SMID. amendement van den heer Twist, hoofdzakelijk strekkende om de behoefte aan wettelijke regeling van de cultuuraan gelegenheden in het adres op te nementerwijl het adres sprak van vaste grondslagen. Het is verworpen met 18 tegen 6 stemmen. Daarna is het geheele adres aange nomen met 21 tegen 3 stemmen en de Kamer uiteenge gaan. BUITENLAND. De Deensche antwoord-dépêche van 10 of 11 Sept. is te Berlijn medegedeeld. Uit de dépêche blijkt, dat de heer Yon Quaade belast is met de inleiding der algemeene onderhandelingen, terwijl later, wanneer de grondslagen zullen zijn vastgesteld, speciale personen zullen worden aangewezen ter behandeling van bijzondere vraagstukken De officieuse dagbladen disschen eiken dag iets nieuws op over de uitstapjes van den kroonprins te Biarritzover zijn spelen onder het oog zijner ouders, enz. Ongelukkig genoeg is daarvan geen woord waar. De wonden aan het been van den knaap zijn weder opengegaan, hoewel het bericht, dat Dr. Nélaton in allerijl naar Biarritz is ont boden nog voorbarig is. 0FFIC1EELE BERICHTElN. Vergadering van 19 September. Tegenwoordig 19 leden. Afwezig de heeren Hoog, Kaatho- ven, Rutgers, Wttewaal, Van Outeren en Krantz. Benoemd worden1°. als lid der commissie tot een rechtskundig onder zoek in zake van de armebakkerij Mr. C. Cock, wiens man daat wegens zijne aftreding als lid van den raad was vervallen; 2°. als commissaris voor de gazfabriek, bij de tweede stemming Mr. J. van Outeren; 3°. als secretaris bij het collegie van ge committeerden tot de administratie der vereenigde gast- en Leprooshuizen de heer Joan Hoog, bij de derde stemming met 10 tegen 9 stemmen, uitgebracht op Mr. H. C. van Kaathoven; 4°. als Secretaris bij het collegie van curatoren van het gymnasium Mr. W. C. Steenhof met 10 tegen 7 stemmenuitgebracht op Mr. A. I. Wijnstroom5°. tot pro rector van het gymnasium, ter vervanging vau Dr. Bisschop, Dr. H. W. van der Mey, onder bepaling dat het tractement, thans door dien heer genoten wordende, met f 200 zal worden verhoogd; Een verzoek van de wed. Root, dat van wege de gemeente de versleten schoeiingen aan haar huis mogen worden vernieuwd wordt na eenige woordenwisseling met algemeene stemmen ver worpen. Het voorstel om naar aanleiding van de bedenking door den minister van binnenlandsche zaken geopperd, het be sluit tot heffing der directe belasting voor hen die bij anderen inwonenmet eenige wijziging op nieuw vast te stellengeeft tot langdurige beraadslaging aanleiding, deels over het advies der finanOieele commissie, om wegens den reed3 ver gevorderden tijd voor dit jaar van die belasting af te zien, deels over de voorgestelde wijziging zelve. Het voorstel der flnancieele com missie wordt ten slotte verworpen en het raadsbesluit benevens de verordening op de invordering op nieuw gewijzigd vastge steld. De hoofdstrekking van de gemaakte wijzigingen komt hierop neer, dat zij, die op goede gronden mochten kunnen aantoonen geen eigen inkomen te bezitten, of een inkomen minder groot dan men bij toepassing der verordening zou moe ten aannemen, van de betaling geheel of gedeeltelijk zullen worden vrijgesteld. Ten slotte heeft de vergadering zich vereenigd met een voor stel van de HH. Buys, Van Heukelom en Scheltema, strek kende om uit het reglement van orde, de bepaling weg te nemen, dat de voorzitter bij de beraadslagingen het woord verleent in de orde, welke de rooster aanwijst. Volgens de nieuw gemaakte bepaling zal de voorzitter voor het vervolg in den regel het woord verleenen in de orde waarin het wordt gevraagd. Tegen dit voorstel sprak en stemde de heer Van der Hoeven. Tot voorzitters der afdd. worden gekozen de heeren De Brauw, Dullert, Fransen van de Putte, J. K. van Golstein en Storm van 's Gravesande. ADVERTENTIEN. Tegen 1° November wordt gevraagd een bekwame SMIDS KNECHT, die het boeren-, hoef- en kagchelwerk grondig verstaat, en als baas-knecht kan fungeren; bij voorkeur R. C. Brieven francoaan de "Wed. L. RAATSHELDEN te Sassenheim. Z. M. heeft eerv. ontsl. den heer G. Sterk Jr., als ontvanger der dir. bel. te 's-Hertogenbosch; en ben. tot ontv. van de acc. en van den waar borg en de bel. op gouden en zilveren werken te Rotterdamden heer A. Voerman, thans ontv. te 's-Hertogenbosch; tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. en van den waarborg enz. te's-Hertogenbo9chden heer J. A. Nuyts; eerv. ont9l. Jhr. Mr. W. M. de Brauw, als comm. van staat bij den raad van state. Benoemd tot ontv. der dir. bel. in het vijfde arr. te Amsterdam, den heer J. J. C. Pfister; tot ontv. der dir. bel. en acc. te Wamel c. a., den heer D. H. W. Laeyendecker en den heer P. Buys Jr., tot lid van den te Amsterdam gevestigden Raad van Tucht voor de koopvaardij; tot kommandeur der orde van den Eikenkroon, den heer C. J. M. Nagtglasadv.