de regeering geene politiek heeft, dat zij het dan openlijk v.ërklara Italië. Vrijdag heeft de heer Ratazzi in de kamer van afgevaardigden zijne rede voortgezet. Hij verklaarde den staat niet te hebben bloot gesteld aan eene buitenlandsche tusschenkoudst, terwijl men die na zijne aftreding had kunnen voorkomen. Hij geloofde dat wanneer men in die aangelegenheid het besluit had toegepast, hetwelk in den ministerraad met groote meer derheid van stemmen was genomen, om naar Rome op te rukken, de quaestie in allen geval een stap nader tot hare oplossing zou zijn ge komen. De aanwezige troepen waren tot dat doel rijkelijk voldoende. Wat voorts betrof de mogelijkheid van een conflict met Frankrijk, oo geloofde hij dat de bevriende mogendheden poedig tusschen beiden zouden zijn gekomen, m bloedvergieten te voorkomen. Europa zou ich overtuigd hebben, dat wij onze rechten Iwilden handhaven. Wij konden ons niet over- uigen dat het Fransche gouvernement, in weer- il der alliantie, ons den oorlog zou aandoen, iet om zijne nationale rechten, belangen of eginselen te beschermen, maar om een gouver- ement te helpen, dat een vijand van vooruit- ang is en dat verblijf verleent aan samenzweer- ers tegen de keizerlijke dynastie. De heer Ra- azzi meende te moeten aanraden van geene pofteringen meer te maken, om een spoedig vertrek der Franschen uit Rome te verkrijgen, daar zij toch wel door de nationale pressie en hun eigen belang genoodzaakt zonden worden het pauselijk grondgebied te ontruimen. Italië moet in dat opzicht afwachten welke veranderde denkbeelden Frankrijk zou te kennen geven. Daarna sprak de gewezen minister over het plan tot de conferentie. Hij achtte die zaak eene on mogelijkheid. Hij berispte voorts het plan van (het gouvernement omtrent eene wijziging der wet op de drukpers en die op de vereeniging; waarna hij ten slotte verklaarde, dat hij het 'ministerie zou ondersteunen, wanneer het aan de thans ontvangen raadgevingen gehoor gaf. e minister van oorlog bestreed den spreker in ietgeen deze gezegd had omtrent de strijdkrach ten langs de grenzen, tijdens den inval op het Romeinseh grondgebied. Daarna kwam de heer Menabrea aan het woord, die verklaarde, dat het ministerie de uitnoodiging tot eene confe rentie had aangenomen, op de grondslagen van het nationaal programma. ACADEMIE. Leiden, 21 Dec. Bevorderd tot doet. in de rechten, de heer G. W. Straatmans, geb. te Maastricht, met stellingen. Tot doet. in de ver loskunde, de heer C. L G. Becht, med. doet. geb. te 's-Hage, met stellingen. Tot doet. in de verloskunde, de heer J. van den Broecke, med. doet. geb. te Middelburg, met stellingen. Utrecht, 21 Dec. Bevorderd tot doctor in de beide rechten deheeren A. G. C. Dodt, geb. te Utrecht, na verdediging van zijn academisch proefschrift: //De rechtstoestand der Nederland- sche provinciën", -en M. F. de Monchy, geb. te Rotterdam, na openbare verdediging van zijn academisch proefschrift: //De rechtsmiddeleu te gen het vonnis van faillietverklaring. (Aant. op art. 791 W. v. K.)"; en tot doctor in de ge neeskunde werd bevorderd de heer P. Peel, geb. te Kuinre, na openbare verdediging van zijn academisch proefschrift: //Eenige gevallen van resectie." GEVEILDE PERCEELEN. Afloop der gehouden verkooping aan den Burg alhier op 21 Dec., ten overstaan van den no taris J. A. Prijn, van: Een huis en erf, aan de Papengracbt om den boek der Langebrug, Wijk IV, N°. 566 Niet verkocht. Ten overstaan van den notaris J. M. E. Dercksen, van N°. 1. Een huis en erf, aan de Oude Vest, Wijk VI, N°. 945. Opgehouden. N°. 2. Een huis en erf, aan de noordzijde van de Middelste Raamsteeg, Wijk II, N°. 193. Koo- per A. J. Boom voor ƒ814. N°. 3. Een huis en erf, op de Sint-Jacobs- gracht om den hoek der Kijfhoek, Wijk II, N°. 168. Kooper A. Zwart voor f 325. N°. 4. Een huis en erf, op de Sint-Jacobs- gracht, Wijk II, N°. 171. Koopster Wed. J. Meijer voor f 340. N°. 5. Een huis en erf, op de Binnenvest gracht, omtrent de Geerestraat, Wijk II, N°. 603. Kooper A. Zwart voor f 550. N°. 6. Een huis en erf, op de Binnenvest- gracht, omtrent de Kraaierstraat, Wijk III, N°. 59. Kooper I. Imans voor f 330. OEEICIEELE BERICHTEN. Eerste Huwelijks-Af kondiging te Leiden, den 22sten December 1867 J. van der Schouw jm. 24 j en C. A. Maks jd. 23 j. J. Kapaan jm. 25 j. en S. Schreu- der jd. 25 j. W. F. Laman jm. 27 j. en D. de Windel jd. 21 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regeleude de invorde ring der plaatselijke belasting op de honden, ieder eigenaar of bezitter van een of meer hon den, die aan de belasting onderhevig zijn, ver- pligt is daarvan jaarlijks vóór den 31sten Ja nuary bij den Gemeente-.Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk inge vuld, en door den aangever onderteekend bil let; dat bedoelde invullingsbilletten voor het dienst jaar 1868 van af den 15den December aanst. kosteloos ten kantore van den Ontvanger ver krijgbaar zijn. Leiden, 10 December 1867. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien art. 3 van het konink lijk besluit van den lsten December 1865 (Staats blad n°. 131), houdende bepalingen omtrent de certificaten van Nederlandschen oorsprong of bewerking Doen te weten, dat in de maand Januarij 1868 zal worden opgemaakt eene lijst van hen, die in de gemeente een tak van nijverheid uit oefenen, waarvan de voortbrengselen met //cer tificaten van Nederlandschen oorsprong of be werking" tegen een lager recht in Nederlaodsch Indië kunnen worden ingevoerd, en roepen mits dien belanghebbenden op, om zich, ten einde op die lijst geplaatst te worden, met overlegging van een afschrift van hun patentblad, in «Ie maand Januari) 18G9 ter Secretarie dezer gemeente aan te melden. Leyden, 21 December 1867. NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Leyden, Gelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72), betrekkelijk de nationale militie; Herinneren hen, die op den lsten Januarij 1868 hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1SM», alsmede hen, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch vóór het volbrengen van hun 20ste, ingezetenen zijn geworden, de verpligting tot het doen van aangifte voor de nationale militie, in de maand Januarij 1868. Tot deze inschrijving wordt zitting gehouden op het Raadhuis, van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag den 13 Januarij, voor de bewo ners van de wijken 1, 2 en 3, op Dingsdag den 14 Januarij, voor de bewo ners van de wijken 4 en 5, op Woensdag den 15 Januarij voor de bewo ners van wijk 6, op Donderdag den 16 Januarij, voor de be woners van wijk 7, op Vrijdag den 17 Januarij, voor de bewo ners van de wijken 8 en 9 of de buitenwijk. Eindelijk dat de geboorte-acten, die ieder be langhebbende, bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behoort over te leggen, dagelijks, de Zon- en feestdagen uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling Burgerlijke Stand), van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die hier niet zijn ge boren, aanvrage ter verkrijging dier acten kan worden gedaan. ADVERTENT1EN. Men vraagt voor een prijsje u contant te koop een goed geconditioneerd|compleetEx. van We ber, Anatonilscher Atlas in OO tafelen. Offertes met prijsopgave en hoe geconditioneerd, worden ingewacht bij den Boekhandelaar G. B. VAN GOOR te Gouda onder het motto Weber. Uithoofde der invallende feest- dagen zal de pakschuit op Delft in plaats van's Woensdags mid dags afvaren op Dingsdags 24 en 31 December 's avonds ten 8 uren. A. A. SYTHOFF. Den 25, 26 en 29 December, als- mede 1 Januari zal de Utrechtsche schuit niet varen. Letden, 23 December 1867. KIlWKflIOEST. Deze verschrikkelijke hoest, alsmede alle an dere hoesten, welke zulke vreeselijke gevolgen na zich kan slepen, moet in korten tijd vol komen ophouden, zonder gebruik van inwendige medicijnenhet middel daarvoor is op franco aanvraag en onder toezending van een post wissel a f 1.50 te verkrijgen met gebruiksaan wijzing, en wordt door het geheele Rijk toege zonden. Brieven franco, aan de Boekhandelaars F. H. BRINKMAN COMP., Singel, bij het Koningsplein, n°. 478, te Amsterdam. I)e Zaandammer llaarolie en Haarwater zijn en blijven, niettegenstaande alle concur rentie, als de beste middelen ter bevordering van den groei en het behoud van het hoofd haar algemeen bekend. In en buiten ons Vaderland, onder alle stan den, heeft genoemde Olie en Water eene ze kere beroemdheid gekregen, daar nog nooit door eenig ander middel zulke gunstige resultaten zijn verkregen. Door verscheidene IIH. Doctoren zijn zij dan ook als de beste middelen aanbevolen en erkend Op franco aanvrage en toezending van eenige uitgevallen en afgeknipte haren kan men nadere inlichtingen verkrijgen. Het Fleschje Olie of Water a 75 ets. te be komen bij den Fabrikant Am. DORPEMA, te Zaandam, Oostzijde. Door sterfgeval wordt UIT de HAND te KOOP gepresenteerd eene GROF- en HOEF SMEDERIJ, met losse en vaste GEREED SCHAPPEN, benevens staand WOONHUIS en TUIN, alles in den besten staat onderhou den. Franco te bevragen bij de weduwe RA AD- SCHELLER, Mr. Smid, to Sassenheym.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3