KATWIJK AAR ZEE. BRAüDWAARBa^G-iYiAATSCHAPPIJ e ondersteunen, die zij er wenschen te bestrij en. Het blijkt tevens, dat bovenbedoeld voorstel igenlijk niet van het ministerie afkomstig was. et ging uit van Bonfadini, Corti, G-uerrieri n anderen, allen leden der rechterzijde. Men ,vas verrast dat het ministerie eensklaps zich oor dit voorstel verklaarde, terwijl er zich nder de 27 voorstellen andere bevonden, die ninder scherp waren geformuleerd. Men meent at de crisis had kunnen worden vermeden, udien Menabrea zich onmiddellijk had vereenigd met het voorstel van Sella, dat in hoofdzaak p hetzelfde nederkwam, maar minder aanstoo- elijk was voor de linkerzijde. Rusland. Bij keizerlijk bevelschrift is veror dend, dat het manifest van 28 October 1866 -Q het keizerlijk bevelschrift van 17 Mei 1867 etreffende de amnestie, aan de Polen verleend, ich niet uitstrekt tot de naar het buitenland evluchte Polen, die aan den laatsten opstand hebben deelgenomen. Turkije. Volgens een bericht uit Konstan- inopel zwerven in Bulgarije talrijke Russische genten rond, die aldaar anti-Turksche comité's prichten. De bevolking laat er zich tot dusverre iet mede in. Denemarken. De heer Quaade vertrekt den 'den Januari naar Berlijn, om de onderhande- ingen met Pruisen voort te zetten. OFFICIEËLE BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS an LEYDEN, gezien de adressen van: Isaac Marcus van Rees, vleeschhouwer, b. ohannes Clement Beukers, brander, c. Jo- eph Brakxhoven, werkman, d. Andries van üuren, kuiper, e. Pteter van Es, timmerman, Hubertus Haarlem, besteller, g. Izak Jas- erse, stoker, h. Abraham Izaak Koster, raaijer, i. Pieter Jacob Neukerk, broodbak- -er, j. Reinier van Oosten, metselaar, k. Jo- epii Oostveen, broodbakker, Johannes 'aaphorst, schipper, m. Abraham Teljeur, isscher, Hendrik van der Wiel, timmer man, o. Johannes Zandvliet, arbeider, en p. 'ORNELis van Zijp, tabriekwerker, allen wo- ende binnen deze gemeente, waarbij zij ver gunning verzoeken de le om zijn woonhuis aan den Middelweg, geteekend wijk VII n°. 881, tot //slagterij" te mogen //inrigten"; de overigen tot het //houden" en //mesten van een of meer var kens", die sub b. achter ziju woning in de Baatstraat, wijk V n°. 531die sub c. op de plaats achter zijne woning aan de Langegracht, geteekend wijk V n°. 851; die sub d. achter zijue woning in de Korte Hoefstraat, wijk II n°. 230, uitkomende aan den Vestwaldie sub e. in een behoorlijk ingerigt hok achter zijn huis iu de Galgstraat, geteekend wijk V n°. 164; die sub achter zijn huis in de Oosthavenstraat wijk VIII n°. 45; die sub g. in het perceel in de Vestestraat, geteekend wijk Vil n°. 262; die sub li. in eene schuur op het Vrouwenkerk hof, wijk VI n°. 1387rood; die sub i. achter zijn huis iu de Kruisstraat, geteekend wijk V n°. 207die sub j. in een behoorlijk inge rigt hok achter zijne woning aan de Korte Langegracht, wijk V n°. 668; die sub k, in zijn pakhuis aan de Beestenmarkt in eene poort, geteekend wijk V n°. 62; die sub. in een behoorlijk ingerigt hok op de plaats achter zijne woning aan den Zuidsiugel, wijk VIII n". 283; die sub m. achter zijne woning aan het Korte Galgewater, geteekend wijk V n°. 293; die sub n. achter zijn huis in de Ver- wersstraat, wijk VIII n°. 29, aan den slootkant bij den Vestwal; die sub o. iu een behoorlijk ingerigt hok achter zijn huis iu de St. Aagten- straat, geteekend wijk V n°. 85; en die sub p. in een behoorlijk ingerigt hok op de plaats ach ter zijn huis in de Vestestraat, wijk VII n°. 270; Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824, rakende vergunningen ter oprigting van sommige fabrieken en trafiekenalsmede op de Algemeene Policieverordening van 24 October jl.; Doen te weten, dat tot het hooren der eige naars en bewoners van de naast'bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information //de commodo et incommodo," door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 30sten December aanst., 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwil liging niet te hebben verzet. Letden, 24 December 1867. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. Vast doch stil. Voor kadoe en geelachtige soorten bestond deze week eenige vraag. Suiker. Zoowel in Ruwe als Geraffineerd was de handel zeer beperkt; afdoeningen van eenig belang hebben niet plaats gehad. Tlice. Zonder handel. Rijst. Niets omgegaan dan voor dagelijksche behoeften. Vruchten. Stil. Alleen Comadere vijgen heele matten vonden grif nemers tot 10ƒ11. Meekrap. Ten gevolge der feestdagen met weinig handel, hoewel de stemming zeer vast bleef. Indigo. De omzet was van geen belang; de kleine voorraad bestaat meest, uit ordinaire qualiteit. Potassclien. Tot vorige prijzen met kleinen handel. Petersburger prima 125/«, 12%. Katoen. Elauw en dalende met eenige om zettingen voor directe behoeften. Tin. Afgedaan 