Koffijhuis de Paauw. POFFERTJESKRAAM Matinées et Soirées Musicales, toeren zijn uitmuntend geslaagd, en alleen de werkzaam heden van den kleinen Mulat zouden reeds genoeg ztjii, om ieder op te wekken eens een kijkje te gaan nemen. A lie lof moet worden toegekend aan de tableaux-vivants (zooals de Sabijnsche maagdenroof, Esther biddende voor hare zus ters, maar vooral het plastische tableaude woedende Her- kules, enz.) èn wat de juistheid en keurigheid der costu mes èn wat de smaakvolle poses betreft. Morgenavond zullen ook de voorstellingen in het grand theatre Crosso onder leiding van den heer II. Smith, beginnen. Over de uitnemende kunstoefeningen van dit gezelschap is overal met lof gesproken. Men prees de vlugheid van den heer Carl Wurtenberg en Signora Spiltrini, terwijl de heer Smith met zijne kleine leerlingen altijd met gejuich werd begroet. De schoone groepeering en poëtische vinding der tableaux vivants vonden algemeen bijval. De kristalgrot der Na jaden doch laat ons de eerste voorstelling afwachten door alles in eens te noemen zouden we licht de verras sing wegnemen. Het nieuw Fransch paardenspel onder directie van G-ebr. De Chester was bij de verschillende representaties redelijk bezet. Daar dit de eenige circus voor groote paarden is, en de sujetten niet behoeven onder te doen voor de meest bedreven rijders in den grooten circus van Fancy, die niet verschenen is, zullen de beminnaars van dit soort van vermaken hier ruimschoots kunnen genieten. Niet alle dagen ziet men zulk eene kolossale dame als Elisa beth Murphy, of zulk eene kleine jufvrouw als de prinses Zing Zhing; en ofschoon we niet zouden wenschen dat deze uitzonderingen regel werden, toch is het wel der moeite waardig om zulke zeldzaamheden eens op te merken. TV e betwijfelen zeer, of de menschen vóór 500 jaren zoo groot zijn geweest als de eerste en ook, of ze na 1500 jaren wel zoo klein zullen zijn als de laatste, maar we houden ons stellig overtuigd dat de groote Wilhelm, koning aller Pruisen, en zijn niet minder groote minister Yon Bismarck zich te zamen bitter klein gevoeld zullen hebben, toen ze tegenover deze dochter van Albion stondengelijk de ko ning van Denemarken overtuigd was van zijne grootheid toen hij de kleine prinses met een bezoek vereerde. Het Theatre Maritime Mécanique is zeker niet het minste wat de kermis te zien geeft. Een dergelijk theater ver scheen in de laatste jaren maar zelden op onze kermissen en toch behoort het er zoo geheel te huis. Wie herinnert zich niet uit zijne kindschheid het voortreffelijk theater van Pfeiffer? De heeren Ouvrier, waarvan één, zoo wij ons niet vergissen, te Leiden geboren is, hebben eer van hun werk, en wij durven gerust ieder aanraden er eens heen te gaan. Vooral ook kinderen zullen opgetogen te huis komen, wanneer zij den storm op zee en de schipbreuk hebben gezien. Ook zal eerstdaags de heer Maju zijne tent openen. Het is bijna onnoodig hiervan iets te zeg gen, wanneer men slechts bedenkt hoe goed zijne voor stellingen te Amsterdam in het Paleis voor Volksvlijt en te Londen hebben voldaan. In den schouwburg onder directie der heeren Stoete en Jacqui zal morgenavond worden ten too- neele gevoerd de u Ijzervreter", welk stuk tot nog toe maar alleen te Amsterdam's-Hage en Groningen is opgevoerd waar het den meesten bijval ondervond, zoodat wij niet twijfelen of het schouwburglokaal zal ook hier goed be zet zijnEen volgenden keer zullen wij de kramen eens bezoeken. Heden had alhier een treffend ongeluk plaats. Een jongeling van 20 jaar, knecht op de nieuwe Katwijk- sche stoomboot, stond, toen de boot reeds nabij de Bor- stelbrug was, tegen de boeg te leunen. Daar hij waar schijnlijk niet dacht dat de brug reeds zoo nabij was bleef hij staan en kreeg tegen den slaap van zijn hoofd zulk een hevigen stoot, dat zijn hoofd bijna verbrijzeld werd. Dadelijk werd de hulp van een chirurgijn