-gouv. van de Nederl. bezittingen op de westkust van Afrika. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woensdag des namid dags te 5 uren 62°, Wind: N. O., des avonds te 8 aren 54°, te 10 uren 52°. Donderdag morgen te 5 aren 48°, O., te 8 uren 52°, 's middags te 12 uren 63°, te 4 uren 62°. Belgie. Het in gereedheid gebrachte monument ter eere van de vrijwilligers van het Belgisch-Mexicaansche legioen, die in het gevecht van Tacamburo gesneuveld zijn, zal den 13den October te Oudenaarden onthuld worden. Pruisen. De Debatte beweert, dat de onderhandelingen over de quaestie der domeinen van de Hanoversche kroon aan merkelijk zijn gevorderd en men gelooft, dat het spoedig tot eene schikking zal komen. Oostenrijk. De Debatte van "Woensdag meldt dat men het brengen van eenvormigheid in de staatsschuld in over weging heeft genomen, maar onder uitdrukkelijke voor waarden dat de schuldeischers van den staat geen nadeel zullen ondervinden. De premie-leeningen zullen van de ge lijkvormigheid zijn uitgesloten. Frankrijk. Het gerucht loopt, dat de heeren Emile en Isaac Pereire hun ontslag hebben genomen uit de finantieele instellingen, die zij dirigeeren. Burgerlijke stand van Leiden, van den 12den tot en met den 18den September 1S67. Bevallen: M. G. Planjer, geb. Cornet, D. M. J. Blansjaar, geb. Van den Bosch, D. E. M. Kaarsenmaker, geb. Van Leunen, D. H. C. van den Burg, geb. Van Doorn, Z. M. C. Keere- weer, geb. De Meede, Z. M. H. Albert, geb. Duynstee, D. A. Stoeke, geb. Van Ees, D. E. M. Maryt, geb. Verhoeven, D. M. Tegelaar, geb. Van BiemenZ. Papöt, geb. Tibboel, D. C. Noordeloos, geb. Kikkert, Z. E. Eradus, geb. NieuwenhuisZ. M. Koene, geb. Kok, D. J. Stikkelorum, geb. Stoute, Z. G. van Houtum, geb. De Haas, D. C. J. Rijke, geb. Delmeer, D. E. Vijlbrief, geb. Van Leeuwen, Z. A. A. Schade van Westrum, geb. Van der Ploeg, Z. E. Eggink, geb. Florijn, D. E. Brijbag, geb. Arbouw, D. C. van der Hert, geb. Groen, D. H. den Hertog, geb. Sirag, Z. M. den Os, geb. Van den Bosch, D. Gehuwd: H. van Ketwich jm. en J. W. M. V. de Sturlerjd. P. H. Spek wedr. en S. Selier wed. J. van der Henst jm. en M. J. H. Duchateau wett. gesch. J. de Graaf jm. en W. J. Gertenaar jd. D. P. Wassenaar jm. en P. C. Ju jd. J. Sinteur jm. en M. W. Oostenbrug jd. H. Schregel jm. en M. Bazel jd. P. Sinteur jm. en S. Dionet jd. P. Gijsman jm. en M. J. Wassenaar jd. Overleden: P. Waterland 53 j. W. A. H. der Kinderen Z. 2% m. G. J. van Klaveren Z. 2% m. J. Vendrik D. 8 m. en 11 d. J. Huls Z. 8 d. J. P. Bosman W. 72 j. E. Midder- ham D. 14 d. J. Snijders, wed. M. van den Berg, 63 j. C. H. Poelijoe D. 5 d. J. Starkeuburg 51 j. M. H. A. P0I3 D. 27 j. J. van Bemmel W. 82 j. C. C. Schenk D. 3 j. en 8 m. P. Par don Z. 2 m. en 12 d. M. M. Hensing D. 22 j. A. C. Brieër geb. Van Steenbergen, 38 j. C. T. A. Meyeraan Z. 4 m. H. C. Noyen Z. 4 m. GEMEENTERAAD. STATEN-GENERAAL. Zitting van heden. Eerste Kamer. De algemeene strekking van het ontwerp- adres van antwoord op de troonrede wordt aangenomen. 18 onveranderd goedgekeurd; 6 na verwerping van een amend. - Schot. Bij 9 (koloniën) richt de heer Duymaer van Twist eenige vragen tot den min. van koloniën. De min. van buitenl. zaken zegt, dat de regeering vasthoudt aan het programma Mijer. Ook de min. van koloniën antwoordt, en ontwikkelt zijne gronden voor de imperatieve opvatting van den aanhef van art. 56 van het regeeringsreglement. De heer Van Twist is hier mede niet voldaan. De heer Hasselman repliceert. Tweede Kamer. De heer Van Reenen, tot voorzitter be noemd, aanvaart zijne betrekking met eene rede. Jhr. Van Sy- pesteijn wordt als lid toegelaten. Tot leden der commissie voor het ontwerpen van een adres in antwoord op de troonrede wor den benoemd de heeren Pijnappel, Dullert, Van der Maesen, Van Eek en Van Lijnden.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3