"Wat Europa noemt den aanslag op Queretaro is de wraak i van een volk. Voor het overige: zijn ziel ruste in vrede! Er is een mis voor hem gelezen. Vaarwel, Mijnheer de Poëet! ik kus u de handen. Een ander maal hoop ik u van dienst te kunnen zijn thans kan ik niet. De Uwe, BENITO. BINNENLAND. LEIDEN, 2 Augustus. Z. M. de koning-groothertog van Luxemburg heeft tot grootkruis der orde van de Eikenkroon benoemd de heer Sylvain van de Weyerafgetre den gezant van België bij het Engelsche hof. In de N. Rott. Courant van heden wordt bericht, dat door de firma Wed. J. van Leeuwen en Zoon te Rotterdam in de diergaarde aldaar, gedurende eenige dagen eene uit Japan nieuw ingevoerde Lelie ter bezichtiging gesteldis. Wij vernemen dat deze prachtige bloem door deskundigen als de prachtigste der tot hiertoe bekende verklaard ge durende Zaterdag en Zondag ook in den Akademietuin alhier te zien is, daar een tweede exemplaar, om bijzondere reden, gedurende eenige dagen aan deze inrichting werd toevertrouwd. Te Leiderdorp is bij herstemming tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer A. Parmentier. Men schrijft ons uit Voorschoten: Bij de herstem ming voor 1 lid van den gemeenteraad alhier is gekozen de heer W. Hoogendoorn. Tot rectificatie van de be richten betreffende de zakkenrollers diene het volgende. Reeds te 7 uren 's morgens zijn 3 personen als verdacht aangewezen, tegen 12 uren heeft een van hen eene porte feuille gerold, waarin geborgen was eene som van f 164-0, een tweede hield de bestolen persoon vast, n°. 3 moest de portef. aannemen, doch ziende dat men hem bespiedde nam hij de vlucht. De beide anderen zijn in hechtenis ge nomen en 's avonds naar Leiden getransporteerd. Daar de policie er volstrekt niets tegen kon doen zijn zij deerlijk door het woedende volk met stokken geslagen. De dieven waren hoegenaamd geene familie van elkander. De bestolen heeft zijn waarde 1610) dadelijk teruggekregen. G-een enkel horlogie heeft men bij de dieven gevonden. Z. M. de koning wordt morgen of overmorgen in de residentie teruggewacht. H. M. de koningin van Zweden en Noorwegen heeft gisterenmiddag het corps diplomatique ontvangen aan het huis van Z. K. H. prins Frederik. Maandag zal er, ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de koningin van Zweden en Noorwegen, groot gala-diner ten hove zijn, na afloop daarvan zal er door Z. K. Et. prins Frederik op het huis de Pauw een groot thé dansant worden gegeven, waarna eene prachtige illu minatie ontstoken zal worden. Z. K. H. prins Frederik heeft het beschermheerschap aanvaard van de vereeniging van werkbazen te Breda. Uit 's-Hage wordt aan l'Indépendance geschreven, dat het Belgische bankiershuis Langrand-Dumonceau aan de Nederlandsche regeering concessie tot droogmaking der Zuiderzee, of van een gedeelte daarvan, heeft aangevraagd. De bekende reiziger en natuuronderzoeker Fr. P. L. Pollen is benoemd tot lid van het //Comité d'archéologie Américaine de France" en van de //Société de géographie" te Parijs. In de week van 21 tot 27 Juli zijn in deze provincie 6 runderen aangetast, 1 gestorven en 23 (waaronder ook de verdachte) afgemaakt. De directie en de aannemers hebben reeds een eerste rid gedaan over den dam in de Ooster-Schelde van B e r gen- op - Z o o m naar Goes. Gisteren is van 's rijks werf te Amsterdam te water gelaten het instructie-vaartuig Urania. Wij deelden vroeger reeds mede, dat de algem. ver gadering der Ned. vereeniging tot afschaf&ng van sterken - drank dit jaar gehouden zal worden te Haarlem. Zij zal door Ds. Alb. van Toorenenbergen geopend worden, op 12 Sept., met eene feestrede. Het hoofdbestuur noodigt thans alle vertegenwoordigers in afdeelingen of correspon dentschappen dringend uit, alsmede leden, vrienden en begunstigers, om in grooten getale te Haarlem samen te komen. De paus heeft een brief gezonden aan //De Tijd", als antwoord op het adres, de vrijwillige bijdragen en het album, hem uit naam der Nederl. katholieken aangeboden. Aan de eind-examens der hoogere burgerscholen in Groningen en Friesland, te Groningen gehouden, hebben 8 jongelieden deelgenomen, waarvan 5 werden toegelaten. Te Woldendorp en ook in andere gemeenten van Friesland zijn valsche