artsenwelke beiden werden afgewezenterwijl een derde zich had teruggetrokken. Ter uitbreiding hunner bevoegd heid voor de verloskunde hadden zich nog 7 candidaten aangemeldwaarvan 3 werden afgewezen en éen zich terug trok terwijl aan 3 anderen het diploma van arts werd uitge reikt. De audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag, den 26 dezer, niet plaats hebben. De Duitsche muzikale bladen maken met veel lof melding van den nieuwen tekstdien Dr. Heije, van Am sterdam, geschreven heeft bij de muziek van Yon Beethovens //Ruïnen van Athene," en waarvan door mevr. Heintze- Berg eene Hoogduitsche vertaling is vervaardigd. Aan 'srijkswerf te Amsterdam is aanbesteed het inrichten van gebouwen voor werkplaatsen tot het pant seren en bouwen van ijzeren schepen. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad te Amsterdam is besloten met 22 tegen 6 stemmen om wanneer de gezondheidstoestand gunstig blijft, de kermis op 21 Oct. a. s. te doen plaats hebben. In de afgeloopen week zijn te Ammerstol 28 zal men gevangen, die voor 2 a ƒ2.50 de 5 ons verkocht zijn. Weinige dagen geleden verscheen eene brochure over //Vier interpellatiën" die, zoo het heette, in de Tweede Kamer verwacht worden van liberale zijde. Eene laffe aardigheid, die algemeene veroordeeling vond. De schrijver noemde zich een aspirant-stenograaf. De Arnh. Courant zeide er eerder het werk van een //ex-stenograaf" in te zien. De redacteur van het Haagsche Dagblad heeft zich dat aan getrokken op eene wijze, die bijna geen twijfel overlaat of hij is de auteur van die zoutelooze bladzijden, die geheel hun effect hebben gemist. Portiers worden ook philosophisch in onze philosophische eeuw. Toen de heer V. II. zijn huis aan den tegenwoordigen minister van koloniëndie het voor tien maanden gehuurd heeft, overgaf, vroeg deze of hij ook tevens den portier behouden mocht. De heer V. H. antwoordde, dat de man dit zelf wel het beste weten zou. Daarop wordt //de man" bij den heer Hasselman gebracht, die hem vraagt: Zou je als portier bij mij willen blijven? Och meheer, wat zal ik u daarvan zeggen? Ik wou liever iets vast hebben, weet u? En die ministers dat is tegenwoordig zoo chan- ceusweet uDat komt van daag en gaat morgen weer weg, daar kan men niet op rekenen! Dit Oisterwijk wordt van 23 September geschre ven De trein van Breda naar Boxteldie 9 u. 7 m. van hier vertrekt, is bij het verlaten van het stations-terrein in botsing gekomen met eenige goederenwagenszoodat de locomotief is gederailleerd. G-elukkig heeft niemand daarbij eenig letsel bekomen. De reizigers, zoowel die voor Eind hoven als voor Breda, zullen zich echter hebben moeten getroostenomstreeks twee Uren te laat op hunne bestem ming te komen. Bij deze gelegenheid hoorde men algemeen klagen over de slechte verlichting van het stations-terrein; raadselachtig is het, met welk doel men daar zoovele lan taarns plaatste, dewijl men er toch bij de grootste duisternis nooit licht in doet branden. Men verheugt zich te Dokkurn en elders in Fries land dat de winteraardappelen vrij blijven van de ziekte en een goed gewas beloven. Beste zandaardappelen gelden 1.50 a 1.60 per mud en men verwacht daling der prijzen. Van de 4 candidaten voor het toelatings-examen tot bijwoning der academische lessen teG-roningen, hebben 3 aan de vereischten voldaan. Op de te Bommel gehouden paardenmarkt waren ruim 400 paarden aangevoerd. De handel was levendig, vooral voor Duitsche en Eransche rekening. De Indische mail, per Engelschen dienst, wordt den 27sten dezer te Marseille verwacht. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Heemstede c. a. den heer P. J. Grobbee, thans ontv. te Gendringen; tot bnrgem. der gem. Enschedé Jhr. G. A. Clifford; tot burgem. der gem. Zaandijk J. Ho nig Jausz. Jr.; voorts pensioen verleend o. a. aan: D. Kinker, referenda ris bij de dir. van de grootb. der nat. schuld1957S. E. Greeff, hoofdcomm. bij de algemeene rekenkamer, ƒ1333; G. P. van Blomme- stein, dir. van het postkantoor te Apeldoorn, ƒ747; A. de Gaay, ontv. der dir. bel. en acc. ƒ474; H. J. H. van der Hoek, wed. van J. B. van Roijen, in leven contr. der dir. bel. en van het kadaster te Gouda, 701 De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dinsdag des namid dags te 5 uren 51°, Wind: N. W., des avonds te 8 uren 49°, te 10 uren 48o_ Woensdag morgen te 5 uren 48°, te 8 uren 50°, 's middags te 12 uren 57°, te 4 uren 57°. BUITENLAND. Pruisen. De onderhandelingen met den ex-koning van Hanover zijn afgeloopen. De koning George krijgt geene domeinen, maar eene afkoopsom. Er blijven nog