""badhoeve- COCOS-OLIE OFFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. nog niet bijgelegd. Zij neemtondanks de hoffelijke vormen der diplomatie, eene zekere richting aanwelke schijnt aan te duiden, dat men ook in Italië de voortdurende inmen ging van de Fransche regeering moede wordt. Onder de vele geruchten, waartoe de bijeenkomst te Salzburg aanleiding heeft gegeven, behoort ook dit, dat keizer Napoleon van de gelegenheid heeft gebruik gemaakt, om den keizer van Oostenrijk te winnen voor zijn gelief koosd denkbeeld, om een Europeesch congres tot stand te brengen. Volgens sommigen zelfs is hij daarin ook geslaagd. De keizer en de keizerin zijn, na Eijsel verlaten te hebben, met groote geestdrift te Duinkerken ontvangen. De heer Dano heeft zich volgens een telegram uit Florida ingescheept en wordt te New-York ver wacht. Er is reeds eenige malen melding gemaakt van een, op last en onder toezicht van keizerin Èugénie op Klein- Trianon te Versailles bijeengebracht museum van voorwer- )en, aan koningin Marie Antoinette toebehoord hebbende maar niet van eene tweede verzameling, door de zorg dier vorstin bijeenvergaderden welke niet minder belangrijk is. Deze laatste bevindt zich op Malmaison, 't welk door toedoen van keizerin Eugénie nagenoeg geheel gerestau reerd is in denzelfden toestandwaarin het zich bevond tijdens het door keizerin Josephine bewoond werd. Men is er o. a. in geslaagd om het gewezen slaapvertrek dier keizerin vrij volledig met het vroegere huisraad te stoffeeren de boekenkast (maar zonder de boeken), de twee groote albasten vazende zeven portretten van Muzelmannen (herinneringen aan de Egyptische expeditie), de harp door Josephine bespeeld allen voorwerpen, die zich in het vertrek bevonden, toen zij het bewoonde zijn daarin teruggekeerd; terwijl men in die kamer zoowel als in de overige vertrekken van het lustslot de leemten in het oor spronkelijke huisraad heeft aangevuld met meubels uit andere verblijven, door Napoleon I en Josephine bewoond zooals de kasteelen van St.-CloudFontainebleau en Com- piègue. In een der vertrekken vindt men het vermaarde bureau, dat Napoleon op zijne veldtochten meenam. Het voormalige kabinet des keizers is gedeeltelijk gemeubeld met het huisraad uit de kamers, die nij op St.-Helena be woonde; men ziet daar de met rozen en Cupidootjes prij kende penduledie de uren zijner gevangenschap aanwees en het ledekant of veldbed, waarin hij stierf. Tijdelijk bevindt zich op Malmaison ook de beroemde table des maréchaux", van Sèvres-porseleinwaarop door Isabey de portretten van Napoleon I en de twaalf maar schalken, die den slag van Austerlitz hebben bijgewoond, zijn afgemaald. Deze door Napoleon I voor de stad Parijs bestemde tafel geraakte na de restauratie in handen van een particulier, wiens erven dat stuk gedurende den tijd der tentoonstelling welwillend aan de keizerin hebben af gestaan. Engeland. Uit het dezer dagen uitgegeven rapport van de commissie voor de landverhuizing blijkt, dat uit Ier land verhuisd zijn in de acht jaren van 18471854 gemiddeld jaarlijks 207,000 personenin de volgende acht jaren tot 1862 gemiddeld slechts 60,000 'sjaars. In de laatste vier jaren echter is de landverhuizing weder sterk toegenomen en het gemiddeld iaarliiks getal 107,846 per sonen geweest. Volgens een door de New-Yorksche dagbladen dd. 14 Aug. medegedeeld bericht, is het eiland, hetwelk on langs door een Amerikaansch handelsvaartuig omstreeks halfweg tusschen Jokohama en San-Francisco is ontdekt en hetwelk sedert Brooks-eiland is genoemd, op bevel van het Washingtonsche gouvernement namens en voor de Vereenigde Staten in bezit genomen; het zal dienen als opslagplaats voor het verkeer tusschen de westkust van Amerika en Japan, en er zullen steenkolen-magazijnen ge vestigd worden. Blijkens berichten uit Mexico, was het ministerie samengesteld als volgt: de heer Lerdo de Tejada, minister van buitenl. zaken; de heer Yglesias, minister van finan ciën; de generaal Mejia, minister van oorlog, en de heer Martinez de Castro, minister van justitie. Volgens bericht uit "Wiesbaden, kan de prinses van Wallis zich nog niet zonder ondersteuning te voet bewe gen; men hoopt intusschen veel van de heilzame werking der baden aldaar. Voor het leggen van den transatlantischen telegraaf kabel tusschen Brest en New-York zal