Op verzoek De Dorstige Pleïaden Stoom-Likeur-Stokerij De Zwem- en Bad-Inrigting Als tegenstelling laten wij hier volgen wat dezer dagen door den heer Forgeurbij de aanneming van de begrooting van oorlog in den Belgischen senaat, werd gesproken: n Ik acht het nuttig te doen opmerken hoe eenstemmig de senaat is in het besluit, om onze nationaliteit met alle mogelijke middelen staande te houden. Ik voor mij zie daartoe, in de tegenwoordige tijdsomstandigheden en zoo lang deze ons vooruitzicht voor de toekomst verdonkeren geen ander middel, dan dat de natie krachtig gewapend zijdat zij den wil hebbe te toonendat zij hare na tionaliteit ongeschonden staande wil houden. Gelooft niet, Mijne Heeren, dat, indien België en eene van ons ge- seheidene maar ons nog steeds toegenegene mogendheid in dit opzicht eensgezind en eendrachtig te werk gaan, zij zoo gemakkelijk kunnen worden ingezwolgen, als men wel zou denken. Wanneer die twee landen onderling vereenigd zijnom zich aan te sluiten aan de goede zaakaan de natiën die toonen het meeste besef van eer en plicht te hebbendan mogen wij hopendat ons vaderland de crisis, waarin het thans verkeert, zal doorstaan en in het vervolg eene roemrijke plaats onder de natiën zal bekleeden." Men verwacht in sommige Parijsche kringendat de keizer in de redevoering, die hij Maandag a. s. bij de opening der tentoonstelling zal houden, zal mededeelen, dat de koop van Luxemburg met Nederland gesloten is, op voorwaarde altijddat de inwoners er zich door middel eener algemeene stemming voor zullen verklaren. Men moet er op een dinó bij den min. Rouher 11. Dinsdag trouwens in denzelfden zin over gesproken hebben. En te Berlijn beweert mendat de koning-groothertog een officieel be richt van den afstand aan Frankrijk aan de Pruisische regeering heeft gezonden. De Indépendanee verzekert dat men zich over de vermeerdering van garnizoen in Luxem burg niet moet verwonderen. Gewoonlijk toch ligt er eene bezetting van 6000 man, en nu zijn er slechts 3000. Onlangs hield de nationale reddingsboot-vereeniging hare jaarlijksche vergadering onder voorzitting van den prins van Wallis. In het afgeloopen jaar was het aantal reddingsbooten van 174 tot 207 geklommen. In 1866 had de vereeniging 1000 menschenlevens gered, en sedert de oprichting in het geheel 17,000. Verder bleek dat er 1787 schipbreuken in de Engelsche wateren hadden plaats ge had waarbij 602 menschen omgekomen waren. Heinrich Leo lezen wij in de Arnh. Courant heeft troostgronden voor de geannexeerde Hanovera- nen. Daarin brengt hij hun onder het oog, dat zij alle reden van dankbaarheid hebbendat zij thans onder chris tenen en niet eenige eeuwen vroeger onder heidenen zijn ge annexeerd. Dan toch zou koning George het land hebben moeten ontruimenmaar zijn zoon ware verbrand en zijne gemalin zou slavin geworden zijn aan het Pruisische hof. Maar Goddank, wij zijn christenen! zegt de schrijver. Zulke troostgronden zullen ongetwijfeld de Hanoveranen geheel verzoenen met de christelijke inlijving. Nederlandsche Hervormde Kerk. ADVERTENTIEN. Het Dagelijksch Bestuur der Leydsche iMpïJBp5 Arbeiders-Vereeniging vraagt een Win- kelbediendebekend met het Kruide niersvak. Belanghebbenden vervoegen zich in persoon of met franco brieven voor 1 Mei bij W. MARYT, Mandemakerssteeg of bij den Heer A. VAN DRIEL. De wekelijksche zittingen van de SPAAR KAS zullen weder aanvang nemen