JAVA CHINA JAPAN. Te koop voor afbraak. MESSAGERIES IMPERIALES. eVERLAiVDMAIL Voor de weduwen en weezen te Katwijk, be 'omstig zijn. Hoewel sommige Parijschè bladen ich hierover verontrust hebben, zijn echter de eeste van oordeel, dat dit slechts eene poging s, om de bevolking ten platten lande gunstig ;e stemmen voor het ontwerp van wet op de egerorganisatie. De Moniteur" bevatte eergisteren de lijst r nieuwe indeeling van de kiesdistricten. Er uilen voor geheel Frankrijk negen afgevaar- igden meer zijn. De departementen, wier ge- al afgevaardigden met een zal vermeerderd worden, zijnde Gironde, de Finistère, de Oostelijke Pyreneën, de Isère, de Orne, de Hé- rault, de Aude, de Cher en de Jura. Het de- artement der Seine zal geen afgevaardigde eer hebben, ondanks de vermeerdering der jjevolking Italië. Hit Florence wordt bericht, dat de eer Ponza di San-Martino dien men als Pie- ontees gaarne in het kabinet had gewenscht, iet aanbod van Menabrea heeft van de hand [ewezen. Dit bevestigt dus de meening, dat de linister ten slotte wel genoodzaakt zal zijn de loevlucht te nemen tot personen uit het centrum der Kamer. De vraag is of het centrum thans og zich zal laten vinden. Men beweert name lijk, dat bij de leden dezer partij meer en meer eene neiging ontstaat, om zich aan te sluiten bij de linkerzijde. In dit geval kon de taak van [Menabrea wel eens eene onmogelijke worden. Anderen zien de toekomst minder duister in; het votum der kamer zeggen zij, stond meer dan men weten wil in verband met afkeer van den minister van biunenl. zaken. De heer Gu- alterio heeft zich als prefect van Napels volstrekt niet bemind gemaakt. Zijn toon en zijne hou ding, gedurende zijn kortstondig ministerie, hebben de stemming te zijne opzichte niet ver- teterd. GEMENGDE BERICHTEN. iln sommige steden van de Yereenigde Staten van Noord-Amerika is in den laatsten tijd eene nieuwe wijze van bestrating ingevoerd, waaraan meu den naam van Nicliolson-bestrating gegeven heelt, zijnde eene bijzondere soort van houten Btraat, gevormd door blokken hout, die recht overeind staan. Over de voordeelen dezer be strating komt een officieel certificaat van het Redelijk bestuur, de beambten en de aanzien lijkste ingezetenen van Milwankie (in "Wiscon sin) voor in de Annual report of the American Society of the prevention of cruelty to animals," New-York 1SG7. Daarin wordt gezegd, dat in 1861 dergelijke bestrating is aangelegd in de- West-AYaterst raat daar ter stede, welke straat voortdurend voornamelijk door zwaargeladen vagens wordt bereden, dewijl zich in de on- kiddelijke nabijheid vele magazijnen, pakhuizen en spoorwegdepóts bevinden. Na een gebruik van vijf jaren was de bestrating nagenoeg nog ^oed als toen zij pas gelegd was, en geene Serstellingen zijn noodig geweest. Gedurende al dien tijd is _de straat niet meer dan een achtste gedeelte van een duim afgesleten, en daarbij was die slijtaadje zeer gelijkmatig. De bestrating is goedkooper en duurzamer dan eenige andere, die gebezigd wordt. In vijfjaren tijds zal men de kosten van aanleg geheel uit gewonnen hebben, vooral door de voordeelen, welke deze bestrating aanbrengt met betrekking tot de mindere slijtaadje voor menschen, dieren en wagens. In die straat heeft men geen hinder van stof of geraas, en het is gebleken, dat de reparatiekosten van een steenen plaveisel gedu rende vijf of zes jaren even veel bedragen als de kosten van aanleg van de Nicliolson-bestrating, jrwijl men bij ervaring weet, dat de reparatie kosten van de Nicholson-bestrating zoo goed is niets bedragen. De Nicholson-bestrating yordt ook veel gemakkelijker en goedkooper Jffioon gemaakt dan eene steenen straat; ook daarin onderscheidt zij zich voordeelig boven alle anderen. Zij vormt bovendien een gelijken en goeden wegmen rijdt daarop met niet minder vermaak dan op den besten Macadamweg. In Noord-Amerika is een kokend meer van zout water ontdekt, en wel in het stroom gebied van den Yellowstone vloed in Docota. Legt men gedurende veertig minuten een stuk vleesch in dat water, dan haalt men het er behoorlijk gekookt en voldoende gezout we der uit. OFFICIEELE BERICHTEN. Burgerlijke stand van Leiden, van den 26sten December 1867 tot en met den lsten Januari 1868. ItevallcoiJ. E. Dille, geb. Timmermans, D. E. Blom, geb. Mieremet, Z. E. Flan- derhijn, geb. Reyle, D. H. C. den Os, geb. Optendrees, D. M. J. van Es, geb. Planje, D. C. van Noort. geb. Grootegoed, Z. J. Leusveld, geb. Kooien, D. C. Pecht, geb. Kok, Z. W. Sampimon, geb. Sneijders, Z. M. Westdijk, geb. Olivier, D. M. van Zon neveld, geb. Hofman, Z. A. van