flk 2825. Maandag A». 1867. 9 September. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 30 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 55 m.; 3 u. 52 m., 6 u. 9 m.; 8 u. 55 m.; 9 n. 42 m.; naar Haarlemen Amsterdam: te8 u. 35 m.; 10 u. 26 m.; 11 u. 55 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 u. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 m. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 u.» overige dagen 5 u. 30 m. en 1 u. 45 m. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 u. en 5 u. 30. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 's nam. te 2 u.; van Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 's nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Postbusliehtingen(Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 m., 10 u. 55 m.; 3 u. 35 m.; 7 u. 55 m. en op Zondag 10 u. 55 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Landpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 104. Thesaurie, van 92; Zaterdag van 912. De Gemeente-architect is te spreken op het Raadhuis, van 121. Kantoor der In- en Uitg. Rechten en Accijnzen van 9—1 en van46 uren; van 's Rijks Dir. Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2; van Zegel en Registratie van 84; van de Hypoth. en het Kadaster van 94. De Deutsche Zeitung deelt den (volgenden brief mede van keizer Maximiliaanbetreffende de beschikking over zijn lijk. //Waarde baron Lagogezant van Oostenrijk te Mexico, ik heb met deze wereld afgedaan. Mijne laatste wenschen betreffen alleen het stoffelijk omhulsel, hetwelk spoedig bevrijd zal zijn van het lijden, waaraan zij, die mij over leven, blootgesteld zullen blijven. //Mijn geneesheer Dr. Basch zal mijn lichaam medenemen naar Yera-Cruz. Hij moet daarbij vergezeld worden van slechts twee bedienden Goll en Tudos. //Ik heb last gegeven dat mijn lichaam zonder staatsie en zonder eenige plechtigheid naar Yera-Cruz moet wor den overgebracht en dat er geene buitengewone ceremo niën zullen plaats hebben aan boord van het schipwaar mede het naar Europa zal worden overgebracht. //Ik heb rustig den dood afgewacht en verlang rust in mijne doodkist te hebben. //Gij zult, mijn waarde baron, de noodige schikking makendat Dr. Basch en mijne twee bediendendie mijn lichaam onder hunne bewaking zullen nemen, aan boord van een der beide oorlogschepen naar Europa zullen wor den gezonden. Voorts verlang ik begraven te worden naast mijne arme gemalin. //Wanneer het bericht van den dood mijner arme gemalin onwaar is, dan moet mijn lichaam ergens worden bijgezet, totdat de keizerin met mij in den dood vereenigd zal zijn. //Wees zoo goed de noodige bevelen aanjden bevelhebber van het schip te doen toekomen. //Tracht ook te verkrijgen dat de echtgenoote van mijn getrouwen wapenbroeder Miramon met een der schepen naar Europa kan terugkeeren. Ik reken bijzonder op de vervulling van dezen wensch, omdat aan haar is opgedra gen, zich te Weenen bij mijne moeder aan te melden. //Nog eenmaal en nogmaals dank ik u hartelijk voor de moeite die ik u veroorzaak, en blijf uw heilwenschende In een der laatste nommers van //le] Nord">tkwam dezer dagen het volgende voorMen houdt zich thans veel bezig met de geschiedenis van Sleeswijk en schijnt die van Luxemburg geheel uit het oog verloren te hebben. Ik meen evenwei te weten, dat de naam van dat gewest niet bepaald uit de diplomatische correspondentie geschrapt is. Onlangs is een nota gezonden door den Eranschen mi nister van buitenlandsche zaken aan de regeering van den groothertog. Deze nota handelde over den toestand welken de regeling van het nieuwe Zollverein in Luxem burg te weeg zoude brengen. Men weet dat de afgevaar digden van de nieuwe Duitsche douane-vereenigingvol gens het voorstel van het Pruisisch gouvernement, een bijzonder parlement moeten vormen, dat zich, wat staat huishoudkundige zaken betreft, naar het bondsbestuur zal te regelen hebben. Het kabinet der Tuilerieën gelooft even wel, dat deze soort van organisatie, vooral met het oog op Luxemburg, wat sterk naar parlementaire annexatie riekt en in bepaalde tegenspraak is met den toestand van onzijdigheid door het jongste tractaat gewaarborgd." BONENLAND. LEIDEN, 7 September. De admissie-examens voor de hoogere burgerschool al hier, hebben op 4, 5 en 6 September plaats gehad. 48 jongelingen hebben daaraan deelgenomen, als: 1 voor de 5de kl., 1 voor de 4de kl., 1 voor de 4de kl. (voor het Eransch), 4 voor de 3de kl., 3 voor de 3de kl. (voor en kele vakken), 18 voor de 2de kl., 20 voor de 1ste kl.; daarvan zijn 42 toegelatenals1 tot de 4de kl. (voor het Eransch), 3 tot de 3de kl. (voor enkele vakken), 14 tot de 2de kl., 24 tot de 1ste kl.; de overige 6 zijn afgewezen. Heden had alhier in de gehoorzaal de jaarlijksche promotie plaats van de leerlingen van het gymnasium. De rector, de heer Suringar, opende deze samenkomst met eene herinnering aan de lotgevallen dezer inrichting in het afgeloopen jaar; hierna had de uitreiking der prijzen plaats, voor de 1ste kl. aan de leerlingen Yan Benten, Sepp, Yis- ser, Yan Outeren en Simons; voor de 2de kl. aan de leerlingen Scheltema en Macklaine Pont; voor de 3de kl. aan de leerlingen Garrer en Yan Goens; voor de 4de kl. aan den leerling Prins; en voor de 5de kl. aan A. van Leeuwen, jdie bij deze gelegenheid eene redevoering hield in het Hoogduitsch over Schlegel. De plechtigheid werd door den rector met eene korte toespraak gesloten. Wij vernemen dat tot winkelier bij de arbeiders vereniging is benoemd O. J. de Haas. Met October e. k. wordt, in het huis in de Janvossensteeg Wijk 6 N°. 964, de winkel, in de voornaamste levensmiddelen, voor een ieder geopend. De leden, die wekelijksch 10 cents of hoo- ger contribueren, welk getal is toegenomen tot 118, ge nieten behalve 5 pet. rente van het gestorte kapitaal, hun aandeel in de winst. Aan de winkel zal ook verbonden zijn een depót der Leidsche broodfabriek. De Hollandsche Maatschappij van Fraaie Kunsten en Wetenschappen" zal hare jaarlijksche algemeene verga dering houden op Yrijdag 20 September a. s., des voor- middags te 11 uren in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op de Ruïne alhier. De vergadering zal door den algemeenen voorzitter, den heer Chr. Sepp, geopend worden. Yerder zijn, behalve de gewone werkjaaaxL heden, als het uitbrengen van een verslag over afge-Y loopen jaar enz., nog andere punten beschreven^ o. pn-de uitreiking van den eereprijs aan den heer Jf, L.Jj. "të^v?> Kate, de keuze van een prijsstof uit het vak persghpoB#)^ t',V LEIDSCH DAGBLAD. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels 0.75; iedere regel meer 0.12'. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer 0.15. //Maximiliaan."

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1