HOTEL BELLE-VUE entwintig stuivers. Een kapper bracht hem eens een schoone pruik, die echter de czar te lang vond. Daarop knipte de czar er met een schaar een stuk af en liet den pruikmaker zeven en een halve francs geven, terwijl hij de pruik behield, die wel tachtig francs waard was. Ook de regeerende vorst van Lichtenstein is naar Parijs vertrokken. Een groot aantal personen hebben zich bij het Public Office te Birmingham aangemeld en eene schadeloosstelling verlangd voor de nadeelen, welke zij bij de jongste onge regeldheden hebben geleden. De insigniën der orde van den Kouseband zullen weldra door eene deputatie aan den czar worden over gebracht. Er bestaat alle waarschijnlijkheid, dat er binnen kort een veertiendaagsche maildienst tusschen Plymouth en de Kaapstad in werking zal treden. Men zegt dat Murphy, die door zijne voordrachten tegen het katholicisme te Birmingham groote onlusten heeft veroorzaakt, de zoon is van een katholiek, die, af vallig geworden, door zijne vroegere geloofsgenooten is ge- steenigd. Toen moet de jeugdige Murphy eeuwigen haat tegen Rome gezworen hebben. Een Etigelsch blad bericht, dat de Porte toestemt in de voorstellen der mogendheden betrekkelijk eene enquête op Candiaop voorwaardedat de ongeveer 6000 Grieksche vrijwilligers, die op Candia zijn gestationneerdhunne wapens neerleggen en zich terugtrekken zullen. De ~West-Indische mail per Rhone is te Southamp ton aangekomen. Er bevinden zich thans te Rome reeds meer dan 3000 vreemde priesters. Op het pinksterfeest is de paus ernstig ongesteld geweest ten gevolge van een schotel gebak, dat hij als vastenspijs daags te voren had gegeten. Men is in de eerste uren bepaald ongerust over den toestand van den H. Yader geweest. Eene welwillende hand deelt ons mededat de Mexi- caansche generaal Marquezdie thans nogaan het hoofd der keizerlijke troepende hoofdstad Mexico verdedigt tegen de republikeinen, eigenlijk uit Nederland afkomstig is. Zijn vader en zijne broeders zijn eerzame Israëlieten, Marcus geheeten, wonen te Kollum, in Friesland, en oefenen aldaar het slachtersbedrijf uit. De tegenwoordige generaal is reeds in zijne jonge jaren, uit zucht tot avon turen, naar de nieuwe wereld op reis gegaan, later in Mexicaanschen krijgsdienst getreden, waar hij aan zijn naam een Spaansch klinkenden uitgang heeft gegeven, en in den laatsten tijd eene belangrijke rol heeft gespeeld, vooral ook als warm en dapper aanhanger van keizer Maximiliaan. ACADEMIE. 0FFICIEELE BERICHTEN. HEK-IJK. GEMEENTERAAD. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. ADVERTENTIEN. Gedurende het bad-saizoen Abonnement a persoon f 2 a ƒ2,50 per dag. E, BORDES. Engeland. Er heeft zich eene deputatie uit het Schot- sche parlement bij den heer Disraëli laten aandienen, om te protesteeren tegen de afzonderlijke reform-bill voor Schot land. Deze heeft daarop beloofd een verbeterd ontwerp te zullen indienen. Italië. Het kabinet van Florence moet aan het hof van Rome verklaard hebbendat, ingeval een opstand in de pause lijke staten uitbarstte, geen andere mogendheid tusschen beide zou mogen komen, en dat de Italiaansche troepen de gren zen zouden overtrekken. Zwitserland. Van 2 tot 8 September van dit jaar zal te Zürich een Europeesch congres van veeartsen gehouden worden, waar voornamelijk over de veeziekte zal gehan deld worden. Portugal. De kamer van afgevaardigden heeft den ko ning verlof gegeven tot het doen eener buitenlandsche reis. Z. M. zal den 3den Juli vertrekken en op eigen kosten reizen. Turkije. In Bulgarije moet het verschrikkelijk uitzien. Zelfs de hoofdstad Sofia is in opstand. De wouden en pas sen van het Balkan-gebergte wemelen van opstandelingen. In de laatste week zijn te Trnowa vierendertig Bulgaren, op bevel van den Turkschen landvoogd Mithat-Pacha, op gehangen. De Turksche inwoners van Bulgarije, de Tar taren en de Circassiërshebben wapenen van de regeering ontvangen, met last om zich daarvan tegen de Christenen in het algemeen te bedienen