2300 blokken Banca tot 52 Huiden. Hiervan werden verkocht 4000stuks Oost-Indische per Herald of the Morning en 289 stuks Buffel per Dordrecht. Wol. Zonder omgang. Petroleum. Niettegenstaande de vraag voor dit artikel ook in deze week zeer levendig was, zoodat er opnieuw 5000 vaatjes zijn afgeleverd, konden zich de prijzen niet staande houden, daar verscheidene eigenaars liever met eene concessie van boord verkochten dan op te slaan. Wij no- teeren dus heden 21% voor Standard Whitte en 22 voor prima White. Vetwaren. Kokosolie prima Ceylon 34. Prima Cochin 3S. Palmolie per 50 kilo ƒ25 a ƒ24. Genua-Olijfolie ƒ76. Lijn koeken per 104 stuks f 12 a ƒ15. Raapkoe ken per 1040 stuks ƒ95 a ƒ98. Raapolie cont. 39%, per 6/w. 41, per naj. 41 lALijn olie cont. 37%, per 6/w. 39, per voorj. 38%. Ui aiicn. Hoewel de handel iu alle artikelen deze week van weinig beteekenis kan genoemd worden heeft echter de flauwe stemming van 11. Maandag geene vorderingen gemaakt, integen deel kan men aannemen dat althans voor Rogge en Tarwe iets betere prijzen besteed is geworden. Meel 1ste qual. 25, 2de qual. ƒ22, 23; 3de qual. 16, 18 Keizersmeel 30. GEMEENTERAAD. Vergadering van 28 December. Op het adres van H. van Cazant, tot ver goeding wegens door hem geledene schade bij het schorsen der beestenmarkten wordt gunstig beschikt. Eveneens op een adres vau Vrouwe E. Driessen von Forckenbeck, c. a., om den namiddagschooltijd op Woensdag en Zaterdag, op de school voor meer uitgebreid lager onder wijs le klasse, voor jongens, af te schaffen, en zulks tegen het advies van B. en W. die den Woensdagmiddag wilden behouden. Aan P. van Rijn wordt vergunning verleend tot het maken van een plankijs in den Nieuwen rijn, achter zijn huis op de Hoogewoerd, en aan de we duwe J. J. Visser, om eene brug te leggen van het Delftsche jaagpad naar hare kleederblee- kerij. De plans en voorwaarden der verschil lende aanbestedingen worden goedgekeurd. De onderhandsche verhuring van den zolder en het magazijn in de Smidsteeg, wordt toegestaan, en een gedeelte van den Vestwal, wordt beschikbaar gesteld tot het plaatsen van droogreezen voor schapenvachten, kettingen, garens, enz. Op het verzoek van Mr. J. C. du Pui, qq. wordt dezen afschrijving verleend van plaatselijke directe belasting, 1867. Er bestaat wel geen beter voedsel zoo wel voor den gezonde als voor den herstellende als zuivere onvervalschte chocoladeimmers een kop goede chocolade overtreft verreweg de beste bouillon in gehalte van werkelijke voedingsstof. Om billijke prijzen te verkrijgen vindt echter zoo dikwijls eene vervalsching van dit artikel plaats, dat eene qualiteit, voor welker zuiverheid wordt gewaarborgd, eene zeldzaamheid is gewor den. Het verdient daarom te meer vermelding, dat de Stooni-chocoJaden-fabrlek van FRAXZ STOLL.WEKCK te Keulen, die tot de meest beduidende fabrieken van Duitschland behoort, op de wereldtentoonstelling te Parijs wegens zuiverheid, voortreffelijke qualiteit, en goedkoopte van hare chocoladen, met de prijs- medaille werd bekroond. Deze onderscheiding is des te eervoller, dewijl de uitgereikte medaille de eenige is, die in deze branche op geheel Prui sen is gevallen. De fabriek dankt aan haar be ginsel, om alleen volkomen zuivere fabrikaten ter markt te brengen, haren alom verbreiden roem. Men zoude kunnen beweren, dat het zoowel de plicht als het belang van iedere groote han delszaak in victualiën enz. is, om hare klandizie met dit product te voorzien. ADVEKTENT1EN. OXUHRLIXGK DE NIJVERHEID. Bovengenoemde op te richten Maatschappij heeft ten doel het onderling verzekeren van Ka bric ken, Tralieken en Molens. Zij die genegen zijn tot instandbrenging van genoemde Maatschappij mede te werken, adresseren zich tot het bekomen van information, per franco brieven onder het motto Assurantie bij de boekhandelaren J. MEEUSSEN ZOON te s-Gravenhage Voor de 25 weduwen, 55 weezen en 2 bejaar den is door de Vereeniging tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der Reederijen te Kat wijk aan Zee en Noordwijk aan Zee met dank zegging ontvangen: bij den heer le Poole van H. A. v. D. ƒ10.-, X. IJ./100.-, B. C. ƒ10.— C. 1.50, E. 10.een oud werkman ƒ1.H 10.N. ƒ10.Kersgeschenk uit 's-Hage ƒ100.bij Ds. Maronier van N. N. ƒ3. N. N. ƒ3.—, uit Gouda 2.97, W. C. ƒ25.—, D. S. ƒ1.bij den heer Eigeman van B. ƒ2. M. ƒ5.bij den heer Van Wensen uit de spaarpot van 6 kinderen ƒ20.van D. W. W. te Gouda 25.bij den heer Van Driel van het Bureau Leidsche Courant 27.50, bij Jhr. Mr. H. A. C. de la Bassecour Caan te 's-Hage van M. J. ƒ2.475, J. B. C. ƒ5.—, J. J. B. C. ƒ5.— B. M. f— .50, W. G. 5.84, door de Com missie te Rotterdam, bij A. E. Roest van Limburg, van iemand die wenschte onbekend te blijven 25.C. J. v. H. uit oude betrek king ƒ10.P. M. v. H. 2.50, J. N. 2.50,

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3