<g&~ DE TWEE DOOVEN. SCHOUWBURG TE LEIDEN. Sigaren-Verkooping. or »o\rh:ri>ig to October j§<sï, 302,324 th. voor den trein. De kosten voor oefening, enz. bedragen 1,090,050 th., die voor de invalieden 99,056 th. en die voor andere onderdeelen 1,559,028 th. Bij den Noord-Duitschen bondsraad is ingezonden een bedrag van 800 thaler ten behoeve der Duitsche vloot. Dit geld is afkomstig uit de inzamelingen van het Elotten- Yerein der Duitsche jengd te Hamburgwelke vereeniging in 1861 is opgericht. Oostenrijk. De keizer zal op zijn reis naar Parijs te Nancy eenigen tijd vertoeven en de graven zijner voorvaderen, de hertogen van Lotharingen bezichtigen. De groothertog van Toskane zal na zijn huwelijk met princes Alice zich te Salzburg metterwoon vestigen. De regeeringsvoorstellen, betreffende de finantieele quaestie met Hongarije, zijn den 29sten Sept. door den keizer goedgekeurd en zullen eerlang aan den rijksraad wor den medegedeeld. Frankrijk. De dood van den heer Fould heeft vooral daarom de regeering zoo getroffen, omdat er juist weder ernstig sprake van was, dezen bekwamen man, in wien het volk volkomen vertrouwen stelde, de portefeuille van financiën te geven. Ook de houders van Mexicaansche obli- gatiën verliezen veel in den man, onder wiens beheer die leening gesloten is, en die zich geroepen gevoelde de be langen der teleurgestelde actionarissen te behartigen. De heer Fould was de zoon van een Israëlietisch bankier. Onder het presidentschap van Louis Napoleon is hij meer malen minister van financiën geweest. In 1852 nam hij zijn ontslag, ten gevolge van het dereet betreffende de confis catie der goederen van de familie Orleans. Men verzekert, dat de keizerin met den keizerlijken prins den winter te Nizza zal doorbrengen. De Engelsche Globe maakt een brief openbaar, dien keizer Napoleon, kort na den slag van Sadowa, aan den heer De la Yalette zou geschreven hebben betreffende de zoogenaamde compensaties van Frankrijk. De inhoud stemt zeer overeen met den vredelievenden geest dien men tegen woordig aan keizer Napoleon toeschrijft. Naar aanleiding van de paniek, die Woensdag 11. aan de Parijsche beurs veroorzaakt werd door allerlei geruch ten, o. a. betreffende eene ziekte des keizers, zegt Figaro in zijne kroniekDe keizer deed volgens gewoonte verre uitstappenDeze reizen zijn een oorzaak der be zorgdheid geworden. Evenals aandeelhouders verlangen, elke maand de balans hunner maatschappij te zien, moeten de Franschen weten, dat de keizer zich wel bevindt. De eerste souverein eener dynastie want ondanks het cijfer III achter zijn naam, staat de keizer aan het hoofd eener dynastie; hij zeide het zelf, toen hij zich in 1852 een avonturier noemde de eerste souverein eener dynastie, zeggen wij, behoort een glazen huis te bewonenHetgeen onlangs gebeurde, strekke tot les." Naar men verzekert, zal van het ontwerp betreffende de reorganisatie van het leger zoo goed als afgezien wor den en het thans bestaande stelsel worden behouden, met eenige wijzigingen en verhooging van het contingent. De richting die de onderzeesche telegraaf van Frank rijk naar de Vereenigde Staten zal volgen, is nu definitief bepaald, als van Brest naar St.-Pierre Miquelon over een onderzeesch plateau, dat zeer nauwkeurig gepeild is. Yan St.-Pierre volgt de kabel de kust van Noord-Brunswijk en de Amerikaansehe staten Maine, New-Hampthire, Massa chusetts en Connecticut, naar New-York. Het leggen van den kabel zal in Mei 1868 plaats hebben. Italië. De Diritto deelt eene correspondentie mede uit Bagnara, waarin gemeld wordt dat van de pauselijke troe pen, nadat zij in een gevecht 21 gevangen genomen in- surgenten hadden moeten achterlaten, 3 man gedood en 2 gekwetst zijn. Hetzelfde blad bevat een bericht, volgens hetwelk zich een sterke bende opstandelingen binnen het gebied van Frosinone heeft gevormd, die zegevierend voor waarts rukte, om