tienstuiversstukkenmet de beeldte- nis van Willem II en het jaartal 1848, in handen der po licie gesteld. In de nabijheid van het dorp Schellinkhout is een kolossale bruinvisch uit zee opgehaald, wegende tusschen de 500 a 600 pond. De visschers hebben er een goeden prijs van gemaakt. Uit Eist ontvangt men bericht, dat 11. Vrijdag aldaar eene zware hoos is ontstaan, die een veertigtal boomen, meest vruchtboomenuit den grond heeft gerukt en aan verscheidene woningen schade heeft veroorzaakt. De hoos heeft zich ook aan de Praets doen gevoelen. Onder an deren is aldaar een rijtuig, voor den stal staande, tot aan de Rijnbrug voortgedreven, terwijl op de brug zelve het zware windas, tot het openen der brug dienende, van de schroeven is losgeslagen en in den Rijn geworpen. Ook in het badhuis heeft men den hevigen rukwind gevoeld. Men meldt uit Middelburg: Vierhonderd arbeiders van de kanaal en spoorwegwerken hebben het werk gestaakt, slechts 12 hebben de spade weder opgenomen. Een paar dagen geleden voeg iemand den tolgaarder te De ut er en. //Is dit de weide van den heer Bogaerts Op het bevestigend antwoord vroeg hij hem om een touw, want hij moest den zwartbonte naar 's-Hertogenbosch bren gen. De tolgaarder gaf het hem, en de onbekende haalde de koe uit de weide, leidde ze door de barrière en zeide tegen den tolgaarder, dat de heer B. het tolgeld wel zou betalen, hetgeen werd goedgevonden. De geleider ging met zijn beest naar de stad, voorbij het huis van den eigenaar, den heer B., verkocht het beest voor een betrekkelijk ge ringe som aan een der slachters en maakte zich met het geld uit de voeten. De heer B., die van niets wist, werd intusschen door de justitie hiervan ondericht, maar de dief was gevlogen. In de Pov. N. Brab. Cour. leest men de volgende advertentie Berigt! De ondergeteekende geeft bij deze aan zijne geachte begunstigers, zoowel binnen als buiten de gemeente, kennis, dat zijne echtgenoote, mejufvrouw van der Spank geboren Kniknie, heden voor een achttal dagen vertrok ken is om de wereldtentoonstelling te Parijs te gaan be- zigtigen. Piet van der Spank, Schijndel, koopman en directeur van 30 julij 1867. het gasfabriek. I)e Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donderdag des na middags te 5 uren 64°, Wind N. O., des avonds te 8 uren 60°, te 10 uren 56°. Vrijdag morgen te B uren 52°, te 8 uren 56°, 's middags te 12 uren 61°, te 4 uren 61°. BUITENLA N D. Pruisen. Altona zal zich bij het tolverbond aansluiten en de positie van vrijhaven opgeven. Uit Marisch wordt gemeld, dat in den namiddag van 29 dezer in de steenkolenmijn Rothschild, door het inslaan van het onweder, eene ontbranding heeft plaats gehadterwijl een honderdtal arbeiders zich in de mijn be vonden. Een vijftigtal zijn er uitgehaaldwaarvan 20 leven loos. De mijn is grootendeels ingestort. De pogingen tot redding werden bij de afzending van dit bericht nog voort gezet, doch het was hoogst gevaarlijk in de diepte verder voort te dringen. De Köln.-Zeit. is in beslag genomen, wegens een hoofdartikel over de wetten en verordeningen in de nieuwe provinciën. De vlag'van de oorlogsmarine van den Noord-Duitschen bond is dus samengesteldDe vlag is wit en heeft de gedaante van een langwerpigen vierhoek, door een zwart kruis in vier gelijke velden afgedeeld. Op het snijpunt der kruisarinen is een rond, wit vlak aangebracht, omzet met een smallen zwarten rand, hetwelk in den vorm van een medaillon den Pruisischen adelaar vertoont. Yan de vier door de kruis arinen afgedeelde velden zijn er drie witterwijl het veld aan den bovensten hoek van den linkerkant door horizon tale stepen met de bondskleuren (zwart, wit en rood) is aangevuld en in het midden de figuur van het IJzeren kruis vertoont- De verkiezingsdag voor leden van den rijksraad is op 24 Aug. bepaald. Oostenrijk. Ook de ex-koning en de kroonprins van Hanover hebben den sultan te Weenen bezocht. De Groote Heer is gisteren te Pesth naar het graf van Gullbalba geweest, die door de Mohamedanen als een heiligen wordt vereerd. Frankrijk. Men zegt dat de keizer deze maand een bezoek zal brengen aan koningin Victoria. Het gerucht omtrent eene vervanging van het ge-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 2