Uit de Hand te Koop, Engeland. De koningin zal den 19den van Osborne naar Balmoral vertrekken. Rusland. Uit alle deelen des lands luiden de berichten aangaande den oogst zeer gunstig, zoodat het jaar 1867 hoogst voordeelig zal zijn. De oogst van den hennep, tarwe, gierst en haver zal uitmuntend wezen. Bovendien zal de opbrengst van den beetwortel zeer overvloedig zijn. I De czar heeft het besluit genomen, om allerwege in het land scholen te doen oprichten, terwijl onderwijzers op kosten van het gouvernement zullen worden aangesteld. ^Griekenland. Te Athene is bericht uit Petersburg ont vangen, dat het huwelijk tusschen koning George en de nicht van keizer Alexander in de eerste dagen van Sep tember aanstaande zal worden geslotenen dat de[ koning tegen het einde dier maand met zijne gemalin in Grieken land zal terugkomen. Turkije. Men beweert, dat de sultan van Turkije zich tijdens zijn verblijf te Weenen door den minister Von Beust heeft laten overhalen, om het voorstel tot het be noemen eener internationale commissie van onderzoek in de aangelegenheden van Candia aan te nemen. De sultan zou zich voorts bereid verklaard hebben, om een Chris ten-gouverneur voor Candia te benoemen. Amerika. Een Amerikaansch blad brengt eene kolossale nieuwstijding. Het vertelt dat er van niet meer of minder sprake is dan van een tunnel om de nieuwe met de oude wereld te vereenigen door een onderzeeschen spoorweg. De eminentste ingenieurs van Amerika en Europa zijn geraad pleegd en ze hebben verklaard, dat dit een zeer wel uit voerbaar werk is; men heeft er slechts tijd en geld voor noodig en het kapitaalhoe afschrikwekkend groot het ook zijzal wel bijeenkomen. Men zalnaar eene nauwkeurige berekening, tot de conclusie komen, dat er vijfhonderd millioen pond sterling of zesduizend millioen Ned. guldens noodig zijn. 1 Azie. Blijkens bericht uit Bombay, dd. 9 Juli, heeft op den Great Indian Peninsularspoorweg nabij Bhosawul een verschrikkelijk ongeluk plaats gegrepen. Door eene voor alsnog onbekende oorzaak is de geheele trein van de baan en in de rivier Stuttee gestoven, ten gevolge waarvan 13 reizigers het leven verloren en vele andere nog vermist worden. GEMENGDE BERICHTEN. OFFICIEELE BERICHTEN. Bevallen: J. de Vriend, geb. Devilee, Z. J. van Siiseren, geb. Olie, D. M. Helleman, geb. Van der Lelie, Z. C. J. van Rosse, geb. Van Erkel, D. C. Brugman, geb. Heymans, Z. M. van der Wiel, geb. Bedier, D. C. E. Bakker, geb. Van Loon.D. C. M. Mieremet, geb. Sander, D. M. van den Berg, geb. De Bruin, Z. E. J. W. L. Werner, geb. Van der Gugten, G. Postmus, geb. Rouwkema, Z. C. de Graaf, geb. Vervark, D. S. van Hey- ningen, geb. Carton, D. E. Meijer, geb. Van der Kamp, Z. J. van Dam, geb. KettenisZ. A. Starre, geb. Hoorn, Z. C. S. Scbouten, geb. Van den Dop, D. J. M. van der Meer, geb. Van den Wijngaard, Z. T. Visser, geb. Boetje, Z. C. Mazurel, geb. De Ridder, Z. S. Kecreweer, geb. Cederhout, D. S. M. Evers, geb. Voermans, D. E. Verhoogt, geb. Horree, Z. J. Tegelaar, geb. De Wit, P. M. de Goede, geb. üieben Z. GehuwdT. C. Gobée jm. en A. G. Kloppert jd. J. H. van Veggel wedr. en H. J. Passant jd. F. H. ter Meer jm. en M. L. van Dooremaalen jd. M. J. Eikerbout jm. en M. Peverelli jd. A. Mo lenaar wedr. en J. C. Siljee wed. D. Plantfeber wedr. j. en M. Maai jd. Overleden: H. Kuhne 28 j. J. G. G. Stoete Z. 2 m. ADVERTENT1EN. De Heer en Mevrouw DOMIS PROVÓ KLUIT betuigen bij deze, ook namens wederzijdsche betrekkingen hunnen welmeenenden dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leyden, 7 Augustus 1867. In eene der voornaamste steden van Zuid- Holland bestaat gelegenheid voor IEÏHAATli, die eenig kapitaal bezit, eene solide fabrieks zaak, in volle werking zijnde, overtenemen. Adres, franco brieven, bij de Boeit- en Steendrukkers MET MEY- LINK te Haarlem, onder de letters P. B. Op ongetee- kende brieven zal geen regard worden geslagen. Men vraagt Uit de Hand te Koop een BUITENVERBLIJFmet circa 16 a 18 bunders goed WEILANDstaande en gelegen in eene der provinciën Utrecht, Noord- of Zuid- Holland. Nadere opgaven worden verzocht, met franco brieven, onder letters A. B. bij den Boekverkooper G. van PEURSEM, in de Sint Jansstraat J. 246, te Amsterdam. door vertrek naar elderseen solied HUISmet tuin koepel, mangelkamer en pakhuis. Het huis bevat zeven kamers, keuken, kelder en welpomp; alles zeer goed on derhouden. Riant gelegen te Koudekerk a/d. Rijn, in het midden van het dorp, is het huis zeer geschikt in te rig- ten tot winkelzaak. Te aanvaarden met 1° September, en te bevragen, met franco brieven, bij den eigenaar al daar, wijk A., n°. 