L. A. VERHOEFF, mm ECHT LIEBIG'S VLtESCH-EXTRACT Vondels/'eestente Amsterdam. zal komen, dan zal die redevoering niet veel andera kun nen wezen dan het kalme refrein van zooveel vredelievende oratiën. En om nu reeds een supplement op het decreet van 19 Januari te verwachten, dat nog niet eens ten halve is uitgevoerd, daartoe behoort een te groot optimisme. Men vreest dat de Suez-onderueming zal moeten op gegeven worden. Van de 100 millioen franken die voor dat werk nog benoodigd zijnnadat reeds 400 millioen daar voor zijn uitgegeven, is nog maar voor zeer weinig inge schreven. Intusschen heeft de maatschappij niet minder dan 900,000 franken moeten uitgeven aan advertentie-kosten en reclames. De begrafenisplechtigheid van den heer Fould heeft gisteren plaats gehad in de protestantsche kerk l'Oratoire du Louvre, in de Rue St.-Honoré te Parijs. De kouingin der Nederlanden heeft in het n Theatre Lyrique" de voorstelling bijgewoond van de nieuwe opera van Gounod, //Roméo et Juliette." De koningin houdt veel van muziek en geeft bewijs van een zeer gekuischten smaak in die kunst. In het Odeon heeft H. M. eene voor stelling bijgewoond van Les beaux messieurs de Bois doré." Zij was vergezeld van den groothertog van Mecklenburg. De koniugin moet, kort na hare aankomst te Parijs, een bezoek gebracht hebben aan prins Napoleon. Het wordt hoe langer hoe duidelijker, dat de maat regel, om ieder die persoonlijk ziju aandeel in de armen belasting betaalt, het stemrecht te geven, verkeerd werkt, en dat de vroegere compound-householders er al het na deel van ondervinden. Vroeger betaalde hun eigenaar hunne belasting, die hij dan in den huurprijs in rekening bracht, terwijl het gouvernement hem eene korting van 25 pet. toestond. Nu de huurders de belasting zelve moeten be talen, is er van korting geen sprake meer en worden hunne onkosten dus grooter, zoo de eigenaar den huur prijs niet verlaagt, wat hij gewoonlijk niet doet. Ook zijn er die de reductie, welke zij vroeger van de regeering genoten, nu door hunne huurders laten betalen. Er heb ben dan ook weer verscheidene meetings plaats gehad ter afkeuring der belastingbepalingen van de reformbill. Wat de geruchten betreft, die in omloop zijn be treffende de verschillende rollen, welke Italië en Frankrijk in de Romeinsche quaestie spelen of zullen spelen, deelt de Indépendance een bericht mede, afkomstig van het Engelsche gouvernement, dat Frankrijk er in heeft toege stemd, dat de provincie Viterbo door Italiaansche troepen bezet werd, mits slechts Rome en omstreken geëerbiedigd werden. Of de aankomst van Mazzini, die volgens den Courrier Fran9ais op reis zou zijn naar den Kerkelijken Staat, in den gang van zaken eenige verandering zal bren gen, zal men moeten afwachten. Vergadering van 14 October, 's avonds te 7 uren. Afwezig de heeren Hartevelt, Rutgers, Tieleman, Van dei- Hoeven, Van Wensen, Scheltema, Van Kaathoven, Kneppel- hout en Van den Brandeler. De behandeling der algemeene politie-verordening wordt voortgezet, en wel van de artikelen 122180. De bepalingen omtrent losloopende kippen benevens de strafbepaling betref fende het houden van openbare vermakelijkheden zonder toe stemming van den burgemeester, ondergaan eenige wijziging. An dere artt. worden gewijzigd of weggelaten met het oog op bepalingen der gemeentewet, van het strafwetboek, of van ko ninklijke besluiten. Sommige leden willen den ganschen over de vleeschkeuriug verwerpen, omdat zij die onnoodig en doel loos achten, doch die artt. worden aangenomen, behalve art. 178, omtrent den weg, bij het invoeren van vleesch te volgen, waarmede volgens de commissie het beginsel der keuring valt. ADVERTENTIES De ondergeteekende beveelt zich bij deze minzaam aan tot het behandelen van de natte Wasch. De Wed. J. CHOUFOER, Singel buiten de Morschpoort, N®. 