91PAHUI IEIOIT0I, VOLKSVOORLEZIKGEK. SCHOUWBURG TE LEIDEN. 0FFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. HlfiOHO»9LLËlTR4ilË\ BIJEENKOMST in deat SCHOUWBURG. Plaatsen zijn te bespreken voor Loges Baignoires en Parterre op VRIJDAG voor middag van 10 tot 2 urea 10 Cents. Thans is ook te Bols ward eene scherpschuttersver- eeniging opgericht, die reeds 60 leden telt. De mails van Oost-Indië en China werden in den nacht van 25 op 26 dezer te Marseille verwacht. Men klaagt te Almelo dat men bijna geen goederen expedieeren kan, daar de Pruisische regeering, uit vrees voor de veepest, bijna niets wil laten passeeren. Dagelijks vertrekt een groot aantal landverhuizers uit Groningen over Harlingen naar Amerika. Onder alle schependie in de laatste weken reeds de haven van Said aan den mond van het kanaal van Suez zijn binnengevallen, heeft men tot hiertoe geen enkel ge zien dat de JSTederlandsche vlag in top voerde. Te Nieuwe-Diep zal een artillerie-vrijkorps worden opgericht, waartoe zich reeds 200 leden verbonden. Men verneemt dat de min. van binnenl. zaken gene gen is de politiemacht, ten koste van het rijkte verster ken in de streekwaarop het koninklijk besluit van 6 Maart 1867 (Stbl. N°. 11) van toepassing is. De min. van oorlog heeft zich bereid verklaard het korps hulp-mare chaussee tijdelijk uit te breiden. De commissaris des konings in de provincie Zuid- Holland heeft den 22sten dezer aan de burgemeesters en wethouders der gemeenten in deze provincie, in afdruk doen toekomen eene missive van den inspecteur voor het geneeskundig staatstoezicht in dit gewest, van den 16den Maart 11. De maskeradefeesten te Utrecht zullen plaats hebben van 17 tot 22 Juni. Yolgens de Priesche Courant heeft te Dokkum een Pruis geloot. Toen hij een ongelukkig nommer trok, en het hem niet gelukte een organisch gebrek op te geven, verontschuldigde hij zich met te zeggenich bin auslan- der." "Wat de uitslag hiervan zijn zal is nog onbekend. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dinsdag des na middags te 5 uren 55°, des avonds te 8 uren 4S°, te 10 uren 43°, Wiud: Z. W. Woensdag morgen te 5 uren 40°, Z., te 8 uren 44°, Z, 's middags te 12 uren 58°, Z. W., 's namiddags te 4 uren 56°, Z. W. BUITENLAND. Te Plorence heeft Zaterdag jl. gravin Folstoy, hofdame der grootvorstin Maria van Rusland, op een bal, door de vorstin gegeven, bij het souper een snippe-beentje inge slikt, waardoor een inwendige ader gekwetst werd, zoo dat de gravin na een lijden van 36 uren in de armen der gastvrouw overleed. Een groot gedeelte der meerderheid van het wetge vend lichaam van Frankrijk is bij het publiek bekend on der den naam van Mam meiukkenwegens het slaafsch volgen van de regeering. Deze Mammelukken hebben zich dezer dagen op nieuw, gelijk vóór 1863, in een club vereenigd, die in een opzettelijk daartoe gehuurd lokaal in de Rue d'Arcade zijne bijeenkomsten houdtonder de lei ding van de HH. De la Yalette, zoon van den minister, Jerome David en Mathieu. De heer Granier de Cassagnac die gewoon is de sprekers der oppositie met zijn vouwbeen te accompagneerenis daar een eerste vocaal. De Moniteur behelst een rapport, den 12den dezer aan het gouvernement uitgebracht door een deskundige, die onlangs naar de naburige landen was gezondenom er onderzoek omtrent de runderpest te doen. De slotsom van het rapport isdat Frankrijk in de waakzaamheid van de overheden der aangrenzende landen tegen de runder pest een waarborg heeft voor zijne eigene veiligheidmaar indien de veeziekte zich op zijn grondgebied weder ver toont, behoort het te volharden bij het tot dusverre met vrucht gevolgde stelsel van afmaking. Men wil Lamartinein plaats van de verlangde do tatie, eene inschrijving op het grootboek geven van 25000 francs interest. Verstandige maatregelDe leden van eene aanzien lijke sociëteit in Brunswijk hebben besloten voortaan elk ander met de hand te groeten. Zij verzoeken ieder hun voorbeeld te volgen. De keizer van Oostenrijk heeft eene heerlijkheid in Hongarije, die vroeger aan baron Sina behoorde, tot groote vreugde der Hongaren, als zomerresidentie aangekocht. Men verwacht dat Garibaldi een voorstel zal doen betreffende het Romeinsche vraagstuk. BEROEPEN ENZ. Christ. Afgesch. Geref. Kerk. Beroepen: te Noordeloos: P. Kapteijn te Sleeuwijk. Aangenomen: te GrandrapiJs door R. Deuker te Niezijl; te Baar land door P. O. Los te Zaamslag. Remonstrantsche Broederschap. Emeritus: A. A. Stuart te Amsterdam. De BURGEMEESTER van LEYDEN, gezien de aankondiging van den Minister van Binnenlandsche Zaken, gedagteekend 22 Maart 1867, en geplaatst in de Staats-Courant van 23 Maart 1867 Brengt dientengevolge ter kennis van de belanghebbenden, dat de be doeling van art. 3 van het Kon. besluit van 6 Maart jl. (Staatsblad N°. lij niet is om het vervoer van kleine hoeveelheden vleesch en vet voor huishoudelijk gebruik te belommeren, weshalve het vervoer van verseïl vleesch en vet in eene hoeveelheid van niet meer dan één Nederlandsch pond ook aan anderen dan slagters of hunne knechts geoorloofd is. DE BURGEMEESTER van LEYDEN, gelet op de beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zakenopgenomen in de Staats- Courant van 24 en 25 Maart 1867 Brengt mitsdien ter kennis van de belanghebbenden, dat art. 2 van het Koninklijk besluit van den 6den dezer maand, Staatsblad N°. 11, zoo danig moet worden opgevat, dat ook Nuchteren Kalveren voor de slagtbank bestemd, mogen worden vervoerd, met inachtneming der voorschriften in dat artikel vermeld. Heden overleed FRANCINA HUBERTA PRINZEN geliefde Echtgenoote van A. J. JONGMANS. Leyden, 26 Maart 1867. De Tooneelisten van den Amsterdamachen Stads-Schouw- burg, onder directie van ROOBOL, TJASINK PETERSzullen de eer hebben te vertoonen OP OEN 28 MAAKT 186?, Blijspel in vijf Bedrijvenvrij gevolgd naar het Fransch van victories sardott door c. j. roobol. Welk Stuk te Parijs, in het Theatre du Yaudeville, ontelbare malen achtereen met den grootsten bijval is ver toond. gevolgd door: Blijspel in één Bedrijf, naar het Fransch Les femmes qui pleurent) van siraudin en lambert thiboust. Aanvang ten half zeven ure. Prijzen der plaatsen Loges ƒ1.60. Baignoires 1.20. Parterre ƒ1.Gallerij ƒ0.50. Achter-gallerij 0.30. De plaatsen zijn te besprekenvoor Aandeelhouders op Woensdag den 27 Maart, en voor Niet-Aandeelhouders op den Speeldag, van 10 tot 1 ure. op VRIJDAG 29 MAART 186?

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3