No. 2254. Dinsdag A0. 181 18 Juni. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelftSchiedam en Rotterdamte 8 u. 30 m 10 u. 17 m.; 1 u. 55 m.; 3 u. 52 m., 6 u. 9 m.; 8 u. 55 m.; 9 u. 42 m.; naar Haarlemen Amsterdam: te 8 u. 35 m.; 10 u. 26 m.; 11 u. 55 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 57 m.; 7 45 m.; 9 n. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 m. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 overige dagen 5 u. 30 m. en 1 u. 45 m. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 u. en 5 u. 30. Nieuw© Stoombootdienstlangs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 n., 'snam. te 3 u.; van Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 'i nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Quos Jupiter vult perdere, prius dementat Langs d'oever van den IJselstroom Strekt zich een vesting uit, Zij draagt den naam van //doode boom" 't Geen Deventer beduidt. Zij draagt op vele zaken roem, Op koek en Worp en geld Doch wordt door haar als schoonste bloem De Annaschool geteld. In vierenzestig dorst de Eaad 't Op schrikkeldag bestaan, Het Athenaeum met den smaad Des tijdgeestg te belaan. Afbreken was de dwaze leus Waarvoor een aantal boog, Men liet den achtbren Eaad de keu» Van Middelbaar of Hoog. En zie, de Eaad koos Middelbaar, Der Hoogeschool ten val, Doch toen eerst bleek recht zonneklaar Minerva's vriendental. Aan alle kanten was verzet, In Nut en school en huis, De achtbre Eaad had lang geen pret En dacht: //ik heb abuis". Dra werd een voorstel ingediend Voorloopig voort te gaan, Opdat zich vijand dus met vriend Intusschen kon verstaan. Na lang gepeins had men de zorg Van schrikkeldag geklaard, Zoodat de naam van Uilenborg Voor 't stadje werd bespaard. Er was nog een Gymnasium, Hieraan hield men zich vast, Daarmee werd het Palladium Behendig saamgepast. Ook kwam de Burgerschool tot stand En zoo was 't drietal klaar, Doch strengelde éénzelfde band Het drietal aan elkaar. Drieéénheid was tot stand gebracht In IJsel's oude vest, Hoogleeraarstitelnooit gedacht, Gaf men voortaan ten best. Zoo vlood een tweetal jaren heen In ongestoorde rust, 't Studenten aantal was wel kleen Doch streefde voort met lust. Daar trof een onverwachte slag Het huis zoo pas gebouwd, Die, wat er ook gebeuren mag, De daders zeker rouwt. De Eector toch raakt met den Eaad En 't Curatorium Aan 't kijven over goed en kwaad Voor het Palladium. Van Vloten, een doortastend man, Zegt zijn gevoelen rond, Het toezicht meent dat 't zoo niet kan //Van Vloten maakt 't te bont". //Het Athenaeum is te zwak, Voor zulke forsche taal, Van Vloten zij wat kalm en mak En niet steeds zoo brutaal." Toen reikt de Eaad als zijn besluit, Door 't Curatorium //Berisping" aan den Eector uit Als testimonium. Van Vloten neemt den neus niet aan Maar protesteert met kracht, En ook Van Pesch treedt op de baan En uit een scherpe klacht. De Eaad krijgt handen vol met werk: //Wie vraagde zulk een feit! Men stelle eindlijk paal en perk Aan die vermetelheid." //Van Pesch is door het stadsbestuur Gemaakt tot een Meneer, Want hij geniet, behalve huur, De Professoreneer." Een duchtig standje krijgt Van Pesch; Eén wil nog erger hoon: Hij wil hem weren van de les Voor driemaand, zonder loon. Nauw is Van Pesch terecht gesteld, Of 't Curatorium Komt voor den achtbren raad gesneld Met het postscenium. Het //Naschrift" geeft gelegenheid, Waarop slechts werd gewacht, 't Ontslag te brengen op 't tapijt, Van Vloten toegedacht. Van Vloten's zaak schijnt hachelijk, Doch houdt hij moedig stand; De boel wordt recht belachelijk Voor een gezond verstand. LEIDSGH DAGBL Yoor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Yan 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.124. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels f 0.90; iedere regel meer f 0.15. Ingezonden.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1