KUNST. HANDEL. Koffie. Zeer stil. De handel bepaalde zich geheel voor behoefte. Uit de eerste hand werden alleen afgedaan 1600 balen Java en Khandeish tot geheime prijzen. Tlïee. Zonder omgang. Rijst. Vast; door de hooge vorderingen der houders was echter de omgang gering. Men noteert thans gepeld Arracan, Rangoon en Bas- sein ƒ914. Voorloop 10% a ƒ11. Java 11% a ƒ13. - Tafel ƒ15 a 17. Specerijen. In dit artikel is deze week veel omgegaan hetgeen te wijten is dat de veiling bij de N. H.-Maatschappij op 28 dezer zeer klein is. Voor Noot N°. 1 werd 96 ets. betaald, terwijl de overige soorten in verhouding geprijst waren. In Nagelen was de omgang gering. Waar schijnlijk komen hiervan nog 240 vaten in veiling, die bereids ontscheept zijn. Reekrap. Wat stiller door te hooge vorderingen. Op vorige prijzen blijft kooplust. Indi go. Met goeden handel tot betere prijzen. Potassclien. Stil. Petersburger loco ƒ13; zeilend 12%. Tin. Afgedaan: 800 blokken Banca tot ƒ53. Muiden. Bij inschrijving werden verkocht: 313 stuks Buffel, 515 idem en 126 idem per Earl of Chester. Katoen. Deze week vast doch stil, en voor directe behoefte meer vraag. De omzettingen bleven echter van weinig beteekenis. Vetwaren. Kokosolie prima Ceylon 33. Cochin 37. Palmolie per 50 kilo 244- Malaga Olijfolie 75. Lijnkoeken per 104 stuks a ƒ14. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ82 a ƒ86. Raapolie contant ƒ424, Per 6/w. ƒ43%, per najaar ƒ424- Lijnolie contant 42%, per 6/w. ƒ434, P" najaar ƒ404, 41. Petroleum. Vast gestemd. De houders zijn echter ongenegen tot de bestaande prijzen los te laten waardoor de afdoeningen dan ook van weinig beteekenis zijn. Granen. Tarwe met weinig handel tot onveranderde prijzen. RECHTSZAKEN. ADVERTENTIES. Algemeene kennisgeving. heele personeel van de Italiaansche ambassade wordt tegen gesproken. Nu betoogt ook de Constitutionneldat Frankrijk zich aan geene diplomatieke inmenging in het geschil tus- sclien Pruisen en Denemarken heeft schuldig gemaakt. De gewezen minister van openbare werken, Béhie, is naar Kopenhagen geweest en van daar naar Zweden en Noorwegen vertrokken. Men brengt het doel zijner reis ook al met de politiek in verband. In de wijn-districten vertoont zich eene nieuwe ziekte in de druiven, die men den naam van //geelzucht" geeft. Engeland. Lord Stanley heeft uitdrukkelijk verklaard, dat tusschen de regeeringen van Frankrijk en Pruisen van ge dachten is gewisseld, dat Engeland daarvan niet anders dan op confidentieele wijze kennis droeg en hij dus niet gerech tigd was nadere inlichtingen te geven in zoo verre ge noemde regeeringen zelve dit wel zouden doen, te gelegene tijd. Engeland, zoo verklaarde de lord ten slottehad hoe genaamd geene meening over de zaak. Het regeeringsvoorstel om Hydepark en alle derge lijke tot het kroondomein behoorende wandelplaatsen voor volksvergaderingen te sluiten eu uitsluitend voor het ge noegen van het publiek te doen dienenis in het lager huis weder in behandeling gekomen. Yan de zijde der libe ralen werd een voorstel ingediend tot verwerping dier voordracht; het was vooral gegrond op de beweering, dat de bill inderdaad de strekking had om het recht van ver gadering te beperken door vermindering van het aantal daarvoor beschikbare plaatsen. Dit voorstel is met 133 tegen 88 stemmen verworpen. Italië. In de kamer der afgevaardigden is het artikel der wet, waarbij de dotatie der kroon vastgesteld wordt op 12'/t millioen 'sjaars, aangenomen. In de kamer van afgevaardigden heeft de heer Ratazzi gezegd, dat de redevoering van den generaal Dumont ge bleken is onecht te zijn. Om beter den staat van zaken te leeren kennen is de heer Nigra ontboden. Het legioen van Antibes kan niet beschouwd worden als een Fransch le gioen. De kamer vereenigt zich met de motie van den heer Ferrari, waarbij de regeering uitgenoodigd wordt met alle middelen de overeengekomen non-interventie te handhaven. Zweden. De officieele Kopenhaagsche courant zegtdat te Berlijn, in tegenwoordigheid van prins Oscar van Zwe den, sprake is geweest van een huwelijk tusschen prins Albrecht, den zoon, en de dochter van den koning van Zweden, maar dat koning Karei XV daartegen heeft ge protesteerd en betoogt, dat bij de vriendschappelijke be trekkingen van Zweden en Noorwegen tot Frankrijk en Denemarken, de kroonprins van Denemarken de gewenschte verloofde zijner eenige dochter was. Men meldt uit Stockholm, dat de koning den mi nister Manderström en den Noorweegschen minister Sib- bern heeft gelast zich onmiddellijk naar Parijs te