt, ziet en oordeelt. BUITENGEWONE OPRUIMING SCHOUWBURG TE LEIDEN. Hos slechts eenige ilavcn seal (Ie uitverkoop van Manufacturen plaats hebben, en %nl> len derhalve alle voorradige artikelen tol nooit yelcentle in-ijzen aangeboden w orden In den goedkoopen winkel. L. VAN RAALTE, Breedestraat. van diverse goederen van vorige Saisoenen, beslaande de pers aan het gemeene recht moest zijn on derworpen en geene behoefte heeft aan eene spe- eiale rechtspleging, zooals de meeste onzer staatslieden en publicisten hebben gedacht, dan zouden wij het volgende antwoorden op dit on dersteld advies van dien denkbeeldigen afge vaardigde." En zoo geeft hij dan een critiek op de ge voerde discussion. Het wetgevend lichaam heeft gisteren een amendement van den heer Joliot betrekkelijk het zegel van brochures aangenomen, waarna art. 3 aan de commissie is gerenvoyeerd. Engeland. Yoor eenige dagen liep te Londen een gerucht, dat de Fenians in Olerkenwell opnieuw eene schandelijke misdaad hadden be dreven en wel in het huis van detentie. Later echter bleek het, dat de Fenians bij het ge beurde niet betrokken waren. Nogtans is de gepleegde misdaad weder zeer geheimzinnig. Een zekere Charrington passeerde in den vroegen morgen het huis van detentie, toen er plotse ling op hem geschoten werdde ongelukkige werd dadelijk doodelijk gewond. Yoor dat er hulp kon opdagen, werden er evenwel nog drie schoten in allerijl gelost. Een zekere Robert Bass had den moed om den moordenaar, die steeds een revolver in de hand hield, te nade ren en hem bij den kraag te vatten en hem aan de politie over te leveren. He gevangene bleek te zijn een zekere procureurs-klerk, James Needie genaamd. Griekenland. De Grieksche stoomboot //Union" maakt voortdurend gelukkige reizen tusschen Syra en Candia, met munitie en pro- visiën. Er hebben nieuwe gevechten plaats, doch zonder gevolg. In den boezem van het Grieksche kabinet heerschte nog altijd evenals in andere kabinetten gebrek aan eensgezindheid. Yolgens heden ontvan gen bericht is het dan ook afgetreden en aan den heer Bulgaris de taak opgedragen een nieuw kabi net te vormen. Deze is daarin spoedig geslaagd, en het nieuwe ministerie is aldus samengesteld Bulgaris, binuenlandsche zaken en president; Simo, financiën Oresteniti, openbaar onderwijs Antouapulo, justitie; Zimbrakaehi, oorlog; De- lyanui, buitenlandsche zaken, en Canari, marine. Noord-Düitsche Bond. De Noord-Duitsche bondsvlag voor de oorlogs- en handelsvloot is thans door al de Staten van het Yerbond aan genomen. Zij bestaat uit een langwerpig vier kant van witte stof, hetwelk door een breed zwart kruis, omzoomd met eene dunne zwarte lijn, in vieren gedeeld wordt. In het midden van het kruis bevindt zich een cirkelvormig open vak, waarin de Pruisische adelaar prijkt. Drie vierde gedeelten der vlag blijven wit, en in het vierde der door het zwarte kruis gevormde velden, bovenaan links, zijn horizontale strepen van zwart, wit en rood (de bondskleuren) aan gebracht. RECHTSZAKEN. In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Yrijdag 7 Febr. 1868 zijn ver oordeeld D. Lzonder vaste woonplaats, wegens dief stal, tot eene gev. van 1 j. en 6 m. G. H. te Papekop, wegens doen ontstaan van gevaar voor een trein, door een wisselwachter, zonder opzet, tot eene gev. van 8/1. J. K. te Nieuw koop, wegens mishandeling, tot eene geldb. van f 8. GEMENGDE BERICHTEN. Zondag-avond te 6 uren heeft er op den openbaren weg van Bergen-op-Zoom naar