zich aan te sluiten bij de insurgenten in Viterbo, nadat zij eene sterke kolonne der pauselijke troe pen had verslagen. De Riforma en de Italia zeggen, dat de insurrectie ook aan de grenzen naar de zijde der Abruz- zen is uitgebroken en dat de botsingen met de pauselijke troepen aldaar ten voordeele der opstandelingen zijn uit gevallen, alsook dat een detachement der pauselijke troe pen zich bij hen heeft aangesloten. Voortdurend worden er nog troepen naar de Romeinsche grenzen uitge zonden. Men schrijft uit Bome: De benden Garibaldianen, die zich meester hadden gemaakt van Bagnara, zijn verdreven door de pauselijke zouaven, die hen totaal teruggeslagen hebben. De bevolking van Bagnara heeft die pauselijke troepen met gejuich ontvangen. Er zijn 70 Garibaldianen gedood of gekwetst en 11U gevangen genomen. Zij waren ter sterkte van 500 man. ACADEMIE. Utrecht. Buvorderd tot tot doctor in de rechten de heer Franfis Coenraad Dumela Nieuwenhuis, met een academisch proefschrift, getiteld: Het wezen der straf." Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer S. Willinge Gratauia, met stellingen. RECHTSZAKEN. In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Dinsdag 8 October zijn veroordeeld: N. C. te Oudshoorn, wegens beleediging van een bed. beambte, tot eene geldb. van ƒ8 of 2 d. subs. gev. A. W. v. L. en A. E. te Leyden wegens diefstal, in dienstbaarheid, ieder tot 1 j. cell. gev. F. K. W. zonder vaste woonplaats, wegens bedelarij tot eene gev. van 14 d. J. v. R. te Hazerswoude, wegens mishandeling tot eene gev. vau 8 d. K. v. d. W. hv. v. Lv. H. te Rijnsburg; wegens mishandeling tot eene gev. van 14 d. W. O. te Nieuwveen, wegens hoon tot eene geldb. van ƒ0,50 ol subs. 1 dag. J. B. te Rijp, wegens bedelarij tot eene gev. van 14 d P. v. K. Pz., J. P. J. v. K., en P. v. K. wz. allen te Rijnsburg, wegens gewelddadigheid en beleedigingen jegens een bed. be ambte in functie, en verzet tegen beambten zonder wapenen. De 1ste tot cel!. 4 m. de 2de tot cell, lm de 3de tot cell. 1 m. en eene geldb. van 8 of subs. 1 d. gev. de 4de tot cell. 16 d. gev. straf. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, op Donderdag 10 October 1867, 's namiddags te een uren. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een leeraar in de wiskunde aan de gemeente-instellingen voor hooger- en middelbaar onderwijs. 2°. Benoe ming van een leeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde en de ge schiedenis, aan de gemeente-instellingen van hooger- en middelbaar onder- wys. 3°. Voordragt tot het iu gebruik geven van eenige lokalen aan het garnizoen 4°. Verzoek van M. van den Dop, tot onderhandsche huur van het voormalige Galgeveld buiten de Morschpoort. 6°. Adres van Dros &Gebr_ Tieleman, tot het leggen van een duiker. 6°, Algemeene policie-verorde- ning te beginnen met art. 56 ADVERTENTIËN. De ondergeteekende beveelt zich bij deze minzaam aan tot het behandelen van de natte Wasch. De Wed. J. CHOUEOEB, Singel buiten de Morschpoort, N°. 110, bij de Gevangenhuislaan. De Tooneelisten van de Rotterdamsche Schouwburg- Yereeniging zullen de eer hebben te vertoonen Oorspronkelijk Tooueelspel van A. BUYSCH in 3 Bedrijven en 5 Tafereelen. gevolgd door: Nieuwe Yaudeville met Chansonnetten. Beide stukken nooit alhier vertoond. Aanvang ten 7 ure. Prijzen der plaatsen Loges ƒ1.60. Baignoires 1.20.^Parterre 1.00. Galerij ƒ0.50. Achter-Galerij 0.30. De Plaatsen zijn te bespreken voor Aandeelhouders op Woens dag 9 October, en voor niet-Aandeelhouders op den speel dag, van 10—1 uur. Op Donderdag den 10 October 1867 zullen in het YENDUHUIS op de Hoogelandsche Kerkgracht publiek worden verkocht circa 45 mille fijne SICfARKA', afkom- y van eene gerenommeerde fabriekin differente nier en. Monsters zijn een dag voor en op den verkoopdag te bekomen a 2 cents per stuk.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3