87. met de karwats tot het betoonen van eenige meerdere vlugheid aanspoorde, deerlijk gewond geworden. Vermoe delijk zou het dier hem geheel verscheurd hebbenindien niet een andere leeuw den aanvaller aangegrepen en alzoo eene weldadige afleiding bewerkt hadwaarvan de direc teuren der onderneming gebruik hadden gemaakt om met ijzeren staven gewapend, den ongelukkige te hulp te komen, die in een deerniswaardigenmaar gelukkig niet hopeloozen toestand naar het gasthuis vervoerd werd. Keizer Napoleon vertrekt den 14den naar het kamp van Chalons, van waar hij zich, naar men weet, op den löden naar Salzburg begeeft. Van daar keert hij naar Chalons terug, om op 26 dezer zijne rondreis naar Kijsel, Arras, Duinkerken, Roubaix en Tourcoing te aanvaarden. In het begin van September begeeft de keizerlijke familie zich naar Biarritz. De heer Rouher is heden naar Carlsbad vertrokken. Tot de nieuwste nieuwigheden in de groote wereld te Londen behooren thans de geboortekaarten". Zij lui den bijv. aldus: De heer X. heeft de eer u zijne geboorte bekend te maken, die gisterenavond te acht uren heeft plaats gehad. Hij en zijne mama zijn zeer welvarende. Men meldt uit Mobile, dat in de R. K. hoofdkerk aldaar een lijkdienst is gevierd voor keizer Maximiliaan. Opmerkelijk is het, dat het kleed, hetwelk over de graf tombe was gespreid, hetzelfde is dat in 1842 te Parijs gebruikt werd voor den lijkdienst van den hertog van Or leans en tijdens den omwentelingsstorm van het jaar 1848 van Parijs in Zuid-Amerika belandde. «Men spreekt wel eens van de gloeiende vaderlandsliefde der Jankeezen, en wat zij al ten profijte der «groote republiek" doen, waarop zij zoo prat zijn; welnu, ziedaar er eenige voorbeelden van: «De secretaris der marine, die eenige zijner vrienden een - broodje" wilde laten verdienen, benoemde zijn zwager, een grossier in kruidenierswaren, tot agent voor den aankoop van schepen in het algemeen. In vier en een halve maand had deze flink voortgekruide komenijman in 't grootniet minder dan 91,000 dollars aan commissieloon en inkoopgeld verdiend. Bene slimme Jankees, zekere meneer Eastman, te Manchester, New-Hampshire, kocht van het bureau van wapenen 54,000 gegoten Hali's geweren tegen 3% dollar het stuk. Hij knapte die tegen kosten een klein beetje open Verkocht ze weer aan een meneer Simon Stephens voor 12% dollar het stuk. Meneer Stephens telegrafeerde toen dadelijk aan generaal Fremont, die toen te St.-Louis in Missouri lag en dringend om vuurwapens benoo- digd w*s, waarbij bij hem 5,000 nieuwe gegroefde geweren van gegoten staal aanbood, tegen 22 dollars het stuk, en daar de generaal aan het lokaas beet, verloor het gouvernement, of werd voor 89,750 dollars op gelicht. Maar het mooiste van dien handel komt achteraan. Men had generaal Fremont wijs gemaaktdat de wapens splinternieuw en ter afle vering gereed lagenmaar toen Stephens den koop deedwas nog een gedeelte er van in het bezit van het bureau van wapenen, omdat meneer Eastman ze nog niet betaald had. In andere woorden, het gouvernement liet zijn geweren voor 3% dollar verkoopen en kocht ze onmiddellijk daarna weer voor 22 dollars in!" Burgerlijke stand van Leiden, van den lsten tot en met den 7deu Augustus 1867. C. A. Kres jm. en C. J. du Mortier jd. J. P. Ringeling wedr. en E. Dozy jd. J. Peeters jm. en A. M Reijken jd. J. F. van der Poit jm. en E. Kramp jd. J. J. Hansen jm. en H. C. Planje jd. W. F. Tuinhof de Moed jm. en M. Colpa jd. P. Piket jm. en J. van den Togt jd. H. de Wringer jm. en B. Willemi jd. P. Keereweer wedr. en E. Verlint jd. J. J. W. Springer jm. en E. Brugman jd. D. Blok jm. en C. Dorn jd. R. Vink wedr. en J. Stolk wed. D. G. J. Duffels Z. 1 j. en 9 m. J. J. Brachthuizer 48 j. J. M. van Zijp D. 1 m. D. L. Huter Z. 9 m. C. P. Bonte D. 2j. en 9 m. Mr. J. M. F. Boelhouwer 29 j. J. J. Groen in't Woud Z. 7 w. G. van Ettinger, wed. N. Leget, 74 j. J. Peter, geb. Stouten, 41 j. G. van Rijn Z. 3 j. N. Cossee, geb. VanVenetie, 29 j. A. van Kooten Z. 7 w. C. F. M. Smits D. 2 j. en 3 m.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3