op Dings- dag 2 April a. s. in het gewone locaal van het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. BS. annonceert dat wegens de uitgebreidheid der verbouwing zijn PHOTOGRAPHISCH ATELIER nog eenige da gen zal gesloten zijn. De HEROPENING zal in de Leydscbe nieuwsbladen aangekondigd worden. zal de Publieke Verkooping van Behangselpapier en Hleeden, in het Pakhuis van J. M. RANDOE op de Nieuwstraat alhier, worden voortgezet op Maandag 1 April, des morgens ten 10 ure. te Amsterdam. Het depót der uitmuntende likeuren is gevestigd bij de Heeren W. P. J. VAN HER €MJS A Co., Wijn handelaars, Rijn Wijk 3, N°. 10. Kantoor en Pakhuis op het Levendaal, Wijk 3,N°. 261 en 264. TE worden gevraagd 3 bekwame HUISVERWERS. Hiertoe genegen adressere men zich met franco brieven on der Letter N. of in persoon bij den Boekhandelaar HEN- NEVELD te Delft. RHMIMZIGT verkocht hebbende aan den Heer G. I. C. KRAMER, heb ik de eer allen die mij gedurende tien jaren met hun vertrouwen vereerd hebben dank te zeggen, mijn opvol ger in datzelfde vertrouwen aanbevelende, waartoe ik te meerder vrijheid geloof te hebben, daar dit jaar de zaak nog geheel onder mijn bestuur wordt voortgezet. Mij refererende aan bovenstaande anonce beveel ik mij bij deze beleefdelijk in het vertrouwen mijner stadgenoo- ten in het algemeen en aan de leden der Zwemschool in het bijzonder, ten zeerste aan, zullende ik niets onbeproefd la ten, om dat vertrouwen onder de leiding van mijnen voor ganger mij waardig te maken. BEROEPEN ENZ. Beroepen: te OpperdoesJ. Folpraerscand. in Drenthe; te St.-Jansga en Delstrahuizen: W. Callenbach te Gaastmeer; te Woubrugge: A. G. Boon te Usselo bij Enschede. Toezegging van beroep: te Schipluiden: A. Bouma, aldaar te Ha- zerswoude: D. Rijnders te Vleuten. Bedankt: te Vaassen: door I. J. Ippius Fockens te Aarlanderveente Hazerswoudedoor J. C. Magendans te Baarabrugge; te Lollum: door W. Callenbach te Gaastraeer. ACADEMIE. Heden promoveerden: in de beide rechten, de heeren J. Schuurberque Boeye, geb. teZierikzee, en J. van Bosse, geb. te Arasterdam, met The ses. In de geneeskunde: de heerH. de Zwaan, geb. te Brielsch-Nieuw- land, met een Acad. proefschrift: Verslag van het Cholera Hospitaal te Rotterdam over het jaar 1866. BOEKAANKONDIGING. Hoe men, door eene uitgave van anderhalf millioen gul dens de runderpest in Zuid-Holland kan bedwingen is de titel van een geschrift, dat zeker de aandacht verdient. Schr. neemt aan dat de runderpest niet bedwongen zal kunnen worden, vóór dat het centrum van besmetting in deze provincie zal zijn doorgeziekt. Daartoe bestaat slechts één middelhet inenten van de smetstof op de niet 21'eke runde ren. «Wanneer de wet gelast", zegt de schrijver dat alle veehou ders moeten gedoogen, dat hun vee van rijkswege worde ingeënt van de runderpest, onder borgstelling uit s'rijks schatkist van de volle waarde der runderen, binnen een zekeren tijd na de inënting stervende, dan zal, indien men door geheel Zuid-Holland te gelijk met de inenting aanvangt, na verloop van veertien dagen geen enkel rund meer in de besmette streek aanwezig zijn, dat niet óf van de runderpest hersteld is, öf geble ken is geene vatbaarheid voor de ziekte te bezitten." Leyden, den 30sten Maart 1867. van" de Heeren STARKE Co. Leyden, 30 Maart 1867. J. RUTGERS. Leyden, 30 Maart 1867. G. I. C. KRAMER.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3