Naar men verneemt, is de heer Pels Bijcken, vice- president van het hooggerechtshof te Batavia, benoemd tot lid van den raad van Indië. Eindelijk is ook de Pruisische ingenieur Hagen met zijn' rapport over de Ooster-Schelde gereed. Hij verklaart zich ten gunste van het ontwerp der Nederlandsche re geering. Te B r i e 11 e hebben onlangs eenige uitdrukkingen van een predikant in de kerk aanleiding gegeven tot eene opschudding onder een groot deel van het gehoor. De ge wapende macht heeft den leeraar naar het huis van een zijner vrienden moeten geleidenom alle aanranding te voorkomen. De weesvader van het diaconie-weeshuis te Koog a/d. Zaan is onverwacht naar Engeland gevluchtnaar men vermoedt met een 19jarig weesmeisje. BU1TE N L A N D. De kroonprins gaat met zijne gemalin naar Parijs. r Het grootste deel der oud-liberale fractie van het huis der afgevaardigden wil zich, na de intreding der af gevaardigden van de nieuwe provinciën in den landdag, bij de nationaal liberale fractie aansluiten. De Oostenrijksche gevolmachtigdo ter conferentie heeft uitdrukkelijk in last om zich te onthouden van alle dis cussie over quaestiëndie met de neutralizeering van Luxemburg in geen verband staan. Te Neusatz is een Grieksch-Oostersche bisschop over ledendie bij uitersten wil f 17000 voor de kosten zijner begrafenis heeft bestemd. Koffie. Gunstig gestemd; men houdt 1 a 2 cents boven de laatste veiliDgsprijzen. Particuliere afdoeningen zijn niet bekend geworden. Suiker. Ten gevolge der meer gunstige politiek verkeert bet artikel in eene willige stemming. Van ruwe is echter de omzet zeer beperkt; slechts enkele kleine partijtjes werden in bet begin der week verkocht. De houders blijven ongenegen om te verkoopen en willen thans eene be terschap afwachten. Thee. De op 2 dezer te Rotterdam gehoudene theeveiling is grooten- deels beneden taxatieprijzen afgeloopen. Na die veiling bestond veel vraag, vooral voor goed bladerige Congo en groene soorten. Rijst. Alleen voor behoeften verhandeld geworden zonder prysver- andering. Specerijen. Verlaten. Indigo. De vaste afloop dei' veilingen had nog kleine afdoeningen uit de eerste hand ten gevolge. Meekrap. Met weinig handel tot iets lagere prijzen. Potasch. Onveranderd. Pitersfaurger ƒ12 New-Yorker 2S. Katoen. In willige stemming met eene rijzing van ongeveer 8 cents. De omzettingen waren echter van weinig belang. Huiden. Stil zonder afdoeningen. Wol. Niets omgegaan. Vetwaren. Prima Cochin Kokosolieƒ38. Prima Cejlon 88% - Palmolie per 50 kilo ƒ26. Malaga Olijfolie ƒ70. Lijnkoeken per 104 stuks 11% a ƒ15. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ75 a f 80. Raapolie contant f 39%, per 6/w. ƒ41, per najaar ƒ4134 8 ^2%. Lijnolie contant f 39, per 6/w. ƒ4054, per najaar/3934 Granen. Alleen voor Tarwe werden na den laatsten marktdag hoogere prijzen besteed. Meel met levendiger handel tot hoogere prijzen ver handeld. ADVERTENTIES. Op den 2den dezer ia te Schoonhoven G. W. OORT Fangman zeer voorspoedig bevallen van eene Dochter. Door deze heeft de ondergeteekende de Eer hare begunsti gers mede te deelen, dat zij haar KOFFIJHb'IS de Gob* den E.eeuw op heden heeft overgedaan aan den Heer C. J. PAP6T. Haren geëerden begunstigers opregten dank betuigendebeveelt zij haren opvolger beleefd in de gunst van bet publiek aan. Wed. C. HAZERSLOOT. Mij refereerende aan bovenstaande advertentie, heb ik de Eer mij minzaamst in de gunst van het publiek, zoo binnen als buiten deze Gemeente, aan te bevelen, zullend» ik door eene zindelijke en honnête bediening mij het ver trouwen, aan mijne voorgangster en wijlen haar Echtge noot zoo ruimschoots geschonken, trachten waardig te maken Het strekt den ondergeteekende tot ge noegen, ook namens de overige ondertee kenaars der circulaire, betreffende het op richten van een groot HARMONIE-GEBOUW te kunnen mededeelen, dat zich reeds een zeer aanzienlijk getal in gezetenen dezer stad bereid verklaard heeft het lidmaatschap te aanvaarden, zoodat weldra in eene