slechts eenige formaliteiten te regelen, wegens het beheer van die gelden. Het te Berlijn verschijnende Markische Kirchenblatt" gewaagt van geheime onderhandelingen tusschen Florence en Parijs wegens het overdragen van het overschot van den Kerkelijken Staat aan Italië. Home zal aan den paus blij ven en gemeentelijke zelfstandigheid erlangen. Het door den koning George van Hanover bezoldigde Parijsche blad la Situation" schreef dezer dagenDe comedie, welke thans in Zuid-Duitschland vertoond wordt, is nog bedroevender dan het drama, hetwelk ten vorigen jare in Noord-Duitschland ten tooneele gevoerd is. Des tijds werden de volken slechts gestolen; thans worden zij verkwanseld. Het is namelijk een onbetwistbaar feit, dat Baden evenmin als Wurtemberg of Beijeren hooren wil van de Pruisische Unie, die dan ook eenvoudig nederkomt op eene vermeerdering van belastingen, met inbegrip van die in bloed." Oostenrijk. Pater Dominicus Bilimeck, custos van het keizerlijk kabinet van naturaliën te Mexico, bibliothecaris van keizer Maximiliaan, is te Weenen aangekomen endoor den keizer ten gehoore ontvangen. Frankrijk. Men zegt dat de keizer wederom plannen heeft ontworpen voor een Europeesch congres. Het scheen zeker te zijn, dat zoo Garibaldi er bij bleef naar Home te gaandat dan niet alleen de Itali- aansche, maar ook de Fransche regeering zou trachten hem tegen te houdenal was 't ook ten koste van een nieuw Aspromonte. Prins Napoleon was hierover zeer ontevreden. Sinds eergisteren werden de geruchten betreffende Gari baldi en zijne plannen steeds onrustbarender. Niemand wist waar hij zich bevond. Een telegram uit Florence be richtte, dat hij naar de pauselijke grenzen was opgetrokken en dat er in verschillende richtingen bevelen waren uit gezonden, om zijne arrestatie te bewerken. Nu heeft alle onzekerheid opgehouden. (Zie Italië). Het Poolsche comité te Parijs zal zich geheel recon- stitueerenmaar er heerscht jtusschen de leden eene ern stige scheuringdoordien de eene partij republikeinsch- gezind en de andere clericaal is. Men kondigt de a. s. verschijning aan van een nieuw staatkundig dagbladonder directie van den heer Mille Noé oud-directeur van de Revue Nationale." Het blad zou den naam voeren van de //Globe," een naam, die zich juist niet door nieuwheid van vinding onderscheidt. Onder de Restauratie is er reeds een Globe" geweestdie onder zijne redacteuren telde de heeren Sainte Beuve, Rémusat, Renouard, Du vergier de Hauranne, enz. De czar heeft keizer Napoleon doen vragen, of men samen een bezoek zou brengen aan het hof te Berlijn. Engeland. Volgens de //Morning Star" zal H. M. de koningin der Nederlanden den 28sten dezer, na haar be zoek bij graaf Derby, te Southampton aan boord gaan van een Nederlandsch oorlogschip, hetwelk H. M. naar Havre of Cherbourg zal overbrengen. Overeenkomstig het gisteren medegedeelde plan, heeft H. M. zich naar Hat field begeven, tot een bezoek bij den markies en de mar kiezin van Salisbury. Aan het station van den Noordelij ken Spoorweg (King's Cross Station) waren voor deze ge legenheid bijzondere toebereidselen tot H. M. ontvangst gemaakt. Het traject van dat station tot Hatfield, zijnde een afstand van 173/4 mijl van Londen, werd in 35 min. afgelegd. Op Hatfield-House, alwaar H. M. door den markies en de markiezin werd ontvangen, werd ter harer eere een groot diner gegeven. H. M. zou van daar naar Watford vertrekken, om graaf Clarendon te bezoeken. Te Manchester heeft onlangs eene groote opschud ding plaats gehad. De kolonel Kelly en de kapitein Deasy werden, na voor het gerecht geweest te zijn als aangeklaagd van deelneming aan Feniaansche woelingen, door de politie in een wagen naar de gevangenis terug gebracht. Fenians, gewapend met revolvers, deden onder weg een aanval op het rijtuig. De paarden werden neer geschoten, de wagen opengebroken, en de daar binnen gezeten politie-agent dood geschoten. Twee andere politie dienaren werden door kogels getroffen, één gevaarlijk; anderen werden met steenen geworpen. Kelly en Deasey benevens vier vrouwelijke gevangenen ontsnapten onder het gevecht uit den wagen en zijn nog niet allen in de handen der justitie. Vijftien verdachte personen zijn sedert gevat, waaronder degene, die den politie-agent in den wagen gedood schijnt te hebben. De regeering heeft 300 pd. st. uitgeloofd aan degenen, die haar op het spoor brengt van de ontsnapte Fenians. Bijna al de schuldigen zijn thans in handen der justitie. Ook zijn enkele der be vrijde gevangenen weder in hechtenis.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 2