begeven. Men brengt dit in verband met de Noord-Sleeswijksche quaestie. De koning heeft zich, naar men beweert, geheel in de armen der Fransche agitatie geworpen. De ministers Manderström en Sibbern zijn met het oog op eene alliantie naar Parijs ontboden. Servie. Eenigen tijd geleden is te Belgrad de aandacht getrokken door eenige Serviërs, bekende personen, allen van de patriottische partijdie met langzamen plechtigen tred en zeer lange baarden zich langs omwegen naar de citadel begaven. Naast ieder van hen liep een barbier met een open scheermes in de hand; of deze over den ande ren arm een handdoek en in de andere hand een bekken hieldenwordt niet bericht. Op de citadel aangekomen hielden de wandelaars stil en werden in alle plechtigheid geschoren. Vijf jaren geleden toch, toen Belgrad in 't bezit der Turken was, en gebombardeerd werd, hadden deze Serviërs een gelofte gedaan zich niet te zullen laten scheren, tot dat het Turksche garnizoen de vesting ver laten zou hebben. En dat was nu gebeurd. Amerika. Men verkeert nog in 't onzekere omtrent het lot van den heer Eloin, particulier secretaris van keizer Maximiliaan. Volgens sommigen is hij gevangen genomen, volgens anderen is hij naar Mobile gevlucht. Australië. De bewoners der Sandwichs-Eilanden heb ben een decimaal stelsel van maten en gewichten als wettig en verplicht meet- en weeg-middel aangenomen. De schilderijen van den lOOjarigen vorst Johan Frederik Maximiliaan van Waldeck, op de Parijsche tentoonstellingstellen Egyptische en Mexi- caansche oudheden voor. Wij herinneren hierbij dat de vervaardiger vroe ger in Afrika en Amerika heeft gereisd. In 1837 gaf hij o. a. uit "Voyage arcbéologique et pittoreique dans le Yucatan." Den 17den April is te Parijs verkocht de beroemde verzameling van schilderijen, die de maarschalk Soult, onder het eerste keizerrijk in Spanje heeft geroofd. Eenige stukken van Murillo en Ribeira hebben duizenden opgebracht. In 1838 kocht een schilder, Kappelen genaamd, op eene veiling te Freiburg voor 25 oude batzen eene oude schilderijmet eene soort van klei of leem bedekt. Kappelen ontdeed de schilderij van de laag klei, en toen vertoonde zich het beeld eener madonna van een grooten meester. Een liefhebber te Freiburg bood hem in ruil daarvoor eene andere schilderij naar keuze uit zijne verzameling, benevens 100 Louis d'or, doch Kappe len weigerde en reisde met zijne madonna naar Parijs en Londenen ver kocht ze eindelijk in eerstgenoemde stad voor 6000 fr., waarbij hij nog 540 fr. vergoeding voor verblijfkosten kreeg. Dit kunstwerk, door den nieuwen eigenaar met de meeste zorg schoongemaakt en gerestaureerd was eene madonna van Titiaan eu geraakte dezer dagen voor 80,000 fr. in handen van den markies Von Hertfort. OVERZICHT DER WEEK. Suiker. In ruwe suiker vonden verschillende verkoopen plaats tot ca. a onder Juli-voorwaardenals: 858 kisten Havana N° 11% kwaad en teer goed ƒ30 binnen; ruim 3000 kranjangs Java zoo van boord te ontvangen als opgeslagen. In de stand der markt is geene verandering gekomen en is de waarde even als vóór de veiling van 24 Juli 11. Rogge door het gelijktijdig binnenkomen van eenige ladingen, gedeelte lijk 5 lager afgegeven. De handel was echter levendig ook voor verzen ding. Van de overige artikelen is alleen te melden dat de omgang weinig was en de prijzen onveranderd. Meel 1ste qual. ƒ24 a ƒ25, 2ds qual. ƒ22 a 22%3de qual. ƒ18 a 18%. In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Vrijdag 2 Augustus, zijn: J. A. en H. A. S. te Oegstgeest, wegens verzet en mis handeling van rijksveldwachtersveroordeeld de 1ste tot gev. van 1 m., en de 2de vrijgesproken. M. C. C. te Noordwijkwegens diefstal in dienst baarheid, veroordeeld tot 1 m. cell. P. B. te Gouda, wegens diefstal tot 6 m. cell. G. van der M. te Voorhout, wegens mishandeling, tot 1 m. gev. boete van 8 of subs. 1 d. G. K. te Leiden, wegens mishandeling en hoon, tot 3 d. gev. boete 8 of subs. 1 d. J. V. te Zwammerdam wegens vervoer van rundereQ over de lijn van afsluiting tot boete van 25 of subs. 5 d. A. van der W. te Aarlanderveenwegens overtreding op de jachtwet, het appel niet ontvankelijk verklaard. J. van R. te Kat wijk a/z., wegens afmaaien van helm veroordeeld tot boete 5 of subs. 1 d. H. van der B., D. van der B. en J. G. te Katwijk a/z. de 1ste en 2de wegens diefstal, de 1ste en 3de met oordeel des onderscheidiieder tot gev. van 3 d. Ondertrouwd W. L. VAN KAATHOVEN en M. J. VAN OOSTEKZEE. Leiden, 2 Augustus 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3