Rammenas-Bonbons mortier gaf zijn leedwezen te kennen, dat Luxemburg, hetwelk meer dan vier eeuwen deel heeft uitgemaakt van Belgies grondgebied, en waarvan het verlies in 1839 zulk eene diepe ontroering heeft te weeg gebracht, thans niet bij het land isj kunnen ingelijfd worden. Pruisen. Men zegt dat een brief van keizer Napoleon aan den koning, over de beteekenis der Fransche krijgstoe rustingen, een bijzonder goeden indruk heeft gemaakt. Er wordt beweerd dat door geheel Hanover emissai- ren werkzaam zijn om vrijwilligers voor een Georg-legioen te recruteeren. Te Hildesheim moet een formeel geheim werfdepot zijn. Frankrijk. Volgens //la Presse" is geen der partijen over den afloop der conferentie tevreden, omdat ze geen van allen hun zin gekregen hebben. De bladen die vroeger voor den vrede ijverden zijn met de transactie het minst ingenomen. De keizer gaat tweemaal daags naar St.-Cloud om zijn zoon te bezoeken, die, volgens particuliere berichten nog steeds zeer lijdende is. In Juli wordt de schach van Perzië verwacht. Te Parijs zijn vele Polen aangekomen, die uit Si berië naar Amerika zijn gevlucht. Zeker niet de naaste weg om in hun vaderland terug te keeren. Engeland. De koningin zal Maandag a. s. den eersten steen leggen voor een gebouw van kunsten en wetenschap pen in het Hyde-Park. De radicalen willen de openbare volksvergaderingen voortzetten. Men vreest voor ernstige agitatiën. Lord Stanley is in het huis der gemeenten geïnter pelleerd over de gevangenen in Abyssinië. Uit zijn ant woord bleek helaas, dat koning Theodorus minder dan ooit geneigd was de gevangenen los te laten. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. WETENSCHAP EN LETTERKUNDE. HANDEL. Koffie. Vast, in afwachting der veiling op 22 dezer, welke zal be staan uit 74,580 halen en getaxeerd is als volgt: Suiker. Ruwe. In afwachting der N. H.-Maatschappijveiling op 23 de zer verkeert de markt in eene zeer gunstige stemming. De omgang is ech ter beperkt, daar de houders van particuliere partyen de veiling willen af wachten. Thee. Zonder handel. Rijst. Voor dit artikel bepaalde de omgang zich geheel voor behoeften. Specerijen. Van Peper werden deze week afgedaan 1200 balen Zwart a 17 ets. entrepot. Vruchten. De veiling van Sultana Rozijn, gehouden op 13 dezer, had tot uitslag dat verkocht werden 188 kisten a 25% en 18 kisten ordin. qualiteit a 23, de overige 13 kisten werden opgehouden en tot den prijs van ƒ13 aan de markt gebracht. Indigo. Stil, fijne soorten gevraagd doch ichaars. Meekrap. Met kleine afdoeningen tot vorige prijzen. Potasch. Iets vaster en Petersburger niet onder 12 te koop. Katoen. Hierin is deze week meer omgegaan tot iets vastere prijzen. Tin. Van Banca werden afgedaan: 1200 blokken a 53% 400 blok ken a 53%, en 200 blokken 53%. Huiden. Hiervan werden verkocht: 1709 stuks Sourabaya Runder ca. 3% kilo per Comus en 201 stuks Soerabaya Runder ca. 3% kilo per Dageraad. Vetwaren. Prima Cochin Kokosolie 37%. Prima Ceylon ƒ38. Palmolie per 50 kilo 24. Malaga Olijfolie 70. Lijnkoeken per 104 stuks ƒ12 a ƒ15. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ73 a f 78. Raapolie contant f 41, per 6/w. 42%, per najaar ƒ43%. Lijnolie contant f 40, per 6/w. 41%, per najaar ƒ40. Petroleum. Flauw gestemd bij weinig vraag. Verkocht werden 800 vaatjes in loco en zeilende tot vorige prijzen. Granen. Over het algemeen zeer stil met weinig omzettingen tot ongeveer de prijzen van laatstleden Maandag. ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ondervonden bij de geboorte en het overlijden van hun dochtertje, betuigen de ondergeteekenden hunnen harte- lijken dank. ANDRÉ DE FREMERY. ADÈLE C. DE FREMERY Herckenrath. Leyden, 18 Mei 1867. *^a me^ goed succes verscheidene examens te hebben afgelegd, neemt de ondergetee- kende de vrijheid zich op nieuw in de gunst harer geëerde Stadgenooten aan te bevelen, tot het geven van onderwijs in DAMESHAND WERKEN van Nut en Smaak, voor degenen die daarin examen wenschen te doen. Beleefdelijk beveelt zij haren WINKEL in de gunst harer geëerde Stadgenooten aan. UEd. Dienstw. Dienaresse, B. C. SPEET, Leiden, 18 Mei. Onderwijzeres. MaarsmansteegWijk IV, N°. 