N°. 2261. Woensdag A0. 1867. 26 Juni. BINNENLAND. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar VGravenhagehelft Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 30 m; 10 u. 17 m.; I u. 55 ra.; 3 u. 52 m., 6 u. 9 m.; 8 u. 55 m.; 9 n. 42 m.; naar Haarlemen Arasterdam: te 8 u. 35 ra.; 10 u. 26 m.; 11 u. 55 ra.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 u. 56 ra. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Arasterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Dinnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 m. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 u-» overige dagen 5 u. 30 m. en 1 u. 45 ra. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 u. en 5 u. 30. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Arasterdam: dagelijks 's nam. te 3$£ u-I van Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: dagelijks 's morgens te 5 u. Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen: (Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 ra., 10 u. 55 m.; 3 u. 35 m.; 7 u. 55 m. en op'Zondag 10 u. 55 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Landpost. 9, 16_en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 8 u. 'sin. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 104. Thesaurie, van 92; Zaterdag van 912. De Gemeente-architect is te spreken op bet Raadhuis, van 121. Kantoor der In- en Uitg. Rechten en Accijnzen van 9—1 en van 4—6 uren; van 's Rijks Dir. BelastingenMaandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2; van Zegel en Registratie van 84van de Hypoth. en het Kadaster van 9 —4. "Wij kunnen den lezers van het Leidsche Dagblad niet genoeg aanbevelen, kennis te nemen van de officieele diplomatieke bescheiden omtrent de Luxemburgsehe quaestie, waarvan bet Dagblad van 's-Gravenhage verleden Zaterdag eene vertaling beeft geleverd. Zij zullen er on der anderen uit zienhoezeer onze tegenwoordige minister van buitenlandsche zaken eene nauwe aansluiting aan Frankrijk is toegedaan. Maar hoe met die politiek de te rugroeping van den heer Lightenvelt te rijmen? Volgens //de Tijd", en dit blad zal, wat de hoofdzaak betreft, wel goed zijn ingelicht, heeft de Fransche regeering voor de onze niet ontveinsddat die terugroeping baar niet wel gevallig was geweest. Merkwaardig is bet, dat de heer Lightenvelt tegen zijn verlangen en dat van het hof, bij 't welk hij geaccrediteerd was, door conservatieve ministers wordt teruggeroepen, om plaats te maken voor iemanddie door de conservatieve bladen in 1853 voor den onbekwaamsten diplomaat werd uitgekreten, die ooit aan het hoofd van ons departement van buitenlandsche zaken had gestaan. Zelfs is de hoog leeraar Bake toen zoo ver gegaan van in een dagbladdat door den heer Groen bestuurd werd, het woord verraad uit te spreken. Wie weet, of graaf Van Zuylen nog niet eens aan den heer Cremers het gezantschap te Londen en aan heer Van der Maesen dat te Berlijn opdraagt. Beide heeren behoeven zich daarvoor niet veel moeite te geven. Drie of vier heftige uitvallen tegen den heer Thorbecke zullen voldoende zijn. LEIDEN, 25 Juni. Wij vernemen, dat de firma De Heyder en Comp. alhier drie van hare meesterknechts in de gelegenheid zal stellen, naar Parijs te gaan om de wereldtentoonstelling te bezoe ken. Wij verheugen ons, dat men ook in onze stad die gelegenheid aangrijpt, om bekwame werklieden volkomen op de hoogte hunner industrie te brengen. Mocht dit lof waardig voorbeeld veel navolging vinden. Door den minister van binnenl. zaken is tot buiten gewoon lid der commissie tot het afnemen vau het eind examen der ltweekelingen van 's rijks veeartsenijschool voor dit jaar o. a. benoemd Dr. J. A. Boogaard hoogleeraar aan de hoogeschool alhier. Men schrijft ons uit Voorschoten: Gisterenmor gen zijn twee leidekkers, die aan de nieuwe It. C. kerk alhier werkzaam warendoor het breken eeuer ladder naar beneden gestort, met dat gevolg, dat een hunner ziju lin kerarm heeft gebroken. Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden is gisteren - namiddag naar Breda vertrokken, waar hij bij zijn rent meester Jhr. K. Six zijn intrek heeft genomen, en zal morgen in de residentie terugkeeren. Z. K. H. prins Willem Alexander Karei Hendrik Frederik, prins der Nederlanden, is, behalve tot lsten luit. bij het reg. der rijdende artillerieook nog benoemd tot lsten luit. bij het 4de reg. huzaren en tot luit. t/z. 2de kl. a la suite. Sedert den 12deu dezer wordt te 's-Hage aan het lo kaal van het dep.van binnenl. zaken de gewone jaarlijksche bij eenkomst gehouden van de heeren inspecteurs van het lager onderwijs. Het onder-voorzitterschap wordt daarbij waar genomen door Dr. J. H. Kroon, inspecteur van het la ger onderwijs in de provincie Gelderland, en het secreta riaat door Dr. M. P. Lindo, inspecteur vau het lager on derwijs in de provincie Zuid-Holland. Men verzekert dat, na afloop der behandeling vau het wetsontwerp betreffende de uitgifte van gronden in erfpacht in Ned. Indië, de Tweede Kamer nog eenige an dere aan de orde gestelde wetsontwerpen zal afdoen, maar dat toch het bepaalde voornemen bestaat, om, zoo maar eenigszins mogelijk, deze week de werkzaamheden ten einde te brengen. In de zitting der Tweede Kamer van Zaterdag 11. heeft de heer Haffmans uit Veulo tweemaal zijne stem uitgebracht, eens voor zich zelf en eens voor den heer Hoffman. Gelukkig heeft deze het bemerkt en kunnen pro testeeren. De kiesvereeniging Vaderland en Koning te 's-Hage heeft tot candidaat voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer met 23 stemmen geproclameerd Jhr. C. A. van Sijpestein. De heer Mr. D. C. A. graaf van Hogendorp had 17 stemmen op zich vereenigd. De gewone audientiën van den minister van justitie zullen op Woensdag en Donderdag 26 en 27, die van den minister van financiën (voor eeredienst) en van oorlog op Donderdag 27 en die van den minister van marine op Vrijdag 28 dezer niet plaats hebben. In de laatste vergadering van het koninklijk instituut van ingenieurs zijn, ter gelegenheid van het twuatffgjarig bestaan dier instelling, eenige honoraire leden/bij aöela- matie benoemd, o. a. Z. K. H. de prins van. Ördnje, de in. co LEIDSCH DAGBLAD. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.12s. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels f 0.90; iedere regel meer f 0.15. Z. M. heeft benoemd tot officier van gez. 1ste kl., den offic. van gez. 2de kl. N. J. Muller, en aan den heer D. van der Keilen Jr., te Am sterdam, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierse len van ridder der orde van Christus, hem door Z. M. den koning van Portugal geschonken.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1