KOÜDWATERIKRIÖTING Te koop, DUINZANDAARDAPPELEN, pen te velde 102,000 man leveren, aan reserve 37,100 en vestingtroepen 225,564 manzoodat het totaal der leger macht van den Noord-Duitschen bond 1,101,241 man be draagt, benevens 28,000 officieren. De koning heeft den keizer en de keizerin der Franschen tot een bezoek te Berlijn uitgenoodigd. De uitnoodiging is aangenomen. De vorsten der Noord-Duit- sche bondsstaten zullen dan allen te Berlijn aanwezig zijn. Morgen zal de rijksdag een president verkiezen. De commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van leden van den rijksdag heeft met 15 tegen 8 stemmen be sloten de nietigverklaring voor te stellen der verkiezing van den generaal Vogel von Falkenstein, wegens onwettige samenstelling der militaire kiesdistricten te Koningsbergen Naar men meldt, worden reeds voorbereidende maat regelen genomen tot het overbrengen van het lijk van den hertog Von Beichstadt. De bisschop van Adrasde eerste aalmoezenier des keizers, en twee priesters, behoorende tot de aan de kapel der Tuilerieën verbonden geestelijk heid, zullen zich aansluiten aan de commissie van hooge dignitarissen, welke het stoffelijk overblijfsel van den zoon van Napoleon en Marie Louise van den keizer van Oos tenrijk zal overnemen. De houders van Mexicaanscbe obligatiën hebben zich weder tot de regeering gewend, om op schadeloosstelling aan te dringen. Zij hebben er bij gevoegd, dat, wanneer zij met een eenvoudig bankier te doen haddenzij on middellijk den Code Pénal op hem zouden kunnen toe passen. Men zegt, dat de heer Baudin den heer Malaret als Fransch gezant te Florence zal vervangen. Het standbeeld van den gewezen minister van staat Billault, is. gisteren ingewijd. De heer Bouher heeft bij die gelegenheid eene rede gehouden. Het ongelukonlangs door de botsing van twee stoombooten op de Theems ontstaanheeft weder tot allerlei klachten aanleiding gegeven. Aanzeilingen in 't algemeen, zegt men, zijn in den laatsten tijd schrikbarend toegenomen. Terwijl in de eerste twintig jaren dezer eeuw het aantal 112 was, is het in de laatst verloopen twintig jaren tot 2216 gestegen. Maar mogelijk komt dit alléén doordien ook het aantal zeilingen merkelijk is toege nomen. lifornische kust heeft men eenige maanden geleden een nog op geene enkele kaart voorkomend eiland, van nagenoeg twintig mijlen lengte, ontdekt, welks vlakheid en lage ligging oorzaak zijn geweest, dat men het niet eerder heeft opgemerkt. Nadat de ontdekking wereldkundig is geworden, heeft zekere kapitein Kentzell aanspraak ge maakt op de eer van het eiland het eersten wel reeds verscheidene jaren geleden, gezien en opgenomen te heb ben. Men meent, dat de ontdekking niet zonder waarde is, zoowel voor de stoom- als voor de zeilscheepvaart tus- schen China, Japan, Californië en de verdere landen der Noord-Amerikaansche westkust; maar dat zij inzonderheid voor de walvisc'nvaarders en de kabeljaauwvisschers van belang te achten is. 0FFIC1EELE BERICHTEN. ADVERTENTIËN. geheel of bij gedeelten: ISO mooije gave WILGEN 8SOOME\, op de plaats den Toll, te Koudekerk, bij Leiden. VRIJ VAN ZIEKTE EN PUIKE KWALITEIT voor winterprovisie en verzending bijzonder geschikt, zijn, op franco aanvragen, direct te bekomen bij Noordwijk-BinnenSeptember 1867. ZUIVER HATALSCH ARR0WR00TH, te verkrijgen in pakjes van 5 ons tegen tachtig cents, bij de GEZUSTEES COLENBBANDEE te Doesborgh. Wordt op franco aanvrage alom verzonden. te GOD ES BERG, bij BONN aan den Rijn. Geneesheer: Dr. EINKELNBTJBG. Adresden Gérant WEBNEB KBEWEL. Oostenrijk. Het huis der afgevaardigden zal op 23 dezer hare zittingen hervatten. Frankrijk. Berezowski is in het bagno te Toulon aangekomen. Hij is onmiddellijk bij zijne aankomst in de ijzers gesloten, maar zal niet, gelijk gebruikelijk is, aan een anderen galeiboef worden vastgeklonken. Over eene maand zal hij naar Nieuw-Caladonië worden vervoerd. Engeland. Er is weder een brief van den heer Stern uit