onze berichten uit Paramaribo meermalen gesproken is, is te Hellevoetsluis gearriveerd en met de gebruike- lijke formaliteiten buiten dienst gesteld. Te Hellevoetsluis is binnengekomen het schip ^Handelmaatschappij"met 20'/2 last haring. De visscherij schijnt in de laatste dagen iets verbeterd te zijn. Het aantal studeerenden aan de theologische school te Kampen bedraagt 65. Bij den aanvang van den cursus 1867/68 zijn 14 nieuwe kweekelingen ingeschreven. Het ramtorenschip Prins Hendrik vertrekt eerstdaags waarschijnlijk 1 Oct., naar de reede om er een storm af te wachten ten einde te manoeuvreeren met de kanonnen, schietende 300 pond. Na afloop der schieting zal dit vernielingsvaartuig de Bngelsche en Fransche havens aan doen. De spoorweg van Tilburg naar Turnhout zal den lsten October in exploitatie worden gebracht. Uithoofde der tijdsomstandigheden zullen bij die gelegenheid geene feestelijkheden plaats hebben. BUITENLAND. Pruisen. Velgens de Börsen-Zeitung zal de koning van Pruisen den koning van Beieren op het eiland Mainau ont moeten. De koning ontving onmiddellijk na zijne aankomst te Frankfort in het "Westendhall-hotel een bezoek van den groothertog van Hessen en is te halfdrie naar Darmstadt vertrokken, waar hij het middagmaal zou gebruiken. Hij zou 's avonds te Baden-Baden aankomen. De koning zal de hoven van Darmstadt en Stuttgart bezoeken en als opperbevelhebber van het Duitsche leger de troepen in beide plaatsen inspecteeren. De vorsten zul len hem op het kasteel Hohenzollern bezoeken. De groot hertog van Hessen zal den koning te Guntershausen ont moeten. Oostenrijk. Op het den heer Yon Beust aangeboden feestmaal te Reichenberg heeft deze eene lange redevoering uitgesproken betreffende den inwendigen toestand van Oos tenrijk. Hij verklaarde, dat het zijne bedoeling was het con- stitutionneele stelsel in Oostenrijk in te voeren langs vreed- zamen weg. Hij blikte de toekomst met vol vertrouwen tegen. Frankrijk. Bij de onthulling van het standbeeld des heeren Billault te Nantes schijnt alles niet zoo geheel naar den zin der regeering te zijn toegegaan. De heer Polo, lid van de kamer van koophandel, heeft den toast, bij het feestmaal door den adjunct-maire op den keizer en de keizerin uitgebracht, beantwoord met eene redevoering, waarin hij aantoonde, dat de ondergang van den handel van Nantes aan den heer Billault en diens opvolger (Rouher) is te wijten. De heer Rouher redde zich uit de verlegenheid door de schoon klinkende woorden van va derlandsliefde, nationale eer, Frankrijks vaandel, enz. Des avonds waren de openbare gebouwen verlicht, maar overigens was geen lampion te zien. De heer De Girardin deelt in de Liberté den heer Von Bismarck eene raadgeving mede, welke strekken moet om tot de volledige eenheid van Duitschland te geraken. Volgens den hoofdredacteur van genoemd blad, zou het daartoe voldoende zijn den zetel der Duitsche regeering naar Frankfort te verleggen, hetwelk voor Duitschland zou worden hetgeen Washington voor de Vereenigde Staten van Noord-Amerika is. De Charivari toont zijne lezers eenen soldaat aan die op de tentoonstelling blijft staan bij het daar aanwe zige Pruisische monster-kanon. //Ga toch verder," zegt zijn kameraad tot hemdat zult gij na de tentoonstel ling genoeg te zien krijgen." Engeland. Blijkens ofBcieele opgave heeft de veepest nu 118 weken in Groot-Brittannië gewoed. In dien tijd zijn 278,927 runderen aangetast en 56,911 gezonde run deren afgemaakt. Het hoogste cijfer der aangetasten is dat van de laatste week van Februari 1866, toen het 17,875 bedroeg. Italië. De correspondent van het Journal des Debats te Florence gelooft, dat Garibaldi een aanslag tegen het pauselijk grondgebied in den zin heeft. Hij reist thans rond waarschijnlijk om zijne vrijwilligers te vereenigen en hun het wachtwoord te geven. Het ontbreekt hem niet aan geld, hetwelk hem, naar men beweert, uit Berlijn wordt gezonden. Men denkt dat Garibaldi van den zeekant het pauselijk gebied zal binnendringen. Reeds wil men weten dat de pauselijke troepen en meer in het bijzonder de gendarmes geen tegenstand zullen bieden, maar zich aan de revolutie zullen aansluiten. Griekenland. Berichten uit Athene van 14 dezer via Corfu ontvangen, melden dat het Grieksche stoomschip Union drie gelukkige reizen naar Candia heeft gedaan, amunitie en levensmiddelen derwaarts heeft overgebracht en eenige familiën vandaar heeft teruggevoerd. Eenige vrij willigers zijn uit Candia teruggekomen. Italiaansche, Prui