MOLENMAKERS. KENNISGEVING. Te Brussel zal eerlang een internationaal congres van Men spreekt van eene samenkomst, die eerlang zou plaats hebben tusschen den koning en den koning van Zweden. Den heer van Bismarck overkomen nog al eens kleine wederwaardigheden. Men zal zich herinneren dat hijeen paar jaar geleden, ergens aan een spoorweg-station op N°.;100 werd opgesloten, bij vergissing natuurlijk. Thans is het erger. Het portier van het spoorwegrijtuig, waarin de minister gezeten was, stond open. Een persoon van 's minis ters gevolg sloeg het dicht. Maar de graaf hield juist zijne hand er tusschen, zoodat eenige vingers gekneusd werden. Men stelt zich in Parijs veel voor van een schijnbaar toevallige bijeenkomst der heeren Von Bismarck, Yon Beust en De Moustier te Karlsbad. Men zegt dat aan den heer Eouher, op het feest van 15 Aug., den titel van hertog zal worden verleend. Naar men zegt zal de heer Garnier Pages andermaal, als apostel des vredes, naar Duitschland gaan. In den ministerraad is ernstig sprake geweest van de ontbinding van het wetgevend lichaam. Men houdt het niet voor onmogelijk dat de keizer tot de ontbinding zal over gaan. De keizer is thans in het kamp van Chalons. De kei zerin en de prins zullen er den léden komenter viering van het Napoleonsfeest. Er hebben reeds niet minder dan 750 tentoonstellers geprotesteerd tegen de prijsuitdeeling van de jury, en het aantal dergenen die herziening verlangen vermeerdert met den dag. Bij voortduring wordt de regeering aangezocht om het gebouw toch niet af te breken. De militaire macht maakt echter aanspraak op het terrein. De senaat heeft de discussie begonnen over het wets ontwerp op de kerkelijke goederen. Het //Giornale di Eoma" meldt, dat in den nacht van 4 dezer tweehonderd boeren zich op eene plaats, ge naamd Campetto nabij Yelletri, hebben vereenigd, met het doel om zich van de gronden van eenige eigenaars meester te maken, ten einde die ten hunnen voordeele te bebouwen. De samenscholing werd door de krachtige maat regelen der regeering uiteen gedreven en de raddraaiers ziju in hechtenis genomen. De oploop herhaalde zich, maar de aanwezigheid der troepen en de arrestatie van negen der woeligsten herstelde de orde en vernietigde de verwachtingen der onruststokers, die wellicht een ernstiger doel hadden. RECHTSZAKEN. 0FFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. Heden beviel voorspoedig van eene Dochter C. G. W. MEIJEE, geliefde Echtgenoot van E. KOOPMANS YAN BOEKEEEN. Leiden, 11 Augustus 1867. In een fatsoenlijk gezin wordt ten spoe- digste verlangd eene KEUKEN- en eene WERKMEID, bekwaam voor haar vak. Brieven franco onder letter H. bij den Boekhandelaar C. KOOYKEE, Nieuwen Eijn. -®r wor(R gevraagdom terstond in dienst ||n» te treden, een HUISKNECHT, P. G., ssftz van goede getuigen voorzien. Men adres- sere zich, onder letter M., met franco brieven, aan het Bureau Leidsch Dagblad. Bij de Wed. A. YLASYELD ZOON, te Oude We tering, kunnen bekwame MOLENMAKERS en TIM MERLIEDEN terstond werk bekomen. DIJKGEAAE en HOOGHEEMEADEN van het Groot waterschap van Woerden brengen ter kennis van de be langhebbenden dat de passage over de Brug, gelegen over den Eijn te Bodegraven, gedurende één dag en wel op Dingsdag den 13den Augustus a. s. zal afgesloten zijn als wanneer voor eene Noodbrug voor voetgangers zal wor den gezorgdwelke zoo noodig voor het passeren van vaar tuigen zal worden geligt of opgeruimd. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, De Hoogheemr. 