algemeene vergadering tot het benoemen van een bestuur enz. zal kunnen over gegaan worden. Zij die, door welke reden ooktot nog toe verhinderd waren van hunne belangstelling in deze zaak te laten blijkenen dit nog wenschen te doen, worden verzocht zich daartoe vóór Zondag 12 Mei e. k. aan te melden bij mij of een der andere onderteekenaars der bedoelde circulaire. C. J. E. BRUTEL DE LA RIVIÈRE, De ondergeteekende maakt door deze (MbBBBp zijnen geëerden begunstigers bekenddat op Hl heden zijn NIEUW en RUIM MAGA ZIJN geopend is. Dankbaar voor het vertrouwen tot hier toe genoten hoopt hij dit bij voortduring waardig te blijven. N. VAN ROSSEN, Meubelmaker. Haarlemmerstraat, Wijk VI, N°. 279. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJN LAND brengen door deze ter kennis van de Ingelanden, dat bet Gaarderboek voor 1867, blijkens aangeplakt» publicatiënter visie zal liggen van 4 tot 18 Mei aanstaande en dat de bezwaarschriften daartegen voor 26 Mei moeten zijn ingeleverd. Namens Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd W. G. de BRUVN KOPSSecretaris. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrijdag des ua- middags te 5 aren 52°, des avonds te 8 uren 48°, te 10 uren 46°, Wind: N. Zaterdag morgen te 6 uren 46°, te 8 uren 52°, 's middags te 12 uren 68°, 's namiddags te 4 uren 66°, Wind: Z. O. Pruisen. De Berlijnsche correspondent van de Presse" verhaalt het volgende: Von Bismarck is naar Pommeren gegaanomdat er verschil bestond tusschen Z. M. en hem. De koning was van oordeel dat Pruisen recht had om bezetting te leggen in Luxemburg, dat het dus tegen de eer van Pruisen streed om over die zaak te beraadsla gen of van dat recht afstand te doen. Zoo er een voorstel kwam van Weenen, Petersburg en Londen, waarvan de strekking vermoed kon worden, moest men antwoorden met eenvoudig op dat recht te wijzen. Dat was dusde oor log, die de minister zeer gevaarlijk achtte. Hij vroeg zijn ontslag. Gedurende zijne afwezigheid brachten de vertoogen van 's vorsten oom den czar van Ruslanden de brief van ko ningin Victoria den koning tot vredelievender inzichten. Het voorstel der gi-oote mogendheden kwam, de andere ministers waren besluiteloos. Von Bismarck werd aanstonds ontboden en de conferentie aangenomen. Men vreest dat Von Bismarck, nu hij eenmaal zulk een offer heeft willen brengen voor den vrede, voortaan zijn geweten min der bezwaard zal achten in het uitvoeren van den wil des konings. Oostenrijk. Alweder eene mystificatie. Men meldt uit Hietzing, dat de ex-koning van Hanover die plaats niet verlaten heeft. Men heeft den blinden groothertog van Mecklen-burg-Schwerin voor koning George aangezien. Italië. De Oostenrijksche gezant, baron Von Kübeck is bij den koning ten geboore ontvangen. HANDEL. I OVERZICHT DER WEEK. Over het algemeen verkeerde deze week de markt in koloniale waren in betere stemming ten gevolge van meer gunstige politieke berichten. Geraffineerd. Hierin was de omgang tot vooruitgaande prijzen zeer belangrijk. Van diverse merken werden zoowel te Amsterdam als te Rotterdam verkocht bijeen circa 2 millioen Ned. ponden, levering Mei, Juni en Juli tot successievelijk hoogere prijzen. De markt is thans se dert het laagste oogenblik 1% hooger. Tin. VaD Banca werden afgedaan: 2300 blokken a 51%, 200 bl a ƒ5134, 1100 bl. a ƒ5254 3000 bl. a 52ya 1000 bl. a ƒ6234, 1500 bl. a ƒ53, 300 bl. a ƒ5354. Van ilijliton tin werden 600 biokkac zeilende tot 52 verkocht. Petroieum. Sedert ons vorig bericht zijn gearriveerd circa 2000 vaatjes per Concordia, welke reeds zeilende verkocht waren. Uit het schip Maria Adelaide zijn eenige honderde vaten, direct te ontvangen, tot ƒ21 afgedaanthans houdt men op de betere berichten van Antwerpen en Amerika hoogere vraag. Zeilend wordt tot de bestaande prijzen aangeboden. Tarwemeel 1ste qual. ƒ2234 ƒ23. 2de qual. ƒ2054 20%. Sdeqaai ƒ1654, 16%. Letden, 1 Mei 1867. C. J. PAPóT. Letden, 1 Mei 1867. Letden, 27 April 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3