sische Russische en Oostenrijksche schepen vervoeren voort durend familiën van Candia; van tijd tot tijd hebben nog gevechten tusschen de Christenen en de Turken plaats. Het bericht dat Candia aan Turkije zal verblijven en bestuurd worden door een Christen-Pacha heeft algemeene veront waardiging verwekt. De Turken zullen trachten het wrak van den Arcadion weder vlot te krijgen. Amerika. Carlos Miramon, die aan het hoofd van 3000 man staat, heeft 90 liberalen doen fusilleeren, om den dood van zijn broeder te wreken. HANDEL. GEMENGDE BERICHTEN. Z. M. heeft ben. tot plaatverv. kantonr. te Beverwijk, P. Kool; bij bet wapen der inf., bij het 3de reg tot kapt. van de 3de kl. den lsten luit. K. R. A. Abbink; Mr. H. F. Lantsheer, eervol ontsl. als griff. der arr.-rechtb. te Middelburg. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donderdag des namid dags te 5 uren 61°, Wind: O., des avonds te 8 uren 56°, te 10 uren 54°. Vrijdag morgen te 5 uren 54°, N. O., te 8 uren 59°, 's middags te 12 uren 64°, te 4 uren 64°. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. Ferm door den coulanten afloop der veiling bij de Nederl. Handel-Maatschappij in welke veiling de blanke soorten tot hoogere prij zen grif verkocht werden en alleen de slecbt smakende iets beneden taxatie prijzen verhandeld werden. Suiker. Circa 4000 kraDjangs en 1079 matten Java werden ver kocht in verhouding van ƒ0.50 a ƒ0.25 onder Juli-waarden. De markt is echter verflauwd, zoodat om te verkoopen lager zoude moeten worden afgegeven. Tot ƒ34 vonden eenige verkoopen op November plaats van 1ste soort Crushed. Thee. Ferm doch zonder handel. Rijst. Voortdurend in eene vaste stemming. Men noteert thans ge pelde Rangoon en Arracan ƒ9Van ongepeld Java werden 6000 balen aan een huis verkocht tot ƒ834. Specerijen. Zonder handel. Noot N°. 1, 95 ets. afgegeven. Vruchten. Deze week arriveerden pruimedanten die op ƒ39 aƒ40 gehouden worden. Fransche pruimen in vaatjes ƒ16%. Valentia Rozijn ƒ21. Comadre Vijgen ƒ14. Meekrap. Met goeden handel tot vorige prijzen. Indigo. Willig en tot vaste prijzen nog 20 kisten Java gedaan. Potasschen. Flauw. Petersburger zeilend 12j£. Katoen. Deze week iets vaster gestemd, doch geene omzettingen van eenige beteekenis. Tin. Afgedaan van Banca3000 blokken tot ƒ55 loco; 200 blokken tot 55% loco; 2000 blokken levering 55% a 5554; benevens van Billiton 500 blokken loco 53%; 500 blokken zeilend 53% 500 blok ken zeilend, prijs geheim. Vetwaren. Kokos-olie prima Ccylon ƒ34. Prima Cochin 38. Lijnkoeken per 104 stuks ƒ11 aƒ 14. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ80 a /85. Raapolie contant f 42, per 6/w. ƒ43$4, per najaar 42. Lijnolie contant f 42% per 6/w. 43%. Per najaar 41%. Petroleum. Voortdurend stijgende. Loco wordt op 25 en in Amerika geladen wordende op f 25% gehouden. De omzettingen bedroe gen 6000 a 8000 vaten. Cfranen. Over het algemeen genomen met zeer weinig handel bij iets flauwere stemming. Meel 1ste qual. 23% a ƒ2354, 2de qual. ƒ21% a 2154» 3de qual. ƒ17 a ƒ18. Dr. Koller prijst, ter wering en verdelging van insecten uit zoölo gische kabinetten, eenige druppels petroleum aan. In betrekkelijk korten tijd, zegt hij, waren de insecten uit het kastje, waarin de opgezette vo gels stonden, verdwenen. Als een staaltje van de hoogte waarop de inlanders op Java het reeds iu den Nederlandschen schrijfstijl gebracht hebben, diene de volgende brief: .Waarde dokter! Mijne vrouw ruiters geworden zijnde (te paard gereden hebbende), is van stijve nek gelaboreerd. Verzoeke een beetje Spaansche vlugzalf tot halskonsumtie. Mijn zoon Jacob is de koorts. Wat zijn afgang aanbelangt, laat ik aan u over. Waarde doktor, uw dienaar: Sidin. PS. Als u voorbij bent, kom eins an." Te Weenen is dezer dagen in de St.-Stephanuskerk eene buitenge woon zeldzame plechtigheid gevierd. Een fabrikant van aardewerkde heer Albin Deuk, een algemeen geacht man, vierde zijn gouden huwelijksfeest, zijn zoon de zilveren bruiloft, en diens dochter haar huwelijk, de zooge naamde groene bruiloft. De drie paren tellen 290 jaren. De heer üeuk^ia. 80 jaar oud; zijne vrouw beeft 75 Meimaandjes achter den rug. Jrezoon is zijn 50ste jaar ingetreden, diens vrouw heeft haar 42ste ja* bereikt. Het .groene" bruidje is 19 jaar oud en haar aanstaande is jÉeh, 24jarig' jongmensch. De grootouders zijn nog zeer welvarende; zij h|Jb|ben geene andere kinderen dan den zoon, dié zijn 25jarig huwelijksfeest wielt. A U

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3