OFFICIEELS BERICHTEN. SCHUTTERIJ. bevolking koestert, leveren daarvoor de noodige waarbor gen. Bovendien deelen de bladen een groothertogelijk be sluit mede, waarbij amnestie wordt verleend aan allen die veroordeeld zijn tot boeten van niet hooger dan 25 francs en tot gevangenisstraf van niet meer dan 8 dagen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donderdag des na middags te 5 oren 68des avonds te 8 aren 65°, te 10 uren 60°, Wind: N. O. Vrijdag morgen te 5 uren 56°, O., te 8 uren 62°, 's middags te 12 uren 75°, N. O., te 4 uren 76°. BUITENLAND. Belgie. De stad Antwerpen is weder door een ramp getroffen, ofschoon niet van een zoo grooten omvang als de laatste branden. Het etablissement der pyrotechnische school is met een geweldigen slag in de lucht gesprongen. Zes soldaten en de opzichters zijn, zoo men vreestdoode- lijk gewond. Pruisen. De Staats-Anzeiger deelt de koninklijke ver ordeningen mede, waarbij de zegelbelasting op speelkaarten de zegelrechten voor wissels en dagbladen en de belasting op kalenders in de nieuw aangeworven landen worden ingevoerd; wijders een besluit tot uitgifte van 5 millioen aan schatkistbiljetten. De hevige taal, welke het Deensche blad Faedrelandet jegens Pruisen voert, maakt te Berlijn een hoogst onaange- namen indruk. Als een staaltje van de verregaande ver bolgenheid, waaraan men in Denemarken lucht geeft, wijst men o. a. op de woorden van genoemd blad, dat de te genwoordige dynastie van den Deenschen troon behoort vervallen verklaard te worden, wanneer de kroonprins eene Duitsche prinses huwt; Pruisen wordt voorts de voor post der barbaarschheid in Europa genoemd. Het schijnt dat men met de tegenwoordige orde van zaken in Duitschland weinig tevreden is. De geestdrift van het vorige jaar begint vrij wat te bekoelen. Zelfs de twee Berlijnsche bladen, de Yolks-Zeitung en de Yoss.Zeitung hebben op den verjaardag van den slag van Königgratz gezwegen. Ook moeten den 3den Juli maar zeer weinig ingezetenen door het uitsteken van vlaggen van hunne sympathie hebben doen blijken. De beide afgevaardigden Lasker en Twesten zijn beiden tot eene boete van 100 th. veroordeeld, niet om hetgeen zij in maar buiten het huis der afgevaardigden hebben ge sproken. In het land van den koning bij de gratie Gods mogen de landskinderen maar zoo niet alles zeggen wat ze denken. Frederik Gunther van Schwartzburg-Hudolstadt heeft waarlijk een opvolger gekregen in zijn broeder Albert, die echter reeds 69 jaar is. Met de annexatie zal men dus vermoedelijk nog weinige jaren moeten wachten. De gezant te Mexico is teruggeroepen. De onderhandelingen met Oldenburg over de mili taire conventie vlotten nog niet. De groothertog heeft een onderhoud gehad met den koning te Emsdat echter voor namelijk liep over de ex-koningin van Hanover, die bin nen 14 dagen Mariënburg verlaten moet. Dezer dagen begaf zich de Pruisische politie naar het in Hanover gelegen landgoed van graaf Bremer, om den heer Von Klenck, die vroeger de 20 millioen naar Londen overbracht, in hechtenis te nemen. Aan het ge geven bevel kon echter geen gevolg worden gegeven, aan gezien de heer Yon Klenck reeds een paar dagen te voren naar Londen was teruggekeerd. Te Berlijn zal een gedenkteeken worden opgericht ter herinnering aan de overwinningen behaald in de oor logen van 1S64 en 1866, dat samengesteld zal worden uit tropeeën in die verschillende veldtochten vermeesterd. Oostenrijk. De keizer zal eerst na het einde van den rouw over zijn broeder en dan nog wel zonder de keizerin en in het strengste incognitoeen bezoek bij het Fransche hof afleggen. Z. M. is Dinsdag te Weenen gekomen op uitdrukkelijk verlangen van de koningin van België en den graaf van Ylaanderen, die op hunne reis naar Miramar Franz Joseph verlangden te ontmoeten. In de zitting van het huis der afgevaardigden is het ontwerp van wet op de ministerieele verantwoordelijkheid aangenomen. Frankrijk. De keizerin vertrekt Maandag naar Bagnères de Luchon, de keizer zal zich den 27sten Juli na afloop der feesten te Kijsel, naar Plombières begeven. Het is thans zeker, dat de keizer een bezoek zal brengen aan het hof te Weenen. De i'evue die Maandag 11. ter eere van den sultan te Parijs heeft plaats gehad, is in de beste orde afgeloo- pen. Behalve door den sultan, diens troonopvolger en andere vorstelijke personen, werd de keizer ook vergezeld door den prins van Oranje. De groot-aalmoezenier van den sultan Hairulah Ef- fendi heeft bezoeken gebracht aan