Abyssinië ontvangendie opgeruimder is dan de vorige. De schrijver meent, dat een dozyn flinke Engelschen met een paar revolvers voldoende zou zijn om de gevangenen te bevrijden. Maar hoe die daarheen te brengen? Men beweert, dat keizer Napoleon, die de Engelschen niet gaarne in Noord-Afrika zou zien, de expeditie tegenwerkt, dat hij agenten in de omgeving van koning Theodorus heeft, waarvan een zelfs eerste minister zou wezen, en dat hij den vorst en zijne soldaten van geweeren voor ziet. Busland Het huwelijk van den koning der Hellenen met de grootvorstin Olga zal omstreeks de helft van Oc tober worden voltrokken. Turkije. De Porte heeft eene volledige amnestie en eene wapenschorsing der vijandelijkheden op Candia uitge vaardigd en aan de opstandelingen een termijn van zes weken gesteld, om de wapens neder te leggen of gezamen lijk te emigreeren, terwijl aan de vreemdelingen op het eiland het aanbod wordt gedaan om voor 20 October Candia te verlaten, zullende de Porte door alle middelen hun vervoer vergemakkelijken. Spanje. De spaansche insurrectie schijnt bepaaldelijk ge ëindigd te zijn. Brieven uit Catalonië melden, dat alleen uit die provincie wel 800 personen zullen worden gede porteerd. Velen van hen hebben verzocht naar de Kana rische eilanden te worden gevoerd, in plaats van naar Fer- nando-Powaar het klimaat doodelijk ismaar deze gunst zal hun niet worden toegestaan. De gouverneur heeft be volen aan allen, die wapenen in hun bezit hebben, om die binnen drie dragen uit te leverenop staffe van als rebel len beschouwd te worden. Denemarken. De benoeming van den heer Quaade.tot Deensck commissaris te Berlijn voor de aanstaande onder handelingen betreffende Noord-Sleeswijkwordt van Deen- sche en Pruisische zijde bevestigd. Amerika. Op een afstand van 1400 mijlen van de Ca- Japan. Eenige B. C. priesters hebben gemeend eene poging te moeten wagen tot bekeering der Japansche be volking. Het dorpje Oera-Kami, in de nabijheid van Na gasaki gelegen, was bijzonder tot het veld van hunne prediking gekozen en het grootste gedeelte der bevolking kleefde de nieuwe leer aan. De Japansche regeering ech ter, verre van ingenomen met den afval der dorpelingen van het oude geloof, heeft in het midden van den nacht nagenoeg al de bewoners van Oera-Kami doen oplichten en naar de gevangenis doen vervoeren. Het aantal dier ongelukkigen bedraagt ongeveer 200. Zij zullen vermoede lijk onthoofd wordendit toch is de algemeene opinie. De BURGEMEESTER, Hóófd van het Gemeentebestuur van Ley- den doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld twee, op den 3den dezer maand, invorderbaar ver klaarde kohieren; als: een van het patentregt bevattende aanslagen voor de wijken 7, 8 en 9en voor de belasting op het personeel, houdende aanslagen van het eerste quartaal ezprimitief in advies gebleven posten, beide over het dienstjaar 1867 en 1868, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Leydkn, 14 September 1867. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden oei te weten, dat de ingevulde Patentbladen, over het dienstjaar 1867 en 1868, voor de eerste stes wijken, ter Secretarie dezer gemeente verkrijgbaar zijn dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des voormiddags tien tot des namiddags te een uur. Lkyden, 14 September 1867. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den 15den September 1867. C J. vau den Aardwegb jm 53 j. en J. H. F. G. van der Monde wed. 42 j. C. van der Ben jm. 34 j. en M. C. Doornik jd. 32 j. P. vau den Broek wedr. 48 j. en A. Niesten wed. 30 j. J. Delfos jm. 20 j en P Vergunst jd. 18 j. W. Jongbloed jm. 23 j. en M. C. Frankhuizen jd. 25 j. J. M. Veilbrief jm. 25 j. en H. Bruiningajd. 26 j. M. de Leeuw jm. 26 j. en J. de Jong wed. 28 j. J. de Vos wedr. 36 j. en W. Netten jd. 23 j. de Wed. Z. HOEK ét HOMEN. Koude en warme baden, gymnastieke oefenin gen en aanwending van electriciteit.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3