Ark, geb. Spaanderman, D. G. Reyners, geb. Fiege, D. W. E. Blok, geb. Yan der Heide, Z. E. Brugman, geb. Kleinhans, D. W. de Wolf, geb. Yan den Dubbelsteen, Z. J. Ben- ning, geb. Yinkoert, Z. A. van Steenwijk, geb. Bos, Z. C. M. Smit, geb. Le Febvre, D. W. E. Kooien, geb. Berkhout, D. A. Beulink, geb. Yerburgt, D. J. Sirag, geb. Kling, Z. G. Onderwater, geb. Boom, D. M. Tuinhof de Moed, geb. Colpa, Z. J. Laarij, geb. Yan Turennout, D. H. de la Court, geb. Schipper, D. W. M. G. van Leeuwen, geb. De Man, Z. P. Yerplancke, geb. Yer- ton, Z. G. C. Kooreman, geb. Platteel, Z. P. van der Blij, geb. Carret, Z. E. C. Schou ten, geb. Loeber, Z. G. J. Yerhoog, geb. Yan der Nat, D. S. L. van den Berg, geb. Yan der Plas, D. G. J. Yerbrugge, geb. Yer hoog, Z. Gelmwd: Geene. Overleden: C. F. de Geus, D. 9 m. J. W. F. van Dusseldorp 52 j. J. de Soete 66 j. J. A. Schut D. 8 m. M. Binnen dijk, geb. Capteyn, 26 j. P. J. Goddijn Z. 3 m. H. T. van Zijp, D. 2 j. J. Tasse- ron, geb. Yan der Waals, 3S j. E. Snikkers 66 j. M. Laman, geb. Dreef, 4-2 j. J. C. Selier D. 6 m. D. van Yenetien, wed. P. Schild 66 j. A. J. van Putten D. 9 m. AY. A. v. d. Drift D. 9 m. J. Kanbier, geb. De Boer, 23 j. J. Drinkhuizen 73 j. P. Dikshoorn 77 j. S. M. v. d. Mark D. 5 d. P. Kooreman Z. 10 j. F. Kok Z. 1 i. en 4 m. J. Kniest Z. 2 m. J. Nol man D. 1 d. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Yerordening, [regelende de invorde ring der plaatselijke belasting op de honden, ieder eigenaar of bezitter van een of meer hon den, die aan de belasting onderhevig ziju, ver- pligt is daarvan jaarlijks vóór den 31sten Ja nuary bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk inge vuld, en door den aangever onderteekend bil let; dat bedoelde invullingsbilletten voor het dienst jaar 1868 van af den 15den December aanst. kosteloos ten kantore van den Ontvanger ver krijgbaar zijn. Leiden, 10 December 1867. BURGEMEESTER en AYETHOUDERS van LEYDEN, gezien art. 3 van het konink lijk besluit van den lsten December 1865 (Staats blad n°. 131), houdende bepalingen omtrent de certificaten van Nederlandschen oorsprong of bewerking Doen te weten, dat in de maand Januarij 186S zal worden opgemaakt eene lijst van hen, die in de gemeente een tak van nijverheid uit oefenen, waarvan de voortbrengselen met //cer tificaten van Nederlandschen oorsprong of be werking" tegen een lager recht in Nederlandsch Indië kunnen worden ingevoerd, en roepen mits dien belanghebbenden op, om zich, ten einde op die lijst geplaatst te worden, met overlegging van een afschrift van hun patentblad, In dc maand Januarij 1S6S ter Secretarie dezer gemeente aan te melden. Letden, 21 December 1867. ADVERTENTIEN. TWEE BALIE-WINDKOKENMOLENS, genaamd de Eendragt en de Bulstaande te Leiden. Informatiën aldaar op het terrein te bekomen. Aanbiedingen franco onder Letter L. aan den uitgever der Delftsche Courant J. H. MOLENBROEK te Delft. KINKHOEST. Deze verschrikkelijke hoest, alsmede alle an dere hoesten, welke zulke vreeselijke gevolgen na zich kan slepen, moet in korten tijd vol komen ophouden, zonder gebruik van inwendige medicijnen; het middel daarvoor is op franco aanvraag en onder toezending van een post wissel a f 1.50 te verkrijgen met gebruiksaan wijzing, en wordt door het geheele Rijk toege zonden. Brieven franco, aan de Boekhandelaars F. H. BRINKMAN COMP., Singel, bij het Koningsplein, n°. 478, te Amsterdam. naak Yertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van Passagiers, Goederen en Spelie. Yaste Doorvrachten en Directe Counossemen- ten van Rotterdam tot Singapore, Batavia, Hongkong, Shangai en Yokohama. Geregelde aansluiting te Singapore voor Ba tavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis Monsters etc., die uiterlijk den lOden van elke maand te Rotterdam moeten geleverd worden, kunnen op zeer billijke voor waarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers etc. en het verkrijgen van alle inlichtingen, adres bij SMITH C°., te Rotterdam. Bij den Boekhandelaar W. CAMBIER YAN NOCTEN te Alphen aan den Rijn komt van de pers een gedicht door J. K. DE IIEGT. Prijs 25 ets. Het aanvankelijk succes uit Legden en omstre ken, doet den uitgever op nog meerdere deelne ming hopen. De zuivere opbrengst van dit gedicht zal verantwoord worden aan de veree- niging tot voortdurende ondersteuning van Yisschers weduwen en weezen te Katwijk. De lijsten ter inteelcening zijn bij alle Boek handelaren voorhanden. AY. CAMBIER YAN NOOTEN, Alphen a/d Rijn. Bij iederen boekhandelaar is verkrijgbaar O. ULE, De wonderen van den Sterrenhemel. Prijs ƒ3.30.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3