den pauselijken nuntius Mgr. Chigi en aan den aartsbisschop van Parijs. Aangezien de terugkomst van het legioen uit Mexico het aantal officierendie op non-activiteit gesteld zijn sterk heeft vermeerderdzoo heeft de minister van oorlog voor gesteld, bij ieder regiment infanterie de twee compagnieën te herstellen, die in 1865 gesupprimeerd waren. De keizer heeft dien maatregel goedgekeurd. Morgen zal in de Duitsche kerk te Parijs een ziel mis voor keizer Maximiliaan gelezen worden. De Mexicaansche quaestie schijnt eene aanleiding te zullen worden tot eene nauwere aaneensluiting van Frank rijk aan Oostenrijk, mogelijk wel tot eene triple alliantie tusschen deze beide mogendheden en Italië. Men zegt dat die alliantie vooral daarom nookzakelijk isomdat er geen twijfel meer zou bestaan aan een verbond tusschen Prui sen en Kusland op den grondslag eener geheele aansluiting van Zuid- bij Noord-Duitschland en de aanhechting van Gallicië bij Kusland. De sultan heeft niet lang het intieme feest bijge woond, dat ter zijner eere op het stadhuis gegeven is. Fuad-Pacha houdt dagelijks conferentiën met den heer De Moustier, waaraan de gezanten van Engeland en Oostenrijk veelal deel nemen. De groothertog van Saksen-Weimar bevindt zich thans te Parijs. De //Liberté" zegt, dat er een nieuw departement van algemeen bestuur zal worden gecreëerdn het minis terie van Parijs" en dat de portefeuille van dat dept. aan den heer Hausmann zal worden opgedragen. Engeland. Krachtens de nieuwe spoorwegwet, thans bij het Hoogerhuis aanhangigdoch waarvan de aanneming niet meer twijfelachtig iszullen de gezamenlijke maatschap pijen verplicht zijn, om zes maanden nadat de wet in werking zal zijn getreden, de noodige maatregelen te ne men, dat men zich snel en zeker in elke coupé in verbin ding kan stellen met den hoofdconducteur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYüEN doen te weten, dat de Commissie, volgens art. 15 der wet op de Schutterijen van den llden April 1827 (Staatsblad N°. 17), benoemd tot het onderzoeken van, en beslissen omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting, zal vaceren op het Raadhuis dezer Gemeente, op Vrijdag den 19den Julij aanstaande, 's namiddags te half zes uren. En worden dienvolgens opgeroepen 1°. al de zoodanigen, welke aan de loting van dit jaar deel genomen hebben 2° degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier zijn komen wonen en geboren zijn in de jaren 1833 tot 1841 ingesloten; 3°. zij, die ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tol vrijstelling vermeenen te hebben 4°. degenen, die na hunne indienst-stelling bij de Schutterij regt op vrijstelling hebben verkregen alsmede die bij het bataillon om lig- chaamsgebreken tijdelijk zijn vrijgesteld; en 5°. degenen die, volgens art. 3. L. en M. der Wet, als tot de Nacht- of Brandwacht behoorende, lijf- of huisbedienden zijnde of bedeeld wordendevrijstelling kunnen erlangen om zich voor gemelde Commissie te vervoegen, op bovengemelden dag, al ware het, dat bij hen geen oproepings-billet was ontvangen, ten einde over de ingediende reclamen uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die alsdan niet verschijnen geacht zullen worden geene reden tot vrijstelling te hebben en mitsdien, overeenkomstig art. 16 van Zijner Majesteit be sluit van den 28sten Junij 1828 Staatsblad N°. 42), voor zoo verre zij dienstpligtige nommers getrokken hebben, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. PROVINCIALE STATEN. Zitting van 11 Juli. De algem. beraadslagingen over het ontwerp-reglement der commissie voor het waterschap van Voorne en Putten werden voortgezet. Dit ontwerp werd nader verdedigd door de H1I. Eombach, D. van Weel en Vlielander, tegen de HH. Van Hoogstraten, Tienhoven, Cock, P. F. Hubreckt. Anderen ver langden noch het ontwerp der commissie, noch dat van ged. staten, maar eene verdeeling in drie hoogheemraadschappen. Het voorstel van ged. staten werd ten laatste uitvoerig verde digd door den voorzitterden heer Loudon. Hierop werden de algem. beraadslagingen gesloten en in omvraag gebracht de considerans van het ontwerp der com missie. Aangenomen met 54 tegen 17 stemmen. Tegen de heeren: V. Vollenhoven, Metelerkamp, P. F. Hubrecht, V. d. Berch van Heemstede, V. LindernY. Oudheusden, Sin gels, Suringar, Y. Tienhoven, Y. Hoogstraten, Naters V. d. Goes, Y. BerckelMock, Drost, Cock V. d. Heiru en Rengers van Warmenhuyzen.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3