1° Secr. Eentm»\, De waarn. Dijkgraaf, H. YAN DEE LEE. T. W. YAN OUDHEUSDEN. spoorweg-directeuren worden belegd, tot het beramen van middelen ter verbetering van den dienst op de verschillende Europeesche lijnen. Pruisen. De rollen worden hier omgekeerd. De offi cieuze bladen schrijven geruststellende artikelen en prediken den vrede, en de publieke openie schijnt zich thans meer en meer voor den oorlog te verklaren. Het blijkt dat men niet zeer gestemd is voor eene alliantie met Eusland, vooral de liberale partij is er sterk tegen, en Yon Bismarck moet zich nog al bezorgd maken over de geruchten, die over zulk eene alliantie in omloop zijn. Oostenrijk. Te Temesvar is in den avond van 31 Juli een honved-bal gegeven, hetwelk als de getrouwe uitdruk king wordt aangemerkt van den geest, welke op dit oogen- blik, indien al niet de Hongaarsche partij der uiterste lin kerzijde, dan toch de groote meerderheid der Hongaarsche natie en inzonderheid de hoogere standen bezielt. Het bal werd bijgewoond door de Oostenrijksche autoriteiten, zoo wel burgerlijke als militaire; terwijl in de feestelijk versierde zaal de borstbeelden waren aangebracht, niet alleen van graaf Andrassy en van graaf Deak maar ook en in de eerste plaats van keizer Frans Joseph en van keizerin Elizabeth. Frankrijk. Onlangs is melding gemaakt van het plan van den heer Lambert tot eene ontdekkingsreis naar de Noordpool. De keizer heeft voor dat doel 50,000 francs be schikbaar gesteld. Engeland. De lord-mayor van Londen en zijne echt genoot hebben in de vorige week een schitterend feest gegeven ter eere van graaf Derby en de overige ministers. In zijn antwoord op een heildronk van den gastheer heeft graaf Derby gezegd datterwijl de staatkundige barometer voor weinige maanden op //storm" stond, deze nog wel niet op //bestendig" gekomen was, maar in elk geval eer wees op //schoon weder" dan op //veranderlijk". Italië. De onderhandelingen tusschen Oostenrijk en Italië over de gedeeltelijke teruggave der naar Weenen weggevoerde Venetiaansche documenten en voorwerpen van kunst hebben schipbreuk geleden. Turkije, In Bosnië heerscht veel gisting. Er zijn pro clamation in omloop, die tot opstand aanzetten. De Slavi sche volksstammen willen het Turksche juk afschudden en zich scharen onder Michaël van Servië. Zweden. De Scandinavische bijeenkomst van Zweden en Denen aan het Eingmeer in de provincie Schone werd door 20- a 30,000 personen bezochtwaarvan 2- a 3000 uit De nemarken gekomen waren. Spanje. De tijdingen worden meer en meer verontrus tend. Arrestatiën en executiën duren voort. Men twijfelt niet meer aan het uitbreken eener revolutie. Amerika. Jefferson Davis is te Montreal in het groote theater met luid gejuich begroet. In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Maandag 12 Augustus zijn: O. D. W. te Haarlem en J. W. H. te Harderwijk, wegens verzet en mishan deling tegen agenten der gewapende macht, veroordeeld de lste tot 2 m. cell, en de 2de tot 6 w. cell. J. H. te Papekop en H. K. te Hekendorpwegens veroorzaken van gevaar voor een spoorwegtrein zonder opzet, veroordeeld de lste tot 2 m. cell, en de 2de tot 2 m. cell. M. K. te Waarden, wegens diefstal, vsroord. tot 8 d. gev. G. B. te Hillegomwegens mishandeling, veroord. tot 8 d. gev. J. F. te Alkeraadewegens verbreking van afslui ting, veroord. tot geldb. van ƒ8 of subs. ld. P. van D. te Leidenwe gens inkoopen van militaire kleedingstukken, veroord. tot geldb. van ƒ10 of subs. 3d. T. K. te Leiden, wegens inkoopen van militaire kleeding stukken, veroord. tot geldb. van ƒ10 of subs. 3 d. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den Ilden Augustus 1867. A. van Asperen wedr. 30 j. en A. W. van Geenen jd. 22 j. B. J. R. Engelbregt jm. 26 j. en M. P. Breebaart jd. 25 j. J. F. Heijbroek jm. 23 j. en D. F. Reimeringer jd. 26 j. N. de Tombe jm. 27 j-en M. Keijzer jd. 24 j. F. A. Noordeloos jm. 23 j. en C. Kikkert jd. 21 j. G. van Dissel wedr. 31 j. en J. Waller jd. 26 j. J. Huge jm. 26 j. en G. van den Berg jd. 23 j. C. Blansjaar jm. 25 j. en J. M. Vreugdenburg jd. 26 j. B. Bekooij jm. 29 j. en M. G. Ie Febre jd. 33 j. W. F. Kok wedr. 36 j. en A. van der Burg jd. 39 j. J. H. B. Dolmans jm. 23 j. en A. van der Vlugt jd. 22 j. J. Brem- mer jm. 31 j. en A. Nieuwenhuyzen jd. 31 j. H. van Loonjm.38j. en H. Reinten jd. 28 j. J. H. Wessels jm. 27 j. en P. Zwetsloot jd, 23 j.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3