90. van C. A. C. FISCHER te Bockenheim bij Frankfort. Tegen Hoest en Borstaandoeningen a 26 ets. per ons. Doosjes van 30 en 40 ets. Eenig depot voor Leiden bij J. J. REYST, Apotheker, N. Rijn, Wijk VII, N°. 65. Tevens verkrijgbaar: Papier en Compr. d'AlbespeyresPatés Pectorales de Reg- nault, Capsules de Baume de Copahu, Spiritus om te bran den a 70 Cents per wijnflesch. PHOTOGRAPHIE. In de zitting van heden is het door de regeering voorge stelde nieuw art. 4 (om bij de berekening van de getalsterkte der schutterij de bevolking der gevangenissen af te trekken) aangenomen. Hoofdstuk XIII. (Van de kosten): Door den heer Geertsema is bij amendement voorgesteld de artt. 162, 163 en 164 te doen vervallen en uit art. 165 het woord //mobiele" te doen wegvallen, zoodat de kosten, zoowel in tijd van vrede als van oorlogvoor rekening van het rijk komen. De voorsteller licht zijn amendement toe. De heer Fokker acht het niet billijk alle kosten op het rijk te doen komen en niet geheel overeenkom stig art. 188 der grondwet. De eigenlijk gezegde plaatselijke kosten moesten z. i. voor rekening der gemeenten blijven. Als het principe wordt uitgemaakt, zou hij voorstellen de verdere behandeling eenigen tijd te schorsen, ten einde de regeering in staat te stellen de geheele wet daarmede in overeenstemming te brengen. De heer Godefroi is van oordeeldat de schutterijen van rijksbelang zijn en dus door het rijk moeten worden bekos tigd, vooral daar de gemeenten reeds de plaatselijke politie ten haren laste hebben. De heer Viruly Verbrugge bestrijdt het amend. Geertsema, omdat hij daarentegen ook tegen de ge heele wet grondwettige bezwaren heeft, die niet opgelost zijn. Zoo men voortdurend het rijk gaat bezwarenzal men z. i. nooit tot een deugdelijk belastingstelsel kunnen komen. De heer Pijnappel beantwoordt deu vorigen spreker en wederlegt diens argumenten. De heer Kerkwijkalsmede de heer Stieltjes zijn tegen het amend. De min. van binnenl. zaken beantwoordt de sprekers. Nadat nog eenige sprekers repliceerdenwerd het amend.-Geertsema verworpen met 39 tegen 20 stemmen. Den 12den Mei 11. is te Berlijn in den ouderdom van 72 jaren over leden de beroemde oudheidkundige E. Gerhardgeheim regeeringsraad en hoogleeraar aldaar, die zich door zijne vele en uitstekende werken ter verklaring van de Grieksche, Etruskische en Romeinsche oudhedendoor de stichting van het archaeologisch instituut te Rome, door de jaren lang door hem geredigeerde A r c hao 1. Z tg. enz., eene eereplaats verworven heeft in het aandenken van allen die, op het voetspoor van den grooten Win- kelmanngeleerd hebben het onafscheidelijk verhand tusichen philologie en archaeologie, te waardeeren. Aan de Zweedsche universiteit te Upsala zijn thans 32 professoren 21 adjunct-professoren, 29 privaatdocenten, 4lectoren en 1045 studenten. OVERZICHT DER WEEK. 2894 hn. Preanger 46% a 54 ets., 3961 bn. Padang 40 a 42 ets., 1907 bn. blank tot bleek 40% a 42 ets., 4793 bn. blauw 45 a47% ets, 11645 bn. W.-Ind. 40% a 44 ets., 17617 bn. Malang 39 a 40 ets., 5833 bn. spekaard 37% a 38 ets., 16015 bn. groen tot bleek 39 a 41 ets., 3801 bn. groenachtig 39 a 40 ets., 1558 bn. ros groen 37% a 38% ets. Geraffineerd. Bij voortduring met goede kooplust. Tot ruim de laatst besteedde prijzen hadden te Amsterdam eenige vrij belangrijke verkcopen plaats. Meel 1ste qual. 22%, ƒ23. 2de qual. 20% 20%. 8de qual. 16%, 16%. 12 album-portretten a f 4.-— 6 ii u hu 2.50 1 ii portret 1.-— des MAANDAGS en DONDERDAGS 3 album-portretten a f 1.— huiten cle Rijnsburqsche poort bij J. It, KIEK.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3