en deze zonder eenige ver schooning te behandelen. Denemarken. De Pruisen verjagen de Deensche bevol king uit Sleeswijk en schijnen deze door eene Pruisische bevolking te willen vervangen. In Frankrijk trekt men zich het lot dier ongelukkigen aan, gelijk men zich het lot der verjaagde Polen heeft aangetrokkendat wil zeg gen, men opent inschrijvingen om hun geld te verschaffen. Amerika. Het schijnt bepaald zeker te zijndat de over gave van Queretaro aan Escobedo het gevolg is geweest van het verraad van Lopez, een der generaals van den keizer, die daarvoor duizend oneen goud heeft ontvangen. Afrika. Te Kaapstad is den 16den Mei plotseling over leden de heer O. J. Truter Sr., consul-generaal der Neder landen. Terecht gezien als rechtsgeleerde, vrijmetselaar, j lid en secretaris van handelsmaatschappijen, trok hij zich ook het lot van allerlei ongelukkigen zeer aan. Zijn dood wordt algemeen diep betreurd. Heden promoveerden tot Doctoren in de beide rechten, de heer A. T. Heijligers, geb. te Zatt-Bommel, met Stellingen, en de heer H. W. Tijde- man, geb. te Amsterdam, met een academisch proefschrift, getiteld: »de Nedcrlandsche Handel-Maatschappij. Bijdrage tot hare geschiedenis en waar deering, in verband met het koloniaal beheer". BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen her ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en ge wigten, benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorenda strijksels. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der ge melde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lo kaal van den IJk, op de Breêstraat, in het Stadhuis; zullende daartoe tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk VI, van den 27 Junij tot den 5 Julij. van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt dat tot jaarletter gedurende 1867 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter X. Vergadering vau 27 Juni. In de zitting van den gemeenteraad van heden is benoemd tot commissaris van de stads-bank van leening de heer Mr. J. vau Outeren, en tot lid van de commissie van fabricage de heer J. J. van Wensenvoorts werden als leden van het bestuur van het werkhuisbuiten den gemeenteraadop nieuw benoemd de HH. D. A. Schretlen, A. C. Leembruggen en H. P. J.vau Wensen. Betreffende het verzoek van P. Tibboel, pachter van het Blauwehekom tegemoetkoming voor geledene schade over 1866 of ontheffing van pacht, werd besloten hem eene remis sie van f 500 toe te staan. De voordracht om de tienden onder Leiderdorp tegen tauxatie van deskundigen aan de tiendplichli- gen af te staanwerd afgekeurd. De voordracht tot verlenging der onderhandsche verpachting van de Spanjaardsbrug en het Zijlhek voor den tijd van eene maand, tot 31 Juli, werd mede goedgekeurd; voor het verstrijken van dien termijn zal men tot eene openbare verpachting overgaan. De verder aan de orde gestelde staten van af- en overschrijving van onderscheidene instellingen van weldadigheid en de rekeningen van vrouwen kraammoeders en van het werkhuis over 1866 werden goed gekeurd. Zitting van 28 Juni. Voortzetting der beraadslagingen nopens het ontwerp, hou dende bepalingen omtrent de heffing en verzekering van den accijns op de binnenlandsche suiker. Artt. 13 worden, de meeste zonder discussie, goedgekeurd. Art. 14- wordt goedge keurd na aanneming met 29 tegen 18 stemmen van een amend.- Guljé. Artt. 1523 goedgekeurd: art. 16 na discussie en ver werping van een amend.-V. Kerkwijk, en art. 20 na verwerping van een amend.-Viruly. Artt. 24- —35 goedgekeurd, het eerste na verwerping van een amend.-V. d. Putte, het laatste na een amend.-Guljé. Artt. 3655 goedgekeurd, sommigen na eenige kleine wijzigingen. Op art. 56 werd een amend., voor gesteld door den heer Guljé, verworpen en dat art. even als de artt. 5772 aangenomen. Bij art. 73 staakten de stemmen over een amend, van den heer V. d. Putte, zoodat dat art. is aangehouden. Artt. 74-81 goedgekeurd.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3