ft. K. H. zeer geprezen wordt in zijne betrekking als groot hertog van Luxemburg. Het gewaagt van HD. belangstel ling in den bloei van landbouwindustrie en wetenschap van de gehechtheid der Luxemburgers, inzonderheid ook v tan zijne gemalinen eindigt met te zeggenvDe prins is reheel vreemd aan het plan om dit land te verkoopen, >n de tranendie hij er over gestort heeftstrekken hem ;eker tot eer." BUITENLAND. Tusschen den koning en den keizer van Rusland wor- den rechtstreeks dépêches gewisseld. Ondanks de vredelievende geruchten der laatste da- genis men druk in de weer om Mainz te wapeneneven als Prankrijk de vesting Thionville in staat van tegenweer brengt. In Mainz moet alles gereed zijn voor een garnizoen van 40,000 man. G-eneraal Yon Moltke wordt er verwacht. Men sprak van uitdrukkingen van den koning en hoogge plaatste personen, waaruit men zou moeten besluiten, dat het uitbreken van den krijg tegen het einde der volgende maand te wachten was. Yolgens de laatste berichten zal Pruisen de regeling der Luxemburgsche quaestie door de groote mogendheden onder Europeesche garantie niet afslaan. Yolgens berichten uit Noord-Amerika, die tot 25 Maart loopen, hield Escobedo de stad Queretaro nog steeds belegerd, ofschoon het hem niet gelukt is de ge meenschap der bezetting met het zuidelijker gedeelte des lands geheel af te snijden. WETENSCHAP EN LETTERKUNDE. ONDERWIJS. GEVEILDE PERCEELEN. RECHTSZAKEN. OFFICIEELE BERICHTEN. Leyden, 27 April 1867. ADYERTENTIEN. Heden overleed, na een kortstondig lijden, mijn geliefde Echtgenoot L. L. SERYAAS, in den ouderdom van ruim 33 jaren. L. L. SERYAAS, Leiden, den 28 April 1867. geb. Leefdang. Eenige Kennisgeving. De affaire zal op denzelfden voet worden voortge zet, en wordt beleefdelijk in ieders gunst aanbe volen. Heden overleed te Breda, na eene langdurige ziektein den ouderdom van ruim 72 jaren, onze geliefde Moeder en Zuster Mevrouw de Wed. J. J. TER LAAG-geboren MARIA AGATHA BOS. Dr. C. TER LAAG. E. H. TER LAAG Wijnstroom. J. A. BOS. Leiden, 28 April 1867. Eenige Kennisgeving. Door deze heeft de ondergeteekende de Eer hare begunitt- gersmede te deelen, dat zij haar KOFFIJHUIS de Clou- den Leeuw op heden heeft overgedaan aan den Heer C. J. PAPóT. Haren geëerden begunstigers opregten dank betuigende, beveelt zij haren opvolger beleefd in de gunst van het publiek aan. Wed. C. HAZERSLOOT. Leiden, 1 Mei 1867. Mij refereerende aan bovenstaande advertentie, heb ik de Eer mij minzaamst in de gunst van het publiek, zoo binnen als buiten deze Gemeenteaan te bevelenzullende ik door eene zindelijke en honnête bediening mij het ver trouwen aan [mijne voorgangster en wijlen haar Echtge noot zoo ruimschoots geschonkentrachten waardig te maken. C. J. PAPóT. Leiden, 1 Mei 1867. De Thermometer vau Fahrenheit teekende alhier Zaterdag des na- [«niddags te 5 aren 60°, des avonds te 8 uren 54°, te 10 uren 52°, Wind: Z. Zondag morgen te 5 uren 45°, N. O., te 8 uren 50°, Is middags te 12 uren 58°, N. O., 's namiddags te 4 uren 58°, te 5 uren 56°, te 8 uren 52°, te 10 uren 48°, N. O.,. Maandag morgen te 5 Lren 46°, te 8 uren 49°, 's middags te 12 uren 56°, te 4 uren 54°, ■wind: N. O. Belgie. Morgen worden de koning en het pasgehuwde paar in de residentie verwacht. Oostenrijk. Niet ten onrechte noemt men de politiek van den minister Yon Beustde politiek der belangen. Komt 'het tot een oorlog dan schijnt Oostenrijk zich aan den meestbiedende te zullen verkoopen. Pruisen. Men wil weten dat Yon Bismarck niet naar zijne goederen in Pommeren maar naar Königsberg is ge weest waar hij een onderhoud had met een gevolmachtigde van den czar. Amerika. Porferio Diaz heeft Puebla ingenomen en alle officieren van het garnizoen ter dood doen brengen. De «Association internationale pour les progrés des sciences sociales", waarvan de leden 12 Mei te Brussel zullen bijeenkomenheeft besloten een prijs van 1000 francs uit te schrijven voor de beste