N°. 2300. Zaterdag A°. 1807. 10 Augustus. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. BINNEN LA ND7 Hedenavond te halfze3 is de heer Dunkier met het muziekkorps van de grenadiers en jagers hier feestelijk in gehaald aan het station door de muziek van de schutterij en commissiën uit alle muzikale vereenigingen te dezer stede. Hedenavond wordt door genoemd muziekkorps een IDSCH DAGBLAD. Prijs dezer Courant. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per postn 2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Prijs der Advertentiën. Van 1-6 regels 0.75; iedere regel meer 0.L26. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer 0.15. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelft, Schiedam eu Rotterdam: te 8 u. 30 m 10 u. 17 m.; 1 u. 55 ra.; 3 u. 52 ra., 6 u. 9 in8 u. 55 m.; 9 u. 42 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 35 m.; 10 u. 26 m.; 1u. 55 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 n. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 ra. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 u-» overige dagen 5 u. 30 m. en 1 u. 45 ra. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 n. en 5 u. 30. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leidea (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 'snam. te 3 54 u.; van Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 's nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen: (Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 ra., 10 u. 55 m.; 3 u. 35 m.; 7 u. 55 m. en op Zondag 10 u. 55 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Landpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sra. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 ra. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 104. Thesaurie, van 92; Zaterdag van 912. De Gemeente-architect is te spreken op het Raadhuis, van 121. Kantoor der In- en Uitg. Rechten en Accijnzen van 9—1 en van 46 uren; van 's Rijks Dir. Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2; van Zegel en Registratie van 84; van de Hypoth. en het Kadaster van 9—4. Het reisje van den G-rooten Heer heeft aardig wat geld gekost. Duizenden heeft hij uitgegeven aan reis- en ver blijfkosten, wederom duizenden aan fooien, en nog eens duizenden aan de armen van Parijs, Londen en Weenen. Vroeger was hij altijd om geld verlegen en een der meest onherstelbare kwalen van den zieken man heette: een le dige schatkist. Zon Abdul-Aziz voor deze bijzondere gele genheid een spaarpotje gemaakt, dan wel gedacht hebben: apres nous le deluge? En met de reis is het nog niet uitgeweest. Te Konstantinopel zou men, bij gelegenheid van de te rugkomst des sultans, drie dagen lang feest vieren, uDat is recht hartelijk zegt de N. Eott. Cour. De behou den aankomst van den Grooten Heer na zijn tocht bij de ongeloovigen in het Westen eene nieuwigheid, die zoo zeer met het Islamismus in strijd is verdient dan ook wel dat die feestelijk herdacht wordt. Wij vreezen echter dat die feesten, waartoe natuurlijk geld noodig is, zullen bijdragen om de achterstallige soldij aan de Turksche troe pen in Turkije kan de armste soldaat op de weinig benijdenswaardige eer bogen van de schuldeischer des staats te zijn te verhoogen en dat de Turksche krijgslieden in dien toestand het op de arme Candioten zullen verha len. Immers sinds de Engelsche regeering zelve in het par lement de wreedheden der Turken op Candia erkend heeft, valt daaraan niet te twijfelen, en het zou toch meer dan hard voor de Candioten zijn, indien zij ook boeten moes ten voor de buitengewone vermakelijkheden, die men zich te Konstantinopel veroorlooft. Doch troosten wij ons met het denkbeeld, dat aan alles een einde komt, en een te legram uit Konstantinopel gaat thans reeds zoover van te melden, dat men aangaande de positie der wederzijdsche partijen in Sphakia in het onzekere is. Het komt ons voor dat dit telegram iets meer beteekent dan de gewone dé pêches uit Konstantinopel." LEIDEN, 9 Augustus. Z. M. heeft aan den heer F. van den Broek, op verzoek, eervol ont slag verleend als consul-generaal der Nederlanden te Parijs; aan den heer K. J- van Meurs, als ontv. der reg. en dom. te Dordrecht; voorts be noemd tot ontv. der reg. en dom. te Meersen den heer Jhr. A. N. F. Flugi van Aspermont, te Harderwijk den heer J. J. de Lange; te Lochem den heer J. B. Vroom; te Texel den heer H. van Goudoever; te Kortgene den heer J. J. Jordaan; verder aan den heer J. P. Hofstede, hoofd directeur der posterijen, vergunning verleend tot het aanuemen endragen der onderscheidiugsteekenen van kommandeur der Dannebrogsorde 2de kl., hem door Z. M. den koniug van Denemarken geschonken. concert gegeven op Zomerzorg, dat, begunstigd door het schoone weder, bijzonder luisterrijk zal zijn. De illuminatie, waarvan wij melding hebben gemaakt zal niet Dinsdag maar Maandag-avond plaats hebben. Men schrijft ons uit Noord wijk: In de afgeloopen week zijn te Noordwijk aan Zee 111 baden gebruikt. De kustvisscherij aldaar is afgeloopen, de vangst is zeer gering geweest. In de volgende week varen de bommen uit ter haringvangst. Men schrijft ons uit Boskoop: De oogst der aard beziën is afgeloopen. De quantiteit was ruim en de quali- teit uitmuntend. De prijs er van was evenwel laag, zoodat de geldelijke opbrengst slechts middelmatig is geweest. De koning-groothertog heeft thans het kommandeurs- kruis der orde van de Eikenkroon geschonken aan al de leden van de Londensche conferentie. Z. M. de koning heeft gisteren den heer J. J. Hassel- man, minister van koloniën, zeer langdurig ten gehoore toegelaten. Men spreekt weder van een bezoekdat Z. M. de koning deze maand zal brengen aan de gemeente den Helder. De prina van Oranje heeft zich gisteren naar de omstreken van Haarlem ter jacht begeven. Prina en prin ses Hendrik zijn naar Soestdijk vertrokken. De ministers van binnenl. zaken en van justitie zijn tegenwoordig geweest bij de plechtige opening van de spoorwegbrug te Eoermond, bij welke gelegenheid aldaar groote volksfeesten hebben plaats gehad. De hoofd- en verdere officieren van het reg. gre nadiers en jagers zullen a. s. Maandag de kapel van den heer Dunkier, in het groot Keizershof, een diner aan bieden. Naar men verneemt, zal de eerste vaudeville-repre sentatie in het groot stedelijk badhuis te Scheveningen op Zaterdag, den I7den dezer, gegeven worden. De broederschap der notarissen heeft op hare verga dering te Leeuwarden, die door 90 personen werd bij gewoond, tot hoofdbestuurders benoemd de heeren Mr. Laman Trip te Groningen, Mr. C. Wiersma te Leeuwar den en J. G-. J. Moll te Arnhem. De vergadering werd gehouden onder het voorzitterschap van Mr. H. Obreen. Te Nijmegen heeft de afdeeling van de Maatsch. tot Nut van 't Algemeen een dag- en kostschool voor jongejufvrouwen geopend. Men schrijft uit Drenthe, dat ook daar de ver huizingskoorts een bedenkelijk aanzien begint te krijgen. In het begin des jaars gingen een 30 personen uit de veenstreken naar Amerika. In Sept. vertrekt een transport van 80 personen, hetwelk, behalve voor de/eis, ee&;' kapitaal medemeemt van f 20,000. Komen er ^an deze goede berichten, dan staan er weder een 50 derêed öm heen te gaan. Ingezetenen van eene naburige gemeente zi){L bij hety

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1