Hoo- gerheiden, tusschen den tweeden tol en de bui tenplaats van den heer Cuypers, eene aanran ding plaats gehad. Eene dienstbode, onder laatstgenoemde gemeente -woonachtig, en zich naar huis begevende, werd door twee haar on bekende manspersonen aangeval Ion, haar geld afgevraagd onder zware bedreigingen. Een poosje voor deze daad hoorde zij eenig geraas in het bosch, en sprong een hondje haar toeonze deern had dadelijk de voorzichtigheid om hare gouden oorbellen en halsketting af te doen en in haren zakdoek te verbergen. Het geld, ten bedrage van eenige stuivers, hebben zij haar afgenomen, en het is haar gelukt onder het roepen van hulp! te ontkomen. De politie hier van onderricht, doet al het mogelijke om de daders op te sporen. ADVERTENTIES. Er wordt gevraagd met 1 Mei e. k. eene KEUKHNMKID, goed kunnende koken eu verder het huiswerk verrichten; alsmede in hetzelfde geziu eene TWEKDK j?H£l!0, goed kunnende strij ken en met de wasch omgaan. Zij die in aan merking wenschen te komen vervoegen zich bij den Boekhandelaar C. KOOYKER, Nieuwe Rijn. In de aangekondigde veiling ten overstaan van den te Ley den resi- derenden Notaris Mr. H. OBREEN, den IS Februarij 1868, ten huize van de Wed I DE WIT te Aarlanderveen, in de Vergulde Wagen te houden, zullen alleen in veiling wor den gebragt de perceelen onder de Gemeente Koudekerk, Nos. 8 en 9 van het billet, zijnde de BOUWMANSWONING en LANDE i RIJEN onder Oudshoorn Nommers 1 tot 7, uit <lc hand verkocht. De Tooneelisten vau den Koninklijken Holland- schen Schouwburg onder directie van J. C. YALOIS, zullen de eer hebben te vertoonen op Maandag 1(5 Februarij 1868: BEN-LEIL. IIH ZOON 1)01 DUISTERNIS. Melodrama in 6 Tafereelen, voorafgegaan door een Yoorspel in 2 Tafereelen, naar het Fransch (le Fils de la Nuit) van Yictor Séjoür. Met nieuwe Muziek, Koren, Gevechten, nieuwe Costumes en Decoratie, expresselijk voor dit stuk vervaardigd. Gemonteerd zoo als dit Drama meer dan 150 maal te Parijs en voor 10 jaren te 's Gravenhage en door het geheele land met het grootste succes ia opgevoerd. Aanvang tcu 6% ure. Prijzen der Plaatsen Loges f 1.60. Baignoires f 1.20. Parterre f 1. Galerij [0.50. Achter-Galerij f 0.30. Plaatsen zijn te bespreken op Zaturdag 8 Fe bruary, en op den speeldagvan 101 uur. ■»a= Hjrïic:o«jss.m.rorjr: 6/4 halflinnen12;. Dc nieuwste jaspès calicots16 ets. 5/4 Shirting10. 5/4 St. Cloud modeslofjes 30 6/4 18. 5/4 Donkere stofjes20 a 25 6/4 Groslinnen en Watertwist20. 4/4 17 5/4 Fransch rneubelchits19. 8/4 Merinos Supra fin52, 5/4 Witte flanel (krimpvrij) 40. Witte kousen het paar24 6/4 damast25. Handschoenen12; 8/4 stellen gewaste lijk 4. Voorts ongebleekte Katoen, Linnen Vriescbe schorte- en beddebonten, Lusters, Paramatten, Amersfoort, en nog eene massa andere artikelen zullen a tout prix verkocht worden. .9. n. VAkM BS.VAiyrii. HAARLEMMERSTRAAT tusschen de SCtlAGEN- en KORTE PARADIJSSTEEG, No. 433. in: voorjaars en zijden Mantels verre beneden fabrieksprijs, Franscbe JaponslofFen, Jacoutte Orgotidies, 1'ranscbe en Eugelsche Barèges, Mozambike enz. tot buitengewone lage prijzen, Shawls en Doeken waaronder eene pailij van circa 74 stuks Ta- pisdoeken van 6 af. Fransclie gekleurde Sitsen en Percals tot spotprijzxu. Witte goederen eene groote voorraad waarbij een partijtje 5/4 Supra Fijne Madapollams van af 15 cents. Broderies in alle soorten en tevens een groote sorteering glacé handschoenen.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3