verhandeling, waarin beschouwd worden: 1°. de oorzaken van de oorlogen van den tegenwoor- digen tijd; 2°. de verliezen, die de oorlogen hebben voor de materieele welvaart en zedelijkheid; 3°. de middelen, om de rampen van den oorlog te verzachten, en 4°. de middelen om de geschillen tusschen volken te voorkomen. Een edele menschenvriendLouis Geelhandheeft gemelde som van 1000 francs ter beschikking van het comité gesteld. Wat een echte bibliomaan voor zijne boeken over heeft, kan o. a. blijken uit den catalogus der bibliotheek van den heer N. Gemeniz,con sul van Turkijedie van 931 Mei e. k. te Parijs zal verkocht worden. In dezen catalogus komt voor (sub. N°. 2048) «Dyalogues des creatures", jn 1482 te Gouda gedrukt door Geraert Leeu: een der twee bekende exemplaren van dit werk (Het andere berust op de keiz. bibliotheek te Parijs). De heer Gemeniz kocht dit op eene auctie te Gent, zooals hij zelf getuigt: a un prix fabuleus", en gaf het vervolgens te binden «au plus habile et au plus intelligent de nos relieursqui j'ai payé 1000 fr. cette riche reliure". Dat heet eerst geld voor een boek over hebben De commissaris des konings in deze prov. heeft benoemd tot voorzitter van de commissie voor het eind-examen van de hoogere burgerscholen den heer J. P. A. Franfois, directeur te Botterdam, en tot leden de HH. J. H. Slater en H. W. Muller uit Rotterdam, L. Chatelain en J. van Aalst uit 's-Hage, Dr. D. de Loos en Dr. C. J. E. Brutel de la Ri viere uit Leiden, Dr. J. C. van Deventer en H. L. de Vries uit Dord recht, Mr. J. van Gigch en J. C. d'Arnaud Gerkens te Delft. Het examen zal plaats hebben te Rotterdam. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op 27 April 1867, ten overstaan van den notaris J. A. Prijnvan Een huis aan de Papengracht, Wijk IV, N°. 4S4 en 485. Opge houden. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 20sten April 1867 9 wegens zich op straat in kennelijken staat van dronkenschap te ver- toonen. 1 het verontreinigen der straat. 3 het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 het rijden met ongemuilbande honden. De BURGEMEESTER van LEYDEN, gezien de twee laatste alinea's van art. 5 der wet van 19 April 1867 (Staatsblad N°. 30), het volgende gebod inhoudende «Honden moeten vastgelegd of vastgehouden worden in gemeenten, waar veetyphus heerscht, en in de daaraan grenzende gemeenten. De burgemees ter brengt het ingaan van dit gebod ter openbare kennis zoodra in zijne gemeente of in eene naburige gemeente de veetyphus is uitgebroken, en kondigt evenzeer de opheffing van het gebod aan60 dagen nadat het laatste geval van veetyphus zich heeft voorgedaan in de bedoelde ge meente. Loskopende honden in die gemeenten moeten worden gedood van wege de policie." In aanmerking nemende dat de veetyphus is uitgebroken in de aangren zende gemeente Leyderdorp; Brengt ter openbare kennis dat bovenstaand gebod voor deze gemeente ingaat met den dag van heden. 'Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den 28sten April 1867- A. Tendeloo jm. 30 j. en J. S. Miog jd. 27 j. W. T. Buijsjm. 27 j. en C. Coppij jd. 33 j. J. N. van der Mark jm. 25 j. en M. S. Schou ten jd. 29 j. J. Kasteelen jm. 23 j. en J. C. van Vendeloojd. 24 j. J. Pardon jm. 25 j. en L. Stekweg jd. 24 j. M. Lindenhof jm. 26 j. en W. C. Dam jd. 27 j. G. Kroon jm. 24 j. en M. C. R. de Haas jd. 24 j. A. van Tienen jm. 27 j. en C. Welsink jd. 26 j. H. van Rosse jm. 23 j. en C. J. van Erkel jd. 24 j. W. Oudshoorn jm. 27 j. en L. Pillekers jd. 23 j. F. Kikkert jm. 25 j. en C. A. Marks jd. 23 j. T. van der Krogt jm. 23 j. en M. C. Vogels jd. 21 j. J. A. de Does wedr. 33 j. en J. H. Timmermans wed. 35 j. H. H. Muggejm. 23 j. A. van Zuijlen jd. 23 j. A. Hartevelt jm. 21 j. en M. C. van Vrij- berghe de Coningh jd. 21 j. W. Rodenburg jm. 24 j. en J. vanMas- tedijk jd. 24 j. F. Zonjee wedr. 49 j. en M. H. Voets jd. 44 j.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3