ingeroepen en de jongeling naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toe stand is zeer bedenkelijk. v .1 De algemeene vergadering van de maatschappij tot nut der Israëlieten in Nederland zal in de maand Augustus te 's-Hage worden gehouden. Naar men uit goede bron verneemt, wordt Z. M. de koning van Zweden en Noorwegen, die thans te Vichy verblijf houdtden 3den Augustus in de residentie ver wacht, ten einde tegenwoordig te zijn bij de viering op 5 Augustus van den verjaardag van HDs. gemalin, prinses Louisa der Nederlanden. Van de 5 jongelingen, die te Utrecht deelnamen aan het eind-examen van de hoogere burgerschool, zijn 3 toegelaten. Donderdag jl. heeft een werkmanin de fabriek van mejPiccardt te Delft, het ongeluk gehad met den lin kerarm in het loopend werk der machine te geraken, waar door de voorarm gebroken werd en de spieren tot boven den elleboog geheel werden opgescheurd. De ongelukkige verkeert in zorgelijken toestand. BUI TEN LAND. geweken. In Halberstadt waren er tot 2 Juli 179 gevallen aan gegeven. De Hongaarsche rijksdag zal in Augustus bijeenkomen. De berichten die uit Rusland te Parijs worden ont vangen, melden dat aldaar groote verbittering heerscht, omdat Berezowski niet ter dood is veroordeeld. De prinses van "Wallis zal op raad harer geneesheeren eerlang naar Wiesbaden vertrekken. 0FFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. Gehuwd Mr. A. J. B. STOFFELS, Weduwnaar van A. C. Phlippeaij, met M. T. C. TIMMERMANS. De Commissie van Oppertoezicht en Beheer over de Kweek school voor Zeevaart te Leyden maakt bekenddat op den 29sten Julij 1867 alhier eene keuring zal plaats hebban van knapen welke bij 's Rijks zeemacht eene verbindtenis wen schen aan te gaan. Namens de Commissie voornoemd C. J. E. BRUTEL DE LA RIVIÈRE Secretaris. I. IMANS, van ouds VAN DER PLAS, van Leiden, maakt aan zijne stadgenooten en geëerde begunstigers bekend, dat hij dit jaar met zijn fraaije, door gas verligte en met bazuin-beelden versierde is geplaatst op de Bloemmarkt, de eerste Kraam, komende van de Vrouwebrug. Daar hij gedurende een aantal jaren de gunst der inge zetenen heeft mogen genieten, zoo vleit hij zich, dooreen nette en zindelijke bediening met zilver, de gunst zich weder waardig te kunnen maken. 15 cents de 2 dozijn. De Soirées van af heden Dingsdag avond en verder alle avonden der week ten 9 uur. De Matinees: Woensdag, Donderdag en Vrijdag des voormiddags ten 1 uur. H. W. KEULS. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maandag des na middags te 5 uren 69°, Wind: Z. W., des avonds te 8 uren 64°, te 10 uren 62°. Dinsdag morgen te 5 uren 60°, te 8 uren 64°, 's middags te 12 uren 72°, te 4 uren 70°. Duitschland. De trichinenziekte is nog in lang niet o o Oostenrijk. Keizerin Charlotte weigert Miramar te verlaten. Men acht het niet raadzaam haar tegen wil en dank te vervoeren. Frankrijk. De koning en de koningin van Portugal zijn Zaterdag 11. en koning Lodewijk II van Beieren Zondag te Parijs aangekomen. Engeland. Men berekent dat de revue der vloot bij Spithead aan het land de som van 50,000 pd, st. heeft gekost. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden den 21sten Juli 1867. T. C. Gobée jm. 30 j. en A. G. Kloppert jd. 27 j. J. J. Planjer jm. 33 j. en D. van Deventer jd. 25 j. C. Janssen jm. 24 j. en M. C. Teljeur jd. 31 j. J. B. Petri wett. gesch. 41 j. en A. Schulte jd. 32 j. H. van Ackeren jm. 42 j. en E. van den Berg jd. 38 j. W. C. Verhoeven jm. 34 j. en M. Laven jd. 30 j. J. H. van Veg- gel wedr. 32 j. en H. J. Passant jd. 40 j. W. de Haas wedr. 35 j. en H. W. de Jong jd. 48 j. C. G. Holswilder jm. 29 j. en A. C. Plaatzer jd. 23 j. H. van der Linde jm. 43 j. en M. T. Bellaartwed. 32 j, C. Bijlevelt wedr. 61 j. en S. A. M. Verlouw jd. 56 j. G. Diemei jm. 23 j. en J. G. Beth jd. 27 j. Leiden, 23 Julij 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 2