de Great Eastern worden gebezigd; in de maand Mei van het volgende jaar zal met het leggen van den kabel een aanvang worden ge maakt en hoopt men dien arbeid in eene maand tijds te volbrengen, zoodat de electrische gemeenschap in de maand Juli kan zijn daargesteld. Spanje. Uit Madrid wordt gemeld, dat een ernstige twist heeft plaats gehad tusschen koningin Isabella en de koningin van Portugal, een oogenblik voor dat laatst genoemde vorstin Madrid verliet. Waarover die twist had geloopenwas niet bekendmaar wel was opgemerktdat hij tijdens de wapenschouwing was voorgevallen en dat de koning en de koningin van Portugal onmiddellijk daarop naar het spoorweg-station gereden en naar hun rijk te ruggekeerd waren. Voorts beweerde men, dat koningin Pia de groeten der bevolking van Madrid steeds met bui- tengemeene welwillendheid had beantwoord. De tijdingen betreffende de Spaansche revolutie lui den meer en meer verontrustend voor de dynastie van koningin Isabelladaar de revolutie een bepaald vijandig karakter jegens die dynastie zou hebben aangenomen. Men doet ook opmerkendat het thans voor de eerste maal sedert langen tijd is, dat het burgerlijk element het initi atief genomen heeft tot de beweging. De burgersde werk lieden en de landbouwers zijn onder de wapenen, en niet enkel de soldaten. Het bevestigt zich heden ook, dat de stad Saragossa door de insurgenten is ingenomen. Burgerlijke stand van Leiden, van den 22sten tot en met den 28sten Augustus 1S67. Bevallen: J. Marbus, geb. Rietkerk, Z. J. W. Bouwmees ter, geb. LarabooyZ. C. E. J. Coster, geb. ScboondergangZ. M. G. Schreuder, geb. De Glint, D. J. Duk, geb. Gressie, Z. M. S. Favier, geb. Bink Z. G. J. Lefeber, geb. Van den Boogerd, D. J. Huygens, geb. Selie, Z. E. Seriier, geb. Van As, Z. H. Se- gaar, geb. SievalD. J. Beenakker, geb. Mulder, D. H. van der Nat, geb. Teugels, Z. P. van Leeuwen, geb. Boetekees, Z. M. I. van Teylingen, geb. Swinkels, D. W. Noest, geb. Derogee, D. J. M. Bavelaar, geb. Bavelaar D. A. C. van Dijk, geb. Stevens, Z. J. C. Ederzeel, geb. Mulder, D. H. Lory, geb. Van Latesteijn, Z. M. van der Horst, geb. Pont, D. E. Brakel, geb. Huisman, D. J. J. Klinkhamer, geb. Van der Velden, Z. H. Chaudrongeb. Moene, D. L. Duk, geb. Ouwerkerk, Z. E. Rietbergengeb. Van der Voort, Z. E. C. de L'Ecluse, geb. Rosdorf, D. E. Bourgeois geb. Chaudron, Z. M. Bontje, geb. Van den Broek, Z. Gehuwd: H. van Loon jin. en H. Reinten jd. J. Oostveen wedr. en A. W. d'Avoine jd. J. H. B. Dolmans jin. en A. van der Vlugt jd. L. Keubeek jm. en S. Melet jd. J. Barendse jin. en E. Gressie jd. A. Molet jm. en M. M. Boterman jd. V. de Haas jm. en H. E. Versteeg jd. J. van Es jm. en J. Seijn jd. C. Kouters jm. en M. Schregel wed. J. Straatsma jm. en C. Segaar jd. Overleden: R. van Praag, geb. Koetser, 32 j. J. Dekker W. 76 j. J. Musegaas D. 1 m. en 17 d. W. Hakkaart Z. 3 m. en 6 d. J. P. Stevens Z. ruim 9 ra. C. van den Nieuwendijk, wed. I. T. Verhoeven, 74 j. M. Neeb, wed. C. J. Letrie, 80 j. J. Bekke ring, wed. J. de Vriend, 72 j. J. van der ReydenD. 4 m. en 20 d. J. F. van der Post 24 j. W. Mathol 56 j. M. H. van den Bogerd Z. 1 j. F. W. Meyer 74 j. N. Bom, geb. Van der- Graaf, 52 j. N. Steenwijk, geb. Frankhuyzeu, 38 j. A. van Meygaarden, wed. A. A. Hoogersteegen61 j. H. J. van Wensen Z. 3 j. en 8 m. J. Hazelhorst 47 j. L. Klinkhamer Z. 1 j. en 8 m. J. Brieër D. 4 m. en 17 d. G. van der Hert 49 j. Tegen 1 November 1867 verlangt men °P -Buitenplaats Weltevredente War- mond, eene HEUHË\HË1» en eene WERKMEIO beide van goede getuigschriften voorzien. HAARLEMMERMEER. TE KOOP ,eenige weinige uitmuntende RAMiMENeen- en tweejarig Lincolnshire ras. of KLAPPER-OLIE echt O.-I. blank en zuiver, wordt aanbevolen als eene voordeelige en heilzame Pomade, die den haarwortel versterkt, het uitvallen voorkomt, den groei bevordert en het haar zacht en glanzend houdt, terwijl het tevens de roos spoedig doet verdwijnen. Prijs per 5 n. ons 50 ct., bij 10 pond 45 ct., met reuk per 5 n. ons 70 ct. en roode met reuk per 5 ons 75 ct. Des verkiezende wordt dezelve ook verzonden in blikken bus sen van 2 1 8, Vj en die extra berekend wor den. Brieven francobij M. CLEBANHuidenst. 2<8, Amsterdam. MACHINE-OLIE, prima kwaliteit, flacon 25 ct. RIJTLIG-SMEERkistjes van 1 n. 35 ct.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3