110, bij de Gevangenhuislaan. Met 1 November verlangt men een ItROOII- BAKKERSKNECHT. Adres, franco brie ven. A. van BEEKUM, Hillegom. STEENSTKAAT. Pot f6,75. f3,50. II,75. /'!,-■ HOLUNDSCHE IJZEREN SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Van 17 tot 19 October a. s. dagelijks RETOITRBILi- EETTEN naar Amsterdamworden uitgegeven op alle Stations, geldig voor heen en terug op den dag derj uit gifte. De deelnemers aan de Vondelsfeesten zullen op ver toon van hun bewijs Retourbilletten kunnen verkrijgen, geldig voor den terugkeer op den 20sten dezer. DE ADMINISTRATEUR. o Engeland. Men zegt dat het gouvernement de eischen der Iersche kerk heeft willen bevredigen door haar voor te stellen, de bezoldiging harer geestelijkheid of ten minste een subsidie van staatswege aan te nemen. De kerkvoog den der katholieke Iersche kerk moeten echter met eenparige stemmen die voorstellen hebben afgewezen. Het gerucht als zou de minister Stanley den kardinaal An- tonelli hierover geraadpleegd hebben, wordt door den Ti mes bepaald en officieel tegengesproken. Italië. De berichten betreffende het tooneel van den opstand zijn heden schaarsch. Uit Rome wordt voortdurend gemeld, dat in de stad zelve alles nog rustig is; en daar ook in de berichten uit Florence over de bevolking nog steeds wordt gezwegen, zoo schijnt het wel zeker te zijn, dat deze tot dusverre nog geen partij heeft gekozen voor de insurgenten en dat zij, vooreerst ten minste, de omstan digheden laat begaan. Ttjrkije. De amnestie, die den 4den dezer door den groot-vizier op het eiland Candia geproclameerd is, is door de insurgenten bepaald geweigerdzij hebben er officieel tegen geprotesteerd en tevens het aanbod afgeslagen, dat vier afgevaardigden uit elk district met den gevolmachtigde der Porte zouden overleggen, terwijl zij er weder op aange drongen hebben, dat de quaestie aan eene internationale commissie ter beslissing zou worden opgedragen. Griekenland. Zaterdag 11. is de kamer van afgevaardig den zonder troonrede geopendalles was rustig. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, op Donderdag 17 October 1867 's namiddags te twee nren. Onderwerpen: 1°. Benoeming van drie HH. Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen. 2°. Voordragt tot herstelling van de brug aau het einde van de Hooglandsche Kerkgracht over den Ouden Rijn. 3°. Aanvrage van Mren Regenten van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, tot redres van een staat van af- en over schrijving, dienst 1866. 4°. Algemeene Policie-verordeningte beginnen met art. 181. GEMENGDE BERICHTEN. Het Fransche dagblad »le Temps" deelt mede dat de Pruisische troe pen bij het ontruimen der vesting Luxemburg, aan de autoriteiten vijf honderd sleutels hebben ter hand gesteld, waarvan elk op een onderaardsche poort, wachtkamer, gangdeur enz. moet passen. Nu gelijken echter die ®lentels te veel op elkaar, dan dat men dadelijk zou weten bij welk slo «Ik behoort, en te weing dan dat men ze door elkaar tou kunnen ge-t bruiken. Het is dus geen gering lastpostje dat de Pruisen de Luxemburgers op den hals gehaald hebben door hen te noodzaken die vijfhonderd sleu tels een voor een op vijfhonderd sloten te passen. ACADEMIE. Sedert 1 Juli 11. zijn aan de Leidsche Hoogeschool ingeschreven, uit gezonderd 5 elders studeerende, 84 studenten aldus over de vijf faculteiteu verdeeld: Wis- en uatuurkunde 14, letteren 10, geneeskunde 9, rechten 44 godgeleerdheid 7. Sedert 8 Februari voor de genoemde faculteiteu iu dezelfde volgorde, 19, 10, 12, 44 eu 9totaal 94; bovendien 26 elders studeerende; in het geheel 120. Amsterdam, October 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3